CRVENOKOSE

Kako kosa moze biti navalentna? :confused: Boja se bira na osnovu onoga sto dobro stoji uz lice, figuru, u odnosu na vrstu kose i frizure. Crvena ne bode ochi vise nego neka druga boja poput crne ili plave. Zelenu boju je tesko postici jer nema farbi koje mogu da sasvim poniste crvene i zute odsjaje u prirodnoj pigmentaciji kose a i deluje neprirodno dok crvena kosa predstavlja samo malo jacu nijancu prirodno ridje kose slicno kao sto blajhana kosa predstavlja samo malo jacu nijansu plave ili crna sto predstavlja ujednacavanje prirodno tamne boje kose.
Mnoge zene se ne odlucuju na bojenje kose u crveno zato sto je teska za odrzavanje i lako se ispira bez obzira na kvalitet boje za kosu.

Analizirati vrste zena na osnovu boja kose, jednako je plitko kao i analizirati ih na osnovu boje jakne ili tasne ili cipela. Kosa se samim bojenjem pretvara u najobicniji ''odevni predmet'' i nema mnogo veze sa psihologijom osobe koja je nosi.
 
Ovo je po meni samo da se covek uplasi..to nikom ne moze da stoji uz kakvo god lice..ja itekako analiziram ljude po izgledu i oblacenju jer nemam prilike svakog cuti kakav je u dusi..a psiholozi bi svasta mogli na tu temu reci posto ne pricamo o imidzu osoba koje se bave shoubiznisom nego ne nalazenjem sebe i experimentisanjem s kosom
buba_miranovic.jpg
23306_107542262624939_5679_n.jpg
 
Ovo je po meni samo da se covek uplasi..to nikom ne moze da stoji uz kakvo god lice..ja itekako analiziram ljude po izgledu i oblacenju jer nemam prilike svakog cuti kakav je u dusi..a psiholozi bi svasta mogli na tu temu reci posto ne pricamo o imidzu osoba koje se ne bave shoubiznisom nego ne nalazenjem sebe i experimentisanjem s kosom
buba_miranovic.jpg
23306_107542262624939_5679_n.jpg

Od ove dve, nijedna nema crvenu kosu, nego ljubicastu i ciklama. To deluje vestacki i naravno bode ochi. Jos kad se uzmu u obzir njihove godine i izgled, izgleda skroz skaradno.

Ovo je crvena kosa:
2006-redhead-vibrant.jpg


Nije uopste ni napadna ni ''navalentna'' i bas joj lepo stoji i deluje nezno.
 
Poslednja izmena:
Nijansa je nebitna..na zelenu sam mislio sarkasticno..dakle sve je to vestacko nema sta da deluje i da ostavlja pozitivan utisak..jednostavno ne ostavlja i napadno je

Pa svako bojenje kose je vestacko bez obzira da li ce se neko farbati u narandzasto, zuto, crno ili boje govanceta.:lol:

Meni farbane zene deluju urednije od nefarbanih jer im je boja kose ujednacenija i samim tim deluje cistije. Kad vidim zenu sa prosedim pramenovima koji se naziru kroz prirodno braonkastu kosu ili sa onom mish bojom kod koje su dlake svih boja pomesane, to mi deluje zapusteno
 
Pa jeste samo sto je za oko prijatno plavo..smedje i crno..e sad je poenta zasto se neko odluci za crvenu kad zna da je to kao nesto shatro vatreno..pakleno sta god:lol:i obavezno to ne fura nonstop nego je samo faza..sad se pitamo koja i iz kojih pobuda;)
 
Pa svako bojenje kose je vestacko bez obzira da li ce se neko farbati u narandzasto, zuto, crno ili boje govanceta.:lol:

Meni farbane zene deluju urednije od nefarbanih jer im je boja kose ujednacenija i samim tim deluje cistije. Kad vidim zenu sa prosedim pramenovima koji se naziru kroz prirodno braonkastu kosu ili sa onom mish bojom kod koje su dlake svih boja pomesane, to mi deluje zapusteno
moja prirodna :lol: ubjedljivo najruznija boja koja tesko da ikome stoji
 
