platiti za porodjaj ili ne?

linga

Zainteresovan član
Poruka
102
Imam jedno pitanje i molbu da zene koje su se skorije poradjale u BG. Ja uskoro ulazim u deveti mesec i svi me bombarduju pricama kolika je tarifa za porodjaj u kojoj bolnici. Ispada da bez 250-300 e za dr i jos toliko za anesteziologa i babicu ne pomisljam da se porodim. Molim vas napisite mi svoja iskustva dajte neki savet? Plase me da ce inace da me pregleda i poradja 5 lekara. Sada sta ja da radim?
 
Sta je pitanje? Koliko para da spremis ili koliko njih ce da te poradja?!?!
Ja sam isla preko veze na porodjaj.S obzirom koliko sam se tesko porodila i sta sam sve prezivela tamo i koliko su trcali oko mene, nema para kojim bih mogla da platim sav taj trud...dala sam 150 EUR za anesteziologa i babice - anestezija posle porodjaja.Kad su mi sili ranu trazila sam anesteziju jer nisam i to mogla da trpim.Doktoru sam dala 150 EUR i moja keva nesto odnela posle.Ima doktora koji nece nista da uzmu, cak ni cokoladu...Ali zaista kazem, ono sto sam ja prezivela, da sam imala tog trenutka 1000EUR ja bih dala!
Ali da znas da ne kreces nigde bez para i bez veze....Ako nemas nikoga mogu da te ostave da se poradjas od jutra do sutra, osim ako nemas tolike srece da se porodis brzo.Zato,trazi vezu,to bar nije problem,spremi malo parica i uzivaj....
p.s. a sto se tice koliko ce njih da te poradja,to neces ni videti kad ti krene porodjaj...nista ti nece biti bitno!!!!
 
Ja sam se porađala pre tri godine i nisam dala ni dinara, čak sam zaboravila i konac da ponesem. Beba je imala 4kg, potpuno zdrava, izašle smo iz bolnice posle 2 dana. I kao što sam već pisala, plaća se ako hoćeš da te porodi određeni lekar ili epidural. Ako odeš sa uputom tamo, niko ti neće tražiti ni paricu. E sad je pitanje šta ti hoćeš. Ja sam uvek za to da se te pare potroše na nešto pametnije, jer porođaj je jedna prirodna stvar i treba samo da se opustiš, jer sve to vrlo brzo prođe.
Ali to je moje mišljenje. :wink:
 
linga:
Imam jedno pitanje i molbu da zene koje su se skorije poradjale u BG. Ja uskoro ulazim u deveti mesec i svi me bombarduju pricama kolika je tarifa za porodjaj u kojoj bolnici. Ispada da bez 250-300 e za dr i jos toliko za anesteziologa i babicu ne pomisljam da se porodim. Molim vas napisite mi svoja iskustva dajte neki savet? Plase me da ce inace da me pregleda i poradja 5 lekara. Sada sta ja da radim?
Ja pre dve na Zvezdari. Znala sam babicu iz 26te ruke.Nikom dinar dala nisam, prosla krasno i ja i gospodjica.A ako hoces epidural najavi svom doktoru i to se placa onoliko koliko kosta injekcija. Da ne fantaziras da je neobicno vazno ko te bode u kicmu, bode se tamo gde nema mozdine vec samo likvor i to svaki anesteziolog zna da radi. Dakle, nemoj biti ovca za sisanje!
 
hvala vam na iskrenosti sve to znam da sumnjam u epidural ne bi se odlucila za to. U gradskoj se placa 10.000 dinara, ali svi pominju "svog" doktora. ja sam trudnocu vodila u DZ Stari grad, pa nemam "svog' doktora, da li to podrazumeva da treba da ga platim? Ja bi najradije imala neku dobru babicu uz sebe, one su najbitnij, doktor te ionako maltene ne vidi, na kraju uradi "vez' i to je to, bar su mi tako neke mamice rekle. Uh bvidecu sta da radim, u celoj trudnoci nista me nije nerviralo kao ovo. Ebem ti ovakvu zemlju, sto lepo ne kazu tarfia je je ta, svi placaju i gotovo a ne ovako ispod zita , da covek poludi. Hvala vam jos jednom na savetima mnogo mi znace
 
