najromanticnija ljubavna pesma za samoubistvo

mishica:
Neeeeee... niko nije imao teshka iskustva, ti si patnju izmislio i prvi iskusio. Mi srecne kukavice ostajemo da zivimo na ovom svetu i cimamo se s nekim malim trivijalnim stvarima.
I sta kazes, nezreo razlog za raskid? Sada ces ti zato naci vrlo ZRELO resenje!
E, to!
Ja kol'ko sam skapirala, on bi hteo da je natera da pati, da joj bude krivo, da se kaje.. Pa, posle tog "herojskog" china, mozda i hoce... event. par minuta.
A ako hoces da se osvetis, neko rece - uspeh je najbolja osveta. Pa, prioni bato.... postigni nesto.

PS - moj predlog: Ne me quitte pas :wink:
 
Prvo da napisem poruku devojci sto je gledala film\seriju na teveu.Zove se lavirint,malo je komplikovano za objasnjavanje,najbolje pogledaj i shvatices o cemu se radi..
Neko je rekao da sam bolestan?Zasto tako mislis?
Predomislio sam se :-) ostavicu je da zivi...
E hajde kazite mi neke pesme o cemu je i bila tema..
Koliko sam kontao neku su rekli da sam pacenik..nemam neki narocit komentar...Smatram da vec jesam neko(recimo frajer),samo sam poklekao trenutno(ostajem bez vazduha)
Ovo sam napisao radoznalosti radi,ali ne mogu poreci da mi to nije bilo u glavi,bar na sekund.Nije ni bitno
Koliko imam osecaj..rekao bih ovako:
oni koji su zaista prosli kroz neku vrstu "pakla" u zivotu imaju razumevanja i trude se da pomognu
ova druga vrsta...tacnije grupa,uglavnom su oni najveci pacenici,to su oni sto komplimente tipa "pacenik" poklanjaju drugima i uglavnom su oni najnezadovoljniji
ima dosta toga da se pise,cucemo dalje komentare pa cmo se nadovezati...
ponavljam,hocu neko da mi kaze nazive pesama
 
Prijatelju, koliko sam te ja shvatio, ti si ovde, ustvari, došao da potražiš pomoć - razumevanje, saosećanje, ljudsku reč... Ljudi koji su stvarno odlučili da se ubiju i nalaze se pred izvršenjem samoubistva skoro nikad ne pričaju o tom... Ti si tek u fazi onoga što se zove "suicidalna ideja" i ostala ti je još cela jedna faza (suicidalna namera) do poslednje faze - suicidalnog čina. Zato mislim da ti ustvari više želiš pomoć za prevazilaženje te ideje nego sredstva za njeno realizovanje.

Ako pažljivo pročitaš celu temu, videćeš da je čak 10-ero ljudi (do ove poruke) pozitivno odgovorilo na tvoj apel - pokazali su i razumevanje za situaciju u kojoj se nalaziš, i saosećanje za tvoj bol, neki su čak i ponudili neka konkretna rešenja koja bi ti mogla da pomognu...

Zar te to ne ohrabruje? Zar ti činjenica da je većina ipak pokazala svoje ljudsko lice i pružila ti ruku pomoći ne uliva nadu i veru da je svet ipak, koliko-toliko, mesto u kome se može ljudski i čovečno živeti, i da je život ipak vredan življena?

Svega 5 ljudi (znači - duplo manje) je na tvoju potrebu za ljudskom komunikacijom odgovorilo negativno - cinizmom, ironisanjem, uvredljivim "dijagnozama", podsmehom, pa čak i mnoštvom smajlija koji se cerekaju ( :lol: )...

Ali, zar te i njihovo ponašanje ne pokreće u sasvim suprotnom smeru - dalje od autodestruktivnosti, dalje od smrti, a ka životu? Zar ti njihova bezdušnost ne budi želju da se boriš, da prevladaš trenutnu apatiju, da pobediš...?
 
I odbaci tu blesavu ideju o "romantičnom" samoubistvu. Nema ništa "romantično i ljubavno" u tome, nema ništa plemenito, ništa herojski niti hrabro... Samoubistvo je čovekov poraz, kao i svako drugo ubistvo - trijumf smrti nad životom. Samoubistvo je izraz i priznanje slabosti, nemoći da se čovek izbori za svoju sreću i blagostanje u životu.

