Horor Filmovi

Ghostland (2018) (4/5)
Довољна реклама рећи Pascal Laugier творац Martyrs-а поново јаше.
Навијао сам да буде знаковитији,упечатљивији и јачи од благог The Tall Man-а а с друге стране сам знао да је тешко направити поново нешто убитачно брутално попут Martyrs-а.Заиста се види препознатљив печат режисера са примјесама живог ужаса који се поиграва граничном реалношћу јаве и сна,очекиваног ишчекиваног твиста али на крају ипак неочекиваног у том датом тренутку.
Све у свему је ово је на крају крајева један и више него добар хорор,мени у овој текућој години за сада најбољи иако тек долазе на ред очекивања за ову годину.Препорука...
 
MV5BMmRkMDQzYzItZDFhMS00YzM1LTk0ZGMtZmExMzdiNzEwOTE4XkEyXkFqcGdeQXVyMTMxODk2OTU@._V1_.jpg


Najavili su ga kao jedan od nastrasnijih horor filmova u poslednje vreme, meni licno to nije. Radjen je po istinitoj prici i ok je to uradjeno, samo mi nije nimalo strasan bio. 7/10

MV5BODYxMzBmMzMtYThmOC00ODAyLThiOGItOTlhYTZlNDRlZTA5XkEyXkFqcGdeQXVyMjgyOTI1ODY@._V1_.jpg


Nakon sto im iznenada umre otac, deca odlaze da zive kod bake koju nikad nisu upoznali, zato sto se ona maltene odrekla njihove majke iz raznoraznih razloga. Ona ih tu ostavlja na neko vreme, sa izgovorom da ce vrlo brzo doci po njih i odvesti ih na neko bolje mesto. Njihova baba je izuzetno okrutna zena i oni prolaze kroz pakao dok cekaju da im se majka smiluje i odvede ih. Odlicna prica. Najveca mana mi je gluma, koja je jeziva i kad to kazem, prevashodno mislim na Heather Graham. Jedina osoba koja je dobro odradila posao je naravno je Ellen Burstyn. Sve u svemu sasvim solidno. 8/10
 
Down a Dark Hall - 7.5/10

Ozbiljan horor. Tema, prezentacija, ozbiljna ekipa, odlicna gluma. AnnaSophia Robb u glavnoj ulozi. Glumi devojku koja je rano ostala bez oca, veze izmedju roditelja i dece su nebeske, muci je tuga i secanje na duh oca koji je stupio u kontakt sa njom u trenutku smrti. Izrasta u problematicnu tinejdzerku, koju majka i ocuh ne mogu da kontrolisu. Prihvataju ponudu da je posalju u specijalnu skolu u americkoj vukojebini. Upravnica ove mracne ustanove je Uma Thurman, odglumila je iznad svih ocekivanja. Ostale AnnaSophijine koleginice su jednako mracne. Isabelle Fuhrman (ono malo zlo Ester iz Orphana), Victoria Moroles (Teen Wolf), Taylor Russell i Rosie Day. E sad zaplet, jasno je da ih ne zovu tamo tek tako, vec zato sto imaju odredjene osobine koje su im potrebne. Ako bih napisao vise otkrio bih vam ceo film. U svakom slucaju vredi pogledati. Preporuka. :D
 
Hereditary (2018) (5-/5)
Ari Aster није толико познат широј јавности што некада и није толико лоше јер не очекујеш ништа и готово да заједно с филмом упознајеш први пут озбиљан рад младог очигледно перспективног режисера.
"Наслеђено зло" је најављено као хорор године па и више,ја обично не волим такве најаве али вредело је чекати у сваком смислу,не знам ко би други могао изнети овакву улогу сем легендарне Toni Collette.
А шта тек рећи за младу Milly Shapiro,ужасно језовиту и мрачну дјевојчицу и брата јој такође младог глумца Alex Wolffа који има неколико улога иза себе али не толико значајних,али ова му је сјела на кеца.Дакле глумачка постава пун погодак.
Од музике,сценарија,визуелног ефекта,кореографије па и саме глуме до ситних детаља, све је временски каналисано врло интелигентно на моменте чак иритантно предвидљиво и преспоро али нам не дозвољава да се опустимо него да стрепимо у једној мрачној, неизвјесној, ужасно језовитој, крајње бизарној на моменте морбидној породичној атмосфери, шокантно хладном ужасу преливања емоција од врхунског страха до апатије,равнодушности равне лудилу.Морам признати да у последње вријеме ријетко који филм помјери моју субјективну личну границу-црвену линију толерантности на страх и језу а овај је помјерио,полако миц по миц,како се филм приближавао крају тако је и граница постајала све уздрманија и нарушенија и на крају закуцавање равно ремек дјелу.
 
Poslednja izmena:
Down a Dark Hall - 7.5/10

Ozbiljan horor. Tema, prezentacija, ozbiljna ekipa, odlicna gluma. AnnaSophia Robb u glavnoj ulozi. Glumi devojku koja je rano ostala bez oca, veze izmedju roditelja i dece su nebeske, muci je tuga i secanje na duh oca koji je stupio u kontakt sa njom u trenutku smrti. Izrasta u problematicnu tinejdzerku, koju majka i ocuh ne mogu da kontrolisu. Prihvataju ponudu da je posalju u specijalnu skolu u americkoj vukojebini. Upravnica ove mracne ustanove je Uma Thurman, odglumila je iznad svih ocekivanja. Ostale AnnaSophijine koleginice su jednako mracne. Isabelle Fuhrman (ono malo zlo Ester iz Orphana), Victoria Moroles (Teen Wolf), Taylor Russell i Rosie Day. E sad zaplet, jasno je da ih ne zovu tamo tek tako, vec zato sto imaju odredjene osobine koje su im potrebne. Ako bih napisao vise otkrio bih vam ceo film. U svakom slucaju vredi pogledati. Preporuka. :D

suspiria
 
Mislio sam da ne postoji horor koji ce me iznenaditi a onda sam odgledao "Hereditery" ili kako je prevedeno "Nasledjeno zlo" i konacno sam odusevljen. Mislim da ga je Emihs odlicno opisao nekoliko postova iznad mog, tako da nemam ja tu sta da dodajem, samo jos jedna preporuka.
 

Back
Top