Ko je Biljana Kovacevic Vuco?!

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Новинарски “подвиг симпатичне и перспективне Бранкице Станковић” која је успела да “убеди” Владимира-Бебу Поповића да се исповеди пред камерама телевизије Б92, значи да су закопане ратне секире и постигнут мир између Верана Матића и најпознатијег инсајдера у нас, зарад “виших циљева”. Веран је заборавио да је сумњичио Поповића што је, не тако давно, Београд освануо излепљен сликама са Матићевим ликом због, како се говоркало, на баш чистих радњи приликом приватизације популарне и мени драге ТВ и радио-станице. То се сазнало када се сазнало да први човек Деведесетдвојке, усред Вашингтона на званичном скупу, питао премијера Зорана Ђинђића, како то да “најзаслужнији медиј за демократске промене у Србији” мора, као и остали, да конкурише за националну фреквенцију, и добио одговор да се за заслуге добијају признања и одличја, а фреквенције по закону.
И тако, захваљујући “храбром уређивачком потезу” ТВ Б92, и сталном бацању песка у очи слушаоцима Радија Б92 петком, узбуркао се део српског јавног мњења, а богами и неке невладине организације, са неизбежном Биљаном Ковачевић-Вучо.
Напетост и даље траје. Иако је прошло више од месец дана од тог сведочења, новине и недељници у насловима се питају ко је из БИА адио за ЦИА, и шта су то наши шпијуни, у лаптопу, носили Американцима. На неким телевизијама незаобилазно питање за сваког госта је “Како вас је дојмио Бебин интервју?” Изјашњавање о “Инсајдеру” је обавезно.
Дакле, инсајдер је неко ко зна важне ствари али их не саопштава док би то могло да му нашкоди. Када више није у игри отвара душу и открива оно што је знао много раније. А ‘дувачи у пиштаљку’ говоре о ономе што знају и када су свесни да могу да доживе непријатности. Зато су неки функционери, министри, председници разних комисија проговорили сада, јер су бивши.
Ово појашњење, међутим, погодило је неке правне стручњаке који у недостатку аргумената користе опробани метод омаловажавања, етикетирања, претњи судом. Њихова проевропска оријентација и домаће васпитање им допуштају да познату и угледну новинарку и колумнисткињу стављају под знаке навода, дајући себи за право да говоре о “такозваном уводном коментару” и наводној зависти Љиљане Смајловић на новинарски успех младе колегинице Станковић. Нису изостале ни претње судом, а тек када се отворе тајни досијеи, “видеће се ко је госпођа Смајловић”, закључују правници за демократију и људска права, као да знају шта пише у тим досијеима.
У реаговању на текст “Осми путник” потписани правници импутирају да госпођа Смајловић брани неке “своје јунаке”. Који су то јунаци, нису навели али су се определили за свог јунака и оптужили аутора уводника да “оживљава најпримитивније теорије завере чиме онемогућава проверавање онога што је и њихов ‘дувач у пиштаљку’ рекао.”
Потписници димне бомбе се питају “ко је та Љиљана Смајловић?” На то питање може да одговори сваки читалац НИН-а: један од наших најугледнијих новинара.
А ја се питам ко је та Биљана Ковачевић-Вучо? Има ли теме у коју се она не разуме? Колико кошта да мало заћути?
Звонко Пантић
Пензионисани директор Радија Студио Б
 
commodore:

panik.gif
 
A evo i lisrte za odstrel:
Nataša Kandić, Fond za humanitarno pravo
shootc.gif


shootingsoldier.gif
Miljenko Dereta, Građanske inicijative

flamethrower.gif
Sonja Biserko, Helsinški odbor za ljudska prava

AR15firing.gif
Andrej Nosov, Inicijativa mladih za ljudska prava

cannon+01.gif
Biljana Kovačević-Vučo, Komitet pravnika za ljudska prava

Staša Zajević, Žene u crnom
shoot4.gif


Borka Pavićević, Centar za kulturnu dekontaminaciju
shoot5.gif


shoot6.gif
Obrad Savić, Beogradski krug
 
Дај, Сауроне, стани мало на лопту!!! Какво црно стрељање?

