2012 Aplikanti za Kanadsku Spouse Vizu

Eh , znam kako ti je ja sam cekala 70 i kusur dana a saznala sam preko Ecas , a tek poslije mi se javio moj predstavniki, jer su poslali postom a ne emailom , a kod mene je novo to sto konacno znam da su dobili payment , jer je moj muz juce zvao CIC i rekli su mu da su dobili i da su poslali u Bec, eto sad da vidimo sta dalje, koliko ce jos Becu trebati ...
 
E pa super, bar se nesto resilo! Zanimljivo je sto su vec svi iz Januarske grupe odobreni, znaci ne znam da li je zbog toga sto sam ja iz Srbije, ali nekako za nas sve zivo ide najsporije, jedva cekam da odem odavde i da dobijem neki drugi pasos da se resim vise diskriminacije! Cak i Filipinci brze zavrsavaju nego mi!
 
ma niko ti nista ne garantuje, skoro su jednog momka odobrili nakon samo 3 dana u Becu , heh , sta cu kad nisam sama , imam poveliku obitelj plus zivjeli smo i vani neko vrijeme pa dok oni to sve provjere... ode vrijeme , kako god, Sretno i tebi i svima nama ovdje :)

Hey ne znam jesi li se uclanio na onaj forum sto sam govorila o njemu ali evo ako nisi dodaj se ovdje u ovu Vienna grupu pa te mozemo dodati na nas spreadsheeet lakse je kad poredis svoje vrijeme sa drugima , bar imas neki pregled i kontas sta mozes ocekivati :http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/vienna-office-t74361.420.html
 
Poslednja izmena:
Puno sreće Zmajo.
Daj me samo podsjeti : medical tests - prolažem skupa sa aplikacijom,poslije ili to mogu uraditi i prije podnošenja aplikacije ?

Vidi, ja sam radio medical mesec i po pre apliciranja, tako je meni receno i nisam mnogo razmisljao o tome, meni je samo u glavi bila misao da ja odamh sve posaljem sto bi eventualno trazili naknadno, kako proces ne bi trajao duze, tako da sam poslao medical uz aplikaciju i takodje sam poslao i fotokopiju vojne kjnizice sa prevodom iako ne traze.

Update: mislim da ni ne mozes aplicirati bez da si uradio medical, jer ima onaj formular u aplikaciji!
 
Poslednja izmena:
Hey ne znam jesi li se uclanio na onaj forum sto sam govorila o njemu ali evo ako nisi dodaj se ovdje u ovu Vienna grupu pa te mozemo dodati na nas spreadsheeet lakse je kad poredis svoje vrijeme sa drugima , bar imas neki pregled i kontas sta mozes ocekivati :http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/vienna-office-t74361.420.html

Hey cao Windy, jesam se uclanio na tom forumu i pisao sam u Januarskoj grupi i mislim da su nas stavili u spreadsheet tako sam i znao da smo jedini u grupi ostali poslednji dok nas nisu odobvrili, ali slabo sam na forumu u zadnje vreme, to mi je prenela supruga :)
Kako je tebi user name tamo?
 
Pa da, mislim na odobrenje sponzora, na to obavestenje, znaci nije nam jos stiglo iako smo odobreni odavno. AOR je obavestenje iz BEca da je poceo proces i da se proverava aplikant, je li tako? Kaiz mi koliko je tebi trebalo da dobijes obavestenje da je krenulo u Becu od trenutka kada je odobren sponzor?
 
pa ovako mene tj. muza kao sponzora su odobrili 19.12. a ja sam nakon 3 dana dobila obavjestenje od ecas trackera da su update moj status u odobren, a posta je stigla cak 4 dana poslije toga. Zatim sam 6.1. dobila email iz Beca da su zaprimili aplikaciju a 10.01. ecas je updated i sa medical received, od tada stoji da sam u procesu, i to je sve. Nista vise od tog. U AOR pismu su rekli da ih ne kontaktiram u toku 3 mj, osim ako se jave da im nesto fali. Jos se nisu javili ali sam ja u medjuvremenu na svoju ruku uplatila ROPRF koji nisam na pocetku i poslal im to. Kad je muz zvao ove u CIC rekose da su dobili i proslijedili u Bec. Pa eto cekam da prodje tih 3 mj, pa da im se javim :(
 
Aha, znaci tako funkcionise! Nikad da stignem malo vise da citam po tim forumima. Sad se selim u London konacno za stalno, pa sam u guzvi..
Mislim da cu ja morati da ih kontaktiram o promeni adrese cim mi jave da je poceo proces u Becu, ali isto tako mislim da cu i ici u Bec kad bude sve gotovo...
Keep me updated, a moram se i aktivirati na canadavisa forumu malo :)
 
Pozdrav do sviju vas...ja isto tako spretno pratim oba foruma,ali nemam nista novo dodati,pa samo,jedva cekam kad neko dobije vizu,pa pocinjem sporedzivati moje vrjeme sa njima:( zalosno ali istinito...windy,bas tvoj razgovor pratim na drugom forumu,posto znala sam da si lucky rain tamo,otprilike...Mi imamo skoro isto vrjeme dobijanja AOR pisma,a odma nakon toga mi potrazili dodatne dokumenete,ja him pustila 25 januara,i od tada ,ama bas nista...mene cak i ne pokazuje da sam na procesu...sta mu to znaci,samo Bog zna...Ja isto tako neko vrjeme sam zivjela vani,pa dali je to razlog,sto jos uvjek nemamo odgovora,ne znam,..samo pretpostavljam,da bi to moglo biti u pitanju,inace kad idem na E-cas,samo mi pise,da su moje dokumente dobili 26 septembra i to je to....posle toga nista drugo i ne pokazuje mi...kako i da je svima puno srece,i sto prije da sve ovo zavrsi
 
@zmaja, sretno sa preseljenjem, ali kontam da neces tamo dugo ostati, ubrzo ce ti odobriti :)
@sayu :), ma i ne moras se puno sikirati za taj ecas, vidjela sam tonu ljudi kod kojih se ecas nikad nije promjenio a oni vec u Kanadi, ako su ti trazili dodatne papire znaci da su pregledali tvoj slucaj, a vjeruj da je najvjerovatnije razlog sto malo duze traje to sto smo bile vani. Pogotovo kod mene, ne samo da sam bila vani nego sam i tamo promjenila 4-5 adresa :( i uz to 3 drzave, nisu mi trazili od svake drzave posebno police clearance (iako me ne bi iznenadilo da traze), rekli su da je FBI dovoljan, pa vidjet cemo , sretno svima (i meni sa vama :D )
 

Back
Top