Horor Filmovi

It comes at night
MV5BMjQ3MDA0ODA2N15BMl5BanBnXkFtZTgwNzg0NzgwMjI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg


Najveće sranje od filma, plaćene ocene na IMDB. Nemojte da gubite vreme - bukvalno ništa ne dođe. Naslov filma nema veze sa radnjom filma. Priča nedovršena.

ALERT: NE GLEDATI
 
The Ritual - 7/10

Sasvim solidan horor. Radnja prati 4 prijatelja koji odlaze u avanturu na granicu Svedske i Norveske kako bi ispostovali dogovor koji su imali sa prijateljem koji je poginuo. Mracna atmosfera skandinavske vukojebine, zacinjena sa malo nordijske mitologije. Netflixova produkcija.
 
Sirovo (2016)

http://www.imdb.com/title/tt4954522/

Skinuo ga prošle godine naletos iz puke radoznalosti. Zanimljiv poster, zvučno ime, devojke glavne glumice.. Oduševio sam se i zaljubio u rediteljku Dokorno , ako joj je ovo prvi film biće svega i svačega u budućnosti što me jako raduje. Čak i njena pojava na intervjuima me privlači (čudna s interesantnim idejama i voli paziti na detalje).

Jako mi se dopada smer tj. razvoj lika Žustin i način na koji svesno te nesvesno prihvata njeno novonastalo zdravstveno stanje i navike. NJena sestra Aleks (baš je gotivna, navela me je da promenim avatare na svim forumima) joj uopšte ne pomaže i polako je uvlači u njen svet. Dokorno je rekla na jednom intervjuu da je lik Aleks kao životinja (što se kasnije i pokazalo). Da ne spojlam više preporučavam svim ljubiteljima horora.

Jedna zanimljivost, Dokorno nije htela Sirovo pretvoriti u pravi pravcati horor s puno krvi, "skokova" i ostaloga. Fokus joj je bio na razvoju lika Žustin i odnosa s sestrom te kasnije Adrijanom. U intervjuu gde je to rekla dodala je da kad bi htela napravila bi pravi pravcijati horor s svim elementima istog, znači možemo očekivati svašta od Dokorno.

Baj d vej, pogledao sam Sirovo jedno 20 puta minimum.
 

Prilozi

  • MV5BMjMwM2EyY2MtZDI5Mi00MWViLWI1Y2EtZDk0Y2EzODYyM2Q3L2ltYWdlL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyMzQ5ODU1MQ@@.jpg
    MV5BMjMwM2EyY2MtZDI5Mi00MWViLWI1Y2EtZDk0Y2EzODYyM2Q3L2ltYWdlL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyMzQ5ODU1MQ@@.jpg
    11,9 KB · Pregleda: 2
Nisu svi horori, ja gledam horor i sci-fi zajedno pa ne zamerite (obicno se preklapa sci-fi i sa hororom):

Alpha Gateway - SF, ako bas nemate sta, nije horor. 4/10
The Ritual - horor, nisam bas pao na du... oko, ali neka bude kako je kolega ocenio, 7/10, moze da se pogleda u hladno, tamno vece
Cold Skin - nije uopste horor, vise je neki SF mada i to uslovno. Neka cudna "romant'ka" se provlaci. Ja dajem 3/10.
The Cloverfield Paradox - uvod u Cloverfield, SF (ne bih kvalifikovao kao horor), ocena 7/10
Keep watching - slasher, onako, blah, open moze da se pogleda ako nema bas nesto. 6/10

Toliko za sada. Generalno slab kvalitet, nemam nesto da bas preporucim.

Gledao sam i Better watch out, isto nisam nesto odusevljen, teenage slasher, pokusaj da se bude originalan... 6/10
 
Nisu svi horori, ja gledam horor i sci-fi zajedno pa ne zamerite (obicno se preklapa sci-fi i sa hororom):

Alpha Gateway - SF, ako bas nemate sta, nije horor. 4/10
The Ritual - horor, nisam bas pao na du... oko, ali neka bude kako je kolega ocenio, 7/10, moze da se pogleda u hladno, tamno vece
Cold Skin - nije uopste horor, vise je neki SF mada i to uslovno. Neka cudna "romant'ka" se provlaci. Ja dajem 3/10.
The Cloverfield Paradox - uvod u Cloverfield, SF (ne bih kvalifikovao kao horor), ocena 7/10
Keep watching - slasher, onako, blah, open moze da se pogleda ako nema bas nesto. 6/10

Toliko za sada. Generalno slab kvalitet, nemam nesto da bas preporucim.

Gledao sam i Better watch out, isto nisam nesto odusevljen, teenage slasher, pokusaj da se bude originalan... 6/10

ajde molim te zatvori se nedje u nekakvo nesto dje ce nekakvo nesto jos uzasnije da te izjede.
sto je s tobom jadan? jebuckas li ovo ljude po forumu ili' si bas ... prs?? ?
svasta.
 
Nisu svi horori, ja gledam horor i sci-fi zajedno pa ne zamerite (obicno se preklapa sci-fi i sa hororom):

Alpha Gateway - SF, ako bas nemate sta, nije horor. 4/10
The Ritual - horor, nisam bas pao na du... oko, ali neka bude kako je kolega ocenio, 7/10, moze da se pogleda u hladno, tamno vece
Cold Skin - nije uopste horor, vise je neki SF mada i to uslovno. Neka cudna "romant'ka" se provlaci. Ja dajem 3/10.
The Cloverfield Paradox - uvod u Cloverfield, SF (ne bih kvalifikovao kao horor), ocena 7/10
Keep watching - slasher, onako, blah, open moze da se pogleda ako nema bas nesto. 6/10

Toliko za sada. Generalno slab kvalitet, nemam nesto da bas preporucim.

