Robovi...

rastamann

Poznat
Poruka
7.898
Nekada smo bili robovi sex-a, droge i alkohola, sada smo robovi tehnologije i kataloga....Kako to objashnjavate?
Izrazito glup topic, ali me interesuje vashe mishljenje.....
 
Covek je rob svoje okoline... Niko ne moze ziveti individualno (a da je normalna osoba), pa samim tim okolina, zeleli mi to ili ne, nama namece mnoge stvari...

Evo, i ako zivimo u zatucanoj zemlji, studentima profesori non-stop traze da im donose radove u elektronskoj formi... da svi budu majstori za prelom... da im salju informacije na email... da citaju informacije sa sajta... Jednostavno, tako je lakse i jevtinije...

Tako da hteli vi to ili ne, postanete vremenom rob tehnologije... Sto naravno ne mora da bude lose... Treba se samo lepo postaviti... Ja kompjuter ne koristim da mi zameni zivot ili sta vec, vec ga koristim da bih ziveo od toga... Dokle god vi koristite tehnologiju, a ne ona vas, niste robovi :!:
 
Inc, nisam na to mislio...
Mislio sam konkretno na sl. problem...
Ja moram da kupim sve shto vidim po katalozima, iako znam u najmanju ruku da mi te stvarchice, nikad, ali nikad nece zatrebati...
P.S.Ne kupujem te stvari da bih se palio, nego to mene pali, samo nemam pojma shto...
 
Pa jednostavno, to je 'zaraza'... Svako voli da ima male 'gadzete' koji nikome nista ne znace, ali opet...

Evo, kupio sam mp3-player, pukao 300eur u ono vreme za njega... nosao ga mesec dana, i od tad stoji u fijoci... Zene vole da pazare odecu, a ja jednostavno ne mogu da izdrzim da ne kupim neku tehnicku novotariju, ma koliko bila beskorisna...

Kao sto rekoh, svi smo robovi okoline, a okolina nam direktno sugerise kupovinu takvih stvari (npr. stari komsija faktor... tj. da moje bude bolje od komsijinog), reklame na sve strane... Ma jednostavno, ko je kadar odoleti tome... Ja nisam (zato sam non-stop svorc ;))...

Poz.
 
ja sam totalno anti potrosacki tip. znam sta zelim da kupim, gde to da nadjem, kupim i kraj. nema fore da cu da kupim nesto zato sto mi se svidja a ne znam sta ce mi.
 
Sanjice,znam i ja uvek šta treba da kupim i gde,problem je u tome što meni apsolutno treba sve što vidim.Dobro,nije baš tako,ali koliko god novca da imam,uvek znam bar pet različitih načina kako da ga potrošim.Kao što Inco reče,zato sam uvek švorc. :lol:
 
Ma jednostavno te stvari su zaraza.Ali slatka.Koliko god da se opirem nekim stvarima ipak na kraju popustim i kupim ih.Ali na kraj krajeva te stvari kada ih pogledam donesu mi neko zadovoljstvo.Medjutim kada pogledam poslednju cigaretu u praznoj kutiji zapitam se koliko to zadovoljstvo me kosta.I uvek kazem ova je posledja.Ali nakon 15 min.trcim kao majmun da kupim novu.To je zaista stvar koju nerazumem.Inace nekih drugih poroka sam se odrekao jednostavno i lako.A moderna tehnologija i sluzi da se koristi kao pomoc.Medjutim pitanje je koliko koje stvari zaista pomazu a koliko koje odmazu.Cist primer koristio sam crno beli stampac 5 god i nisam imao nikakvih problema.A sad ovaj novi sto kosta krvavo mortam da punim bojom svaka dva meseca a to kosta.Inace dok nisam imao u boji zaista nisam ni imao preteranu potrebu za kolorom.E sad svaku zajeb-nciju stampam pa mi se sve sareni.Samo u novcaniku sve tamnije i tamnije.Ali kao sto rekoh to me cini ipak sracnim.Pa kud puklo da puklo.
 
pa tako se sad pitamo kako smo nekad ziveli bez mobilnih, racunara... tesko ali smo ziveli. znaci-moze.
poenta sake trgovine je ubediti kupca da ce mu zivot bez toga opet biti turoban. i onda kupis neku glupost i cini ti se da nesto resavas, kao bolja si osoba sad.... a ustvari ti i dalje dupe pozadi a para vise nema.
 
sanja:
pa tako se sad pitamo kako smo nekad ziveli bez mobilnih, racunara... tesko ali smo ziveli. znaci-moze.
poenta sake trgovine je ubediti kupca da ce mu zivot bez toga opet biti turoban. i onda kupis neku glupost i cini ti se da nesto resavas, kao bolja si osoba sad.... a ustvari ti i dalje dupe pozadi a para vise nema.

E Sanja ti si upravu.Ali kako se izboriti sa necim sto te cini srecnim.Ja sam sebi sto puta rekao e necu da se okrenem za svakom devojkom na ulici koja je lepa i lepo mirise.Ali tek posto se okrenem setim se sta sam sebi rekao.Tako je isa ovim isto.
 
u sustini svi su robovi tehnologije jer ja prvi ne bih mogao da zamislim zivot bez TV, MOBILNOG TELEFONA,RAČUNARA,..... ali opet ja ne trosim toliko para na te stvarcice. vecinu para potrosim u kafani(balkan) :twisted: :twisted: :twisted:
 
Anonymous:
sanja:
pa tako se sad pitamo kako smo nekad ziveli bez mobilnih, racunara... tesko ali smo ziveli. znaci-moze.
poenta sake trgovine je ubediti kupca da ce mu zivot bez toga opet biti turoban. i onda kupis neku glupost i cini ti se da nesto resavas, kao bolja si osoba sad.... a ustvari ti i dalje dupe pozadi a para vise nema.

E Sanja ti si upravu.Ali kako se izboriti sa necim sto te cini srecnim.Ja sam sebi sto puta rekao e necu da se okrenem za svakom devojkom na ulici koja je lepa i lepo mirise.Ali tek posto se okrenem setim se sta sam sebi rekao.Tako je isa ovim isto.

nije isto!!!! lepe devojke su prirodna lepota a ne proizvod teleshopa. pa greh je ne obratiti paznju na lepu devojku breee... (i na lepu musku guzu, da budem iskrena)
 
Meni se čini, kad sma se već odvikla od LUTAKA, da mogu bez svega. Ja mogu bez svega!!!! Mogla bih i bez interneta (vratila bih se pravom ljudskom razgovoru), mogu i bez telefona (ionkao nemam kredita, danas sam pokušala da kupim ali je nedelja)....nešto razmipljam, doduše, o Dormeo dušeku uz koji se dobije i anatomski jastuk, pa da prespavam dolazeću zimu......
 
"U toku stoleca vas se narod u mnogome toliko izjednacio sa svojim tlaciteljima da mu nece mnogo vredeti ako ga Turci jednog dana napuste a ostave mu, pored njegovih rajinskih mana, i svoje poroke: lenost, netrpeljivost, duh nasilja i kult grube sile. To, ustvari, i ne bi bilo oslobadjanje jer ne biste bili dostojni slobode ni umeli da je uzivate i, isto kao i Turci, ne biste znali drugo do da robujete ili da druge porobljavate. Sumnje nema da ce i vasa zemlja jednog dana uci u evropski sklop, ali se moze desiti da udje podvojena i nasledno opterecena shvatanjima, navikama i nagonima kojih nigde vise nema i koji ce joj, kao aveti, sprecavati normalan razvitak i stvarati od nje nesavremeno cudoviste i svaciji plen."

Ivo Andric
 

Back
Top