linga:
hvala vam na iskrenosti sve to znam da sumnjam u epidural ne bi se odlucila za to. U gradskoj se placa 10.000 dinara, ali svi pominju "svog" doktora. ja sam trudnocu vodila u DZ Stari grad, pa nemam "svog' doktora, da li to podrazumeva da treba da ga platim? Ja bi najradije imala neku dobru babicu uz sebe, one su najbitnij, doktor te ionako maltene ne vidi, na kraju uradi "vez' i to je to, bar su mi tako neke mamice rekle. Uh bvidecu sta da radim, u celoj trudnoci nista me nije nerviralo kao ovo. Ebem ti ovakvu zemlju, sto lepo ne kazu tarfia je je ta, svi placaju i gotovo a ne ovako ispod zita , da covek poludi. Hvala vam jos jednom na savetima mnogo mi znace


Sto se tice epidurala, u apoteci kosta oko 1500-2000 din.Nemoj da si luda ako se odlucis da ides na epidural,ne kupis sama anesteziju.Koliko sam do sad cula,po bolnicama naplacuju oko 5000 din plus doktor.Znaci kupi i reci IMAM JE:)))
Koliko ti je jos ostalo do porodjaja
 
Mirjana ugradskoj je to zvanicna cena, a koliko sam razumela u tu cenu ulazi anestezi8ja i to sto ce anesteziolog biti tu klod tebe(to je kao vanstandradna usluga) i uplacuje se na racun bolnice
Ja sam u 36 nedelji. Inace me malo hvata frka jer od 32 moram da mirujem bebac se spusio jako, nisam otvorena ali je postojala mogucnost da se prevremeno porodim. Kako Hvavla Bogu ulazimo u 9. mesec sledece nedelje sad sam odahnula sto se toga tice, ali hocui da sve sredim i organizujem da mogu na miru i bez panike da krenem u porodiliste ako porodjaj krene pre 20. aprila kad mi je termin.
pozdrav!
 
linga:
Mirjana ugradskoj je to zvanicna cena, a koliko sam razumela u tu cenu ulazi anestezi8ja i to sto ce anesteziolog biti tu klod tebe(to je kao vanstandradna usluga) i uplacuje se na racun bolnice
Ja sam u 36 nedelji. Inace me malo hvata frka jer od 32 moram da mirujem bebac se spusio jako, nisam otvorena ali je postojala mogucnost da se prevremeno porodim. Kako Hvavla Bogu ulazimo u 9. mesec sledece nedelje sad sam odahnula sto se toga tice, ali hocui da sve sredim i organizujem da mogu na miru i bez panike da krenem u porodiliste ako porodjaj krene pre 20. aprila kad mi je termin.
pozdrav!


Znam da su tolike cene.Zato ti i kazem da mozes da kupis sama anesteziju.Sto se tice trudnoce,sve je to ok.Samo ti nemoj da se nerviras i odmaraj sto vise.Pusti poslove.Nikad ih neces zavrsiti.:)))Jos ovo,jos ono...prodje vreme a posle ces shvatiti da nista od svega toga nisi imala osim da si odmarala...trebace ti energije.Naravno,ovo za bolnicu ne ubrajam u poslove...
puno pozdrava i bez brige
 
Hvala vam puno mi to znaci...
ma bice sve u redu sa placanjem ili ne, treba biti pozitivan da samo srecica dodje ziva izdrava na svet sve ostalo cemo lako.
Hvala puno svim mamicama, ovo mi je spas muzic radi po ceo dan a ja sedim kuci i panicim. trudnica sta cete >))
 
linga:
Hvala vam puno mi to znaci...
ma bice sve u redu sa placanjem ili ne, treba biti pozitivan da samo srecica dodje ziva izdrava na svet sve ostalo cemo lako.
Hvala puno svim mamicama, ovo mi je spas muzic radi po ceo dan a ja sedim kuci i panicim. trudnica sta cete >))
slucajno smo i mi bile tako, debele :lol: :lol: :lol: nego uzmi ti i muzica za ruku,da ti prica viceve za vreme porodjaja! :wink:
 
to smo vec resili bicemo zajedno on je vec kupio digitalni fotoaparat, nije se smirio dok to nije pazario - oprema za bebu, nosiljka sve je to moglo da saceka ali aparat nikako. vec se naostrio da "prevaspita" doktore i osoblje ako neko bude pravio problem, ha ha ma mnogo je sladak
 
