platiti za porodjaj ili ne?

evo i mog iskustva. Porodila sam se 03.02.2005.u Gradskoj bolnici. Nisam dala nikome ni dinara. Bila sam na kontroli pred termin i tu sam doktorku zapamtila nadajuci se da cu je videti na porodjaju. Medjutim beba je poranila i na prijemu je bio neki drugi dr. Moj muz je hteo da prisustvuje porodjaju i za to smo se pripremili ranije - to kosta 3.000 din. Smestili su nas u posebnu salu i cekali smo... imala sam ludacke bolove uz indukciju i ako sam drugorotka. Nista se nije desilo od 07 ujuto do 16 poslepodne. Tada su me odveli u salu na carski. Beba je bila izmucena ali na kraju se sve dobro zavrsilo. Sad ima dva meseca, ja sam ok. Ipak, posle svega ne bih ti preporucila da ides u Gradsku ako nemas svoju vezu tj. dr. koji ce ti dati broj svog mob. i doci kad ti to bude trebalo. Babica jeste vazna ali mi se cini da su tamo one ok. kad je dr.tvoj. Zelim ti sve naj... i lepu zdravu bebu bez mnogo muke.
 
Prvi porodjaj '95.godine-moja dr iz Doma zdravlja me posalje u bolnicu 5 dana prije termina zbog zrelosti posteljice(III b stepen-posledica od visokog TA)i straha od eklampsije.Drzali su me tamo punih nedelju dana a uradili su mi samo jedan UZ(4. dan)i potvrdili prezrelost posteljice!Sedmi dan se ja obratim za pomoc dezurnom dr,on odmah skonta da nema cekanja,prebaci me u salu,ukljuci indukciju-kad je pukao vodenjak pokazao mi je "plodovu vodu" koja je izgledala kao gel za kosu-dakle,dijete je patilo.Pokusao je da me otvori dilatacijom grlica - nije islo a u zlo doba pocnu da se gube tonovi bebe i hitno me porodi carskim rezom.Srecom se sve dobro zavrsilo ali kad samo pomislim da sam slucajno sacekala jos jedan dan...Zaboravih,za TA mi nisu davali nista (bio je oko 150-110)ali sam ja na svoju ruku pila "Metildopu"!
Drugi porodjaj 15 mjeseci kasnije-opet carski rez.Po dolasku kuci pocinju uzasne glavobolje,krvarenja,pritisak,povracanje i gnojenje rane.Normalno,odlazim u bolnicu na preglede,ismijavaju se sa mnom i daju mi kapi za prestanak krvarenja(dodjem kuci i vidim da su hormonske i da ne smijem da ih pijem jer dojim)i tako u krug!Na kraju,tacno poslije 2 mjeseca od porodjaja,da me se oslobode,urade UZ i kazu mi da mora da se radi kiretaza a ja onako zatecena(pomislila sam -miom ili cista) pitah jeli kasno za tri dana(muz mi je bio otsutan)i dr rece da NEMA PROBLEMA.Tu noc sam dobila najstravicnije krvarenje,u stvari krvoliptanje i zivot mi je bukvalno spasen u poslednjem trenutku - uzrok su bila 3 zaboravljena parceta placente!!!!!!!!!!Sreca je,ili mozda sudbina, sto mi je majka(inace stomatolog)za svo to vrijeme "tutkala" antibiotike(ukupno 4 kutije)-tako da me je,u stvari,ona spasila-dva puta mi je dala zivot,tako su mi poslije rekli!
Treci platih i sve prodje normalno!!!!!!!!

Poslije ovakva dva porodjaja nosila sam se mislju da tuzim odgovorne ali treba puno vremena,strpljenja i novca(od cega nista nisam imala)da se docekaju rezultati!Ali,ne sjekiram se vise-ima ona stara "Sve se vraca" i pocelo je...
Ne kazem ja ni DA ni NE - samo vam prenosim svoje iskustvo!Ljubim vas,buduce mame i SRECNO!!!!!!!!!
 
Smem li ja po kodeksu Foruma,na primer da izvucem ovih 6 strana postova,umnozim ih i nabijem ih na nos nekolicini ljudi? A ako mi ne srezete krila, mirno ih ponudim nekim novinama? Znam kako funkcionisu sve institucije sistema ove nakazne zemlje,ali da se vole skandali vole se. Pa,treba progovoriti njihovim jezikom!
Shvatam ovo licno iz vise razloga.Ljudskog-ker sam covek.Zenskog-jer sam zena,etickog - jer sam lekar u bolnici koja leci decu, sujete-jer bih volela da vidim kako vise oni sto mi prljaju bransu pa se osecam kao mis a dajem dusu za posao,i licnog jer sam trudna!Molim vas za odgovor jer ne bih nikad iskoristila vasu intimu niti kodekse Foruma.Pozdrav! :evil:
 
klavirstimer:
Smem li ja po kodeksu Foruma,na primer da izvucem ovih 6 strana postova,umnozim ih i nabijem ih na nos nekolicini ljudi? A ako mi ne srezete krila, mirno ih ponudim nekim novinama? Znam kako funkcionisu sve institucije sistema ove nakazne zemlje,ali da se vole skandali vole se. Pa,treba progovoriti njihovim jezikom!
Shvatam ovo licno iz vise razloga.Ljudskog-ker sam covek.Zenskog-jer sam zena,etickog - jer sam lekar u bolnici koja leci decu, sujete-jer bih volela da vidim kako vise oni sto mi prljaju bransu pa se osecam kao mis a dajem dusu za posao,i licnog jer sam trudna!Molim vas za odgovor jer ne bih nikad iskoristila vasu intimu niti kodekse
Foruma.Pozdrav! :evil:

B R A V O !!!
 
