Zasto je Jugoslavija Nestala?

vzeoy7y9

Primećen član
Poruka
862
Zasto je Jugoslavija nestala sa Evropske mape?

1) Zato sto nosi ime Slavenskog naroda na Balkansko polu ostrvo.

2) Zato sto je Zapad 1943 god.postavio na vlast lazan komunizam...

3) Zato stoje Jugoslavija,sa Nemacku imal mirovni pakt...

4) Zato sto je Srbija krvno povezan sa Ruski narod...

5) Zato sto Zapad treba Balkan za njihove baze...

Za dobrobit Srpskog naroda,iz ove (5) "tacke" [trazi} se tacan odgovor...
 
vzeoy7y9:
Zasto je Jugoslavija nestala sa Evropske mape?

1) Zato sto nosi ime Slavenskog naroda na Balkansko polu ostrvo.

2) Zato sto je Zapad 1943 god.postavio na vlast lazan komunizam...

3) Zato stoje Jugoslavija,sa Nemacku imal mirovni pakt...

4) Zato sto je Srbija krvno povezan sa Ruski narod...

5) Zato sto Zapad treba Balkan za njihove baze...

Za dobrobit Srpskog naroda,iz ove (5) "tacke" [trazi} se tacan odgovor...
Jednom davno bese jedna divna zemlja koja je imala sve predispozicije da bude veoma jaka, a ako tome dodamo da je po polozaju bila na savrsenom mestu za sve tokove, puteve poslovanja onda mozes doci do zakljucka da ljubomorne zapadne zemlje nisu mogle da dozvole da se nesto takvo razvije i da pri tome bude jos komunisticka jer da su se udruzile sve bivse komunisticke zemlje ovaj svet bi imao drukciju sliku i priliku. Retko koja zemlja bi imala takve predispozicije kao bivsa SFRJ. Steta sto danas nema te zemlje jer bi bila veoma jaka. Sve je imala od industrije, prirodnih bogatstava, zdrave, veoma zdrave poljoprivrede u kojoj se zivotinje nisu hranile mrtvim zivotinjama i nije bilo ludih krava kao posledica takve ishrane, do turizma! O istorijskom bogatstvu nije potrebno ni trositi ni reci. To ti dodju ukratko svi razlozi koji su doveli do raspada te bajkovite zemlje! :roll:
 
vzeoy7y9:
Zasto je Jugoslavija nestala sa Evropske mape?

1) Zato sto nosi ime Slavenskog naroda na Balkansko polu ostrvo.

2) Zato sto je Zapad 1943 god.postavio na vlast lazan komunizam...

3) Zato stoje Jugoslavija,sa Nemacku imal mirovni pakt...

4) Zato sto je Srbija krvno povezan sa Ruski narod...

5) Zato sto Zapad treba Balkan za njihove baze...

Za dobrobit Srpskog naroda,iz ove (5) "tacke" [trazi} se tacan odgovor...

In this case, I will have to agree with you, and at the same time apologise out of respect for your age...

Regarding Yugoslavia, my guess is that it just couldn't be left alone by the so called "free world", exactly for the reasons you have given us here.

best regards
 
Jugoslavija je nestala sa evropske scene jer ju je unistio nabujali nacionalizam koji je potiskivan 50 godina...

kada nesto sto postoji potiskujes i zabranjujes, to mora jednom da eksplodira i obije ti se o glavu...

ne zaboravite da nisu ratovali Amer, Rus, Nemac, Englez i Francuz...nego Srbin, Hrvat i Musliman...

ili smo mi najgluplji ljudi na svetu pa nama moze svako da manipulise ili sam ja u pravu...
 
Zato sto:

1. Niko nije hteo da slepa jug koji nece nista da radi. Ne treba zaboraviti da je prvi sukob/neslaganje nastao oko kockarnica u istri, pa tek onda ona moguca pobuna zbog plana o izgradnji nuklearke i odlaganju radioaktivnog otpada na Papuku. Slovenci su hteli da njihov dinar ide u njihovu lisnicu i bili su u pravu. Od kako su se otkacili bagre sa Kosova i sa juga Srbije bogati su.

2. Zato sto niko nije bio lud da trpi srpski prostakluk i srpsku hegemoniju. Milosevic je mogao da manipulise glupim Srbima ali ne i pametnijim zapadnim "jugoslovenima"

3. Zato sto je u Srbiji bio komunizam a to niko nije hteo da podrzi.

4. Zato sto su svi sabotirali Antu Markovica koji je jedini hteo da ocuva Jugoslaviju. Sloba i Mira mu jednostavno nisu dali da dekonstruise komunizam.

