2012 Aplikanti za Kanadsku Spouse Vizu

Hvala Sayu, ne gresis, ne treba IELTS za spouse vizu! Ja to polazem iz drugih razloga, apliciram i za Britansku spouse vizu.
Na intervju ces ici u Bec ako oni to traze od tebe tj. ako imaju sumnje da veza mozda nije genuine, tako sam ja cuo od ljudi koji su radili visu.
Poz :)
 
Bas tako,hvala zmaja i windy,nekako mi laknulo,o tom ispitu,nemam ni vremena ni energije,sjesti i uciti vise z:) a sto se tice problema,kazu da kad sa nekim podjelis,onda ti je problem manji,zato mi nekako lakse ovo cekanje ,da i ja spodjelim sa vama....a kolko za informaciju windy o tom emailu ako se sjecas,sto im je moj suprug bio napisao,o mojoj gresci,kada sam im bila pustila,potvrdu sa MUP-aa zaboravila sam bila ref.broj,samo da te informisem,da su vratili email mom suprugu,da je dokument i bez tog broja bio prihvacen...znaci za sada sve ok,samo kad bi nam skratili ovo cekanje,jos bolje bi bilo tada z:) Puno pozdrava
 
E evo i mene na ovoj temi.Mi tek moramo uci u citavu proceduru,trenutno citamo sve moguce opcije,kako sistem funkcionise,koje vrsta viza postoje...
Zmaja,ako se ne varam,negde si napisao da si pokusavao dobiti turisticku vizu i da su te odbili nekoliko puta.Da li je ikako moguce dobiti turisticku,znaci rezevises hotel,povratna avionska,lova na racunu,stalni radni odnos pa se vencas posle recimo 2 meseca tamo.Ako vec to moze da se odradi tako da li mozes izaci iz Ca dok traje proces,nesto kao AOS adjustment of status.
Uh,kada preracunam ako idemo na spouse visu to je godinu dana cekanja jer verenik moze doci u Srbiju tek u julu,vencanje pa kada se vrati da posalje svu dokumentaciju.Pa meseci cekanja i jurnjave s posla s njegove strane i pokusaj da ostanem budna posle ponoci da bismo se ispricali na skype :)Znaci narednih godinu dana ista prica,odlepicemo oboje :))Nekako mi ovo sa turistickom dodje mnogo brze da budemo zajedno.
 
Cao belgradenight, welcome :)
Ja sam odbijen za turusticku vizu jednom samo, nisam ni pokusavao vise puta. Imao sam sve sto su zahtevali, avio kartu povratnu, smestaj, pare na racunu, pismo domacina koje navodi da mogu da ostanem u njihovom domu itd, i na obrazlozenju o odbijanju je pisalo "nedovoljno razloga za povratak u Srbiju". Mozda zato sto mi je i poslodavac americka kompanija pa je i to jedan od nedovoljnih razloga za povratak u Srbiju s obzirom da ne radim u Srbiji. Mislim da cim oni vide da musko ide kod zenske osobe u Kanadu i obrnuto, da su minimalne sanse za dobijanje vize. Znaci ti njima moras debelo da dokazes da ces se vratiti u Srbiju, papire o posedovanju nekretnina, zemlje, stabilan posao u Srbiji, ali kazem, ako musko ide kod zenske i obrnuto, ne mora ni to sve da znaci dobijanje vize, sve zavisi od visa officera kako proceni ali ja sam cuo, da ko je uporan i aplicira vise puta, na kraju bude i odobren, samo tu treba puno para i vremena i zivaca.

Ako i dobijes turisticku vizu i tamo se vencas, nemas pravo na izlazak iz zemlje 2 godine ako zelis da steknes privilegije i pritom nemas dozvolu za rad i tamo si u sustini slepi putnik sve to vreme jer ipak ne mozes da radis, studiras itd a treba se izdrzavati. Mnogo je bolje da se vencate u Srbiji i aplicirate za spouse vizu outland po mom misljenju, jeste da je u tvom slucaju duze jer on ne moze doci ranije, ali ces bar imati neki status tamo.

