Koje vezbe su dobre za odraz?

Moj trener kaze da je odraz 80% nasledan a da samo 20% mozes da popravis. Ja mislim da je najbolji nacin da kupis tegove za noge i da radis skokove, naprimer prvo 50, pa 75,pa 100 tako, kad skines tegove iznenadices se kako su dobri rezultati. Meni je pomoglo, probaj...
 
Tvoj trener je izgleda citao hrvatski casopis KOSARKA i mogu da kazem da pojma nemaju hrvati.
Tacno je da je 80% urodjeno ali mozes nabiti vise od tih 20% sigurno.Treba raditi odgovarajuce vezbe.
Nismo svi isto gradjeni.Tegove zaboravi ako neces da za mesec dana da hodas kao pingvin.

Imam 94 cm cistog odraza =))
 
Pa OK je.Sigurno ces povecati ali ostace ti neke posledice od tegova.Moj drug je radio god dana s tegovima.Kad je prestao da radi imao je jake bolove u kolenima.Mislim da je zbog toga sto ta tezina od tega vuce ligmen kolena (hrskavicu).Tegovi koje bih ja preporucio su prsluk tipa.Nose se Ili oko struka 9(metoda Kobe Bryant-playometrics) ili kao pancir prsluk (metoda Vince Carter),a ova metoda Jordana oko noznih zglobova je zaj*ebana.Pa pobogu pogledajte kako hoda MJ pa uporedite s nekim drugim kao npr. s Kenyon Martin-om.POZ =)
 
Upravu si i ja sam imala jake bolove, jer sam samo 90 god, a to u principu ne treba da se koristi dok nam se telo potpuno ne oformi. Pa nisam ja koristila to redovno, mesec dana radis pa prestanes da prodju bolovi, ni slucajno ne sme da se preforsira. jeste da je bilo uzasno tesko ali MORALA SAM. Nemogu ja da budem centar sa odrazom 37!!!
 

Back
Top