5. Ostalih milion razloga dopisite sami.
 
Iluvatar:
vzeoy7y9:
Zasto je Jugoslavija nestala sa Evropske mape?

1) Zato sto nosi ime Slavenskog naroda na Balkansko polu ostrvo.

2) Zato sto je Zapad 1943 god.postavio na vlast lazan komunizam...

3) Zato stoje Jugoslavija,sa Nemacku imal mirovni pakt...

4) Zato sto je Srbija krvno povezan sa Ruski narod...

5) Zato sto Zapad treba Balkan za njihove baze...

Za dobrobit Srpskog naroda,iz ove (5) "tacke" [trazi} se tacan odgovor...

In this case, I will have to agree with you, and at the same time apologise out of respect for your age...

Regarding Yugoslavia, my guess is that it just couldn't be left alone by the so called "free world", exactly for the reasons you have given us here.

best regards
"IIuvator"
Thank you on your "opinion" to the questions,why Yugoslavija "vanish" from the Europain map!
 
Gwydion:
Zato sto:

1. Niko nije hteo da slepa jug koji nece nista da radi. Ne treba zaboraviti da je prvi sukob/neslaganje nastao oko kockarnica u istri, pa tek onda ona moguca pobuna zbog plana o izgradnji nuklearke i odlaganju radioaktivnog otpada na Papuku. Slovenci su hteli da njihov dinar ide u njihovu lisnicu i bili su u pravu. Od kako su se otkacili bagre sa Kosova i sa juga Srbije bogati su.

2. Zato sto niko nije bio lud da trpi srpski prostakluk i srpsku hegemoniju. Milosevic je mogao da manipulise glupim Srbima ali ne i pametnijim zapadnim "jugoslovenima"

3. Zato sto je u Srbiji bio komunizam a to niko nije hteo da podrzi.

4. Zato sto su svi sabotirali Antu Markovica koji je jedini hteo da ocuva Jugoslaviju. Sloba i Mira mu jednostavno nisu dali da dekonstruise komunizam.

5. Ostalih milion razloga dopisite sami.

Има доста истине у томе што рече...

Ал,мислим да су два главна разлога за то:

1)то што се нисмо осећали као један народ.Наиме истина је да је Југу уништила бујица национализма и уместо што смо га потискивали било би много боље да смо га преусмерили са појединачних српских,хрватских,словеначких...национализама на једам општи Југословенски,слично као што су урадили Немци и Италијани.Тако бисмо се сматрали истим народом(с 3 вере) и смејали би се на саму помисао о распаду.

2)Недостатак демократије
У свакој републици је одлучивао по један човек,а народ се није питао већ се само управљало њиме.И још како се потрефило да су у Србјији и Хрватској дошла 2 дебила...
Да је народ могао реално да сагледа ситуацију и проблеме у којима се југославија нашла мислим да не би дошло ни до распада ни до рата...
 
Nexus 6:
Jugoslavija je nestala sa evropske scene jer ju je unistio nabujali nacionalizam koji je potiskivan 50 godina...
kada nesto sto postoji potiskujes i zabranjujes, to mora jednom da eksplodira i obije ti se o glavu...
ne zaboravite da nisu ratovali Amer, Rus, Nemac, Englez i Francuz...nego Srbin, Hrvat i Musliman...
ili smo mi najgluplji ljudi na svetu pa nama moze svako da manipulise ili sam ja u pravu...
Da,upravu ste.Da se Zapad nije mesao posle 1943,sa prirodno bogatstvo Yugoslavija bi bila naj bogatija zemlja u Evropu.
Medjutim,pita se...sta je prouzrokovalo raspad the Slavenske drzavu na Balkansko poluostrvosize?
Posle Germanski napad na Jugoslaviju,1941 pa do Maja 8,1945 Jugoslavija je bila izbrisana iz Evropske "mape".
Razlog?"...Dominacija "Balkana".
1943 do 1945,"rat" je bio (masovno)ubivstvom: istreblivanje Srba iz Hrvatsku,Bosnu i Kosovo.
Konacno unistenje Jugoslavije.
1941 Germansko bombargovane Srbiju,ethnicaly ciscenje Srba,raspodele Jugoslaviju,..kad to sve uporedite sa...USA-NATO 78 dana 1999 bombardovanje Srbiju,potpuno se slaze "Hitlerovog" planiranja
unistenje Jugoslavije.
To je odgovor na gore postavljene (5)tacke...
Izjavite vase misljenje...na moju (procenu rata i raspad Yugoslavije)...
[/i][/b]
 