Samoubistvo je za gubitnike, a ti to nisi, bar ne dok se konačno i u potpunosti ne predaš. A jel ti želiš da se predaš i odeš na jedan tako lak i nedostojan način - da u sećanjima ljudi koji te poznaju ostaneš zabeležen kao gubitnik i slabić? I don't think so...

Zato, ustani i bori se... Bori se, yebote! Bori se kao čovek, bori se kao muško. Bori se do pobede! U svakom slučaju - bori se kako znaš i umeš - ali se bori!
 
Aha, tek sad vidim da si u međuvremenu odustao od te mračne zamisli... Pisao sam poruku u Notepadu, pa nisam video... Bravo, pobeda za tebe! :)

Sad kreni u još jednu pobedu - batali tu devojku što te ne želi i odmah počni da tražiš drugu. Čoveče, pa u NS ima toliko zgodnih i lepih ribica, a ti zbog jedne nameravao da se skenjaš!

Izvini, al to mi ne deluje baš razumno.... :?
Razumem ja da si s njom bio u posebnoj vrsti odnosa, da je voliš, ali... zar ne misliš da ćeš i neku drugu, tačnije - razne druge - moći jednako, pa čak i više da voliš, i da ćeš, na bazi prethodnih iskustava uspeti da izgradiš bolju, čvršću i potpuniju vezu?

Zavoleo si jednom - nema razloga da ne veruješ da ćeš moći voleti i drugi, i treći...put.
 
Ja bih ti savetovala…da slusas veselu muziku…i da se ne ponasas tipa:”Ostavite svaku nadu:kraj je blizu”
Moras da se suocis s problemom…moras vladati situacijom a ne ona tobom…ako je ignorises onda si slab i gubis…patnja je proces… :roll: sve to prodje…
Budi jak!!!! :wink:
Poslusaj ostale...
Evo bas sada slusam prljavo kazaliste-moj bijeli labude...ta je pesma bas za tebe.... :roll: :( zar ne?
 
Prijatelju ja sam odgovor na tvoje molitve evo ti par pesama pa se skenjaj u velikoom stilu
Riblja Corba - Ljubav ovde vise nestanuje
Riblja Corba - Poslednja pesma o tebi
Legende dobar deo pesama da ti nenavodim
Balasevic naravno....

E pazi sad predlazem ti da uzmes knjigu od M. Scott Pecka "Put kojim se redje ide"
ne bi ti skodilo da procitas neke delove o ljubavi,zaljubljenosti zavisnosti...
Naravno ne bi bilo ni lose da procitas celu knjigu
pa ako i dalje mislis da se koknes u glavu javi se na Private i ja imam neke loode ideje nekom da razbijem glavu pa... moz se nadjemo
 
Mnogi se radjaju sa tom klicom smrti u sebi.Nazalost moj najbolji i jedini prijatelj je tako uradio.Prosto je nosio smrt u sebi kao sto bi bilo ko nosio nesto drugo.
Ne trazite racionalno objasnjenje za ovo.To je prosto tako.
A od pesama,,,kada se on ubio lepo mi je pustao Black Sabbath-Die Young gde se direktno govori o smrti,
ali savrsena je od Blue Oyster Cult-Don't Fear The Reaper. Ili obrada HIM te iste pesme.

Pozdrav sa severnog ledenog okeana.
 
Hajte ljudi sta vam je pa samo vas pali...takvi se n ubijaju. On hoce da teatralno skrene paznju na sebe da ga sazaljevamo i molimo da to ne cini i da bude u centru paznje... :wink:Ko ono kao ja kad padnem u sevdah npr ili mi dodje glupi d mol pa pustim Kemala Montena i li tako nekog sa baladama i zamisljam placuci kako eto moj zivot nema smisla bolje da umrem a on ce da svisne na mom grobu od zalosti...Pa razne situacije u kojima on pati pati ko patika a mene vise neeeeeeeeeema...smrc sama cu se sad rasplakati :cry:
 