Pa jeste samo sto je za oko prijatno plavo..smedje i crno..e sad je poenta zasto se neko odluci za crvenu kad zna da je to kao nesto shatro vatreno..pakleno sta god:lol:i obavezno to ne fura nonstop nego je samo faza..sad se pitamo koja i iz kojih pobuda;)

Crvena nije ni vatrena ni paklena nego najobicnija imitacija prirodno ridje kose i moze biti prijatnija za oko od mnogih blajhanih glava a narocito od onih po svaku cenu blajhanih kosa ispod kojih se naziru tamni brci ili orlovski nos, a takvim je puno jer su svetlu kosu skontali kao nekakvu masku. :lol:

Crvena kosa, naprotiv, najzeznutija je za nosenje jer se uz nju i najmanja neravnina ili bubuljica na faci vidi tako da se za crvenu odlucuju oglavnom oni koji nisu mnogo optereceni laziranjem svog izgleda.
 
Ako ti to lepo stoji, onda si verovatno lepa. Stvarno retko kome stoji ta boja bar koliko sam uspela da sagledam okolo.
nah... ten mi je blijedo proziran sa zutim podtonom, uz tu boju kose sam stalno djelovala boleshljivo
sada sam izmedju svjetlo smedje i ridje, neka topla nijansa,
djeluje prirodnije od moje prirodne
 
Cekaj znaci kazes sad da su crvenokose najsigurnije u sebe?pa zasto onda menjaju i cesto experimentisu uopste:lol:

Nikad ne bih napisala da sigurnost u sebe moze zavisiti od boje kose jer je to ista takva glupost ko i pitanje iz uvodnog posta ove teme.:roll: Pretpostavljam da zene koje se ofarbaju u crveno pa odustanu kasnije od te boje imaju bar neki od ovih razloga za tu promenu: ili im se nije svidelo kako im stoji (uz boju tena, uz stepen cistotje tena, uz boju ociju, uz boju ostalih dlaka na licu, uz crte lica, uz gradju itd) ili nisu znale kako da iskombinuju tu boju sa odecom jer crvena kosa ne stoji lepo bas uz bilo kakvu odecu ili jednostavno nisu zelele da imaju obavezu redovnosti u farbanju jer se crvena boja prilicno tesko odrzava, ispira se brzo pri cemu se gubi taj crveni odsjaj i pocinje da lici na nesto braonkasto.
 
Dobro ti ili se ne farbas ili ne zelis priznati da ima veze sa samopouzdanjem..imam oko sebe zene celog zivota i znam koja je frka dal ce uspeti boja kao sto je na farbi..sto nikad ne uspe..a za skupog frizera bas i nemaju kes..jer ce tajskup reci po kvalitetu kose da li moze ili ne..onda idu okolo i nesigurno pitaju dal im je lepa boja..kako stoji itd..dakle ja kad nesto radim nije mi preterano bitan sud okoline..a farbanje bogami cista kocka i svaki put frka ko da je prvi
 
Dobro ti ili se ne farbas ili ne zelis priznati da ima veze sa samopouzdanjem..imam oko sebe zene celog zivota i znam koja je frka dal ce uspeti boja kao sto je na farbi..sto nikad ne uspe..a za skupog frizera bas i nemaju kes..jer ce tajskup reci po kvalitetu kose da li moze ili ne..onda idu okolo i nesigurno pitaju dal im je lepa boja..kako stoji itd..dakle ja kad nesto radim nije mi preterano bitan sud okoline..a farbanje bogami cista kocka i svaki put frka ko da je prvi

Ja sam bila farbana u sve boje koje sam uspela naci na trzistu samo da bih videla kako to moze izgledati i svaku, uspelu ili neuspelu, nosila sam mrtva ladna. Ona osoba koja pravi frku ne samo oko toga da li ce joj uspeti farba nego i oko toga kolika joj je kolicina kose na glavi, e takva osoba ima problem sa sopstvenim smopouzdanjem i kompleksima koje ne moze resiti ni boja kose ni bilo sta drugo sve dok se ne zamisli nad sopstvenim stanjem svesti i samosvesti.