vzeoy7y9:
Nexus 6:
Jugoslavija je nestala sa evropske scene jer ju je unistio nabujali nacionalizam koji je potiskivan 50 godina...
kada nesto sto postoji potiskujes i zabranjujes, to mora jednom da eksplodira i obije ti se o glavu...
ne zaboravite da nisu ratovali Amer, Rus, Nemac, Englez i Francuz...nego Srbin, Hrvat i Musliman...
ili smo mi najgluplji ljudi na svetu pa nama moze svako da manipulise ili sam ja u pravu...
Da,upravu ste.Da se Zapad nije mesao posle 1943,sa prirodno bogatstvo Yugoslavija bi bila naj bogatija zemlja u Evropu.
Medjutim,pita se...sta je prouzrokovalo raspad the Slavenske drzavu na Balkansko poluostrvosize?
Posle Germanski napad na Jugoslaviju,1941 pa do Maja 8,1945 Jugoslavija je bila izbrisana iz Evropske "mape".
Razlog?"...Dominacija Balkana".
1943 do 1945,"rat" je bio (masovno)ubivstvom: istreblivane Srba iz Hratsku,Bosnu i Kosovo.
Konacno unistenje Jugoslavije.
1941 Germansko bombargovane Srbiju,ethnicaly ciscenje Srba,raspodele Jugoslaviju,..pa to sve uporedite sa USA-NATO 78 dana bombardovanje Srbiju,1999,Hitlerov plan se potpuno slaze unistenje Jugoslavije.
To je odgovor na gore postavljene (5)tacke...
Izjavite vase misljenje...na moju (procenu rata i raspad Yugoslavije)...
[/i][/b]

Jugoslavija je bila izbrisana sa mape 41.-45. jer je bila okupirana od Nemacke, Italije i NDH...

Jugoslavija se nije raspala 1999. godine... nego 91-92...zato mislim da bombardovanje nema veze sa tim...

a, svoje vidjenje ZASTO se YU raspala sam dao... kriv je nacionalizam i komunizam koji je isti potiskivao do nepodnosljive mere...
 
Gwydion:
Zato sto:

1. Niko nije hteo da slepa jug koji nece nista da radi. Ne treba zaboraviti da je prvi sukob/neslaganje nastao oko kockarnica u istri, pa tek onda ona moguca pobuna zbog plana o izgradnji nuklearke i odlaganju radioaktivnog otpada na Papuku. Slovenci su hteli da njihov dinar ide u njihovu lisnicu i bili su u pravu. Od kako su se otkacili bagre sa Kosova i sa juga Srbije bogati su.
Hvala,hvala,Cestitam!
1) 6,Aprila 1941 Germanske i 1999 UAS-NATO bpmbe se nisu sruljale na Zagreb nego na Srpske gradove,to je je bio pravi odgovor pitanje #1 #5...zasto je Yugoslavija 1941 i 1999 srusena!
2. Zato sto niko nije bio lud da trpi srpski prostakluk i srpsku hegemoniju. Milosevic je mogao da manipulise glupim Srbima ali ne i pametnijim zapadnim "jugoslovenima"
Odgovor na ptanje #2#3 je ovaj!Od 1943 do 1945 skoro lillion Srba je maljem ili kukastim nozem oduzet nevini zivot,a na hilade je plovilo dunavom prikucani na drvenim splavovima.3. Zato sto je u Srbiji bio komunizam a to niko nije hteo da podrzi.
Odgovor na pitanje #4 je ovaj,rat koji je poceo u Srbiju 1999 odnosio je se na Rusiju pa kao takov rat,cenice se napad na Rusiju.4. Zato sto su svi sabotirali Antu Markovica koji je jedini hteo da ocuva Jugoslaviju. Sloba i Mira mu jednostavno nisu dali da dekonstruise komunizam.
A sto vi mislite da su Srbi...Ja se slazem jer kada je vreme bilo da vam vrate milo za drago oni ispadose ono bas to ti kazes...5. Ostalih milion razloga dopisite sami.
 