ariela:
Hajte ljudi sta vam je pa samo vas pali...takvi se n ubijaju. On hoce da teatralno skrene paznju na sebe da ga sazaljevamo i molimo da to ne cini i da bude u centru paznje... :wink:Ko ono kao ja kad padnem u sevdah npr ili mi dodje glupi d mol pa pustim Kemala Montena i li tako nekog sa baladama i zamisljam placuci kako eto moj zivot nema smisla bolje da umrem a on ce da svisne na mom grobu od zalosti...Pa razne situacije u kojima on pati pati ko patika a mene vise neeeeeeeeeema...smrc sama cu se sad rasplakati :cry:
ne kontam zasto uvek kada vide neku temu sto privlaci paznju,mnogi kontaju da taj lik samo tovari.Svako ima svoje bubice ali ovoga puta se vidi da nije tovar
 
ma daj razmisli.kad hoces da se ubijes obicno se to uradi u momentu a ne pripremas pozorisnu predstavu(koreografija muzika scenografija)jer sto vise vreme prolazi manje su sanse da to uradis.onda taj neko zapravo uziva u toj ideji i kako ce svi da placu i bice glavni na sahrani i tako...i sve vise uziva da bude u centru paznje pa onda prica o svojo nameri ostalima da bi malo i uzivao u tome(kad bude mrtav nece moci)i na kraju se sve svede na njegovo uzivanje u toj fantaziji.
zasto niko nece da ostavi podatke da proverimo u novinama?
 
Foxy_Cleopatra:
ariela:
Hajte ljudi sta vam je pa samo vas pali...takvi se n ubijaju. On hoce da teatralno skrene paznju na sebe da ga sazaljevamo i molimo da to ne cini i da bude u centru paznje... :wink:Ko ono kao ja kad padnem u sevdah npr ili mi dodje glupi d mol pa pustim Kemala Montena i li tako nekog sa baladama i zamisljam placuci kako eto moj zivot nema smisla bolje da umrem a on ce da svisne na mom grobu od zalosti...Pa razne situacije u kojima on pati pati ko patika a mene vise neeeeeeeeeema...smrc sama cu se sad rasplakati :cry:
ne kontam zasto uvek kada vide neku temu sto privlaci paznju,mnogi kontaju da taj lik samo tovari.Svako ima svoje bubice ali ovoga puta se vidi da nije tovar
Ajde bre zenska kako ti to znas...onaj sto se ubija ne govori nikom tako direktno vec zavrsi poso i tacka..sad treba a se oprastam tu sto god...resio i tacka...sta ima da peva koji djavo..
 
FOREVER:
zanima me koja pesma opisuje ljubavni oprostaj tipa"zelim ti sve najbolje",dok ciota oprostajno pismo,kada je puna vode... i potom izvrsi samoubistvo.Gledao sam i slusao neke,ima ih..Koje su pesme snaznog osecanja ljubavi prema nekome,po vama.Zelim da vidim nazive sto vise pesama,ako mozete da se setite.Znaci sto lepse i neznije pesme,srceparajuce


ma cekaj ,,kada je puna vode ,,
moš se umre u kadi :shock:
yebo te ,,neću više da je punim
a da misliš stuja u kadi ,,,jooooj
strašno ,,, deco nemo da gledate te filmove ,,,
mada
ima jedna pesma zbog koje bi ja izvrsila samoub..-ne smem da kazem do kraja
ovako ide ;
devojka na ulici trazi neku ulicu
lepa je kao ti imate istu majicu
 
FOREVER:
nikada niste pomislili da se ubijete?

***Da, naravno da jesmo (barem mnogi od nas sigurno jesu i u to nema sumnje), ali da li su svi oni to uradili i sproveli u delo svoje samoubilacke namere?!Naravno da nisu, jer u protivnom ne bi bili ovde na chatu i prepricavali svoja iskustva, koja definitivno nisu ni malo naivna i bezbolna... Sustina odrastanja i sazrevanja jeste upravo to sto se odredjena osoba (bila ona u ranom periodu puberteta ili sredovecnih godina!!!) pronadje u sistemu shvatanja nekih zivotnih istina i krene u pravcu ostvarivanja snova, zelja, mastanja, ali isto tako pocne da se ostvaruje kao poslovna, porodicna, emotivna osoba... Jednom sam imao priliku da cujem kako neko kaze da je patetika deo svakog coveka-bez obzira bio on srecan ili ne... Da bi neka osoba imala ikakvu predstavu sta je sreca i zadovoljstvo, da bi znala da ceni njihovo prisustvo u svom zivotu MORA pre svega da upozna bol i patnju... :(