Да би их се ратосиљали, довољно је подићи против њих тужбу за ширење националне мржње.
 
Glas Sauronov:
A evo i lisrte za odstrel:
Nataša Kandić, Fond za humanitarno pravo
shootc.gif


shootingsoldier.gif
Miljenko Dereta, Građanske inicijative

flamethrower.gif
Sonja Biserko, Helsinški odbor za ljudska prava

AR15firing.gif
Andrej Nosov, Inicijativa mladih za ljudska prava

cannon+01.gif
Biljana Kovačević-Vučo, Komitet pravnika za ljudska prava

Staša Zajević, Žene u crnom
shoot4.gif


Borka Pavićević, Centar za kulturnu dekontaminaciju
shoot5.gif


shoot6.gif
Obrad Savić, Beogradski krug

Ali, ovo je super! Sit sam se ismejao....

Trebalo je da stavis Sonju Liht na prvo mesto...
http://www.nspm.org.yu/Komentari/komentari sl ant misionarska intelig.htm

procitajte ovo, ipak, Antonic je za ceniti...
 
Glas Sauronov:
Dobra, a?
Postovao ja taj Antonicev tekst kod demokrata na forumu, ali nesto me vec slabo komentarisu...
To znaci da sam u pravu, da nemaju kontrargumente.
pa naravno da ih nemaju...
kako to, BRE, da ljudi misle da su demokrate, samo dok se ponasaju kao da zive u Briselu, ama nikako da osete onaj praziluk sto im iz guz'ce viri...

ovo je naravno sala mala, ali stvarno, "demokrate" u Srbiji misle da su demokrate samo, i nikako drugacije, ako podrzavaju DS ili SDU. Ako njih pitate nista ostalo ne bi ni trebalo da postoji. A to je suludo.
U norveskoj demokrate nisu na vlasti i nisu ni blizu, jer ta zemlja ima definisan "nacionalni interes", koji za razliku od naseg, ako ga uopste ima, barem kontinuiranog, a ne ukljucuje "pridruzivanje (kao da smo firma koja lose posluje, pa treba da nas proguta neki corporate dzin)" EU po svaku cenu...
 
Iluvatar:
Glas Sauronov:
Dobra, a?
Postovao ja taj Antonicev tekst kod demokrata na forumu, ali nesto me vec slabo komentarisu...
To znaci da sam u pravu, da nemaju kontrargumente.
pa naravno da ih nemaju...
kako to, BRE, da ljudi misle da su demokrate, samo dok se ponasaju kao da zive u Briselu, ama nikako da osete onaj praziluk sto im iz guz'ce viri...

ovo je naravno sala mala, ali stvarno, "demokrate" u Srbiji misle da su demokrate samo, i nikako drugacije, ako podrzavaju DS ili SDU. Ako njih pitate nista ostalo ne bi ni trebalo da postoji. A to je suludo.
:lol: 8) :lol: 8) :lol: 8)

Iluvatar:
U norveskoj demokrate nisu na vlasti i nisu ni blizu, jer ta zemlja ima definisan "nacionalni interes", koji za razliku od naseg, ako ga uopste ima, barem kontinuiranog, a ne ukljucuje "pridruzivanje (kao da smo firma koja lose posluje, pa treba da nas proguta neki corporate dzin)" EU po svaku cenu...

Naravno, Norveska i ne pomislja na EU.
Alooo BRE pa gde to ima!!!
Ajmo svi u Norvesku :lol:
 
Glase Sauronov

da li znas nesto vise o Norveskoj - da nam svima objasnis nesto vise
- o njihovom standardu,
- o nacinu zivota i drzavnom uredjenju,
- o stanju "ljudskih prava",
- o tome kako je moguce i zasto oni nisu u EU.

Mislim da bi te informacije dobro dosle nekim
zaludjenim ucesnicima ovog foruma. :)

Pa da vidimo, ili da mi odemo u Norvesku -
ili da Norveska dodje kod nas.

