2012 Aplikanti za Kanadsku Spouse Vizu

zmaja23

Zainteresovan član
Poruka
287
Cao svima na forumu!

Ima li nekoga da aplicira za spouse vizu za Kanadu, nadam se da nisam jedini?!

Otvaram ovu temu za sve one koji apliciraju, ili koji to nameravaju od Nove Godine pa na dalje za Kanadsku bracnu vizu kako bi razmenuli informacije i iskustva u toku procesa, i takodje, za one kojima trebaju detaljne informacije o tome sta je sve potrebno za bracnu vizu, ja sam tu da pomognem, a dobrodosao je svako da se prikljuci sa svojim iskustvima i savetima!

Sa zadovoljstvom mogu da kazem da sam uspesno prikupio sve neophodne papire za spouse vizu. Juce (Ponedeljak 01. Januara) sam platio visa i landing fee online, i konacno, supruga sutra (Utorak 03. Januara), salje kompletnu aplikaciju u Mississauga-u i igra strpljenja pocinje.

Moj savet svima je da se detaljno cita Instruction Guide koji postoji za svaki tip vize i male su sanse da se pogresi jer ima jasno objasnjenje moguceg odgovora na svako nejasno pitanje u formularima.

Nadam se sto kracem procesu i srecno svima u Novoj 2012.z:poz:
 
Hvala!

Evo ovako, ako sponzor dolazi da se vencanje obavi u Srbiji, potrebno je:

- Izvod iz maticne knige rodjenih (moze i kopija originala, overena), koja mora de se prevede na srpski kod sudskog tumaca, obicno oko 1000 din u Novom Sadu, ako nekome treba, mogu poslati broj gospodje koja prevodi na pp
- Licni dokument, pasos
- Izjava da je slobodnog bracnog stanja koju dobijete iz ambasade iz konzularnog odeljenja, radi jedna prijatna dospodja Dragana koja daje sve neophodne iznformacije i ovo vam moze poslati na mail (jedan savet, odstampajte verziju na srpskom i neka sponzor napise na srpskom, to su par reci i licni podaci kako ne bi morali da placate prevod)... imam sacuvano u mailu iz ambasade pa ako nekom treba mogu poslati na mail samo me kontaktirajte na pp
- Kada sponzor dodje, sa izjavom se ide u ambasadu (ne mora da se zakazuje ali je pozeljno najaviti se, supruga je popunila izjavu od aerodroma do ambasade a prethodno sam joj poslao da zna kako da napise na srpskom), placa se taksa u iznosu od 35 eura ili 50 dolara tamo na licu mesta (ne moze se platiti u dinarima!)
- Potom se ide u ministarstvo spoljnih poslova da se overi ta izjava, tamo u zgradi se placa taksa u iznosu od 980 dinara i sponzor treba da se potpise u registru, sve ce tamo objasniti jedna ljubazna gospodja koja se trudi da prica i engleski sa sponzorom :), gledajte da dodjete najkacnije do 13h, mada hoce da izadju u susret ako niste iz BG-a (meni je supruga stigla na aerodrom u 13h, otisli smo da obavimo sve u ambasadi i stigli smo u ministarstvo oko 14:40 i odradili su nam overu)
- Takodje treba otici ili nazvati maticara i pitati sta je sve potrebno za brak sa osobom iz Kanade jer je moguce da postoje neke razlike u vezi potrebnih papira u zavisnosti od opstine do opstine. Ja sam obavio vencanje u Novom Sadu i ovo sto sam naveo gore je potrebno za ovu opstinu, reci ce vam i maticar da dodjete da se zvanicno zakaze vencanje par dana pre planiranog vencanja, kada cete takodje platiti takse koje idu gradu i jos neka taksa ne mogu da se setim kako se zove, ali dobijete od maticara podatke i iznose sa brojevima ziro racuna i sve ce vam ona objasniti, trebace vam oko 1000 din, plus takodje vazno, reci maticaru da vam treba internacionalni izvod iz knjige vencanih koji dobijete nakon vencanja, kako ne biste morali da placate prevod kada budete hteli da aplicirate za vizu, jedna kosta 600 dinara, trebace vam dve jer kada se aplicira posle za vizu treba jedna za vasu aplikaciju i jedna za aplikaciju sponzora, takodje placate u posti ili banci i dobijete od maticara podatke kada budete placali gore navedene takse), znaci sve zajedno oko 2200 din. Plus burme do 300 do 500 dolara u zavisnosti od mogucnosti i zlatare jer cene mogu da variraju (savet, belo zlato istog kvaliteta je jejftinije u manjem gradu zbog standarda, ljudi iz BG-a koji drze zlatare, dolaze u manje gradove i kupuju lomljeno zlato u lokalnim zlatarama, znam ovo posto imam prijateljicu koja drzi zlataru).

