Horor Filmovi

Najava za novu horor seriju. The Haunting of Hill House po romanu Shirley Jackson. Do sada su napravljena dva filma, a ovo ce biti prva serija po knjizi.
Dobra ekipa u najavi Carla Gugino, Annabeth Gish, oskarovac Timothy Hutton, Michiel Huisman (Dario Naharis iz Game of Thrones) i Henry Thomas (nekada Eliot iz E.T.). Netflix pravi seriju.
 
3c30bce5e42fb7039e2dbdbe942187e9ff516138.jpg


Ocekivala sam da ce me oduvati, ali se to nije desilo bas. Ne mogu reci da nije dobar, jer jeste, ali su mogli bolje da odrade samu sustinu. Nije mi smetalo ni sto je razvucen, koliko sto tek u poslednjih par minuta skapiras sve i to nekako na brzinu. Ostalo je fino, a narocito bih izdvojila glumu Toni Collette, koja je izvukla celu pricu savrsenom glumom. Zasluzila je Oskara. 8/10
 
Malicious - dobar hororcic. Bas mi nije trebalo da ga gledam. Ocekivao sam da nece biti nesto kao vecina danasnjih filmova. Radnja prati bracni par koji dolazi u malo mesto gde je muz kojeg glumi Josh Steward dobio posao kao profesor matematike. Bojana Novakovic, koja glumi njegovu trudnu suprugu, ostaje kod kuce gde vrlo brzo nailazi na probleme koje joj je napravila njena rodjena sestra koju glumi Melissa Bolona. Tu je i veteran Delroy Lindo koji glumi Joshovog sefa na fakultetu i koji ce pokusati da pomogne paru da se resi supernatural problema koji imaju.
 
Najava za novu horor seriju. The Haunting of Hill House po romanu Shirley Jackson. Do sada su napravljena dva filma, a ovo ce biti prva serija po knjizi.
Dobra ekipa u najavi Carla Gugino, Annabeth Gish, oskarovac Timothy Hutton, Michiel Huisman (Dario Naharis iz Game of Thrones) i Henry Thomas (nekada Eliot iz E.T.). Netflix pravi seriju.

Vau, serija me je oduvala. Kao velikom ljubitelju horora stvarno je tesko naci iole pristojan film ovog zanra. Ova serija je vrhunski horor. Inace Netflixove serije smatram debelo precenjenim, ali ovo je definitivno pun pogodak. Serija koja se ne sastoji iz serije nekih jeftinih "jump scare" trikova vec ima odlicnu pricu i ono sto je najvaznije, bavi se psiholoskom stranom pojedinca. Mozda je ovo buducnost horora, jer za ovako nesto jedan film nije moguc. Jednostavno film zbog ogranicenog vremena ne dozvoljava da se ovako grade likovi i isprica prica, ovo je moguce samo kroz seriju. Ne zelim da otkrivam previse, u svoje ime kazem da je serija nesto najbolje sto sam prethodnih nekoliko godina odgledao u horor zanru.
 
Najava za novu horor seriju. The Haunting of Hill House po romanu Shirley Jackson. Do sada su napravljena dva filma, a ovo ce biti prva serija po knjizi.
Dobra ekipa u najavi Carla Gugino, Annabeth Gish, oskarovac Timothy Hutton, Michiel Huisman (Dario Naharis iz Game of Thrones) i Henry Thomas (nekada Eliot iz E.T.). Netflix pravi seriju.

da le je svaka epizoda posebna priča ili su epizode povezane?
 
Зато сам ја још увјек фит... :mrgreen:

Neko voli, a neko ne, ali svi bi ponekad trebalo da pogledaju horor film - preporučuje se za zdravlje.

Zamračena soba, krevet, ćebe i čekanje da nam nešto iskoči na ekranu i pošteno nas prestravi, ima svoje prednosti tvrde naučnici.

Reš je o trošenju kalorija i boljem raspoloženju, pokazala je njihova studija na Univerzitetu u Vestminsteru.

Istraživači su ljudima puštali različite, strašne filmove i pratili su njihov rad srca, unos kiseonika i oslbađanje ugljendioksida.

Otkrili su da, kada se izlaže nečemu strašnom, ljudski organizam otpušta adrenalin koji pokreće reakciju našeg nervnog sistema "beži ili se bori".

Kada se ova reakcija pokrene, telo počne da troši višak masnoća kako bi prikupilo energiju, a otpušta šećer u krvi, što primorava metabolizam da ubrzano troši šećer!
 
Boarding School (2018) 4+/5
https://www.imdb.com/title/tt6224502/
images

Један мали једноставан филм а купио ме у великом стилу, таква остварења често зовем бисери испод радара, у једну руку некомерцијална права филмска умјетност, он је заправо највећа сатисфакција за једног скромног истинског љубитеља филма јер представља једини исправан разлог зашто волим седму умјетност.Од глуме клинаца (све до једног) до старог лисца лудог доктора до самог сценарија и реализације приче, конверзације од црнохуморних ситуација до бизарно бруталне хорор димензије, високоинтелигентне конверзације и самог закуцавања на крају, твиста који увјек даје посебну свјежину, све има високо пролазну оцјену.Препорука уз добронамјерно упозорење, уколико сте љубитељ Трансформерс серијала,Брзи и жестоки и осталих комерцијалних затупљених филмова без конверзације вредне пажње заобиђите овај бисер да вас не заболи глава.
 