O Biljani K.-Vuco - mislim da je vec dovoljno
receno U SLICI I RECI, jer to je i moje
misljenje (naravno figurativno).
 
Huh... o Norveskoj ne znam bas mnogo, sem da mi se (na daljinu) veoma svidja. Norvezani su veliki prijatelji Srbima i Isidora (ne Bjelica, vec ona druga) je pisala pocetkom proslog veka "Pisma iz Norveske", koje ja nazalost nisam procitao.
Takodje je kuriozum onaj njihov nobelovac koji je bio na strani nacista, pa su mu oduzeli Nobelovui nagradu za knjizevnost. I njega moram jednom da citam...

Dovesti Norvesku ovde ... pa ako bi mogli da im maznemo bar 15% rezervi nafte, mogli bismo slobodno zaboraviti na EU :lol:
Ovako... :roll:
Naravno, moze se dosta postici i bez nafte - bitno je samo jedno, a to su dve stvari: red, rad i disciplina kitchme :wink:
 
eremita:
Glase Sauronov
evo, ja cu, ako dozvolite....

standard:
svake godine Norveska u svom budzetu ima 15 miljardi dolara viska (sto se, valjda, zove suficit), koje stavlja u Fond, koji se zove nekako na Norveskom, stvarno ne bih znao kako, jos uvek ne vladam dobro tim jezikom...
nacin zivota i drzavno uredjenje:
drzava je podeljena na regije, ne znam koliko ih ima, ovo sve pisem iz glave tako da cete mi oprostiti na eventualnim greskama, od kojihi nijedna nema posebnu "vladu", kao recimo Vojvodina i ja ne videh da to ikom e smeta, s tim sto se porez smanjuje prema geografskom polozaju, odnosno, na severu je porez manji i do 20%;
stanje ljudskih prava:
je, verovatno, na najvisem nivou u Evropi, a mozda i sire (sigurno je bolje nego u USA)...Svako ima pravo na svoju veroispovest, sexualno opredljenje, nikome ne pada na pamet da politicke neistomisljenike nazove raznoraznim imenima, kao recimo kod nas i tako dalje i tako dalje;
zasto oni nisu u EU:
to je najjednostavnije pitanje. Prosto, nisu u EU, jer je Norveska zemlja male ekonomije, gde je vise od pola ekonomije zasnovano na nafti iz Severnog mora i oni su svesni sta bi ulazak u EU zancio za njihovu ekonomiju. EU bi pojela vise od pola njihovog nacionalnog dohotka, zajednos sve onim "Fondom", a to valjda nijednoj zdravoj drzavi ne odgovara.
Bilo kako bilo, oni nisu, kao pojedine zemlje, slepi na socijalne tendencije u EU (sto je ipak njihovo JEDINO okruzenje; sa jedne strane Svedska, sa druge UK) i sve svoje zakone uskladjuju sa zakonima EU, ali prvo postujuci svoje standarde.
Uopste, nacin zivota u Norveskoj je smiren, za nas "sa juga", mozda i dosadan, ali je ta drzava zdrava i necete sresti Norvezanina koji nije patriota, da ne kazem nacionalista, jer taj koncept nije primenljiv na njima. Svi bespogovorno vole svoju zemlju i postuju je.
Oni su odredili sta je za njih vazno i vode se time. Jos jedna stvar...Norveska crkva, koja je protestantska, je veoooooma odvojena od drzave...Novorodjencad, norveskog porekla, se upisuju u crkvene knjige, ali to je sve sto crkva ima sa bilo kakvom birokratijom u Norveskoj. Inace, kao nacija, veoma su religiozni.
Jel ima nesto nejasno?
da li znas nesto vise o Norveskoj - da nam svima objasnis nesto vise
- o njihovom standardu,
- o nacinu zivota i drzavnom uredjenju,
- o stanju "ljudskih prava",
- o tome kako je moguce i zasto oni nisu u EU.

Mislim da bi te informacije dobro dosle nekim
zaludjenim ucesnicima ovog foruma. :)

Pa da vidimo, ili da mi odemo u Norvesku -
ili da Norveska dodje kod nas.