Ovo je uglavnom ono sto je potrebno sponzoru od papira za vencanje u Srbiji, mislim da nisam nista izostavio ali ako jesam, dopunicu. Vama je potrebna licna karta i izvod iz maticne knjige rodjenih. U svakom slucaju nazvati maticara i saznati sta je sve potrebno!

Javicu se kasnije sa linkovima za aplikaciju i detaljnim spiskom potrebnih papira, i takodje jednim dobrim linkom sa youtube-a gde jedan lik iz Kanade detaljno objasnjava sta je sve potrebno od papira za spouse vizu !
 
Poslednja izmena:
Da, ne znam kakva je procedura u BiH, to ne bih znao da ti kazem ali mozda ce se naci neko i sa tim iskustcom da pripomogne. Ne persiram nego uopsteno pisem za sve koje interesuje :)
Evo danas smo poslali aplikaciju, koliko sam ja procitao ovde na forumu, posalju e-mail kada prime aplikaciju, sa brojem slucaja da mozes da pratis aplikaciju... a svakako sedim i cekam, i nadam se, strpljivo :)
 
Evo i mene sa trazenim informacijama, dakle sve o spouse vizi za Kanadu, formulare, uputsvo, mozete naci na vec dobro poznatoj adresi http://www.cic.gc.ca/english/index.asp pa idete na Sponsoring your Family koje je na http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/index.asp?q=sponsorFam#sponsorFam

Postoje dve vrste apliciranja za "Spouse visu", a to su:

- From Outside of Canada (ukoliko aplicirate a sponzor nije trenutno u Kanadi i zivi i radi u drugoj zemlji), formulari su na adresi http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/fc.asp (Part 1 su formulari za sponzora , Part 2 formulari za aplikanta, u Part 3 su Instukcije, za Srbiju i BiH u delu West Europe - http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/3901e.pdf gde su Appendix A, B i C.
Appendix A
je Checklist, lista potrebnih dokumenata, deo Your Travels u Apendix-u A nije potrebno popunjavati za nasu zemlju
Appendix B je specifikacija slika, trebace vam 8 slika sa belom pozadinom kao za stari pasos, dimenzije 35x45mm i
Appendix C koji popunite i ponesete sa sobom na lekarski u BG)
Adresa sa brojevima telefona gde se radi lekarski pregled http://www.cic.gc.ca/dmp-md/medicalinfo.aspx?CountryID=2135&CountryName=Serbia, Republic of
Detaljne instrukcije o mogucim odgovorima na pitanja u formularima za aplikanta http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/guides/3999Etoc.asp
Detaljne instrukcije o mogucim odgovorima na pitanja u formularima za sponzora http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/guides/3900ETOC.asp

- From Inside of Canada (ukoliko se sponzor nalazi i zivi u Kanadi u vreme apliciranja), formulari su na adresi http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/spouse.asp

Adresa gde se salje kompletna aplikacija http://www.cic.gc.ca/english/information/offices/canada/mississauga.asp

Ja sam radio From Outside of Canada, dakle ovu prvu varijantu jer nisam uspeo da dobijem turisticku vizu za CA, pa je supruga dosla u London UK da radi posto ima i Britansko drzvaljanstvo, a kako bi se mogli vidjati posto imam UK vizu. Tako cu i napisati za ovu prvu varijantu sta smo mi sve prilozili uz aplikaciju, ali za obe varijante je u sustini isto, jedina je razlika ta kada se aplicira From Outside of Canada, mora da se prilozi vise dokaza da ce sponzor ici nazad u Kanadu kada aplikantu odobre vizu kako bi ga/je izdrzavao/la u Kanadi.

Kasnije cu postaviti sta smo sve prilozili od papira uz formulare sa detaljnim opisom.
 