Gledao sam i Better watch out, isto nisam nesto odusevljen, teenage slasher, pokusaj da se bude originalan... 6/10

ma koga briga kako bi ti kvalifikovao neki film.hoces da kazes da ljudi koji prave filmove ne znaju tacno koji zanr prave,,mozdfa nije cist horor ali sigurno ima horor elemenata npr:drama/sf/horor.uzgred taj cloverfield paradox je krsina nevidjena
 
Happy Death Day (2/5)
http://www.imdb.com/title/tt5308322/?ref_=nv_sr_1
The Cloverfield Paradox (2+/5)
http://www.imdb.com/title/tt2548396/?ref_=nv_sr_1
Само за љубитеље жанра у досадним зимским данима,може да се гледа а и не мора.
Оно што им је заједничко:поприлично небулозан и пун рупа сценарио и солидна глума недовољна да прекрије сву замишљену лудост.
Сретан рођиш је тинејџерски хорорчић мени лично демоде али сигуран сам да има своју циљну публику.На моменте симпатичан ,на моменте страшно страшно глуп.Подсјећа ме на онај Youtube снимак и оно босанско дјевојче из средње Босне са тупавим погледом и још тупавијим речима :"људи кисла ми је глоова!"
Парадокс је огроман,огроман залогај али мала уста,па се неискусни режисер на крају добро умусавио и умазао око уста.Похвала за храброст и глумачку поставу која је сасвим солидна али све остало је препуно рупа што у сценарију што у самој режији.Истини за вољу визуелно је филм на виосоком задовољавајућем нивоу поготово јер и сам волим тематику са космичко-свемирско-клаустрофобично-анксиозном причом али све укупно ме није додирнуо и оставио поприлично равнодушним.Већ сам га заборавио...
 
Poslednja izmena:
It comes at night
Pogledajte prilog 478861

Najveće sranje od filma, plaćene ocene na IMDB. Nemojte da gubite vreme - bukvalno ništa ne dođe. Naslov filma nema veze sa radnjom filma. Priča nedovršena.

ALERT: NE GLEDATI

Ovo potpisujem. Tesko smece od nazovi horora, gde su samo uradili dobar trejler. Toliko suplja i glupa prica da je to strasno. Ovo je jedno od vecih smeca koje sam gledao od horor zanra, a gledao sam mnogo losih horora. Ocena na IMDB 6,2 je toliko nerealna da je to strasno. Realno je negde oko trojke.

- - - - - - - - - -

The Ritual - 7/10

Sasvim solidan horor. Radnja prati 4 prijatelja koji odlaze u avanturu na granicu Svedske i Norveske kako bi ispostovali dogovor koji su imali sa prijateljem koji je poginuo. Mracna atmosfera skandinavske vukojebine, zacinjena sa malo nordijske mitologije. Netflixova produkcija.


Ovu sam citao knjigu skoro. Knjiga nije losa, ali me nije odusevila. Naglasak je na toj teskoj atmosferi. Nadam se da je film bolji.
 
d ritual je bas bas bas kul. tripldabl valjda, ne znam. ima te jezivosti, plus je jebeno ako nemate drva te noci, cekao lika po dana za metar ??? da bi me poslije par ura zvao da me pita dje moze zavrsit... a maxe...
 
IT (2-/5)
http://www.imdb.com/title/tt1396484/
Мени је ово један од горих хорора које погледа ове године...али то није ни битно,зарадио је 10 пута више од уложених 35 милиона долара,то је битно,бар за оне који су га правили.Мени је у најмању руку дебилан.
 
Insidious: The Last Key (3-/5)
insidious-4-cover-trailer.jpg

http://www.imdb.com/title/tt5726086/?ref_=fn_al_tt_2
Insidious из 2010-е је био заиста освјежавајуће добар хорор,наставци после нису имали исти ефекат али и даље када помислим на овај филм у глобалу са наставцима осјетим нелагоду и непријатност.Тако и овај последњи кључ је поприлично неугодан и тежак за гледање јер никада не знаш када ће искочити каква приказа,дух или демон.Врло мало времена имате за слободан ход и опуштање јер је велика већина филма у јези и страви кроз јак звук или кроз наговјештавање.Све у свему још један гледљив наставак за љубитеље жанра и овог већ сада препознатљивог серијала.
 
http://www.imdb.com/title/tt5442430/?ref_=nv_sr_5 - Life - ocena 6,5 - mogao je biti dobar film da nije bilo glupog kraja, sve u svemu svako je glumio sebe a sam film mi uopšte nije delovao kao horor nego malo blaža (blaža u smislu naučno fantastičnog dela, drama je bila na nivou) naučno fantastična drama. Atmosfera odlična ali gluma mrtva i prosto rečeno proceduralna što se tiče glumaca. Da ne pominjem neke pomalo nejasne scene ali ajde.
 
Winchester ( 3/5)
https://www.imdb.com/title/tt1072748/?ref_=fn_al_tt_1
images

Прва половина филма је обећавала,међутим како се одвијала радња тако се све више претварао у "већ виђен" шаблон приче о духовима.Увјек атрактивни мистични духови у мени јесу пробудили одређену дозу језе али ме нису увјерили у сам смисао филма.Могло је боље,неке сцене су узалуд пропуштене а обећавале су врхунску забаву страха и трзања.
Не знам можда сам очекивао више, мада често гледам филм да не очекујем ништа али дефинитивно Винчестерка ми није понудила ништа што већ нисам видио,тј. понудила ми је просјек "већ виђеног" шаблона сретног краја приче о духовима.Нити волим сретан крај нити волим несретан крај несретног духа све у духу сретног краја несретног духа. :sad2:
 

Back
Top