GForce FX5200 pomoc

*Fast Man*

Zainteresovan član
Poruka
174
E ovako imam MSI GForce FX5200 i zanima me:
Kad idem na properties pored standarnog Themes, Desktop, Screen Saver ima i kartica MSI CLOCK
E sad zanima me dal mogu da popravim peformanse karte ako bi nesto tu pomerao a opet dali je to stetno po kartu i ako neko zna idealne mere za clock. Meni po defaultu pise ovako

2D clock 200Mhz (a moze do 600Mhz)

3D clock 200Mhz (a moze do 700Mhz)

Memory Clock 400Mhz (moze do 1300Mhz)
A ispod ima sledece
D.O.T. (Dynamic Over-clocking Technology)
Po defaultu je ugasen al ako se klikne na enable daje opcije: Private(1)
Sergeant (2)
Captain (3)
Colonel (4)
General (5)
Comander (6)
VAZNO JE da napomenem da model graficke bez hladnjaka!

Evo i da napisem konfiguraciju kompa pa ako neko zna kako idealno da podesim ove parametre!
Intel Celeron 2,4GHz
ASUS P4PE-X/TE
512 MB DDR
HVALA LJUDI UNAPRED!!
 
Nemoj da idesh preko 300 za graficki procesor i 500 za memoriju,jer to sigurno ne bi radilo.Probaj Riva Tuner,taj programchic testira svako setovanje pre nego ga primeni,ali bez dobrog hladjenja i ako imash 64-bitnu magistralu na kartici(ako ima SE ili Magic u nazivu) onda ti se neshto bash i ne isplati da se zezash. 250/450 mora da radi bez problema i nekog pregrevanja. 8)
 
pa evo ti jedan savet za clock graficke....Mozes da ckockujes graficku uz taj MSI program (ili gde vec u display properities)... VAZNO: Nemoj da preterujes sa clockom ....Probaj ovako: idi svaki dan po 2-5 MHz za GPU (tj CORE) i 2 MHz za Memory.... Kada podignes malo taj Klok onda se malo igraj u igrama ,malo 3d Mark (2xxx) da vidis da li je sve stabilno.... Kada dodjes do kraja (tj primetis nepravilnosti u prikazu slike i neke bagove po ekranu ) tj do maksimum kloka (na tvojoj grafickoj) onda snizi 10 MHz CORE i 7MHz Memory (ovo moras da uradis da bi osigurao stabilan rad graficke kao i sistema) tj ako si recimo stigao do 270 MHz za CORE onda ce ti (kada spustis klok za stabilniji rad 10MHz) siguran rad biti na 260MHz ....Isto i za memory ako imas klok do 225 MHz (ili 450 MHz ,svejedno kako gledas nato) onda ce ti siguran rad biti na 220MHz (ako i dalje vidis nepravilnosti u prikazu slike graficke onda spusti jos 5MHz).... E sad nisam siguran da li ce sve lepo ici posto je pasivan hladnjak (oce ako ne preteras).... Recimo lep klok bi bio na 255 MHz za CORE i 440MHz za Memnemoj da mislis da ce ti klok doneti ULTRA ubrzanje (ali oce ubrzati)... I jos nesto: Klok smanjuje radni vek hardvera (nemora da uvek znaci ali desava se ipak.... Mada iskusnim Klokerima se ovo ne desava)....
 
Hvala ljudi! Probacu sa ovim savetima sad treba da skinem 3dmark pa cu malo da experimentisem! 8)

A niko nezna sta je ovaj D.O.T? Nesto mi se cini da je to korisno ako se lepo podesi! Al opusteno prvo da probam ovako :wink: peace
 
Profa36:
*Fast Man*:
Hvala ljudi! Probacu sa ovim savetima sad treba da skinem 3dmark pa cu malo da experimentisem! 8)

A niko nezna sta je ovaj D.O.T? Nesto mi se cini da je to korisno ako se lepo podesi! Al opusteno prvo da probam ovako :wink: peace

D.O.T - Dynamic Overclocking Tehnology

Pa to i ja znam vidi gore napisao sam lepo nego neznam cemu sluzi i kako da ga podesim!!
 

Back
Top