***Npr. psihologija daje razne podatke i objasnjenja na tu temu, ali evo jednog primera koji smo svi prosli iako se tih trenutaka ne secamo: beba se nalazi zasticena u toploj majcinoj utrobi i oseca sigurnost, jer ima sve sto joj je potrebno za zivot, to prihvata "zdravo za gotovo", ali je direktno zavisna u odnosu na majku. Dolazi trenutak porodjaja i taj cin beba dozivljava kao traumu, jer joj je uskraceno sve ono sto je do tada imala u svom zivotu i sto je smatrala sasvim normalnim neocekivajuci da ce tome ikad doci kraj, sto bi se reklo da ima osecaj da joj je ceo svet srusen i oseca se nemocnom da to promeni (beba i jeste nemocna da to promeni) i zato se prvi kontakt sa spoljasnjim svetom uz prvi udisaj vazduha cuje kao krik u obliku placa... :cry: Potom dospeva u majcino narucje koje vremenom prihvata kao novo okrilje koje ce je zastititi i u kom ce pronaci mir i srecu (zato su deca u pocetku vise vezana za majku). Kasnije ljudi nauce da samostalno funkcionisu i zive nezavisno od roditelja, shvate da je zivot neprekidna borba za opstanak u ovom ni malo neznom, vec surovom svetu gde se uspeh cesto gradi na ledjima i nesreci drugih... :cry:

***Vazno je da naucite da volite i prihvatate sebe i druge onakve kakvi zaista jesu, da shvatite znacaj ljubavi i iskrenosti, odanosti i poverenja, da steknete prave prijatelje i pruzite sve od sebe da imate dovoljno tolerancije i razumevanja, da im pomognete kad im je to potrebno cak i kada to od vas ne traze... Imajte na umu da ljudima treba ipak pruziti jos jednu sansu, jer niko nije savrsen i svi mi imamo svoje slabosti, mane, greske koje zelimo ispraviti... :P Nada je ta koja poslednja nestaje i ona nas mnogo puta podseti da na kraju tunela, ma koliko on bio zastrasujuc, mracan, dugacak i tesko prohodan, uvek postoji svetlo koje nas ocekuje i koje ce nas uciniti veoma srecnim osobama. :wink:

***Ako ste u depresiji, osecate taj odvratan, tup bol u stomaku zato sto ste razocarani, ostavljeni, osecate se izgubljeno i mislite da je zivot izgubio smisao, da je jedini izlaz da vas nesto pregazi (ali znate da niste vi te srece, pa "preuzimate stvar u svoje ruke"), misleci da je to jedino resenje i da ce to nesto promeniti - CEKAJ, SEDI I RAZMISLI, ZAPITAJ SE KOLIKO CE TO JOS DODATNOG BOLA NANETI ONIMA KOJI TE VOLE I DA LI ONI TO ZASLUZUJU... To je samo jedna od hiljadu drugih stvari o kojima treba da razmislite, da se zapitate sta ce biti tj. nece biti sa svim lepim trenucima koje cete propustiti da dozivite, koliko smesnih situacija cete prepustiti samo drugima da se smeju, koliko potencijalnih ljubavi (i onih velikih i onih malih, kratkotrajnih) necete proziveti, vise nikad voditi ljubav ili se upustiti u neku opasnu avanturu u divljini... Zivot je bajka koju vi sami pisete i da li ce se odigrati na ovaj ili onaj nacin zavisi od vasih sklonosti, zelja, odluka, a da li ce se zavrsiti "happy end"-om takodje zavisi od vas...
Zivite i pustite druge da zive, a ono sto ne zelite da neko ucini vama-ne cinite ni vi drugima!!! 8)

***Proslo je dosta vremena od mojih samoubilackih misli, ali verujem da se samo ljubavlju bol moze leciti i izleciti... Tako sam barem ja dobio motiv da nastavim dalje i zelju da nekog ucinim srecnim! Sada sam iskreno zaljubljen "delfincic" koji je povratio veru u ljubav i koji je opijen od ljubavi...
Ponekad je dovoljan osmeh da nekome pokazete da nije usamljen na ovom svetu i da se neko oseca barem malo srecnijim i bolje raspolozeno... Taj osmeh ne kosta i ne znaci mnogo onome koji ga daje (zato ne budite cicije i nasmejte se nekome!!!), ali zato moze mnogo da znaci onome kome je upucen, ne zaboravite to... :D :D :D

