2012 Aplikanti za Kanadsku Spouse Vizu

Cestitam, to je bas brzo! Evo i kod mene gotovo danas, traze pasos na viziranje :) Znam da je skuplje ici nego slati, ali verovatno cu ici sa bratom...videcu jos. Koliko dana cekas da ti stigne pasos kada tako posaljes?
Sta dalje treba da se uradi, znas li? Trebaju li opet neka dokumenta da se vade?


Hvala. I brze nego sto smo ocekivali.Hvala Bogu da se zavrsilo. Imaju rok 7 dana da vrate pasos. Bar tako pise u pismu. U zavisnosti do kad ti medical vazi do tad moras uci u Kanadu. Na aerodromu imas razgovor sa immigrant officerom koji ti udara pecate na papire koje dobijas uz pasos. I cekas svoju PR karticu do 90 dana u Kanadi. To je to odprilike ukratko.
 
Hvala. I brze nego sto smo ocekivali.Hvala Bogu da se zavrsilo. Imaju rok 7 dana da vrate pasos. Bar tako pise u pismu. U zavisnosti do kad ti medical vazi do tad moras uci u Kanadu. Na aerodromu imas razgovor sa immigrant officerom koji ti udara pecate na papire koje dobijas uz pasos. I cekas svoju PR karticu do 90 dana u Kanadi. To je to odprilike ukratko.

Hvala ti. Mislila sam da li trebaju neki papiri ovde kod nas da se vade ako znas? Moj medical je uradjen skoro, ja nisam radila pre, nego sada 11.01. I kod mene se brzo zavrsilo s obzirom na to da sam medical slala naknadno, takodje i onu taksu smo platili pre neki dan... Ja cu svakako i putovati uskoro, dosta je cekanja bilo. Muz ce da dodje po mene da ne putujem sama :D
Samo da zavrsim ovo i ostale pripreme i mogu da idem.
U kom gradu cete vi biti?
 
Hvala ti. Mislila sam da li trebaju neki papiri ovde kod nas da se vade ako znas? Moj medical je uradjen skoro, ja nisam radila pre, nego sada 11.01. I kod mene se brzo zavrsilo s obzirom na to da sam medical slala naknadno, takodje i onu taksu smo platili pre neki dan... Ja cu svakako i putovati uskoro, dosta je cekanja bilo. Muz ce da dodje po mene da ne putujem sama :D
Samo da zavrsim ovo i ostale pripreme i mogu da idem.
U kom gradu cete vi biti?


Koliko ja znamznam,ne treba nista vise. Osim karte u jednom pravcu :). Mi cemo u Toronto. Gde ste vi?
 
Pozdrav svima, kolko vas ima!

Prvo da se zahvalim svima sto ste delili svoje iskustvo na ovom forumu, tako da i posle par godina nekome puno znaci..

Pre nedelju dana sam poslao dokumenta, 19. februara, a u Misisagu je stiglo 21. Februara. Ne znam kakva je situacija sto se tice cekanja da mi jave nesto iz Misisage, kolko sam razumeo desava se da uopste ni ne jave nista..

Ako ima jos nekog da je poslao neka se javi, pa da zajedno cekamo.. :)

Velik pozdrav!
 
Cestitam Cume i Suncokret!
Sad racunam kolko je trajao proces u vasem slucaju i prosto ne verujem da ste tako brzo dobili vizu, mi smo poslali sve papire pre nedelju dana, uradilo medical i sve uplatili, a nas slucaj je cist, imamo dvoje dece, poznajemo se 15godina, u braku 5godina, pa kontam da nece biti problema..
pozz
 
Cao Guarana321,

Pre 4 god,kada smo mi aplicirali,dobili smo mail iz Mississauge da je nasa aplikacija prosledjena za Bec.
Verujem da ce se javiti neko od novijih aplikanata,da vam prenese svezije informacije.

I verujem,da vas "slucaj" nece dugo cekati na odobrenje,jer imate i decu,a to je najveci dokaz o istinitosti vaseg odnosa.