Poslednja izmena:
Into the Dark - ako nisam najavio/pohvalio. Serija napravljena od filmova koji izlaze jednom mesecno i posveceni su nekom prazniku. Za sada su izasla dva filma i oba su za pohvalu. Prvi je o Halloween-u u toku kojeg placeni ubica mora da obavi zadatak. Dobra ekipa Tom Bateman, Ray Santiago i odlicna Rebecca Rittenhouse. Drugi film je smesten u vreme Thanksgiving-a, porodica dozivljava tragediju na ovaj praznik, radnja prati dogadjaje koji se desavaju godinu dana kasnije, kada nece biti curke, ali ce biti krvi. Odlicni Dermot Mulroney u ovoj epizodi.
 
https://www.cineplexx.rs/filmovi/repertoar/?center=614

Prikazuje se i Halloween mesec dana.

Jbg, nece svako da plati 600 din kartu ili vise karata + taksi u nocnoj tarifi samo da bi gledao 17. nastavak horor filma.

Nismo se razumeli. Moj bioskop nije Sinepleks, nego lokalac, ali u solidnom stanju, uglavnom slabo posecen. Provincija. Isti bude pun kada prikazuju domaca smeca ili 50 nijansi. Primera radi, Juzni vetar su prikazivali mesec dana, i to kroz tri projekcije dnevno. Onda je krenula Rapsodija pa Zaspanka.

- - - - - - - - - -

Како се не приказује?
https://www.cineplexx.rs/movie/noc-vestica/
Ако ћеш искрено мени је тотални треш овај сада већ серијал од филма, колико пута је заправо васкрсао тај Michael?
Немам уопште ни жељу да га гледам...

Bilo je promasaja nedoslednih fransize, pokusaja da se na ime Karpenterovog dragulja zgrne lova. Ovaj je ipak dostojan renomea i u godini 40ogodisnjice Halloween-a ocenjujem ga najbolje sto je zanr ponudio. Preporucujem ti ga.
 
Najava za novu horor seriju. The Haunting of Hill House po romanu Shirley Jackson. Do sada su napravljena dva filma, a ovo ce biti prva serija po knjizi.
Dobra ekipa u najavi Carla Gugino, Annabeth Gish, oskarovac Timothy Hutton, Michiel Huisman (Dario Naharis iz Game of Thrones) i Henry Thomas (nekada Eliot iz E.T.). Netflix pravi seriju.

Takodje prepuna besmislenih detalja cisto da se napravi nekakav horor ambijent. Da ne kvarim, ali kad bih ponovo pogledao svi "strasni" delovi su potpuno besmisleni.

Mada je sad vec stariji, i pisano je o njemu, preporucio bih onima koji nisu pogledali da pogledaju film Mama:

Mama.jpg


Meni je bas bio jeziv, zapravo kad me neko sad pita za strasan film on mi prvi pada na pamet. A uglavnom i gledam horore i SF, tako da...
 
Pogledajte prilog 523533

https://www.imdb.com/title/tt2737304/

Meni potpuno nebulozan i bezvezan, ne bih ga ni nazvao horor, pre SF (mada...).

Има добрих момената ,чекао сам да се деси кулминација приче, чекао, чекао, чекао...није се десила.Зашто?
У питању је озбиљан режисер Susanne Bier највише позната по тешким данским драмама.Ово јој је чини ми се први филм у Америци.
Драмски расположеног режисера тешко је убацити у хорор причу која би требала бити динамична и држати нас напете цијели филм.
Све у свему када погледаш из овог угла филм заправо и није толико лош мада сам ја слаб на тему апокалипсе ма каква она била па можда нисам објективан...
 
Има добрих момената ,чекао сам да се деси кулминација приче, чекао, чекао, чекао...није се десила.Зашто?
У питању је озбиљан режисер Susanne Bier највише позната по тешким данским драмама.Ово јој је чини ми се први филм у Америци.
Драмски расположеног режисера тешко је убацити у хорор причу која би требала бити динамична и држати нас напете цијели филм.
Све у свему када погледаш из овог угла филм заправо и није толико лош мада сам ја слаб на тему апокалипсе ма каква она била па можда нисам објективан...

Ne znam, ja toliko ne obracam paznju na glumu, nisam neki strucnjak za film (rezija, gluma i tako to), ali ovde je radnja blago retardirana. I sama osnovna nit price, da sad ne spoil-ujem... Ima toliko nelogicnosti, ali ogromnih, da sve drugo onda pada u vodu.
A mrzim i one "licne price" koje su podjednako besmislene u 99.99% slucajeva i zapravo samo sluze da potrose vreme. Bolje da snime normalan film koji traje 65 min nego da smaraju sa glupostima a da bi nabiflali 106 minuta. Ovo generalno, ni ne secam se koliko traje ovaj konkretan film.

- - - - - - - - - -

Jos jedna serija koja mi je potpuno bezveze, radnja je nebulozna (kada se pogleda sve):

Nightfliers.jpg


Nisam citao knjigu, niti planiram. Inace autor je George R. R. Martin (autor Game of Thrones).
 

Back
Top