Rukovanje rukama

Rukujem se, osim kada primetim da izlazi iz WC-a.
Cenim čoveka po stisku. Ne volim kretene koji bi da ti zdrobe šaku kao ni one koji su mlaki.
Ne volim ljubljenje, tri puta i to. Može i tako, ali bolje barem onaj stilizovani nakloni u stranu nego li da stvarno ljubim nekog u obraz.
 
Betty:
Da li se rukujete i da li vam je to normalna stvar ili osećate kao da je nametnuto?
Jel se rukujete i sa prijateljima ili samo pri upoznavanju
ili se ljubite, ili šta?
Naravno da se rukujem i mislim da je to sasvim normalna stvar.Sa 99% mojih prijatelja se rukujem a sa 1% ljubim,a naravno da se i pri upoznavanju rukujem.E zaboravio sam sa nekima se i grlim :) A moje misljenje je da je ljubljenje nametnuto i totalno neprirodno za pozdravljanje!
 
Rukovanje rukama!?
Mislim...rukovanje rukama! Svašta, pa ko još to radi?
Kod nas se svi rukuju nogama...sem kad ne mogu da stoje na nogama (od umora, verovatno)...onda sednu na du..uga je to priča...ne, ne mogu da verujem...

Neverbalna komunikacija...da
 
Poenta je u tome da debil ne moze da oceni da je stisak prejak i da ne prija, ili je toooooliki idiot da zeli da ostavi utisak tako sto ce ti ostaviti otisak.
A ja ne znam da li vise mrzim to, ili ona mlitava rukovanja (sklonije su im zene), kao da 7 dana nije jela pa se onda rukuje na jedvite jade... ko da sam pipnula zelatin...fuj!
 
jao...desilo mi se jednom...pruza mi devojka ruku ali ko za rukoljub...onako malo okrenuta pa sa sve savijenim zglobom...a neka mala rucica, moji prsti joj dosli do lakta.....covece, kako sam se zbunila.....nisam znala sta cu s njenom rukom.... :lol:
koji kreten.....pa otkud tako devojka devojci pruza ruku????
 
Heh...:lol:
simptomatično je KO se tako čvrsto rukuje - oni koji žele da ostave straaaašan utisak, m?
Poslednja dva puta sam odreagovala pitanjem - molim te, ti sigurno to znaš, reci mi ZAŠTO toliko jak stisak?
I - čini mi se NISU svesni da je toliko bio jak. A bio je, bolelo je.


A mlitavo, ugghhhh....
ipak mi je gore kad me rukovanje boli, nego kad mi se (samo) ne dopada.

ali, zato ima i lepog rukovanja, kad ti neko drži ruku sekund-dva duže nego što treba....:D
 
Mene uglavnom ljube... poneki i zagrle.
Kada se rukujem sa nekim, a ne radi se o formalnom kontaktu to znači da se distanciram od te osobe tj. ne želim da mi priđe bliže od onog rastojanja na kojem se rukujemo.
 
Betty:
Heh...:lol:

ali, zato ima i lepog rukovanja, kad ti neko drži ruku sekund-dva duže nego što treba....:D

ja sam se pre par meseci rukovala sa jednim deckom koga mnogo volim, i nisam uopste zelela da mu pustim ruku... mislim, Bogu hvala, pa sam pocela nesto da mu pricam i mlataram rukama, inace bih dosla u neugodnu situaciju da me on opomene da moram da mu vratim njegovu ruku nazad... :wink:
 
ja se rukujem i pri upoznavanju a i sa prijateljima... ljubim se sa njima samo na rodjendane i slicno...
ne volim mlitav stisak, a ni preterano jak...
a, najvise mrzim kada neko nece da ti pusti ruku...nekako mi je neprijatno...
 

Rukujem se, ne insistiram na rukovanju. Čak i kad vidim čoveka više puta u toku dana, ako me pozravi, moram da prihvatim rukohvat. Kako izbeči, ako smeta? Kad ti prilazi, par koraka pre nego sto dođe, počneš da mu pričaš i kreneš mu u susret, tako da on u stvari tada sluša, i suzbiješ mu automatizam pružanja ruke.
Stariji ljudi, kojima sam simpatičan, zadrže ruku i u taktu rečenice pričaju. To je Ok. Znaš da si im drag. Devojke mnogo vole da ljube uz ciku "Pa gde si ti", to mi više prija, nego da me štipaju odpozadi, tad se zbunim. Sa nekim ortacima moram triput da se poljubim, kao - to je ortački. Bitno u poslovnom rukovanju pri upoznavanju: kad uđeš u prostoriju, to važi za muškarce, od samih vrata treba držati ruku ispred sagovornika i treba ga dočekati dok on još nije ustao. Tako se postavljaš nadmoćnijim u početku dalje konverzacije. E, najsmešnije se pozdravljaju Crnogorci, muški i ženski. Oni se ljube triput u jedan obraz. To je užas. Arapi se super pozdravljaju , nakače ti se na jedno rame.
 