Puno srece vam zelim
 
Pozdrav LuckyGirl,

hvala puno na poruci..
mislim da se nije puno toga promenilo za ove 4 godine, tako da kad citam vase poruke od pre par godina kao da ste juce pisali. Tako dok sam citao redom poruke na forumu bas sam se obradovao kad su dobijali vize i Zmaja, pa Sayu, pa Windy, iako je to bilo bas davno i vec su uveliko u Kanadi.. :)

Mi jos uvek vagamo gde bi bilo najbolje da idemo, imamo dosta prijatelja u Kanadi, pa su nam u opciji Vankuver, Edmonton ili okolina Hamiltona.. Mozda neko ima neki savet?
 
Hvala na cestitkama! Nadam se da cete i vi uskoro biti odobreni. Nas slucaj je takodje bio cist iako smo ukupno zajedno "samo" godinu i po dana i nemamo decu jos uvek, ali moj muz je za to vreme dolazio ovde 5 puta a sada opet dolazi po mene da ja ne putujem sama... Od dokumentacije mi smo poslali viber prepisku, skype, avionske karte, isli na medeni mesec, posle toga jos jednom smo isli na odmor, on se pre svadbe krstio ovde jer smo zeleli i crkveno vencanje, pravili smo svadbu sa oko 30 zvanica, ukljucujuci i njegove roditelje, baku, sestru itd... On je rodjeni Kanadjanin i nema nikakve veze sa nasim prostorima, hocu reci-nema nase poreklo.

Nismo slali pisma prijatelja i rodbine, sve ostalo je bilo dovoljno da dokaze istinitost nase veze, braka... Mi nismo zurili da predamo papire, radije smo sve pripremili dobro, posvetili se pisanju nasih pisama i detaljnom opisu razvoja dogadjaja.
Ja cak ni medical nisam uradila zajedno sa aplikacijom nego tek na njihov zahtev, a i njega sam zakazala nekih 10 dana od zahteva jer su bili novogodisnji praznici a on je u to vreme bio ovde sa mnom, i tek kada sam videla da su primili moj medical, onda smo uplatili RPRF online i ubrzo posle toga sam dobila zahtev da posaljem pasos.

Ja sam bila opustena dok su papiri bili u Mississaugi jer se otprilike zna koliko taj proces traje, Bec je vec diskutabilan... Njemu su poslali email 06.12. da su primili nasu aplikaciju 16.10. a zatim jos jedan 16.12. da se dalji proces nastavlja u Becu.

Zatim sam ja dobila 30.12. zahtev za medical, koji sam uradila 11. 01. O ostalim datumima sam vec pisala, ali otprilike kako sam izracunala nagrubo, sve ukupno nas proces je trajao nepuna 3,5 meseca.

Pozdrav i srecno! :)
 
Poslednja izmena:
hvala na informacijama i podrsci.. Kolko sam ispratio, proces u Misisagi se ubrzao, sa dosadasnjih 55 dana cekanja, smanjio se na nekih 37 dana. Mi takodje ne zurimo, planiramo do kraja godine da se preselimo, posto zivimo u Srbiji svi zajedno, tako da imamo jos posla ovde, da prodamo stan, auto, itd..
Mada ne znam kolko je pametno da idemo u sred zime, tipa decembar, posebno sto nam je jedna od opcija Edminton!?
 
Здраво свима, на овом форуму. Доста ми је значило искуство форумаша који су већ аплицирали за Спонзорску Визу, и то несебично поделили са нама. Из тог разлога желим да поделим своје искуство са будућим апликантима. Што се тиче документације која је потребна, треба само пратити упутства на званичном сајту за Имиграцију и то је довољно. Ми смо све сакупили и одлучили се да ипак ангажујемо једног нашег човека који је дуго радио у Имиграцији да нам попуни формуларе, а све то да би минимизирали евентуалне грешке. Уосталом ништа то није толико компликовано али смо се ипак одлучили на тај корак. Евидентно је да су доста убрзали процес, супруга је из Канаде послала документацију у Миссисагу, 30.10, документација је запримљена 03.11. и 19.11. је она одобрена као Спонзор и документација је послата за Беч. Из Беча смо добили информацију да су почели обраду документације 01.12 за мене тј.Апликанта и сада чекамо да се то заврши.
Јављам се када буде завршен процес а у међувремену ако неко има неких питања слободно нека се јави..
 