Posto sam se porodila prosle godine u Gradskoj bolnici,reci cu ti moja iskustva.I ja sam se isto kao i ti unapred mesecima raspitivala kako,gde i ko da me poradja.Mislim da smo slicne osobe,jer koliko sam zakljucila ne bi htela da prepustis taj dogadjaj faktoru srece.Uglavnom su sve moje prijateljice koje su imale"vezu"bile nezadovoljne.Skontala sam zbog cega je to tako.To su bile veze preko nekog tamo,a taj poznaje toga i tako u krug.Poenta cele price je da se treba raspitati koji je najbolji doktor u bolnici u kojoj zelis da se porodis i direktno i otvoreno razgovaras sa njim(veruj mi niko te nece odbiti za"lovu").Ja sam zelela da se porodim u Gradskoj bolnici zato sto je mala i zato sto nema velike guzve.Najgore je bilo sto mi je termin bio oko Nove godine.Kad sam usla u deveti mesec otisla sam sa muzem pravo kod"najbolje"doktorke i dogovorili se oko cene i za nju i za anesteziologa.
Dala nam je broj mobilnog tel.i rekla da mozemo da je zovemo kad god mi krene porodjaj.Prosla je Nova godina,a posle par dana su krenule kontrakcije nesto malo posle ponoci.Rano ujutro smo krenuli za bolnicu i zvali doktorku.Ona nas je sacekala i mogu ti najiskrenije reci da je bila pored mene sve vreme.Sve se zavrsilo najbolje moguce.S obzirom da zivimo u ovakvoj zemlji i u ovakvim okolnostima ,uopste mi nije zao para,jer zdravlje moje bebe nema cenu.Uostalom,koliko puta u zivotu se poradjamo?Ako te jos nesto zanima,slobodno pitaj.
 
Mirjanadz:
Ali da znas da ne kreces nigde bez para i bez veze....Ako nemas nikoga mogu da te ostave da se poradjas od jutra do sutra, osim ako nemas tolike srece da se porodis brzo.Zato,trazi vezu,to bar nije problem,spremi malo parica i uzivaj....

Meni se zaista place kad cujem i tesko mi je da u to verujem da postoji bolnica u kojoj rade medicinski radnici koji te ako nemas para "ostave" da se poradjas "od jutra do sutra". Da, stvarno mi se place :cry:
 
