Rekonstrukcija atentata

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Бивши саобраћајни милиционар Миша (у Хрватској Мишо) Васић се потрудио да нам у „Инсајдеру“ објасни како су нам убили премијера, а ја сам се потрудио да прибележим све нејасноће на које сам наишао:
1. Криминалци током 2000-те сазнају да је Милошевић готов и мењају страну. Тако нешто говорио је и Драшковић целе 2001. Да ли је било дила?
2. Неко из ДСС у лето 2001. ложи Црвене беретке да не иду у Авганистан. Акија у Авганистану је постала актуелна тек на јесен те године, после напада на СТЦ. Прекогниција?
3. Нико није могао да рачуна да су Земунци тако добро повезани са ЈСО. Како је то сада познато?
4. Ђинђић и Легија су на вечери код Цептера. Никоме није било мука? Како је Беба тамо био толико храбар?
5. Обезбеђењу се жури на авион за Бањалуку (је ли редовна линија?) па саобраћајцима не стижу да кажу шта је Багзи тачно урадио. Нема завере?!?!?
6. Багзи је наводно пуштен због 50000 евра мита. Да ли је Беба који је толико богат и толики Ђинђићев пријатељ могао да понуди 10 пута више да га ЗАДРЖЕ?! Ипак, у питању је живот пријатеља.
7. Превејане убице у паници мењају план и одустају од уништења доказа.
8. Горан Петровић, бивши начелник ДБ, живи близу Легије.
9. Како да је тако моћан клан био потпуно неприпремљен на нешто што су сами урадили, па су сви „попадали од очајања“ (Васић)
10. ЈСО није кренуо, а Земунци су то очекивали. Како, ако су имали тако добре везе са њима?
11. Полиција са веома грубим ноћним нишанима види да Луковић има бомбу (само?) у руци.
12. Томић и Булатовић су пуштени због „арлаукања“ ДСС-а, у истрази за убиство премијера.

Све би то могло пити воду да су сви они глупи – полиција, обезбеђење, сами организатори атентата. Од полиције и не очекујем неку памет, али у обезбеђењу су ипак били професионалци превејани током борбе са режимом 90-их. Мислити да су глупи вође једног од најјачих криминалних кланова у Европи је оксиморон. Дакле, биће да је истина тамо негде.
A verdade e la fora

п.с. Ако је Васић доштампани тираж своје књиге дао у добротворне сврхе или породици убијеног премијера, па да схватим. Ако није он је обичан профитер и пљачкаш гробова.
 
Ако је и у књизи изнео такве "чињенице", та књига је само још један пропагандни памфлет у режији "либерално-демократске" фракције и Сорошевих кондотјера.

О атентату сам своје мишљење изнео на темама Снимак "атентата" 12.3.2003. и Da li je 12-tog marta bio drzavni udar ?, мрзи ме да се понављам:
http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=74196
http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=73265

Мислим да би ДСС требао да тужи Васића за увреду и клевету и "олакша" га за пар десетина хиљада евра, које ће потом уплатити у добротворне сврхе.

Само треба донети пресуду. Васићеве рачуне има ко да плати, јер је дотични својим ангажованим пљувањем одавно себи обезбедио финансијску залеђину.
 
Васић покушава да нас увери како су Ђинђића убили некакви балкански шверцери, па ту прави везу између тзв. Земунског клана, Легије, бугарских мафијаша, као и оних из Хрватске и Босне и Херцеговине. Све у свему, та прича је неоснована. Исто тако ја могу да претпостављам да су за његову смрт одговорне стране обавештајне службе, пре свих МИ6 и ЦИА, али за тако нешто немам никакве доказе...баш као ни Милош Васић.
 

Back
Top