O Biljani K.-Vuco - mislim da je vec dovoljno
receno U SLICI I RECI, jer to je i moje
misljenje (naravno figurativno).
 
Iluvatar:
ovo je naravno sala mala, ali stvarno, "demokrate" u Srbiji misle da su demokrate samo, i nikako drugacije, ako podrzavaju DS ili SDU. Ako njih pitate nista ostalo ne bi ni trebalo da postoji. A to je suludo.

Ма хајде да је само то, али већина њих нема благог појма на чему се демократија темељи. Чак ни они чланови ДС-а који су лично честити. Веруј ми, Илуватаре, срамота једна. А ГСС и СДУ ме не чуде. То су Сорошеве странке и све само не демократске, јер промовишу тоталитарни концепт "отвореног друштва".
 
Glas Sauronov:
A evo i lisrte za odstrel:
Nataša Kandić, Fond za humanitarno pravo
shootc.gif


shootingsoldier.gif
Miljenko Dereta, Građanske inicijative

flamethrower.gif
Sonja Biserko, Helsinški odbor za ljudska prava

AR15firing.gif
Andrej Nosov, Inicijativa mladih za ljudska prava

cannon+01.gif
Biljana Kovačević-Vučo, Komitet pravnika za ljudska prava

Staša Zajević, Žene u crnom
shoot4.gif


Borka Pavićević, Centar za kulturnu dekontaminaciju
shoot5.gif


shoot6.gif
Obrad Savić, Beogradski krug
:lol: :lol: :lol:
 
Iluvatar:
evo, ja cu, ako dozvolite....

standard:
svake godine Norveska u svom budzetu ima 15 miljardi dolara viska (sto se, valjda, zove suficit), koje stavlja u Fond, koji se zove nekako na Norveskom, stvarno ne bih znao kako, jos uvek ne vladam dobro tim jezikom...

nacin zivota i drzavno uredjenje:
drzava je podeljena na regije, ne znam koliko ih ima, ovo sve pisem iz glave tako da cete mi oprostiti na eventualnim greskama, od kojih nijedna nema posebnu "vladu", kao recimo Vojvodina i ja ne videh da to ikome smeta, s tim sto se porez smanjuje prema geografskom polozaju, odnosno, na severu je porez manji i do 20%;

stanje ljudskih prava:
je, verovatno, na najvisem nivou u Evropi, a mozda i sire (sigurno je bolje nego u USA)...Svako ima pravo na svoju veroispovest, sexualno opredljenje, nikome ne pada na pamet da politicke neistomisljenike nazove raznoraznim imenima, kao recimo kod nas i tako dalje i tako dalje;

zasto oni nisu u EU:
to je najjednostavnije pitanje. Prosto, nisu u EU, jer je Norveska zemlja male ekonomije, gde je vise od pola ekonomije zasnovano na nafti iz Severnog mora i oni su svesni sta bi ulazak u EU znacio za njihovu ekonomiju. EU bi pojela vise od pola njihovog nacionalnog dohotka, zajedno sa sve onim "Fondom", a to valjda nijednoj zdravoj drzavi ne odgovara.
Bilo kako bilo, oni nisu, kao pojedine zemlje, slepi na socijalne tendencije u EU (sto je ipak njihovo JEDINO okruzenje; sa jedne strane Svedska, sa druge UK) i sve svoje zakone uskladjuju sa zakonima EU, ali prvo postujuci svoje standarde.
Uopste, nacin zivota u Norveskoj je smiren, za nas "sa juga", mozda i dosadan, ali je ta drzava zdrava i necete sresti Norvezanina koji nije patriota, da ne kazem nacionalista, jer taj koncept nije primenljiv na njima. Svi bespogovorno vole svoju zemlju i postuju je.