Betty:
igra reči. Rukovanje može biti i upravljanje, jel, ili managing, a ne mislim na to

A u čemu je poenta prejakog stiska? Mrzim kad mi to urade.
Betty, nemoj sad da se vadiš! 8)
U svakom slučaju...u bilo čijem gestu prejakog stiska pri rukovanju, ne mislim da ima neke poente. Prag bola je vrlo individualna stvar.
Kao što nam se čini da neko preglasno govori, tako može da nam se učini i da je neko nepristojno agresivan i grub pri rukovanju. I jedno i drugo, uz još mnogo toga, oličava osobenost i ponekad doprinosi, a ponekad odmaže šarmu.
Lično...više cenim čvrst, jak stisak...nego rukovanje "kao nešto otprilike". Mlitavo rukovanje me uvek asocira na nevoljnost...pozdravljanje "preko one stvari"...ja, pa eto...to ne volim.
 
gigule:
žena tako pokazuje kako je nježna i fina...he he he
to takvo davanje ruke i mlako rukovanje je trag prošlosti i to je jače od njih..spremna da da ruku za rukoljub...
E to pruzanje tako mlitave ruke ti se zove davanje "mrtve ribe" :D To stvarno najvise mrzim... E zaboravio sam da kazem sa ortacima se pozdravljam onako crnacki ko da obaramo ruke 8)
 
Рукујем се само при упознавању...а иначе не волим да се рукујем, нарочито не са женама.
Не волим ни да се цмачем са особама које ми нису баш блиске, чак и најбоље пријатељице љубим само за рођендан.
Додуше, има пар особа које ме тако природно зграбе и цмокну и са њима ми је сасвим ОК да се пољубим при поздраву...а иначе не волим оно усиљено цмакање ваздуха.
Уопште, не волим физичке контакте при комуникацији...чак не волим ни особе које ми стану сувише близу...па у току разговора морам стално да се одмичем.

Волим да се грлим и цмачем само са својом децом и са вољеном особом. :)
 
i ja ne volim preterane telesne bliskosti sa osobama koje nisu moja porodica.
rukovanje nekako i prolazi ali ovi francuzi jeeeee oni se samo cmacu.svaki put kad dodjem u bastu moram da se izljubim sa svim komsijama,komsinicama i decom istih.oni se ljube cak i pri upoznavanju.malo mi je pun **** toga pa sad sam mahnem s kapije i ne zadrzavam se u razgovoru.e sad misle da sam uobrazena.
moj muz se ljubi svaki dan sa svim zenama iz firme.kad mi je rekao sokirala sam se.
ok ako se nismo dugo videli ali svaki dan-make me sick
 
Ja se zgrozim kad mi neki muskarac prilikom rukovanja u saku stavi "mrtvu ribu" :evil: Postoje mnoga istrazivanja na tu temu, ali i sami mozete osetiti veliku nelagodnost pri takvom rukovanju. Vazi za zene i muskarce. Doduse, zenama malo lakse "oprastam" takvo rukovanje. Odmah stvaram nepovoljan utisak o muskarcu sa mlakim stiskom, ali mi zene nisu nesto preterano seksi, kad ti onako "vojnicki" stisne i protrese ruku, nije zenstveno brate :)
A sto se tice poljubaca pri susretu, to mu dodje nekako uobicajeno, barem u krugu ljudi koje srecem (ovde ili napolje), to je jedan vid prisnosti i eto - naklonosti i zadovoljhstva sto se vidimo. Ne vazi za muskarce naravno :)
Vazan je odnos medju ljudima, pre svega :)
 
Ja se inače ne rukujem kad sam za stolom, kad se spremam da jedem, smatram da oprane ruke i spremnost za obedovanje dovoljno jasno opravdavaju naklon i usmeni pozdrav....
Inače , rukovanje je ritual koji je nastao da pokaže da nemate oružje u rukama , a kod jela sigurno imam nož , pa i stoga otpada, a i po bon tonu mislim da bi trebalo da sam opravdan....

U Beogradu ne volim u gradu uopšte da se rukujem, upravo zbog GSP i "nos brišem , šipku hvatam".
 

Back
Top