Ako može neko da plati, neka plati. Ni tako nije sigurno da li če se doktori pretrgnuti od posla, ali je bar malo sigurnije.... Što manji rizik, to bolje, zar ne? Ipak je više primera sa komplikacijama u slučajevima gde se išlo bez plaćanja nego sa plaćanjem...
 
Rodio se sestric,postala sam tetka! Veceras je zurka! :D :D

a010.gif
 
Sto se tice poturanja pod nos i objavljivanja u novinama moj blagoslov imate ja sam temu i pokrenula. Ali i ja sam novinar u dnevnim tiraznim novinama, i sto je jos tuznije sektor mi je zdravstvo. Ali koga mi zavaravamo da o tome moze slobodno da se pise. Ako neko uspesvaka mu cast, ili ima ideju KAKO
 
linga:
Sto se tice poturanja pod nos i objavljivanja u novinama moj blagoslov imate ja sam temu i pokrenula. Ali i ja sam novinar u dnevnim tiraznim novinama, i sto je jos tuznije sektor mi je zdravstvo. Ali koga mi zavaravamo da o tome moze slobodno da se pise. Ako neko uspesvaka mu cast, ili ima ideju KAKO

Draga "linga", precutno pratim temu jer je puno toga receno...Mene samo interesuje kada cemo moci da cestitamo? :P
 
usitnilo je bre mnogo u utorak mi je termin a beba nece jos iygleda napolje lepo joj u tibi. Uglavnom iscekujemo i jedva cekamo. Javicemo kako je bilo. Na kraju ja doynadoh kako funkcionise epidural ' platila sam 4.500 bolnici dr nista kao cini mi jer me yna kao novinarku a ya epidemiologa 100'150 eura. Kako mi je objasnjeno to je ybog epidurala, jer je to vanstardandna usluga)citaj luksuz= lekar i anesteziolog dolaze na moj poziv kad krene porodjaj)znaci nema zakazivanja indukcije i sl: Kao sto neko rece sada mi je prioritet pravo i zdravo bebce a ako da Bog stvarno cu probati da se pozabavim i celim ovim bolesnim pristupom. Ako se ljudi udruze mozda nesto moze i da bude.
Pozdrav od debele Linge
 
Kad se setim tog iscekivanja pred porodjaj...a moja curica prebacila cetiri dana. Rogove sam dobijala od pitanja:"Sta? Ti se jos nisi porodila? Pa kad ces?" I onda je islo (kao po pravilu) poredjenje sa Georginom iz Radovana III.
Linga- SVE NAJBOLJE NA PORODJAJU I PUNO SRECE!
 
mama modesty:
Kad se setim tog iscekivanja pred porodjaj...a moja curica prebacila cetiri dana. Rogove sam dobijala od pitanja:"Sta? Ti se jos nisi porodila? Pa kad ces?" I onda je islo (kao po pravilu) poredjenje sa Georginom iz Radovana III.
Linga- SVE NAJBOLJE NA PORODJAJU I PUNO SRECE!

Ima i nesto gore, a to je kad vas tri meseca nakon porodjaja pitaju to isto (zbog kilaze) :? :wink:
 
Tody:
mama modesty:
Kad se setim tog iscekivanja pred porodjaj...a moja curica prebacila cetiri dana. Rogove sam dobijala od pitanja:"Sta? Ti se jos nisi porodila? Pa kad ces?" I onda je islo (kao po pravilu) poredjenje sa Georginom iz Radovana III.
Linga- SVE NAJBOLJE NA PORODJAJU I PUNO SRECE!

Ima i nesto gore, a to je kad vas tri meseca nakon porodjaja pitaju to isto (zbog kilaze) :? :wink:
uh,jeste...nezgodacija. :P
 
Da se i Linga konacno javi! 25. 4. u 22.55 dosla je na svet jedna slatka Jana. Teska 4 kg i duga 54 cm. Porodjaj je bio malo povuci potegni a jana je sve to junacki izdrzala a mama zahvaljujuci epiduralu. Moj glas za to cudo...
sto se teme koju sam ja inicirala tice, na kraju sam platila 100 e anesteziologu, ali na moju inicijativu, jer je covek bio apsolutno fenomenalan, odradio posao profesionalno bio prijatan nasmejan i ljudski.proveo je citav dan tu(od 11 do 11) iako je imao slobodan dan. A tek kad sam videla kakvi sve kreteni rade na odeljenju(babice, pedijatrijske sestre and kompani) on mi je stvarno najsvetlija tacka. Doca je isto bio super ne znam da li bi sve bilo tako sjajno da je bio neki drugi doktor. Pozdrav za sve
 

Back
Top