Poslednja izmena:
Zelim ti sve najbolje i da se zavrsi sto pre ! Moj proces je trajao ukupno 4 meseca mozda nesto krace tad sam vec imao pasos sa vizom:) Jedino sto su mi trazili od dokumenata dodatno je bilo Potvrda o Nekaznjavanju od Ministrastva Unutrasnjih Poslova a ja sam im posalo potvrdu da nisam u nikakvom sudskom postupku poslednjih 7 godina i ceo prevod vojne knjizice iako mi je advokat rekao da ne trebatj. da imam sve potrebno ("hvala mu"), u svakom slucaju sve je proslo brzo i zavrsilo se dobro , sto i tebi zelim:)
 
Niste jedini evo i mene, pretrazujem ovaj forum uzduz i poprijeko vec neko vrijeme ali niko sa svjezim informacijama, mi smo predali i Oktbru i vec su nam odobrili sponsorship tako da su papiri vec u Becu. Javili su se da su primili dokumente a juce su javili i da su dobili medical, sto mi je bilo veoma bitno jer izgleda da im se cesto desi da zagube jer Medical ide u London pa tek onda u Bec. A sto se tice obavjestavanja ovih iz Mississauge o primitku papira to se desi tek pred samo odobrenje ili se nikako ne desi, ja sam pratila slucaj online preko informacija mog supruga (on je bio sponzor), moze sa njihovim "client ID no." ili sa brojem PR card, sta vec imate, a ako nemate nista od tog onda morate cekati da vam se jave ovi iz Beca sa vasim file no.
 
Cao Windy City,

A znaci ti si malo ispred mene, lepo. Srecno i da se proces sto pre zavrsi :)

Mi smo poslali aplikaciju 3. Januara, primljeno je u Mississauga-u 6. Januara. Sad samo strpljenje i cekanje. Medical sam radio jos Novembra, kako dalje ide procedura, da li meni nesto javljaju o medicalu ili to ide za Bec posle obrade i pratim preko DHL-a?

Gde planirate da idete kad sve bude reseno, koji grad?
 
Zelim ti sve najbolje i da se zavrsi sto pre ! Moj proces je trajao ukupno 4 meseca mozda nesto krace tad sam vec imao pasos sa vizom:) Jedino sto su mi trazili od dokumenata dodatno je bilo Potvrda o Nekaznjavanju od Ministrastva Unutrasnjih Poslova a ja sam im posalo potvrdu da nisam u nikakvom sudskom postupku poslednjih 7 godina i ceo prevod vojne knjizice iako mi je advokat rekao da ne trebatj. da imam sve potrebno ("hvala mu"), u svakom slucaju sve je proslo brzo i zavrsilo se dobro , sto i tebi zelim:)
Sorry, nisam ni video tvoj comment, hvala ti.
I ja sam odmah sa aplikacijom poslao prevod vojne knjizice i dve potvrde da nisam kaznjavan, jedna iz suda i jedna iz MUP-a! Nadam se da ce i meni otprilike toliko trajati proces, mada ja sam skroman, rekao sam sebi neka bude i za 6 meseci, bicu zadovoljan, a sve pre toga je i vise nego odlicno.
Jesi li sada vec u Canadi? :)
 
Cao Windy City,

A znaci ti si malo ispred mene, lepo. Srecno i da se proces sto pre zavrsi :)

Mi smo poslali aplikaciju 3. Januara, primljeno je u Mississauga-u 6. Januara. Sad samo strpljenje i cekanje. Medical sam radio jos Novembra, kako dalje ide procedura, da li meni nesto javljaju o medicalu ili to ide za Bec posle obrade i pratim preko DHL-a?

Gde planirate da idete kad sve bude reseno, koji grad?
Pa ovako, doktori kod kojih si radio medical salju to u London na pregled kod njihovih doktora, veoma je bitno da ti cuvas svoju kopiju one forme od medical-a . Tvoj dio aplikacije Mississauga odmah prslijedjuje do Beca i tamo taj dio ceka odobrenje sponsorshipa . Kada odobre oni salju i taj dio u Bec, zatim ovi iz Beca traze tvoj medical od Londona i konacno sve kompletiraju, onda se jave tebi da su sve primili i posalju ti tvoj broj fajla sa kojim ces mocu da se uloguje u ECAS i da pratis online sta se desava iako postoji sansa da se ulogujes i sa supruginim UCI brojem ako je i ona imigrirala (ako nije rodjena Kanadjanka) Mada ne polazi puno nade u ECAS jer se ne updateuje tako cesto. Ja sam u aplikaciji stavila svoj email pa me tako kontaktiraju iako nekima salju i regularnu postu meni je ovako bilo puno ucinkovitije. A u Kanadi za sada planiramo London, muz vec radi tamo iako postoji velika sansa da se preseli u Kichener prije naseg dolaska, zbog posla, uglavnom okolica Toronta ne planiramo nigdje dalje ici. Edmonton ima dosta posla i plate su vece ali je hladnije podaleko brate :( , A o zapadnoj obali niti ne razmisljam . :) sretno i vama :)
 