dani.i:
Posto sam se porodila prosle godine u Gradskoj bolnici,reci cu ti moja iskustva.I ja sam se isto kao i ti unapred mesecima raspitivala kako,gde i ko da me poradja.Mislim da smo slicne osobe,jer koliko sam zakljucila ne bi htela da prepustis taj dogadjaj faktoru srece.Uglavnom su sve moje prijateljice koje su imale"vezu"bile nezadovoljne.Skontala sam zbog cega je to tako.To su bile veze preko nekog tamo,a taj poznaje toga i tako u krug.Poenta cele price je da se treba raspitati koji je najbolji doktor u bolnici u kojoj zelis da se porodis i direktno i otvoreno razgovaras sa njim(veruj mi niko te nece odbiti za"lovu").Ja sam zelela da se porodim u Gradskoj bolnici zato sto je mala i zato sto nema velike guzve.Najgore je bilo sto mi je termin bio oko Nove godine.Kad sam usla u deveti mesec otisla sam sa muzem pravo kod"najboljeg"doktora i dogovorili se oko cene i za njega i za anesteziologa.
Dao nam je broj mobilnog tel.i rekao da mozemo da ga zovemo kad god mi krene porodjaj.U medjuvremenu su mi u cervikalnom brisu nasli streptokoku B.(koje su opasne za bebicu).Dobila sam da pijem antibiotike i prelezala sve dok nisam popila kutiju zbog straha da se ne porodim.Prosla je Nova godina,a posle par dana su krenule kontrakcije nesto malo posle ponoci.Rano ujutro smo krenuli za bolnicu i zvali mog doktora.On nas je sacekao i mogu ti najiskrenije reci da je sedeo pored mene sve vreme.Ne bih htela da te plasim mojom pricom,jer sam mu do neba zahvalna.Sve se zavrsilo najbolje moguce.Meni se epidural nije u potpunosti primio(jedna tacka ispod stomaka),tako da mogu da pretpostavim kakvi su bolovi bez anestezije.Beba je bila jednom obmotana pupcanikom,pa nije mogla da sklizne.Doktor je morao da uradi"forceps".Posle rodjenja je moj sin odmah dobio "kristalni penicilin"za svaki slucaj zbog streptokoka.Pedijatri koji su obilazili nas(bila sam u"bebi-frendliju"sto ti ne bih savetovala)nisu mogli da veruju da je beba rodjena forcepsom,jer na glavici nije imao nikakav trag.Pitam se sta bi bilo da me poradjao neko"na srecu" i da li bi taj posao mogla da odradi babica.To je bilo moje iskustvo,a tebi zelim od sveg srca da se lako porodis.S obzirom da zivimo u ovakvoj zemlji i u ovakvim okolnostima ,uopste mi nije zao para,jer zdravlje moje bebe nema cenu.Uostalom,koliko puta u zivotu se poradjamo?Ako te jos nesto zanima,slobodno pitaj.
ja bih samo dodala da ni tvoje zdravlje nema cenu!
i zato je najbolje tako postupiti.ja znam.ne bih o detaljima,ali kada sam u toj istoj bolnici zakazala doktora,sacuvala sam glavu i meni i bebi!da nisam isla privatno...
takodje se slazem za baby friendly,zvuci dobro,ali i nije tako bajkovito :wink:
 
linga:
Imam jedno pitanje i molbu da zene koje su se skorije poradjale u BG. Ja uskoro ulazim u deveti mesec i svi me bombarduju pricama kolika je tarifa za porodjaj u kojoj bolnici. Ispada da bez 250-300 e za dr i jos toliko za anesteziologa i babicu ne pomisljam da se porodim. Molim vas napisite mi svoja iskustva dajte neki savet? Plase me da ce inace da me pregleda i poradja 5 lekara. Sada sta ja da radim?
Moj savet je DATI PARE.
 
ne znam nista:
Mirjanadz:
Ali da znas da ne kreces nigde bez para i bez veze....Ako nemas nikoga mogu da te ostave da se poradjas od jutra do sutra, osim ako nemas tolike srece da se porodis brzo.Zato,trazi vezu,to bar nije problem,spremi malo parica i uzivaj....

Meni se zaista place kad cujem i tesko mi je da u to verujem da postoji bolnica u kojoj rade medicinski radnici koji te ako nemas para "ostave" da se poradjas "od jutra do sutra". Da, stvarno mi se place :cry:


Verujte,nisam ovo izmislila...Imam toliko primera da Vam ispricam jer sam lezala 5 dana u bolnici pre porodjaja...Sta sam sve videla,cula i dozivela...ali,mislim da nije sad prilika da pricam o tome :? :? :?
 
Mirjanadz:
ne znam nista:
Mirjanadz:
Ali da znas da ne kreces nigde bez para i bez veze....Ako nemas nikoga mogu da te ostave da se poradjas od jutra do sutra, osim ako nemas tolike srece da se porodis brzo.Zato,trazi vezu,to bar nije problem,spremi malo parica i uzivaj....

