Korisne adrese, linkovi

ja cu se ovih dana malo posvetiti tome,doduse uglavnom ovde iskukam i kupim sta mi treba al nikad se ne zna.imam dosta alata koje sam jedva cekala da kupim a jos ih nisam ni koristila,niti umem..imaju svasta potrudicu se ja da nadjem nesto vec..;)
 
Ko će o čemu ja o e bayu. Provjerite za pdv i carinu na stranicama carine do kojeg iznosa se ne plaća pdv, u nas je na iznos 40 odnosno 21 eura za poklone itd, pa možete,( a neki to rade i bez da ih zamolite) kad naručivate zamoliti da vam na pošiljci napišu gift, jer navodno te male paketiće onda ni ne otvaraju...meni su samo jednom poslali paket na carinu i ništa mi nisu naplatili, kad sam bila naručila nastavke za šlag bili su u paketu veličine i pada pa im je valjda zato bilo sumnjivo, otvorili, zatvorili i poslali dalje poštom... čula sam da najviše provjeravaju tako paketiće veličine neke aktualnih tehničkih novotarija...e i još pripazite da vam kad naručivate obavezno bude opcija paypal plaćanja (onaj njihov znak), jer ga nemaju svi pa da nebi poslije imali problema sa otkazivanjem i moljakanjem jer vam kartica ne prolazi... toliko opet od mene...opet udavi...oprostite:rumenka:
 
Jao Gsavic gde si ranije bila...:D Bila sam juce u Bajmoku i uzela samo sekac za karnere, vidim ja nema nista posebno na profilu....a nismo tad bili prijatelji, tek posle sam joj poslala i zahtev, a sad vidim da svasta ima....jao kako sam besna na sebe.....:dash:

Kada si Bogu iza nogu onda se snalazis, pomogli su i meni drugi, pa daj da i ja bar nekom budem od pomoći. To ti je kao u kvizu- "pomoć prijatelja"
 
Drage moja, nikako ne mogu da nadjem shemu za 5 i 6 ugaonike, a treba mi za veceras i da namjestim stranica da bude 3,5cm

jel to ovo:

3dsoccer15c.gif
vypocet.jpg
 
Hitno potreban link za mašnu. Ne mašnu kao lepir mašnu, ili mašnu za kosu, nego onu što se delovi suše na oklagiji, pa posle spajaju.

Pogledaj ovo, ako sam dobro razumela kakav tip mašne traziš :)
http://www.makeit-loveit.com/2010/06/make-cake-series-gumpaste-bow.html

I na ovom linku imaš proces, samo što se ovde mašna povezuje fondanom:
http://rosebakes.com/rose-bakes-how...ndant-or-gum-paste-part-1-gender-reveal-cake/
http://rosebakes.com/rose-bakes-how-to-make-a-poofy-bow-fondant-or-gum-paste-part-2/
 
Pozdrav svim vrijednim umjetnicama!
Imam jedno pitanje. Kumče hoće tortu na kojoj je nekakva Lagoona blue (to su kao neka čudovišta), ja sam tražila po internetu neki tutorial ali bezuspješno. Dali je netko to radio i ako ima kakav link? Hvala
 
FARAMACEUTSKA INDUSTRIJA ČUVALA TAJNU: Osnovni uzrok raka otkriven još prije jednog stoljeća, ali je sve do sada skrivan od javnosti!

http://depo.ba/hronika/osnovni-uzrok...an-od-javnosti



HRANA KOJA zakiseljuju TIJELO:

* Rafinisani šećer i svi njegovi derivati. (Od svih je najgori, jer nema bjelančevina, bez masti je, nema vitamina niti minerala, samo rafinirani ugljeni hidrati, koji drobe gušteraču). Njegov pH je 2,1 (veoma kiseo).
* Meso, (sve vrste)
* Proizvodi životinjskog porijekla (miljeko i sirevi, skuta jogurt itd)
* Rafinisana sol
* Rafinisano brašno i svi njegovi derivati. (Tjestenina, torte, keksi itd)
* Hljeb. (Najveći dio sadrži oksidirane masti, margarin, so, šećer i konzervanse)
* Margarin.
* Kofein. (Kafa, crni čaj, čokolada)
* Alkohol.
* Duhan. (Cigarette)
* Antibiotici i generalno svi lijekovi.
* Bilo koja kuhana hrana. (Kuhanje uništava kiseonik povećavajući kiselost hrane)
* Sva industrijski prerađena hrana, u konzervama, koja sadrži konzervanse, vještačke boje, arome, stabilizatore itd.


HRANA KOJA alkalizira:

* Sve sirovo povrće. (Neko je kiselo po okusu, ali u tijelu reaguje pa postaje alkalno. Neko je pomalo kiselkasto, ali uza sve to stvaraju osnovu za pravinu ravnotežu) Sirovo povrće proizvodi kiseonik, kuhano NE.

* Voće, isto tako. Na primjer, limun ima pH factor približno 2,2, uza sve to unutar tijela ima veoma visok stepen alkalnosti. (Možda najjači od svih – nemojte, da vas zavara njegov veoma kiseli ukus). * Voće proizvodi dosta kiseonika. * Neko sjemenje, kao na primer bademi (mendule) jako su alkalni.

* Integralne žitarice: jedina alkalizirajuća žitarica je proso. Sve su ostale žitarice lagano kisele, uza sve to, kako idealna ishrana treba i određeni procenat kiselosti, treba neke i trošiti. Sve žitarice moraju se jesti kuhane. * Med ima veoma visoku alkalnost. * Hlorofil: bilje je veoma alkalno. (Pogotovo aloa vera)

* Voda je važna za proivodnju kiseonika. “Cronična dehidracija je najvažnija tjelesna napetost i korijen najvećeg dijela svih degenerativnih bolesti.” Potvrđuje dr.Feidoon Batmanghelidj.

* Vježbanje daje kiseonik cijelom tijelu. “Sjedeći način života uništava život”.




Idealno je imati 60% alkalnu ishranu, nego kiselu, i prirodno je izbjegavati proizvode koji su u većini kiseli, kao što su gazirana industrijski proizvedena pića, rafinisani šećeri, kao i svi zaslađivači.

Ne zloupotrebljavajte sol, koristite je što je manje moguće.

Za bolesne osobe, idealno je da ishrana bude 80% alkalna, izbegavajući sve štetne proizvode.

Ako imate karcinom savet je, da alkalizira tijelo što je više moguće.

Dr.George V.Crile iz Klivlenda, jedan od najpriznatijih hirurga na svijetu otvoreno izjavljuje: “Sve smrti takozvane” prirodne “nisu ništa drugo nego terminalna tačka kisele zasićenosti tijela.”

Kao što je ranije naglašeno, potpuno je nemouće, da se rak pojavi u nekoj osobi, koja oslobađa tijelo svih kiselosti 01:00 alkalnom ishranom, koja povećava pijenje čiste vode i koja izbjegava hranu koja proizvodi kiselost.

Uopšteno, rak se ne ugovara, niti se naslijeđuje. Ono što se nasleđuje su prehrambene i ambientalne navike te način života (stil života). To može proizvesti rak.
 
Poslednja izmena:
Imaju na e-bay ovi štapići šta idu kroz sredinu idu negdi oko 19 dolara sa shippingom za 10 kom po setu ili oko 13 dol za 5 po setu (set za jedan ovaj složit)... s njima se može svašta nešto spajat na nivoe od pijata, plastičnih, limenih, papirnatih itd... ja imam limeni na 3 nivoa super za slavlja malo mjesta zauzima, a super izgleda.
 

Back
Top