@Windy
Hvala na detaljnom odgovoru :)
Supruga je rodjena Kanadjanka. Mi cemo po dolasku biti u Ottawi, tacnije Ricmond Ontario, ali nama je takodje jedna od opcija London, dosta je razvijen grad u smislu proizvodnje, edukacije i distribucije. Moj rodjak je tamo ziveo i imao je lepo iskustvo. I west coast nam je jedna od opcija, tacnije Horseshoe Bay kod Vancouvera, a ja jesam za Albertu kao sto kazes, ima posla, ali supruga nece upravo zbog hladnoce. Smislicemo vec nesto, samo da se prizemljimo. :)
Javi kako ide vas proces cisto da vidim kako ide vremenski...
Poz
 
@Windy
Hvala na detaljnom odgovoru :)
Supruga je rodjena Kanadjanka. Mi cemo po dolasku biti u Ottawi, tacnije Ricmond Ontario, ali nama je takodje jedna od opcija London, dosta je razvijen grad u smislu proizvodnje, edukacije i distribucije. Moj rodjak je tamo ziveo i imao je lepo iskustvo. I west coast nam je jedna od opcija, tacnije Horseshoe Bay kod Vancouvera, a ja jesam za Albertu kao sto kazes, ima posla, ali supruga nece upravo zbog hladnoce. Smislicemo vec nesto, samo da se prizemljimo. :)
Javi kako ide vas proces cisto da vidim kako ide vremenski...
Poz
 
A jeste, London ima izvrsne koledze i 2 univerziteta, sto daje sansu za dobar izbor skoli, i za nas i za nasu djecu, Jedna od nekoliko Medicinskih skola (Univerzitet) u Ontariju se nalazi bas u Londonu iako sam se malo razocarala zbog Silycat koja trenutno zivi tamo i pise blog redovno o tome. Ona mi je naglasila par negativnih stvari o Londonu, mada to ne bi trebalo biti velik problem jer, gdje je to sve super?!
ako vec nisi nasao njen blog evo link http://zivotukanadi.blogspot.com/ , a ako nisi nasao ovaj forum o imigraciji evo link pomoci ce ti puno : http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/family-class-sponsorship-b5.0/
 
Da bas tako korak po korak prema Kanadi, :) nadu mi daje djevojka na canadavisa je nik Nika80, ona je ja mislim predala ili u Augustu ili u Septembru za muza, i muz joj je dobio vizu nakon samo 3 sedmice u Becu, sto je vise nego dobro, iako ima i onih koji cekaju i po godinu, ako se nesto iskomplikuje sa papirima onda se bas zna oduziti. Ja ne mogu putovati prije Juna zbog skolske god, tako da cak i da me odobre prije, sacekat cu. Ko zna mozda budemo isli istim avionom :D
 
To je zaista veoma kratko vreme trajanja procesa, lucky them! Uglavnom po iskustvima sa foruma, od 3 do 9 meseci traje proces ako je sve u redu od papira, a oduzi se ako je neko sluzio vojni rok u vreme rata.
Ja cu biti zadovoljan i sa 6 meseci, sasvim. Eventualno 7 :)
Bogami, ja idem odmah cim viza bude u pasosu, ASAP :) A vrlo je moguce da putujemo u isto vreme, mali je svet i kvote su velike za bilo sta!
 
meni su ovi iz Beca javili da mogu ocekivati 7 mj, navodno im je to neki prosjek iako website veli da je processing time za Bec 9 mj, sto dakako daje nadu, samo mi nije jasno jedno zvanicno stoji ovako "Primili smo vasu aplikaciju za permanent residence Okt.11 (sto je dan kad sam ja zapravo predala u Mississaugu ) ," a znam da su poceli procesuirati Jan. 6.kad su kompletirali sve, zanima me da li oni ovih 7 mj, racunaju od Oktobra ili od Januara ?? hm..
 
Da, zanimljivo pitanje! Isto, sto bih ja voleo da znam, koji su to i kriterijumi koji ubrzavaju odnosno usporavaju proces osim slucaja sa vojnim rokom?!
Ako se racuna od datuma od prijema u Mississauga-i, onda bi znacilo da je onaj gore slucaj gde si rekla da je lik dobio posle 3 sedmice, ustvari ceo proces kompletno trajao nesto ispod 3 meseca, gde ti onda mozes vec da odbijes ta 2 meseca za odobrenje sponzora od navodnih 7 koji oni kazu!
 

Back
Top