Mi cekamo evo, svakog dana ocekujemo da jave odobrenje sponzora, yahoo inbox je non-stop otvoren.
Skype je meni ukljucen 24-7, tako da znam kakve su to muke :) Za sve treba mnogo strpljenja i za koju god opciju se odlucis, srecno!
 
Poslednja izmena:
E evo i mene na ovoj temi.Mi tek moramo uci u citavu proceduru,trenutno citamo sve moguce opcije,kako sistem funkcionise,koje vrsta viza postoje...
Zmaja,ako se ne varam,negde si napisao da si pokusavao dobiti turisticku vizu i da su te odbili nekoliko puta.Da li je ikako moguce dobiti turisticku,znaci rezevises hotel,povratna avionska,lova na racunu,stalni radni odnos pa se vencas posle recimo 2 meseca tamo.Ako vec to moze da se odradi tako da li mozes izaci iz Ca dok traje proces,nesto kao AOS adjustment of status.
Uh,kada preracunam ako idemo na spouse visu to je godinu dana cekanja jer verenik moze doci u Srbiju tek u julu,vencanje pa kada se vrati da posalje svu dokumentaciju.Pa meseci cekanja i jurnjave s posla s njegove strane i pokusaj da ostanem budna posle ponoci da bismo se ispricali na skype :)Znaci narednih godinu dana ista prica,odlepicemo oboje :))Nekako mi ovo sa turistickom dodje mnogo brze da budemo zajedno.

Cao i od mene, i dobrodosla :) , evo i moje misljenje. Ako imas novac pokusaj dobiti TRV i onda kad dodjes tamo vjencaj se, a prije svega prije nego sto krenes tamo povadi sve papire koji su ti potrebni za aplikaciju, tako da kada se vjencate odmah imas sve spremno i mozete onda aplicirati sa sponzora dok si ti tamo ali svakako apliciraj OUTLAND, puno je brze. ti u sustini mozes biti tamo dok ti viza traje. Kad istekne, ostatak vremena do dobijanja PR vratis se nazad kuci i to je . Naravno pod uslovom da ti odobre i u zavisnosti koliko ti daju da budes tamo. Sve zvuci komplikovano, ali uz mnogo organizovanosti je izvodljivo. Ako nista bar necete dugo biti razdvojeni. Ako ne odobre, bar znas da si pokusala i onda ides na plan B. :) U svakom slucaju idi OUTLAND za nekih 4-5 mjeseci ako sve bude ok mozes dobiti PR ali ako ides INLAND traje i do 2 g. , a za to vrijeme imas pravo samo da trosis novac i da dises tamo, nista drugo. ne mozes se skolovati, raditi cak niti volontirati , na stand by si , eto.
 
Windy, kakvo je stanje, ima li kakvih vesti?
Od ove moje grupe koja je aplicirala u Januaru su uglavnom vec svi odobreni, neki su cak odobreni posle samo 3 nedelje u Mississaugi, vecina posle 45 dana, ostali smo mi i jos dva aplikanta, vec pocinjem da brinem jer smo mi aplicirali from outside of Canada jer supruga radi u Londonu UK, morali smo tj ona je morala da prilozi sto vise dokaza da ce ici nazad u Kanadu kada mene odobre, mozda je zato malo duza procedura ali evo ulazimo u 50 dan u Mississaugi, nadam se da ce biti gotovo od nedelje, uf!

Ali cekamo, strpljivo, "I've got plenty of time" iz filma "This must be the place"
:)
 
Poslednja izmena:
Windy, kakvo je stanje, ima li kakvih vesti?
Od ove moje grupe koja je aplicirala u Januaru su uglavnom vec svi odobreni, neki su cak odobreni posle samo 3 nedelje u Mississaugi, vecina posle 45 dana, ostali smo mi i jos dva aplikanta, vec pocinjem da brinem jer smo mi aplicirali from outside of Canada jer supruga radi u Londonu UK, morali smo tj ona je morala da prilozi sto vise dokaza da ce ici nazad u Kanadu kada mene odobre, mozda je zato malo duza procedura ali evo ulazimo u 50 dan u Mississaugi, nadam se da ce biti gotovo od nedelje, uf!