***Sto se tice pesama-imam debelo iskustvo s takvom tematikom, verujte mi... Mislim da se niko ne moze tako mnogo i brzo srozati uz neke depresivne i tuzne stihove i melodiju neke pesme kao sto mogu ja... Repertoar mi je ogroman, pa bih verovatno jos ovoliko teksta potrosio na nazive pesama i izvodjaca, ali cu skratiti i napisati neke, jer ne zelim da uskratim "FOREVER" odgovora... :roll:

- Him-Beautiful
- Evanescence-My Immortal
- Guns 'n' Roses-Don't Cry
- Aerosmith-I Don't Want To Miss A Thing
- Lauryn Hill-Ex Factor
- Celine Dion-Why Oh Why
- Mariah Carey-Till The End Of Time
- Roxette-Listen To Your Heart
- Toni Braxton-Un Break My Heart
- Whitney Houston-I Will Always Love You
- Enrique Iglesias-Hero
- George Michael-I Can't Make You Love Me
- Lenny Kravitz-Again
- Cher-Love Is A Lonely Place Without You
- Bryan Adams-Please Forgive Me
- Nana-Lonely
- Lauren Christy-Color Of The Night
- Andry Donalds-Mishelle
- Madonna-Power Of Good Bye
- Ricky Martin-You Stay With Me
- Bon jovi-Always
- Edyta Gorniak-Anything
- Close II You-Baby Don't Go
- White Snake-Is This Love
- Ten Sharp-You
- t.A.t.U.-Stars
- BSB-I Need You Tonight
- Michael Jackson-Little Sussie

- Goca Trzan-U Niskom Letu, Ove Jeseni, Zagrli, Krila Andjela, Korak Do Dna, Daleko, Po Mome Srcu Hodaj
- Tose Proeski-Meni Hvala Ni Jedno, Soba Za Tugu, Na Mesto Zlocina
- Leontina-Kad Prave Ljubavi Ginu, Crno Pa Se Ne Vidi, Daleko, Vrata Od Bola
- Sergej-Odlazis, Pisma, Ostacu Sam, Suze Iskrene
- Vlado Georgiev-Reci Mi Da Znam, Put Do Srca Tvog, Nisam Kao On
- Sasa Vasic-Kad Odes Ti, Bez Imena, Tezak Sam Na Recima
- Oliver Dragojevic-Brod U Boci, U Ljubav Vjere Nemam, Zasto, Jos Ovaj Put, Pred Tvojim Vratima
- Ana Stanic-Sat, 20 30 Godina, Molila Sam Andjele, Sama
- Aleksandra Radovic-Kao So U Moru, Zivot Vrati Mi, Kazes Svejedno, Ako Nikada
- Jelena Karleusa-Zamena Za Ljubav, Moj Dragi, Jos Te Volim, Magija
- Zeljko Joksimovic-Zaboravljas, Habanera, Lane Moje, Balada
itd. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

P.S. "Pogledaj srecu na slikama-da li ti ista znaci, ponekad mesec dozivam i kao da me mazis, tako mi snazno nedostajes-izbrisi ovu tamu, hiljadu suza dajem ti za srecu u jednom danu... Ja imam nekog ko ljubav zeli, al' on je daleko, svi snovi moji za njega zive-za jedno leto, i jos ga trazim, sve snove gazim, al' istina boli, sad sebi kazem-necu da lazem, nekoga volim..." :oops:
 
ovih dana sam zauzet bio i nisam dolazio...E,nisam ja od onih tipova sto umiru pevajuci,culo bi se na tv-u...Svasta ljudi,kakvo pevanje,vi niste uopste skontali zasto meni treba pesma a ne bih to da komentarisem sada.Nikada mi nije bila namera da ovako privlacim paznju na sebe,svasta od vas.Neki od vas zasluzuju aplauz,tovare druge a sebe kao da izdignu...kao ja sam...e..ma necu da komentarisem.Neki pojma nemaju,najbolje je da nikad i ne osete.Ima dosta kometara,a desile su se i neke ironije .Stvarno ne razumem devojke,sve ih manje razumem,a znam ih...Ja kad volim,volim za ceo zivot,samo jednu.Par puta sam bio zaljubljen,jedino sa ovom sam u vezi bio od svih njih,zelim je ceo zivot pored sebe.Treba razlikovati pravu ljubav od iluzije
 

Back
Top