Meni se zaista place kad cujem i tesko mi je da u to verujem da postoji bolnica u kojoj rade medicinski radnici koji te ako nemas para "ostave" da se poradjas "od jutra do sutra". Da, stvarno mi se place :cry:


Verujte,nisam ovo izmislila...Imam toliko primera da Vam ispricam jer sam lezala 5 dana u bolnici pre porodjaja...Sta sam sve videla,cula i dozivela...ali,mislim da nije sad prilika da pricam o tome :? :? :?
naravno da nisi izmislila.
to su cinjenice! :?
 
Evo konacno najsvezije informacije iz prve ruke: Upravo sam se vratila iz Gradske bolnice, gde sam isla da pitam za epidural. Doktorka koju prvi put vidim u zivotu (posto sam trudnocu vodila u Domu zdravlja) mi je rekla da je tarifa(bez obzira koji me lekar poradjao) 250e za lekara, 250e za anesteziologa, 10000 din. za bolnicu i jos 5000 za prisustvo oca, sto podrazumeva i posebnu sobu "apartman". Znaci, sve ukupno 700e. E sad, ako je to nekome "malo parica", meni nije. A, da a kad sam je pitala zasto treba posebno da se placa lekar i anesteziolog, ona je rekla, zato sto oni dolaze od kuce. Na moj odgovor da meni ne treba niko da dolazi od kuce, nek me porodi ko se zatekne u bolnici, ona je rekla da to ne moze tako, jer je u bolnici dezuran samo jedan lekar na celo porodiliste, a pored mene mora da bude lekar sve vreme, pa mora da dodje drugi od kuce. Znaci ovo je njihova tarifa, bez ikakve veze i posebnog tretmana.
 
lyra:
Evo konacno najsvezije informacije iz prve ruke: Upravo sam se vratila iz Gradske bolnice, gde sam isla da pitam za epidural. Doktorka koju prvi put vidim u zivotu (posto sam trudnocu vodila u Domu zdravlja) mi je rekla da je tarifa(bez obzira koji me lekar poradjao) 250e za lekara, 250e za anesteziologa, 10000 din. za bolnicu i jos 5000 za prisustvo oca, sto podrazumeva i posebnu sobu "apartman". Znaci, sve ukupno 700e.
auuuu,ala su se izbezobrazili :shock: ja znam,jer sam platila za 500 sto dr,sto dr.anesteziolog.ali.....10000 za bolnicu :shock: prisustvo oca NISAM PLATILA :shock: samo smo radili analize,da li jezdrav,zbog eventualnih zaraza...i nisan bila u app.vec na porodiljskom odeljenju :shock: postojao je i tada app,ali za one koji to zele,pa naravno i da plate :wink:sve moje drugarice su se tamo porodile,neka su bile u app,neke nisu ni imale svog dr,tamo.ali ovih 10 soma :shock: mi ne izbijaju iz glave!sta im uradi novi nacelnik :shock:
 
xpajamacax:
e,hany koliko to tu, kod tebe, kosta? :?
imala sam carski sa epiduralom.muz je prisustvovao porodjaju i okupao bebu.prve noci imala zajednicku sobu i donosili mi bebu kad god sam htela.prale me sestre,prosto mi bilo neprijatno.
posle me stavili u apartman posto sam dojila(da ne gledaju druge moje sike)imala tv,svoj wc.dobila uloske,pelene i sve za higijenu.menjali posteljinu svako jutro.beba kod mene a kad sam umorna odnesem je kod babica.posete kad god pozelim.aparat sa cokoladicama i sokovima.dobila cvece oni mi odmah doneli vazu.imala sam cak i terasu,posto je bio jul bas mi je prijalo.i sve to pokriva zdravstveno.
stvarno mi je zao sto nase zene moraju da prezivljavaju svakakva ponizenja na svoj najlepsi dan.nisu nista manje vredne od francuskinja koje imaju sav ovaj "luksuz"
 
Da, eto dobrog odgovora na pitanje zasto Francuzi nemaju problem sa natalitetom a Srbi imaju - bas bih volela da se samo jedan od onih sto urlaju na sav glas 'Radjajte po svaku cenu!' poradja jedno 12 sati na nacin koji ovde opisuju neke od mama! Da vidis kako bi rekli 'Sad i nikad vise u zivotu!'

:evil: :evil:
 

Back
Top