Nexus 6:
vzeoy7y9:
Nexus 6:
Jugoslavija je nestala sa evropske scene jer ju je unistio nabujali nacionalizam koji je potiskivan 50 godina...
kada nesto sto postoji potiskujes i zabranjujes, to mora jednom da eksplodira i obije ti se o glavu...
ne zaboravite da nisu ratovali Amer, Rus, Nemac, Englez i Francuz...nego Srbin, Hrvat i Musliman...
ili smo mi najgluplji ljudi na svetu pa nama moze svako da manipulise ili sam ja u pravu...
Da,upravu ste.Da se Zapad nije mesao posle 1943,sa prirodno bogatstvo Yugoslavija bi bila naj bogatija zemlja u Evropu.
Medjutim,pita se...sta je prouzrokovalo raspad the Slavenske drzavu na Balkansko poluostrvosize?
Posle Germanski napad na Jugoslaviju,1941 pa do Maja 8,1945 Jugoslavija je bila izbrisana iz Evropske "mape".
Razlog?"...Dominacija Balkana".
1943 do 1945,"rat" je bio (masovno)ubivstvom: istreblivane Srba iz Hratsku,Bosnu i Kosovo.
Konacno unistenje Jugoslavije.
1941 Germansko bombargovane Srbiju,ethnicaly ciscenje Srba,raspodele Jugoslaviju,..pa to sve uporedite sa USA-NATO 78 dana bombardovanje Srbiju,1999,Hitlerov plan se potpuno slaze unistenje Jugoslavije.
To je odgovor na gore postavljene (5)tacke...
Izjavite vase misljenje...na moju (procenu rata i raspad Yugoslavije)...
[/i][/b]

Jugoslavija je bila izbrisana sa mape 41.-45. jer je bila okupirana od Nemacke, Italije i NDH...

Jugoslavija se nije raspala 1999. godine... nego 91-92...zato mislim da bombardovanje nema veze sa tim...

a, svoje vidjenje ZASTO se YU raspala sam dao... kriv je nacionalizam i komunizam koji je isti potiskivao do nepodnosljive mere...
Ne,ne my friend!U SAD i Zapadinih Evropskee drzave,..ratna industrija...koja je zagadila ovu zemaljsu kuglu, nije "napravljena da proizvode kubatori za jaja,..nego bombe i druge ubitacna oruzja,pa da im ide "business" nasli su gde ga prodav",pa sad ih nazivaj Srpske nacionaliste,..nacionaliste koji su branili svoju domovinu?
God.91 i 92 vi pominjete, te godine su zaposlila na milione nezaposleni u Ameriku i drugim zemalja,koji su pretili opasnost kapitalistima,..a vi na Balkanu i u drugim zemljama "ginite" ako vam dosadan zivot."Nexsus6"don't waste you "time" I will never chage my opinion cancerning threat to the humanbeing!!!
 
Cela, jaka i bitna YU nikom nije odgovarala osim nama Slovenima.
Mislim razbili su je isti oni koji su razbili SSSR i Cehoslovacku, ujedinili Nemacku... Oni koji stvaraju novi EU-reich + Amerikanci.
"Komunizam" nas nije bio opasan, maltene isti je na primer bio u Svedskoj 90-tih.
Mislim da EU posebno radi da ne dodje do nekakvog Slavizma, plus lakse je uticati na male drzave-regione koje ce u stvari polako prestati da imaju svaki smisao kao drzave.
A nacionalizam nas u proteklim godinama, videli ste, bio je auto-destrukcija, profiterstvo, kriminal. Svi ti nacionalni lideri su igrali tu igru usmerenu da se odrade planovi napravljeni jos odavno, da se zadovolje ti neki strani interesi.
Nismo umeli da se cuvamo, da budemo veliki i vazni.
Mi volimo da se tucemo i da tucemo zene, palimo se na kriminalce, muvamo, varamo, pljujemo i psujemo, udaramo po usima svakog ko strci, zavidni smo, uskovidi...to je sve pomoglo da nam se desi to sto nam se desilo i sto ce nam se desavati.
Niko nije kriv, jbg, niti je neko bolji ili losiji od nas, ne moze covek sve ni da zna niti da se odbrani od jaceg, ali vreme je da sad kad imamo makar virtuelni pristup svetu, iskustvo, kad smo svesni da smo izgubili, da se opametimo i postanemo normalni, da radimo da ostvarimo svoje interese.
YU vise nije moguca i ne treba zaliti, jbg, ali koji su nasi interesi i koja je nasa buducnost?
 
ДА БОГ ДАДЕ ДА СЕ РАЗБИ ПРЕ НЕГО ШТО СМО УШЛИ У ЊУ САДА БИ ИМАЛИ ВЕЛИКУ СРБИЈУ. ЗАЈЕБА НАС КАРАЂОРЂЕВИЋ.
А ЕВО СЕ ПОНОВО ВРАТИЛИ И ПРОМОВИШУ ДЕМОНОКРАТИЈУ. ХА ХА КАКВ КРАЉ .
 
