kukasti krst

  • Začetnik teme Katarina5
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Katarina5:
Treba mi nesto o tome odakle potice kukasti krst?
Rec "svastika" na sanskitskom jeziku znaci sreca, a ovaj simbol se javlja jos i u indijskoj i u rimskoj mitologiji kao simbol sunca, zivota i dobre srece.Ideju za svastiku Hitler je dobio od Fridriha Krohna koji je bio clan tajnog reda "Germanen". Hitler i Krohn su oblik svastike izmnenili tako sto su okrenuli smer(suprotno od smera kazaljki na satu).
 
arijevka:
Katarina5:
Treba mi nesto o tome odakle potice kukasti krst?
Rec "svastika" na sanskitskom jeziku znaci sreca, a ovaj simbol se javlja jos i u indijskoj i u rimskoj mitologiji kao simbol sunca, zivota i dobre srece.Ideju za svastiku Hitler je dobio od Fridriha Krohna koji je bio clan tajnog reda "Germanen". Hitler i Krohn su oblik svastike izmnenili tako sto su okrenuli smer(suprotno od smera kazaljki na satu).
Javlja se prvenstveno u Getskoj "mitologiji" tj. mitologiji drevnih Srba. Oni su taj simbol prossirili na na prostore MaleAzije, pa i Indije(stanovnistvo na tim prostorima Gete je zvalo Arijevci, jer su posstovali boga Arona), a kasnije i na stari Rim. Simbol se javlja na prikazima boginje Serbone i predstavlja Sunce. Sve mozzess naci u knjizi "Anticka Srbija" prof.dr.Jovana I.Deretica.
I onda ga je Hitler obrnuo kao u ogledalu i koristio kako ga je koristio(svi znamo).
 
indoarijski simbol vatre - kad smo silazili sa Tibeta, poneli smo sanskritske korene /i lišće i cveće :lol: / i simbole - ima mesec i sunce, tj. razlilčiti su smerovi krakova, jedan je htonski jedan je solarni, dobri znak. Oba užasno moćna.
Sreten Petrović, proveri literaturu.
A koji će ti to moj?
Ima lepših simbol aza ecstasy generaciju, npr. Vinčansko pismo :lol: (ne šailim se!)
 
ja sam cula da svastika u indiji predstavlja i simbol majke odnosno neke vrse matrijarhata i da je hitler uzeo bas svastiku jer je bio strasno vezan za majku, edipovac. da li je to istina?
a sta je to vincansko pismo? :)
 
totbsm:
a sta je to vincansko pismo? :)
Ako joss nisi uccila istoriju, onda ti oprasstam :)
Vinccansko pismo - najstarije pismo na svetu (starije od klinastog pisma), cciji su prvi dokazi o postojanju nadjeni u Vincci, a inacce njegovih tragova ima duzz celog Podunavlja i na teritoriji Srbije njegovo nalazisste postoji na 73 (ili 75 lokaliteta, nisam bass zapamtila brojku)
 
vinca.12.gif


ovo su ti simboli
volela bih da ih ima na ogrlici
zasad imam samo feničansko
jako su slični
:)
 
Mogla bi da pogledash film "Hitler - The Rise of Evil"! Govori o tome kako je Hitler doshao na vlast... Izmedju ostalog, da je njegova majka bila, zapravo, rodjaka njegovog oca... (barem sam ja tako shvatio, poshto scene iz detinjstva su samo nekih 2 minuta)
 
DragonFly:
E, Betty, shta znache ti znaci? Deluju eeeextra, nikad nisam to video!!! Mislim, jel je to kao neka azbuka, ili predstavlja slogove ili shta vec...

iskreno, ne znam ništa sem da je sistem za pisanje i beleženje. Moguće da je silabički, jer fonetski nikako nije, a možda ima i hijeroglifskih elemenata (čekiraj ribe tu i tamo!). Vinčanska kultura (prostor uže Srbije u neolitu, valjda neolitu...) je koristila ovo za zapise...sumnjam da je otkriveno nj.značenje. Znala bih!
Ali lepo izgleda :D
 
DragonFly:
Mogla bi da pogledash film "Hitler - The Rise of Evil"! Govori o tome kako je Hitler doshao na vlast... Izmedju ostalog, da je njegova majka bila, zapravo, rodjaka njegovog oca... (barem sam ja tako shvatio, poshto scene iz detinjstva su samo nekih 2 minuta)

Da bi se shvatio zivot i rad Hitlera treba malo vise od jednog nista narocito dobrog filma
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top