Dss feudalizam

Headhunter

Primećen član
Poruka
949

Da li ste misljenja kao i Vesna Pesic,da je Srbija danas podeljena na feude vladajucih partija (mada je taj termin,cini mi se, i ranije neko spomenuo)? :shock:

U takvoj feudalnoj vladi, svaki feudalac radi sta mu je po volji (moze i da ukine nauku,darvina,podrzava Bogija Karica), dok se nesposobni Kralj UZURPATOR odrzava na vlasti, ne mesanjem u poslove feuda... :oops: :oops: :oops:

:x Dss ima feude mup-a, pravosudja i obavestajnih sluzba;
:oops: G17 feud finansija i privatizacije(one jedne-Knjaza),
:shock: Veljin feud "kapitalnih" prevara i drvene advokature tajkunima,
:roll: Spo (najmanji) feud Jata...

U sadasnjoj pat poziciji odnosa stranaka, svaka je prigrabila parce kolaca koji je samo njen. Niko se ne mesa u njen feud,cak i ako se provali neka afera, na upravno mesto tog feuda dolazi drugi feudalac politicar - opet iz iste stranke. :twisted:
 
hm... koliko je meni poznato ovaj sistem na žalost bar na loklanom novou, je postojao i u vreme DOS-a...rekoh, na žalost...


evo kod nas su stranke DOS-a podelile među sobom čime će da vladaju i niko od partnra se tu nije mešao...tako je firmu u kojoj radi moj muž "dobila" LSV i oni su svog čoveka postavili kao direktora...naravno,to je potpuno promašen izbor bla bla bla ...
posle izbora na vlasti je g17...ista stvar...
neki su smenjeni drugi došli...sve moj do moga...
užas...


dakle pravo pitanje je dokle tako?
kada će i da li će se ljudi vrednovati i zapošljavati prema tome šta znaju i koliko vrede a ne u kojoj su stranci????
 
gigule:
hm... koliko je meni poznato ovaj sistem na žalost bar na loklanom novou, je postojao i u vreme DOS-a...rekoh, na žalost...


evo kod nas su stranke DOS-a podelile među sobom čime će da vladaju i niko od partnra se tu nije mešao...tako je firmu u kojoj radi moj muž "dobila" LSV i oni su svog čoveka postavili kao direktora...naravno,to je potpuno promašen izbor bla bla bla ...
posle izbora na vlasti je g17...ista stvar...
neki su smenjeni drugi došli...sve moj do moga...
užas...


dakle pravo pitanje je dokle tako?
kada će i da li će se ljudi vrednovati i zapošljavati prema tome šta znaju i koliko vrede a ne u kojoj su stranci????

Na zalost, jos dugo dugo... (cenim zauvek) :cry:
 
Headhunter:

Da li ste misljenja kao i Vesna Pesic,da je Srbija danas podeljena na feude vladajucih partija (mada je taj termin,cini mi se, i ranije neko spomenuo)? :shock:

U takvoj feudalnoj vladi, svaki feudalac radi sta mu je po volji (moze i da ukine nauku,darvina,podrzava Bogija Karica), dok se nesposobni Kralj UZURPATOR odrzava na vlasti, ne mesanjem u poslove feuda... :oops: :oops: :oops:

:x Dss ima feude mup-a, pravosudja i obavestajnih sluzba;
:oops: G17 feud finansija i privatizacije(one jedne-Knjaza),
:shock: Veljin feud "kapitalnih" prevara i drvene advokature tajkunima,
:roll: Spo (najmanji) feud Jata...

U sadasnjoj pat poziciji odnosa stranaka, svaka je prigrabila parce kolaca koji je samo njen. Niko se ne mesa u njen feud,cak i ako se provali neka afera, na upravno mesto tog feuda dolazi drugi feudalac politicar - opet iz iste stranke. :twisted:

E stvarno je forum oskudan u smajlijima :roll:
Bas mi se nesto prispavalo...
 
Nasli ste kome cete da verujete-Vesni Pesic...ha

Pa ona je clan DS, pa normalno je da ce tako da prica za vladajuce stranke...jer se trudi na svoju stranku dovede na vlast.

Da je to izjavio neko neutralan pa da i poveruje narod.

Pa i u vreme DOS-a su ministarstva bila podeljenja medju raznim strankama..pa kako mislite da se napravi vlada i podele resori u visepartijskom sistemu kada nijedna stranka nema apsolutnu vecinu.
 
Pa ne bih bas rekao da je tako bilo(mozda?).Koliko je meni poznato ,ministar iz jedne stranke-pomocnik iz druge itd... cime je donekle obezbedjen neki vid kontrole vlasti.To je bilo za vreme DOS-a,a sadasnjoj vlasti to ne pada na pamet.Ko je lud da ima kontrolu za vratom kada je lopovluk u pitanju.Ova vlada se bazira na lazima laznom patriotizmu.Prethodna vlada je pala zbog afera, a ovoj ni jedna afera nije dovoljno velika da daju ostavke,pa makar i neka NEKO STRELJA vojnike.
Lopuze i zlikovci se proglasavaju herojima,dele im se auti,obezbedjuje materijalno porodice...Neki generalcic je ceo zivot proveo u veselju i razbibrigi
(stanovi,auti,letovanja,devizni racuni..)i sada je on
heroj,kao branio Srpstvo, a sta je sa porodicama cija
su deca izginula na ratistima dok su se TI generalcici igrali rata u bezbednim atomskim sklonistima?
 
PETOKOLONAS:
Neki generalcic je ceo zivot proveo u veselju i razbibrigi
(stanovi,auti,letovanja,devizni racuni..)i sada je on
heroj,kao branio Srpstvo, a sta je sa porodicama cija
su deca izginula na ratistima dok su se TI generalcici igrali rata u bezbednim atomskim sklonistima?

...je`l to vazi za generale uopste ili samo za ove nase :D
 

Back
Top