bojenje kose

VictorySun:
Zelela bih da obojim kosu, ali ne farbom, nego ne cim sto ne ostecuje kosu. Sta mi preporucujete

Kanu...ali problem je sto imas samo nekoliko boja,tako da ako zelis da budes plavusa ...ne pomaze... :) Inace,daje sjaj kosi i ne ostecuje je,samo je malo komplikovanije nanosenje,nego farba...
 
gigule:
e da lepo reče Limunadica...kana. :)
Ja sam ranije korisitla crvenu ali sada ponekad stavim braon kanu...E skroz je OK.
I ne oštećuje kosu ni malo, naprotiv...
Jeste ...to je super ako imas prirodnu kosu...nefarbanu...
Inace na farbanu se "ne prima" a ni obrnuto...
Kana shtiti vlas od pucanja i zdrava je za kosicu.
 
Za tamnije nijanse, kana...
A za svetlije: da, limun... koji iscedish (treba ti malo vishe, zavisi od duzine) i pomocu vate nanesesh na celu duzinu kose... izadjesh napolje na sunce, i sedish tako satima (zvuchi blesavo :shock: , ali radi 8) ). Kamilica se koristi samo na kosu koja je vec po prirodi malo svetlija... posle svakog pranja kosa se ispere mlakim chajem od kamilice, i tako svako drugo pranje (... u nedogled... :roll: ) ....
 
...Iako si rekla da ne zelis da se klasicno farbas, mozda bi doslo u obzir tkzv. toniranje ili 'preliv', dakle najblaza moguca varijanta farbanja - postoje na trzistu neinvazivne farbe na bazi biljnih sastojaka i bez dodatka amonijaka koje mogu da nijansiraju kosu ali bez radikalnih promena u osnovnoj, prirodnoj nijansi.
Od 'preliva' za kosu, izvanredan sjaj bez ostecenja daju npr. L'oreal Casting i Garnier Lumia...
 
Kelis:
gigule:
e da lepo reče Limunadica...kana. :)
Ja sam ranije korisitla crvenu ali sada ponekad stavim braon kanu...E skroz je OK.
I ne oštećuje kosu ni malo, naprotiv...
Jeste ...to je super ako imas prirodnu kosu...nefarbanu...
Inace na farbanu se "ne prima" a ni obrnuto...
Kana shtiti vlas od pucanja i zdrava je za kosicu.
ma,kakvi! :x
svojevremeno sam stavljala kanu na duzu neofarbanu kosu i pucala je kao luda i non-stop sam morala da je strickam,a uvek je izgledala sparuseno,slamasto.kana mi je isusila kosu skroz! NIKAD VISE! :x
sad koristim l'orealovu masku za kosu "casting",mislim da tu nema amonijaka i da,kao,nesto ne ostecuje kosu.stvarno mi izgleda mnogo zdravije,samo jos to nije to kako bih ja htela... :(
 
Mojoj sestri je kosa opadala... inace nije bila farbana...
Cula je da je kana dobra za kosu...
Kanira se vec 2 godine svojom bojom kane... i kosa joj je nikada sjajnija - nikada jaca...
Prestala je da opada...
Eto jednog dobrog iskustva iz, skoro, prve ruke.
 
hanibal77:
e moja svekrva je zivela u indiji i kaze da indijke posto imaju gustu i tesku kosu koriste kanu bas da bi je proredile da ih ne bi bolela glava.

...I ja sam dosla do istog podatka - boju dobijenu iz k'na biljke prve su pocele da koriste pripadnice africkih plemena - upravo da bi svoje izrazito guste, vunaste kose ucinile laksim za kontrolu ioblikovanje komplikovanih frizura koje odrazavaju status svake zene u plemenu. Dakle, k'na koriste da bi kosu 'proredile' i 'stanjile'. Naravno, savremena hemijska industrija verovatno na trziste 'izbacuje' gotov produkt koji nema mnogo veze sa autenticnom biljkom i pigmentom dobijenim iz nje, a svakako se u isti dodaju i razni emolienti koji vlas cine sjajnijom i neguju je. Mislim da se sve svodi na tkzv. tehnologiju proizvodnje boje sa niskim procentom amonijaka na biljnoj bazi. I dalje ostajem pri preporuci L'orel Casting i Garnier Lumia 'preliva'.
 
Slažem se, indeed! :)


Meni su, kada sam prvi put stavljala kanu (u srednjoj šk.), mama i drugarica su me zaje.bavale u stilu:
JEL TI ZNAŠ ŠTA JE TO ŠTO MEĆEŠ NA GLAVU
VIDI KAKO SMRDI
PA MORA DA SMRDI
TO JE KAMILJE *****
OSUŠENO I SAMLEVENO
PA TI VIDI
:lol: :lol: :lol:


ja se rasplakala, farbanje uspelo, nikad više ponovila :D
 
:roll: o svašta...
i ja sam kao mala čula priču... kao ruževi se prave od sasušenih pilećih go.vanaca samo namirisanih...pa zato žene ne bi to trebalo da stavljaju na usta...
 

Back
Top