JUGOSLAVIJA SE RASPALA ZATO STO NOVI SVETSKI POREDAK NA OVOJ GEOGRAFSKOJ SIRINI
I DUZINI NE ZELI JEDAN NAROD KAO STO SU SRBI,ONI CINE SVE, I CINICE SVE DA
NAS NA OVOJ TERITORIJI UOPSTE NE BUDE. NECE PREZATI NI OD CEGA - KAO STO SMO TO VIDELI
OD 1999.DO DANAS - SADA SPROVODE POTPUNU EKONOMSKU OKUPACIJU, PREPRAVLJANJE ISTORIJE,
UNAKARADJIVANJE SKOLSTVA I PRAVLJENJE GENERACIJA DEGENERIKA KOKA-KOLICARA, PROGON
I IZBACIVANJE IZ SVESTI SVEGA STO JE SRPSKO I PRAVOSLAVNO, SJE*ALI SU VOJSKU,
VERUJEM DA CE U NAJSKORIJE VREME KRENUTI U RAZBUCAVANJE SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE.
ZATIM CE KAO STO SU PREDVIDELI U SVOJIM PLANOVIMA USPOSTAVITI JEDNU VERU (JUDEJSKU) I
SVETSKU NADVLADU.(NARAVNO PRETHODNO TREBA JOS DA PO ISTOM RECEPTU SRAVNE I RUSIJU).

ONI ZELE OVDE SVOJE BAZE - A OD NARODA STO OSTANE, SVOJE SLUGE.

AKO SETATE BEOGRADOM DANAS, MOZETE SVUDA VIDETI SAMO NJIHOVO DJUBRE.
PO SVAKU CENU ZELE DA ISKORENE IDENTITE I BILO KAKVO OSECANJE NACIONALNE SRPSKE
PRIPADNOSTI - A UZ POMOC NEKIH GLUPAKA ZA SADA IM SVE IDE KAO PO LOJU.

ALI, ONO CEGA SE PLASE TO JE: INICIJATIVA POJEDINCA KAKO SU SRBI NAROD
INDIVIDUALACA, VERUJEM DA CE TO BITI KEC IZ NASEG RUKAVA I DA CE IM SRBIJA BITI
"KORA OD BANANE".
 
U svemu tome ima istine.
Ali nije se u to vreme raspala samo Juga,raspala se i Cehoslovacka i veliki SSSR,jednom recju raspalo se sve ono sto je predstavljalo neposreednu opasnost po ono sto danas zovemo NOVI SVETSKI POREDAK.Posle rusenja Berlinskog zida,koji je podignut da se spreci ponovno jacanje nemackog naroda,koji je kriv za oba svetska rata,stvari pocinju da se odvijaju lose po nas,a i za ostatak sveta.Svedoci smo nove podele sveta,na eksploatatore i eksploatisane,doduse to je tako oduvek i bilo,ali nikada u ovolikoj meri.
Neko ce reci raspale su se one zemlje u kojima je vladao komunizam,a ja kazem raspale su se one SLOVENSKE zemlje koje su bile dovoljno jake da pariraju danasnjim VELIKIMA.Sloveni su najbrojniji narod u Evropi i kao takvi predstavljaju znacajan faktor,cak je i Hitler to uocio,i u pocetku II svetskog rata bio u dosluhu sa Staljinom,ali je postao alav,i zbog napada na Rusiju izgubio rat.
Ja sam ubedjen da je Juga rasparcana spolja,jeste tu bilo gusenog nacionalizma,ali sve je to moglo da se resi drugacije da se nisu upetljali spoljni faktori.
 