Oni su odredili sta je za njih vazno i vode se time. Jos jedna stvar...Norveska crkva, koja je protestantska, je veoooooma odvojena od drzave...Novorodjencad, norveskog porekla, se upisuju u crkvene knjige, ali to je sve sto crkva ima sa bilo kakvom birokratijom u Norveskoj. Inace, kao nacija, veoma su religiozni.
Jel ima nesto nejasno?
[/guote]

========================================================================================================
Ima - zasto niko na ovom forumu nema teznju
da iz belog sveta u ovaj nas tzv.zaostali
Balkanski kraj - DONESE NESTO LEPO, DOBRO,
NESTO STO BI OBERUCKE BILO PRIHVACENO, ZASTO
SVI ZAGOVARAJU DA SE POD HITNO PRIMENI
SVE STO JE NAJGORE I STO CE NAM STAJATI
"K'O PILETU SISE"?
 
eremita:
Iluvatar:
evo, ja cu, ako dozvolite....

standard:
svake godine Norveska u svom budzetu ima 15 miljardi dolara viska (sto se, valjda, zove suficit), koje stavlja u Fond, koji se zove nekako na Norveskom, stvarno ne bih znao kako, jos uvek ne vladam dobro tim jezikom...

nacin zivota i drzavno uredjenje:
drzava je podeljena na regije, ne znam koliko ih ima, ovo sve pisem iz glave tako da cete mi oprostiti na eventualnim greskama, od kojih nijedna nema posebnu "vladu", kao recimo Vojvodina i ja ne videh da to ikome smeta, s tim sto se porez smanjuje prema geografskom polozaju, odnosno, na severu je porez manji i do 20%;

stanje ljudskih prava:
je, verovatno, na najvisem nivou u Evropi, a mozda i sire (sigurno je bolje nego u USA)...Svako ima pravo na svoju veroispovest, sexualno opredljenje, nikome ne pada na pamet da politicke neistomisljenike nazove raznoraznim imenima, kao recimo kod nas i tako dalje i tako dalje;

zasto oni nisu u EU:
to je najjednostavnije pitanje. Prosto, nisu u EU, jer je Norveska zemlja male ekonomije, gde je vise od pola ekonomije zasnovano na nafti iz Severnog mora i oni su svesni sta bi ulazak u EU znacio za njihovu ekonomiju. EU bi pojela vise od pola njihovog nacionalnog dohotka, zajedno sa sve onim "Fondom", a to valjda nijednoj zdravoj drzavi ne odgovara.
Bilo kako bilo, oni nisu, kao pojedine zemlje, slepi na socijalne tendencije u EU (sto je ipak njihovo JEDINO okruzenje; sa jedne strane Svedska, sa druge UK) i sve svoje zakone uskladjuju sa zakonima EU, ali prvo postujuci svoje standarde.
Uopste, nacin zivota u Norveskoj je smiren, za nas "sa juga", mozda i dosadan, ali je ta drzava zdrava i necete sresti Norvezanina koji nije patriota, da ne kazem nacionalista, jer taj koncept nije primenljiv na njima. Svi bespogovorno vole svoju zemlju i postuju je.

Oni su odredili sta je za njih vazno i vode se time. Jos jedna stvar...Norveska crkva, koja je protestantska, je veoooooma odvojena od drzave...Novorodjencad, norveskog porekla, se upisuju u crkvene knjige, ali to je sve sto crkva ima sa bilo kakvom birokratijom u Norveskoj. Inace, kao nacija, veoma su religiozni.
Jel ima nesto nejasno?
[/guote]

========================================================================================================
Ima - zasto niko na ovom forumu nema teznju
da iz belog sveta u ovaj nas tzv.zaostali
Balkanski kraj - DONESE NESTO LEPO, DOBRO,
NESTO STO BI OBERUCKE BILO PRIHVACENO, ZASTO
SVI ZAGOVARAJU DA SE POD HITNO PRIMENI
SVE STO JE NAJGORE I STO CE NAM STAJATI
"K'O PILETU SISE"?

Pa, realno. taj svet nama ne duguje, ako ne bas nista, onda svakako ne mnogo. Ima i vecih nacija. Ali, eremita, ako si vec toliki patriota, zasto ti ne ucinis nesto lepo za svoju zemlju? Svako od nas bi trebalo da oseca tu duznost, ali...
...malo smo lenji, ha?
 

Back
Top