Ali cekamo, strpljivo, "I've got plenty of time" iz filma "This must be the place"
:)


ne mora da znaci, jednostavno nekad ispreturaju dokumenta, i kod mene je tako bilo puno ih je odobreno sto su aplicirali poslije mene ja sam presisala jedno 10-tak dana iza prosjeka ali kako vidim dobro su smanjli vrijeme obrade. Kod mene jos nista, vec mi idu na zivce da se bar hoce javiti da znam da li su dobili ROPRF uplatnicu, grrrrr, ovako samo nagadjam i kontam da im sada faxiram ponovo ali se bojim da ne pomisle da sam dosadna :( nista sacekat cu do pola Marta pa ako se ne jave onda ce pokusati ponovo neki email ili nesto da bar znam jesu li dobili to ili ne. Jeste da necu putovati do Juna ali mi je frka jer mi ljekarsko istice pocetkom Jula , ako ne rijese do tada morat cu ga ponoviti a mnogo je para za moju porodicu :(
 
Windy,mom suprugu su vratili email da su dobili moje papire,koje sam im ja bila pustila,bez tog ref broja,pa,ja bi rekla da probas emailom,da in pitas jesu li tvoj ROPRF dobili ili ne,po tome mislim da odgovaraju na email...ipak ova neizvjesnost je jos gora od toga ako ti oni ne odgovore..z:(
 
Hvala na toploj dobrodoslici zmaja i windy city :)

Razumem da je tesko dobiti turisticku,ali mogu li mi njegovi roditelji biti "domacini" ili njegova sestra i zet.
I samo da mi windy potvrdi,ako idemo TRV,vencanje,outland onda se vracam za Srbiju po isteku vize i cekam PR u Srbiji,a to je 4-5 meseci?
Nama ne bi bila frka ni da idemo na inland,ne bih morala raditi,ali mogu li u tom periodu bar zapoceti proces evaulacije diplome?
I zanima me medical,da li je potrebno nositi karton,karton vakcinacija,da li se pregledi zavrse za 1 dan ili vise dana,da li se radi RTG pluca,uopsteno sta da pripremim i kakav je pregled ili pregledi.

Ajd' u zdravlje i sa srecom da sto pre zavrsite svoje procese pa se mozda kojim slucajem vidimo i druzimo u Torontu.
 
Ovako cijeli proces je podjeljen u 2 dijela, prvi dio kad sve skupis , ama bas sve da ni jedan papir ne fali, ide dio koji se odradjuje u Kanadi i on traje oko 2 mj. trenutno, skoro je bilo 2i pol, a nekad i manje, nakon toga ide dio u Becu. Ako imate sve dokaze da je brak stvaran a ne prevara, znaci tona slika, pisama, poruka, racuni od tel, zajednicki racuni u banci itd. moze se desiti ( posto si zensko) da cio proces zavrsi za dodatna 2 mj. ali obicno traje do 7 mj. (tako su meni napisali u pismu koje su mi poslali iz Beca) znaci moze sve skupa trajati 4 do 8 mj. ako se nesto iskoplikuje oduzi se ili ako si sretna zavrse ti u Becu za 3 sedmice / A za medical, ti uzmu krv, ides na rentgen i obave ti onako obican pregled i sve bude gotovo za 1-2 sata. vakcine trebaju sa djecu ali ako imas karton ponesi ne kosta,

Eh sad savjet za sve koji ulaze u ovaj proces OBAVEZNO uplatite ROPRF unaprijed, na pocetku sa svim fee koje treba platiti (ionako ti vrate te pare ako ne odobre vizu), Ja sam se posteno zeznula. izgubila sam dragocjena 2 mj. Uplatila sam kad su mi odobrili u Kanadi i lijepo sve poslala emailom u Bec i u Mississaugu , ali izgleda da ovi iz Kanade ne primaju to emailom samo postom(to sam danas odradila) , a ovi u Becu su dobili i ne traze od mene da uplatim jer imam uplatnicu , cekaju potvrdu ovih iz Kanade(kojima uzme do 2 mj da je obrade jednom kad je dobiju postom :( ) eto u tome mi je bila sva zabuna. Jedina sreca je sto niti ne kontam putovati prije ljeta ali mogla sam fino cekati ljeto sa vizom u ruci ;(
 

Back
Top