andrei:
Cela, jaka i bitna YU nikom nije odgovarala osim nama Slovenima.
Mislim razbili su je isti oni koji su razbili SSSR i Cehoslovacku, ujedinili Nemacku... Oni koji stvaraju novi EU-reich + Amerikanci.
"Komunizam" nas nije bio opasan, maltene isti je na primer bio u Svedskoj 90-tih.
Mislim da EU posebno radi da ne dodje do nekakvog Slavizma, plus lakse je uticati na male drzave-regione koje ce u stvari polako prestati da imaju svaki smisao kao drzave.
A nacionalizam nas u proteklim godinama, videli ste, bio je auto-destrukcija, profiterstvo, kriminal. Svi ti nacionalni lideri su igrali tu igru usmerenu da se odrade planovi napravljeni jos odavno, da se zadovolje ti neki strani interesi.
Nismo umeli da se cuvamo, da budemo veliki i vazni.
Mi volimo da se tucemo i da tucemo zene, palimo se na kriminalce, muvamo, varamo, pljujemo i psujemo, udaramo po usima svakog ko strci, zavidni smo, uskovidi...to je sve pomoglo da nam se desi to sto nam se desilo i sto ce nam se desavati.
Niko nije kriv, jbg, niti je neko bolji ili losiji od nas, ne moze covek sve ni da zna niti da se odbrani od jaceg, ali vreme je da sad kad imamo makar virtuelni pristup svetu, iskustvo, kad smo svesni da smo izgubili, da se opametimo i postanemo normalni, da radimo da ostvarimo svoje interese.
YU vise nije moguca i ne treba zaliti, jbg, ali koji su nasi interesi i koja je nasa buducnost?
 
E to.Nisam procitao sta si napisao.drago mi je da jos neko vidi sta se desava.Samo se ne slazem sa onim varamo,zavidni,uskovidi....Nismo svi takvi,vecina nije,a i zar mislis da i oni(VELIKI) nisu takvi.Da nisu takvi ne bi ovo sve i radili.Pozdrav
 
Михајло:
ДА БОГ ДАДЕ ДА СЕ РАЗБИ ПРЕ НЕГО ШТО СМО УШЛИ У ЊУ САДА БИ ИМАЛИ ВЕЛИКУ СРБИЈУ. ЗАЈЕБА НАС КАРАЂОРЂЕВИЋ.
А ЕВО СЕ ПОНОВО ВРАТИЛИ И ПРОМОВИШУ ДЕМОНОКРАТИЈУ. ХА ХА КАКВ КРАЉ .
"mihajlo" Bre,po jasam mislio da si nas,pa znas li bre sta rece Ante "Pavelic"? Ja iseko stablo a vi grane,pa zar si to bre zaboravi,dal si zaboravio kako Srbi prikucani na drveni splavovi dunavom plove? E moj Mihaloo jos si zelen!!!
 
andrei:
andrei:
Cela, jaka i bitna YU nikom nije odgovarala osim nama Slovenima.
Mislim razbili su je isti oni koji su razbili SSSR i Cehoslovacku, ujedinili Nemacku... Oni koji stvaraju novi EU-reich + Amerikanci.
"Komunizam" nas nije bio opasan, maltene isti je na primer bio u Svedskoj 90-tih.
Mislim da EU posebno radi da ne dodje do nekakvog Slavizma, plus lakse je uticati na male drzave-regione koje ce u stvari polako prestati da imaju svaki smisao kao drzave.
A nacionalizam nas u proteklim godinama, videli ste, bio je auto-destrukcija, profiterstvo, kriminal. Svi ti nacionalni lideri su igrali tu igru usmerenu da se odrade planovi napravljeni jos odavno, da se zadovolje ti neki strani interesi.
Nismo umeli da se cuvamo, da budemo veliki i vazni.
Mi volimo da se tucemo i da tucemo zene, palimo se na kriminalce, muvamo, varamo, pljujemo i psujemo, udaramo po usima svakog ko strci, zavidni smo, uskovidi...to je sve pomoglo da nam se desi to sto nam se desilo i sto ce nam se desavati.
Niko nije kriv, jbg, niti je neko bolji ili losiji od nas, ne moze covek sve ni da zna niti da se odbrani od jaceg, ali vreme je da sad kad imamo makar virtuelni pristup svetu, iskustvo, kad smo svesni da smo izgubili, da se opametimo i postanemo normalni, da radimo da ostvarimo svoje interese.
YU vise nije moguca i ne treba zaliti, jbg, ali koji su nasi interesi i koja je nasa buducnost?