Dragi moji citala sam vasa pitanja komentare evo i ja apliciram za supruznicku vizu.suprug i ja smo 13 godina u braku on je kanadski drzavljanin,imamo dvoje dece oni skoro dobili kanadska drzavljanstva.suprug je u kanadi predao je 2.08.2017 papire posle dugog skupljanja fotografija,racuna....ostalo mi cekanje,pa evo dok cekam,mozda ima jos nekog da razmenimo iskustva a i da prekratim vreme.javite se u drustvu brze prodje vreme.:)
 
Здраво свима, на овом форуму. Доста ми је значило искуство форумаша који су већ аплицирали за Спонзорску Визу, и то несебично поделили са нама. Из тог разлога желим да поделим своје искуство са будућим апликантима. Што се тиче документације која је потребна, треба само пратити упутства на званичном сајту за Имиграцију и то је довољно. Ми смо све сакупили и одлучили се да ипак ангажујемо једног нашег човека који је дуго радио у Имиграцији да нам попуни формуларе, а све то да би минимизирали евентуалне грешке. Уосталом ништа то није толико компликовано али смо се ипак одлучили на тај корак. Евидентно је да су доста убрзали процес, супруга је из Канаде послала документацију у Миссисагу, 30.10, документација је запримљена 03.11. и 19.11. је она одобрена као Спонзор и документација је послата за Беч. Из Беча смо добили информацију да су почели обраду документације 01.12 за мене тј.Апликанта и сада чекамо да се то заврши.
Јављам се када буде завршен процес а у међувремену ако неко има неких питања слободно нека се јави..
sumadinac evo ja sam aplicirala 2.08.2017 t.j suprug je poslao 4.08 vec je bilo u missisagu,koliko je tebi trajao proces?
 
Hvala na cestitkama! Nadam se da cete i vi uskoro biti odobreni. Nas slucaj je takodje bio cist iako smo ukupno zajedno "samo" godinu i po dana i nemamo decu jos uvek, ali moj muz je za to vreme dolazio ovde 5 puta a sada opet dolazi po mene da ja ne putujem sama... Od dokumentacije mi smo poslali viber prepisku, skype, avionske karte, isli na medeni mesec, posle toga jos jednom smo isli na odmor, on se pre svadbe krstio ovde jer smo zeleli i crkveno vencanje, pravili smo svadbu sa oko 30 zvanica, ukljucujuci i njegove roditelje, baku, sestru itd... On je rodjeni Kanadjanin i nema nikakve veze sa nasim prostorima, hocu reci-nema nase poreklo.

Nismo slali pisma prijatelja i rodbine, sve ostalo je bilo dovoljno da dokaze istinitost nase veze, braka... Mi nismo zurili da predamo papire, radije smo sve pripremili dobro, posvetili se pisanju nasih pisama i detaljnom opisu razvoja dogadjaja.
Ja cak ni medical nisam uradila zajedno sa aplikacijom nego tek na njihov zahtev, a i njega sam zakazala nekih 10 dana od zahteva jer su bili novogodisnji praznici a on je u to vreme bio ovde sa mnom, i tek kada sam videla da su primili moj medical, onda smo uplatili RPRF online i ubrzo posle toga sam dobila zahtev da posaljem pasos.

Ja sam bila opustena dok su papiri bili u Mississaugi jer se otprilike zna koliko taj proces traje, Bec je vec diskutabilan... Njemu su poslali email 06.12. da su primili nasu aplikaciju 16.10. a zatim jos jedan 16.12. da se dalji proces nastavlja u Becu.

Zatim sam ja dobila 30.12. zahtev za medical, koji sam uradila 11. 01. O ostalim datumima sam vec pisala, ali otprilike kako sam izracunala nagrubo, sve ukupno nas proces je trajao nepuna 3,5 meseca.

Pozdrav i srecno! :)

cao!ti si vec odavno u Kanadi suprug je dobio mail iz misasage da sam u procesu pre dva dana,mene jos nista nisu obavestili,verovatno ceme bec obavestiti za dalje..koliko ste vi cekali u misasagi?
 

Back
Top