danska doga
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: danska doga

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano danska doga

Zna li neko koliko se ova rasa gaji od nas, kakve je naravi, koliko kosta i gde se moze nabaviti

Početnik
    Učlanjen
    13.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: danska doga

Sto se tice uzgoja ovih pasa, postoji lik u Pancevu koji se time bavi vec nekoliko godina. Doge ili Veliki danac kako ga zovu je vrlo pitom pas, voli drustvo i decu i idealan je za kucu (pod uslovom da imas i dvoriste). Veoma je inteligentan, nije agresivan i dobar je cuvar jer svojom pojavom "resava stvar oko nepoznatih gostiju". Imao sam tzv nemacku dogu 9 godina. Veoma je privrzen i odan gazdi. Sto se cene tice, sve zavisi od legla od 500-900 eura.
    Ako imas dovoljno prostora i volis velike pse, preporucujem.

Početnik
    Učlanjen
    07.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ,,,,,,

dugo godina vec odgajam njemacke doge ( preko 20 god) .
    danska doga ne postoji tj njemacku dogu negdje tako nazivaju u stvari to je nesretan prevod ,
    imate njemacku dogu odlican pas , vase je samo da izaberete boju ( pet priznatih )

Primećen član pudlala (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

U vezi sa dogama zaista nema nicega danskog. Mi smo izgleda prihvatili engleski naziv Great Dane, odnosno veliki Danac, a ni samim Englezima nije jasno otkud to »danska« kod nemacke rase. Francuzi ovu rasu zovu i Dogue Allemand i Danois, Italijani Alano, itd… Psi slicni dogama postojali su u starom Egiptu i Asiriji, ali je prvi pas koji bi zasigurno mogao biti preteca danasnjih nemackih doga zabelezen u jednom duborezu lova u Danskoj iz XVII veka. Mozda je to uzrok nesporazuma oko naziva. Danasnji oblik psa su stvorili uzgajivaci u Nemackoj. Na kraju krajeva naziv i nije toliko bitan. Ovi zaista velicanstveni psi su samo za jako odgovorne vlasnike koji ce se posvetiti njihovom vaspitanju, jer priznacete da pudlica i doga van kontrole nisu ista stvar!

Primećen član pudlala (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Bio je na jednom splavu na Dunavskom keju dogan po imenu Mica, kao on tu nesto cuva taj splav, a u stvari dobrica prava. Moja Josie ga je obozavala, stalno se igrala sa njim. A ta igra je izgledala tako sto se oni malo jure a zatim se kao pobiju, on nju utaba u prasinu, ona cvili ali se i dalje radosno bacaka oko njega dok se on onako shapata... prava komedija. Ne znam sta je sa Micom, vise ga ne vidjamo.

Početnik
    Učlanjen
    16.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano dobar ker

To je sjajan pas.Gajila labradore i doge . Osim u velicini i kolicini potrebne hrane , razlika je u tome sto su doge tvrdoglavije , narocito muzjaci , pa je neizostavno potrebno da se zna ko je vodja copora u svakom trenutku. I zenke i muzjaci izuzetno privrzeni...ni u WC ne mozes a da te ne prate. Zenke poslusnije , muzjaci non stop na oprezu ako treba da te brane . Jednom kad imas dogu...svaki sledeci pas doga...Velika obaveza...i veliko ulaganje...ali vredi svog truda. I neko gore rece da doga nije za stan...ne tacno...ako se dovoljno seta , istrcava i umara...u stanu mirna ko buba...jedna velika gomila , kao recimo jos jedan komad namestaja. Ako nikad nisi imao psa...moj savet je da uzmes zenku...
    Kaca

Zainteresovan član esperabak (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    30

Podrazumevano Re: dobar ker

Citat Original postavio KAJA_34_BGD Pogledaj poruku
    To je sjajan pas.Gajila labradore i doge . Osim u velicini i kolicini potrebne hrane , razlika je u tome sto su doge tvrdoglavije , narocito muzjaci , pa je neizostavno potrebno da se zna ko je vodja copora u svakom trenutku. I zenke i muzjaci izuzetno privrzeni...ni u WC ne mozes a da te ne prate. Zenke poslusnije , muzjaci non stop na oprezu ako treba da te brane . Jednom kad imas dogu...svaki sledeci pas doga...Velika obaveza...i veliko ulaganje...ali vredi svog truda. I neko gore rece da doga nije za stan...ne tacno...ako se dovoljno seta , istrcava i umara...u stanu mirna ko buba...jedna velika gomila , kao recimo jos jedan komad namestaja. Ako nikad nisi imao psa...moj savet je da uzmes zenku...
    Kaca
    Jedino imam primedbu na to... Zenke su tvrdoglavije, ostalo ok...

Slične teme

1. Danska
    Autor @Vanesa. u forumu Evropa
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.04.2006., 21:29
  2. Danska
    Autor Njegos M u forumu Evropa
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 07.10.2004., 23:17
  3. bosna ili danska
    Autor nikolina_sarajevo u forumu Fudbal
    Odgovora: 4