Ja ne znam Andrei-ada li si Ti zaista pisao ovaj post ili pravis neki
vic - ali ako si ga Ti napisao apsolutno si me zaprepastio inteligentnim i razloznim
razmisljanjem.
Najzad je neko na ovom idiotskom forumu UMEO DA RAZLUCI i da shvati da poslednjih
godina kod nas postoji "nacionalizam" kao politikantska karta pojedinih
lidera da odrade posao za strance
- koji je kao reakciju proizveo poviku na normalne Srbe, pravoslavce i zelju da im srce bude iscupano. Ali, da vidimo ko je igrao na kartu
"nacionalizam" - pre svega bivsi komunisti (Milosevic i kompanija, koji su beskrajno dvolicni i cinicni) Pa nece valjda neko da
mi kaze da je Milosevic "nacionalista" - ha,ha,ha, to je bila samo maska za osvajanje
vlasti, a ovi radikali ga samo kopiraju - na nasoj politickoj sceni nema nacionalista
(tu podrazumevam plemenit i normalan odnos prema svojoj naciji- a ne mrznju prema drugima)
Dakle, nacionalizam na reci i delu poslednjih godina, ako posmatramo ko se izjasnjava
kao "nacionalista" u svakom budi otpor jer su u pitanju kriminalci, profiteri i ljudi
losih namera.
Ja licno nemam nameru da se odricem Srpstva i Pravoslavlja ni po koju cenu a verujem
i vecina naroda.
Koji su nasi interesi i koja je nasa buducnost?
Gde da nadjemo interes i buducnost
kada smo PRODATI STRANOM KAPITALU ?
 
eremita:
JUGOSLAVIJA SE RASPALA ZATO STO NOVI SVETSKI POREDAK NA OVOJ GEOGRAFSKOJ SIRINI
I DUZINI NE ZELI JEDAN NAROD KAO STO SU SRBI,ONI CINE SVE, I CINICE SVE DA
NAS NA OVOJ TERITORIJI UOPSTE NE BUDE. NECE PREZATI NI OD CEGA - KAO STO SMO TO VIDELI
OD 1999.DO DANAS - SADA SPROVODE POTPUNU EKONOMSKU OKUPACIJU, PREPRAVLJANJE ISTORIJE,
UNAKARADJIVANJE SKOLSTVA I PRAVLJENJE GENERACIJA DEGENERIKA KOKA-KOLICARA, PROGON
I IZBACIVANJE IZ SVESTI SVEGA STO JE SRPSKO I PRAVOSLAVNO, SJE*ALI SU VOJSKU,
VERUJEM DA CE U NAJSKORIJE VREME KRENUTI U RAZBUCAVANJE SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE.
ZATIM CE KAO STO SU PREDVIDELI U SVOJIM PLANOVIMA USPOSTAVITI JEDNU VERU (JUDEJSKU) I
SVETSKU NADVLADU.(NARAVNO PRETHODNO TREBA JOS DA PO ISTOM RECEPTU SRAVNE I RUSIJU).

ONI ZELE OVDE SVOJE BAZE - A OD NARODA STO OSTANE, SVOJE SLUGE.

AKO SETATE BEOGRADOM DANAS, MOZETE SVUDA VIDETI SAMO NJIHOVO DJUBRE.
PO SVAKU CENU ZELE DA ISKORENE IDENTITE I BILO KAKVO OSECANJE NACIONALNE SRPSKE
PRIPADNOSTI - A UZ POMOC NEKIH GLUPAKA ZA SADA IM SVE IDE KAO PO LOJU.

ALI, ONO CEGA SE PLASE TO JE: INICIJATIVA POJEDINCA KAKO SU SRBI NAROD
INDIVIDUALACA, VERUJEM DA CE TO BITI KEC IZ NASEG RUKAVA I DA CE IM SRBIJA BITI
"KORA OD BANANE".
ocigledno je da nekome odgovara da se mi raspadnemo, ali kazite mi po cemu to? sfrj kolko god da je jacala, nije mogla bit bog zna sta. u najboljem slucaju bi bila recimo ko dojcland.
radikali pricate kako biste izgubili svoj identitet ako biste usli u EU :? .
aj kako keve vam? jel bi vam neko stavio kalasnjikov u glavu i reko da ces se od sad izjasnjavati kao evropljanin a ne srbin? jel bi vam neko zabranjivao da uzmes srpsku zastavu i okacis je il sta? nemojte lupati gluposti medjedi jedni. 99% vas nije nikada ni bilo u nekoj drzavi EU, pa vas je lako zavaravati kako je sve to sranje, samo mi valjamo...
eh..... :roll:
 
SFRJ se raspala i zbog toga, jer amerima na ovim prostorima odgovaraju sto manje drzavice koje ce ekonomski, vojno, politicki itd. zavisiti od SAD i Evrope, i da mogu da nas ucenjuju i uslovljavaju kako hoce i po njihovim interesima.....pa da li je bilo moguce ucenjivati onakvu SFRJ, da li je onakva SFRJ zavisila u bilo kom pogledu od nekog u svetu????

A Srbija se nasla na udaru amera posle raspada SFRJ kao najveca, najmnogoljudnija i vojno najjaca republika bivse SFRJ.....takva Srbija nije odgovarala amerima na tom geostrateskom podrucju pa su resili da je sto vise usitne i oslabe..... a i Srbija se nalazi na putu za malu Aziju i bliski istok...a to po amerima treba "promeniti"
 
SIGNATURE 350:
eremita:
JUGOSLAVIJA SE RASPALA ZATO STO NOVI SVETSKI POREDAK NA OVOJ GEOGRAFSKOJ SIRINI
I DUZINI NE ZELI JEDAN NAROD KAO STO SU SRBI,ONI CINE SVE, I CINICE SVE DA
NAS NA OVOJ TERITORIJI UOPSTE NE BUDE. NECE PREZATI NI OD CEGA - KAO STO SMO TO VIDELI
OD 1999.DO DANAS - SADA SPROVODE POTPUNU EKONOMSKU OKUPACIJU, PREPRAVLJANJE ISTORIJE,
UNAKARADJIVANJE SKOLSTVA I PRAVLJENJE GENERACIJA DEGENERIKA KOKA-KOLICARA, PROGON
I IZBACIVANJE IZ SVESTI SVEGA STO JE SRPSKO I PRAVOSLAVNO, SJE*ALI SU VOJSKU,
VERUJEM DA CE U NAJSKORIJE VREME KRENUTI U RAZBUCAVANJE SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE.
ZATIM CE KAO STO SU PREDVIDELI U SVOJIM PLANOVIMA USPOSTAVITI JEDNU VERU (JUDEJSKU) I
SVETSKU NADVLADU.(NARAVNO PRETHODNO TREBA JOS DA PO ISTOM RECEPTU SRAVNE I RUSIJU).

ONI ZELE OVDE SVOJE BAZE - A OD NARODA STO OSTANE, SVOJE SLUGE.

AKO SETATE BEOGRADOM DANAS, MOZETE SVUDA VIDETI SAMO NJIHOVO DJUBRE.
PO SVAKU CENU ZELE DA ISKORENE IDENTITE I BILO KAKVO OSECANJE NACIONALNE SRPSKE
PRIPADNOSTI - A UZ POMOC NEKIH GLUPAKA ZA SADA IM SVE IDE KAO PO LOJU.

ALI, ONO CEGA SE PLASE TO JE: INICIJATIVA POJEDINCA KAKO SU SRBI NAROD
INDIVIDUALACA, VERUJEM DA CE TO BITI KEC IZ NASEG RUKAVA I DA CE IM SRBIJA BITI
"KORA OD BANANE".
ocigledno je da nekome odgovara da se mi raspadnemo, ali kazite mi po cemu to? sfrj kolko god da je jacala, nije mogla bit bog zna sta. u najboljem slucaju bi bila recimo ko dojcland.
radikali pricate kako biste izgubili svoj identitet ako biste usli u EU :? .
aj kako keve vam? jel bi vam neko stavio kalasnjikov u glavu i reko da ces se od sad izjasnjavati kao evropljanin a ne srbin? jel bi vam neko zabranjivao da uzmes srpsku zastavu i okacis je il sta? nemojte lupati gluposti medjedi jedni. 99% vas nije nikada ni bilo u nekoj drzavi EU, pa vas je lako zavaravati kako je sve to *, samo mi valjamo...
eh..... :roll:

SIGNATURE 350 u pocetku mi je delovalo da si VOLINA ali tek sada vidim
da si neevoluirani darvinisticki majmun - obican praziluk ksenofilicar. Tako izgleda odgovor
kada Ti pocnes da vredjas tipa "medjedi" i slicno. Da si uopste koncentrisan, i da uopste
citas postove kao iole opismenjeno ljudsko bice shvatio bi da sam ja daleko od radikala
ali da sam NACIONALISTA.
Pa naravno, majmuncino da bi izgubili IDENTITET - o tome je javno na TV-u kao o USLOVU ZA
ULAZAK U EVROPSKU SEPTICKU JAMU govorio bivsi ambasador SAD u Beogradu.

I uopste ne zelim nikada ZA SEBE DA KAZEM DA SAM EUROPLJANIN - VEC SAM BALKANAC, VIZANTINAC I
TOLIKO TOGA PRE STARE ***** EUROPE.
A o tome HOCEMO LI ILI NE U EUROPU - IZJASNICE SE NAROD OVE ZEMLJE REFERENDUMOM - PA
MAKAR ONI ZA TEBE BILI I MEDJEDI - ALI TI MEDJEDI CE RECI SVOJE !
 

Back
Top