Skup frizer nije po pravilu dobar frizer u sta sam se sto puta uverila da bih na kraju nasla frizerku sa majstorskim rukama koja cak ni nema svoj salon, ali razume objasnjenje za frizuru i ume da napravi cak i sama frizure koje tacno odgovaraju licu nad kojim radi. U velikoj si zabludi po pitanju frizera jer sam se svojim ocima uverila kako mnogi skupi frizeri unistavaju blajhane zene trpajuci im sto vise hemikalija na glavu samo da bi se postigla bela kosa kojoj te cica mice teze i njega obicno zabole za kvalitet njegove kose sve dok mu kaplje kinta u dzep, a kaplje mu zbog onoga sto neka takva zenskica vidi pri izlasku iz salona iako joj posle prvog pranja ostane seno na glavi.
 
Da se razumemo svako bi imao frku dal ce uspeti to nema veze sa samopouzdanjem..nego sto se ne pronalaze u tim bojama pa experimentisu ne misleci dal ce upropastiti kosu..ok ono do 20 i neke se kao trazis al brate one zene u 40 ko bozicne jelke sto izgledaju:lol:
 
Da se razumemo svako bi imao frku dal ce uspeti to nema veze sa samopouzdanjem..nego sto se ne pronalaze u tim bojama pa experimentisu ne misleci dal ce upropastiti kosu..ok ono do 20 i neke se kao trazis al brate one zene u 40 ko bozicne jelke sto izgledaju:lol:

Malo mesas pojmove. Biti ofarban u neku boju i izgledati kao bozicna jelka, veze nema jedno sa drugim. Ponekad na osnovu tvojih postova zapitam se da te mozda ne placaju ovi sa Krste da kazes bilo kakvu neargumentovanu kontru na neku temu samo da bi tema nekako tekla dalje. :lol:

Pre nego sto citiras moje postove, red bi bio da me isposhtujesh kao autora istih time sto ces ih procitati i drzati se napisanog. Eksperimentisanje nema veze sa trazenjem sebe, nego sa umetnoscu u kojoj neki mogu postici kich a neki vrhunski sklad.

I da ponovimo: ko ima frku od neuspele boje, ima problem sa sopstvenom nesigurnoscu koja ni ne zavisi od boje nego od psiholoske neravnoteze u toj osobi.
 
Poslednja izmena:
Pa upravo se o tome radi sto bi ti da predstavis 99% neuspelih boja i frizura kao neciju stabilnu odluku:lol:mislim ne mozes pricati o kreativnosti kad dobro znas da su retke takve pojave kojima lepo stoji i opet se mora uz sminku i garderobu kombinovati..nekako uopste ne ide da ga nazovemo extremnom shljastecom bojom..sa opustenom varijantom oblacenja..ako se to sve ne uklopi izgleda kao totalni promasaj
 
Pa upravo se o tome radi sto bi ti da predstavis 99% neuspelih boja i frizura kao neciju stabilnu odluku:lol:mislim ne mozes pricati o kreativnosti kad dobro znas da su retke takve pojave kojima lepo stoji i opet se mora uz sminku i garderobu kombinovati..nekako uopste ne ide da ga nazovemo extremnom shljastecom bojom..sa opustenom varijantom oblacenja..ako se to sve ne uklopi izgleda kao totalni promasaj

Za ovaj prvi red tvog posta se pitam gde si to iskopao u mojim postovima posto nista o tome nisam pisala niti tvrdila ono sto mi pripisujes.

A sve ostalo u ovom postu koji si napisao samo su lose parafraze onoga sto sam vec napisala u svojim postovima na ovoj strani.
 

Back
Top