Klerofasisti vode u evropske integracije
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Klerofasisti vode u evropske integracije

Primećen član Glas Sauronov (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Klerofasisti vode u evropske integracije

Vlada Srbije – godinu dana rada

EVROPSKE INTEGRACIJE
    Miroljub Labus, potpredsednik Vlade Srbije

Evropske integracije nastavljene su tokom 2004. godine posle prekida koji je trajao dvadeset meseci. Vlada Srbije je još na početku svog mandata iznela stanovište da joj je jedan od prioriteta uključivanje u Evropsku uniju. Iako još uvek u Srbiji ne postoji konsenzus čak ni među demokratskim i reformskim snagama oko strategije i brzine uključivanja u Evropsku uniju, iako je upravo za vreme ovog perioda nastupio napredak ključan za pitanje dobijanja pozitivne Studije o izvodljivosti priključenja Evropskoj uniji. Posle izbora Vlada se suočila sa mnogobrojnim problemima, od činjenice da je zemlju opterećivao loš sporazum o harmonizaciji ekonomskih odnosa Srbije i Crne Gore od leta 2003. (koji je donosio posrednu štetu od 1.3 milijarde dolara godišnje), preko nerešene “šećerne afere”, krize od 17. marta na Kosovu i Metohiji, nerešenog pitanja saradnje sa Haškim tribunalom, do dva izborna ciklusa kroz koje smo morali da prođemo u junu I septembru 2004. godine.

Tokom samo jedne godine Srbija je uspela da se izbori za “dvostruki kolosek” uključivanja u Evropsku uniju. Time je štetni sporazum iz 2003. ukinut. Reformisana je carinska služba i onemogućene buduće zloupotrebe, pa je EU ponovo dala preferencijale na izvoz našeg šećera. Vlada je po prvi put potpisala jedan ugovor Srbije sa Evropskom unijom I to oko izvoza tekstila čime je ispunjeno jedno od glavnih predizbornih obećanja stranke G17 PLUS. Kada je reč o saradnji sa Tribunalom u Hagu, i pored svih poznatih problema, ona je nastavljena i danas možemo da kažemo da je ona bolja nego tokom 2003, a gotovo podjednaka sa saradnjom iz vremena 2001. i 2002. godine. U oktobru je u Narodnoj skupštini usvojena Rezolucija o uključivanju Srbije u EU što je prvi takav slučaj od 2000. godine. Srbija je tokom 2004. prebačena iz evropskog komesarijata za spoljne poslove u nadležnost komesarijata za priključivanje EU. U očekivanju dobijanja pozitivne So izvodljivosti može se reći da je iza nas razdoblje najveće reformske zakonodavne aktivnosti u protekle četiri godine i najvećih reformi u finansijama i poljoprivredi u proteklih 30 godina. U 2005. naša evropska budućnost izvesnija je nego ikada ranije, ali su time veća iskušenja koja nas čekaju.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

-prvo skoci, pa reci hop...
    -prvo sacekaj studiju o izvodljivosti, pa reci "klerofasisti" vode u evropske integracije...

i meni nije jasno kako to da je Evropa sad nesto "lose", a onda nesto "dobro"...?

Zainteresovan član Baron Ungern (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Citat Original postavio Nexus 6
    -prvo skoci, pa reci hop...
    -prvo sacekaj studiju o izvodljivosti, pa reci "klerofasisti" vode u evropske integracije...

i meni nije jasno kako to da je Evropa sad nesto "lose", a onda nesto "dobro"...?
    Ниси добро схватио ствари. ДСС и Г-17 се залажу за европске интеграције, али сматрају да је боље да се то изведе мало спорије, како не би дошло до претераних потреса, него да се то брзо уради по цену девастирања целокупне привреде и предавања исте у руке страном капиталу.

Катарстрофална владавина Ђинђића и Живковића им је несумњиво дала за право.

Опет падаш у типичну грешку ДС-оваца на овом форуму - ако није наш, онда је радикал. Није тако.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

cekaj, bre...pa zar nije bilo: "evropa 'oce da nas porobi, da satre srbstvo..." itd...
    mojne sad...

Primećen član Pobunjenik (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Имамо владу чији је најважнији задатак да Србија изгуби независност, територијални интегритет, право одлучивања, а да овај народ изгуби суверенитет и последњу трунку слободе која му је преостала. То је оно што нам доносе "европске интеграције".

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

cekaj, bre...pa zar nije bilo: "evropa 'oce da nas porobi, da satre srbstvo..." itd...
    mojne sad...
    eee brate... mislish da je njima lako :wink:

Učlanjen
    26.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

mojne sad...
    Кад сам ја то казао?

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

pa, ja nisam nista tebi ni rekao... sam si odgovorio na moju poruku...

da sam zlonameran rekao bih: "ko ti je kriv sto si se sam prepoznao" :wink:

Učlanjen
    26.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Зар то није био одговор на мој пост?

Што се мене тиче, мој став је овакав - ЕУ можда ( концепт ЕУ као трговачког друштва сматрам лошим и самодеструктивним - не за нас, већ за све земље ЕУ ), али владавина страног капитала у Србији никако.

Нама је најважније да средимо своју кућу, а онда ћемо размислити да ли нам се исплати ући у ЕУ. Ево, Норвежани и Швајцарци су своје уредили, и улазак у Унију им није на крај памети. И шта им фали? Ништа. А са обзиром да се Унија шири на исток, чак су и у предности због тога.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

Citat Original postavio Baron Ungern
    Зар то није био одговор на мој пост?
    pa jesi li ti postavio temu...

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

ЉУди доће ред и на демонократе, прво секташе па Јеретике и на крају и демонократи.Наравно протерамо.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

evo ga ovaj, opet hoce da tera nekog iz tudje zemlje...

Slične teme

1. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 12.10.2008., 07:31
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.07.2008., 16:06
  3. DS klerofasisti
    Autor Torrente-Bgd u forumu Politika
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 16.05.2008., 22:07
  4. MAJA za EVROATLANTSKE integracije, podrska DS-u?
    Autor ~Petar~ u forumu Politika
    Odgovora: 126
    Poslednja poruka: 24.03.2008., 22:19
  5. evro-atlanske integracije????
    Autor bubobubo u forumu Politika
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 03.04.2007., 02:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku