SUROGAT-ZAMENSKA MAJKA

ne draga moja,

smesni ste samo zato sto me ne poznajete a ja nisam koliko vidim niti u jednoj recenici rekla da bih to uradila za novac ili bez novca,koji su moji pravi razlozi i motivi za ovako nesto..jednostavno donosite zakljucke na osnovu svojih pretpostavki i smatrate da ste 100%u pravu...pitam se kako mozete da od jedne osetljive i za mnoge vazne teme napravite cirkus,ne poznajete me,ne znate nista o meni,a ipak me zaboga 'osudjujtete'..
stvarno ste smesni..:)
samo nastavite da iznosite 'svoja misljenja' ja ne planiram da se upustam sa vama u bezvezne diskusije kao ni da budem neprijatna prema bilo kome..
i sada se setih one parole 'SAMO VAS GLEDAM' a ja cu da dodam 'i da se smejem vasim glupstima':))
 
To nisu gluposti, vec relativno ozbiljna rasprava. Ja takodje mislim da si dala oglas za iznajmljivanje svog tela, krijuci se pod plastom humanog dela. Ali to nije bitno... Imam pitanje:
Da li bi bila voljna da meni rodis dete, onako samom, jer ga zarko zelim? Pitanje je hipoteticko...
 
alokontakt:
smesni ste samo zato sto me ne poznajete a ja nisam koliko vidim niti u jednoj recenici rekla da bih to uradila za novac ili bez novca,koji su moji pravi razlozi i motivi za ovako nesto..jednostavno donosite zakljucke na osnovu svojih pretpostavki i smatrate da ste 100%u pravu...pitam se kako mozete da od jedne osetljive i za mnoge vazne teme napravite cirkus,ne poznajete me,ne znate nista o meni,a ipak me zaboga 'osudjujtete'..
stvarno ste smesni..:)
samo nastavite da iznosite 'svoja misljenja' ja ne planiram da se upustam sa vama u bezvezne diskusije kao ni da budem neprijatna prema bilo kome..
i sada se setih one parole 'SAMO VAS GLEDAM' a ja cu da dodam 'i da se smejem vasim glupstima':))
Niko vas nije osudjivao, niko vam se nije ni obracao direktno sa bilo kakvim uvredama vec ljudi prosto razmisljaju ko i u ime cega bi radio to sto vi kao "tvrdite" da bi ste bili voljni da uradite. Ako ste zeleli samo oglas onda ste na pogresnom mestu - ovo je forum i ljudi slobodno iskazuju svoja ubedjenja. Ako vam to smeta (a ocigledno je da imate problem sa tim) vi se onda uputite u oglasno odeljenje Politike i kraj price.

Pozdrav.

I jos nesto - to sto se vi "smejete nasim glupostima" ali cete ipak citati sve vreme sta se o tome pise govori ponajvise o tome kakvu vi ovde "glupu" farsu sprovodite...
 
Julian_Duranona:
To nisu gluposti, vec relativno ozbiljna rasprava. Ja takodje mislim da si dala oglas za iznajmljivanje svog tela, krijuci se pod plastom humanog dela. Ali to nije bitno... Imam pitanje:
Da li bi bila voljna da meni rodis dete, onako samom, jer ga zarko zelim? Pitanje je hipoteticko...
je l znas ti kako se obavlja "ta" oplodnja? :wink:
 
'Da li bi bila voljna da meni rodis dete, onako samom, jer ga zarko zelim? Pitanje je hipoteticko...'



Julian_...
odgovor je NE.Dete treba da raste u normalnoj sredini izmedju oca i majke,izmedju oba roditelja koja ce ga da vole nesebicno.Milsim da si to mogao da zakljucis i sam na osnovu mog prethodnog odgovora kada sam rekla da ne bih rodila dete ni istopolnom paru.
NenaS,izgleda da su se dans malo umirili,nema toliko pljuvanja:)
 
alokontakt:
ne draga moja,

smesni ste samo zato sto me ne poznajete a ja nisam koliko vidim niti u jednoj recenici rekla da bih to uradila za novac ili bez novca,koji su moji pravi razlozi i motivi za ovako nesto..jednostavno donosite zakljucke na osnovu svojih pretpostavki i smatrate da ste 100%u pravu...pitam se kako mozete da od jedne osetljive i za mnoge vazne teme napravite cirkus,ne poznajete me,ne znate nista o meni,a ipak me zaboga 'osudjujtete'..
stvarno ste smesni..:)
samo nastavite da iznosite 'svoja misljenja' ja ne planiram da se upustam sa vama u bezvezne diskusije kao ni da budem neprijatna prema bilo kome..
i sada se setih one parole 'SAMO VAS GLEDAM' a ja cu da dodam 'i da se smejem vasim glupstima':))

Аааа...смешни смо зато што те не познајемо?
Наравно да те не познајемо ( мада се понешто о теби и може закључити на основу досадашњих постова, и овде и на Здрављу ). Немамо ни намеру да те упознајемо...али тиме што си ову тему поставила на Форум дала си нам право да разговарамо о њој, да изнесемо своје слагање или неслагање, да осуђујемо или одобравамо.
А ако баш желиш да нас упутиш у своје мотиве и
разлоге, ако желиш да те разумемо и прихватимо твоје становиште...онда изволи, упути нас...испричај нам. Уколико то не учиниш, људи ће и даље ''претпостављати'' , као што кажеш, и то само на основу онога што си написала.
Ако је сврха твоје наизглед '''хумане'' теме била да нас ''само гледаш и смејеш се''...онда је то врхунац цинизма и врло далеко од алтруизма за који тврдиш да га поседујеш!
Узгред, онај ко заиста жели тако нешто да уради из хуманости, неће ударати на сва звона и преко Форума тражити заинтересоване кад у свакој гинеколошкој амбуланти можете упознати парове који се годинама лече од стерилитета.
 
''Ако је сврха твоје наизглед '''хумане'' теме била да нас ''само гледаш и смејеш се''...онда је то врхунац цинизма и врло далеко од алтруизма за који тврдиш да га поседујеш!''

Koliko vidim i znam nisam ni u jednoj jedinoj recenici tvrdila da poasedujem altruizam,to je jedna od pretpostavki koje ste sami izneli i dosli do zakljucka da je to moj stav..pa kako da se ne smejem takvim glupostima zaboga???Sami donose pretpostavke i zakljucuju moje misljenje na osnovu svojih pretpostvaki,a kada bih vam ispricala celokupan razlog moje 'ponude' sigurna sam da bi ste se opet uhvatili za neku rec ili recenici dodali rec,dve.recenicu dve..i doslo bi do toga da je zena nilskog konja rodila krokodila...:))
 
gane011:
NenaS:
:? Mozda ce zvucati glupavo, ali danima mi se, vezano za ovu temu, mota po glavi sledece pitanje, ustvari dilema - ako je u pitanju heteroseksualni par koji ne moze da ima decu iz bilo kojih razloga, a ne zeli dete da usvoji, jer zeli da ono, makar delimicno, poseduje njihov genetski materijal, to mi je apsolutno O.K.

Oprosti, ali meni nije bas sasvim jasno zasto je to tebi O.K.?
Sta iz perspektive roditelja (a narocito oca) menja genetski materijal deteta?
Da li ga volis vise samo zbog predubedjenja da je "tvoje" od recimo deteta koje odgajas a znas da nema tvoj genetski materijal?

Cudno pitanje, s obzirom da je upuceno meni, ali dobro, odgovoricu ti, O.K. mi je da su neki ljudi "sebicniji" od drugih, pa ipak zele dete sa kojim su i genetski povezani. Osim toga, s obzirom da se krecem u sredini: Centar za socijalni rad-hranitelji-usvojitelji, upoznata sam sa duzinom procedure usvajanja i sa golgotom koju usvojitelji moraju da predju da bi postali roditelji pa, recimo, da neko nema toliko vremena i nerava da ga stavljaju pod milion razlicitih lupa i zeli da skrati put...
Ako postoji osoba koja je voljna da mu u tome pomogne, zasto bi to MENI smetalo?!
 
NenaS:
gane011:
NenaS:
:? Mozda ce zvucati glupavo, ali danima mi se, vezano za ovu temu, mota po glavi sledece pitanje, ustvari dilema - ako je u pitanju heteroseksualni par koji ne moze da ima decu iz bilo kojih razloga, a ne zeli dete da usvoji, jer zeli da ono, makar delimicno, poseduje njihov genetski materijal, to mi je apsolutno O.K.

Oprosti, ali meni nije bas sasvim jasno zasto je to tebi O.K.?
Sta iz perspektive roditelja (a narocito oca) menja genetski materijal deteta?
Da li ga volis vise samo zbog predubedjenja da je "tvoje" od recimo deteta koje odgajas a znas da nema tvoj genetski materijal?

... O.K. mi je da su neki ljudi "sebicniji" od drugih, pa ipak zele dete sa kojim su i genetski povezani...

Sto se mene tice, odgovorila si mi na pitanje.

Pozdrav.
 
alokontakt:
Koliko vidim i znam nisam ni u jednoj jedinoj recenici tvrdila da poasedujem altruizam,to je jedna od pretpostavki koje ste sami izneli i dosli do zakljucka da je to moj stav..pa kako da se ne smejem takvim glupostima zaboga???Sami donose pretpostavke i zakljucuju moje misljenje na osnovu svojih pretpostvaki,a kada bih vam ispricala celokupan razlog moje 'ponude' sigurna sam da bi ste se opet uhvatili za neku rec ili recenici dodali rec,dve.recenicu dve..i doslo bi do toga da je zena nilskog konja rodila krokodila...:))

A sto bezite od toga, sto nam na kraju ne napisete koje su vase pobude i razlozi i odakle vam takva ideja.
Onda bi ljudi mogli objektivnije da sagledaju celu stvar i da donesu mozda drugacije zakljucke.

Pozdrav.
 
alokontakt:
kao sto sam rekla...molim one koji su neupoznati sa svime da ne daju olako svoje misljenje..

А ко је овде ( сем тебе ) упознат са свиме? :roll:
Ја ћу само copy-paste да не бисмо и даље играли глувих телефона:

Наравно да те не познајемо ( мада се понешто о теби и може закључити на основу досадашњих постова, и овде и на Здрављу ). Немамо ни намеру да те упознајемо...али тиме што си ову тему поставила на Форум дала си нам право да разговарамо о њој, да изнесемо своје слагање или неслагање, да осуђујемо или одобравамо.
А ако баш желиш да нас упутиш у своје мотиве и
разлоге, ако желиш да те разумемо и прихватимо твоје становиште...онда изволи, упути нас...испричај нам. Уколико то не учиниш, људи ће и даље ''претпостављати'' , као што кажеш, и то само на основу онога што си написала.
 
alokontakt:
Julian_...
odgovor je NE.Dete treba da raste u normalnoj sredini izmedju oca i majke,izmedju oba roditelja koja ce ga da vole nesebicno.Milsim da si to mogao da zakljucis i sam na osnovu mog prethodnog odgovora kada sam rekla da ne bih rodila dete ni istopolnom paru.
NenaS,izgleda da su se dans malo umirili,nema toliko pljuvanja:)
Imam jos jedno pitanje:
Kako si izabrala nadimak?
 
Na stranu svi razlozi i motivi osobe koja je postavila ovu temu... Nakon čitanja jednog od postova na "Zdravlju", mislim da je svaki komentar suvišan...
alokontakt:
imam 28 godina,pre jedno 5 godina osetila sam prve neka blage napade ali nisam tome pridavala veliki znacaj,znaci mogla sam normalno da funkcionisem,a pre jedno 3 godine su krenuli bas zesci napadii dve godine sam maltene bila zakljucana u kucu.evo sada jedno godinu dana sam na lekovima,ali pravim,i funkcionisem kao da mi nista nikad nije ni bilo.Inace za te dve godine kao stosam vec rekla kljukala sam se raznoraznim lekovima...
Ne treba biti previše medicinski obrazovan pa znati da takvi lekovi ni u kom slučaju nisu tik-tak bombonice, a makoliko da je jaka želja za roditeljstvom, izlišno je i napominjati da svako želi zdravo dete. Da ne analiziram dalje...
 
smeh:
Na stranu svi razlozi i motivi osobe koja je postavila ovu temu... Nakon čitanja jednog od postova na "Zdravlju", mislim da je svaki komentar suvišan...
alokontakt:
imam 28 godina,pre jedno 5 godina osetila sam prve neka blage napade ali nisam tome pridavala veliki znacaj,znaci mogla sam normalno da funkcionisem,a pre jedno 3 godine su krenuli bas zesci napadii dve godine sam maltene bila zakljucana u kucu.evo sada jedno godinu dana sam na lekovima,ali pravim,i funkcionisem kao da mi nista nikad nije ni bilo.Inace za te dve godine kao stosam vec rekla kljukala sam se raznoraznim lekovima...
Ne treba biti previše medicinski obrazovan pa znati da takvi lekovi ni u kom slučaju nisu tik-tak bombonice, a makoliko da je jaka želja za roditeljstvom, izlišno je i napominjati da svako želi zdravo dete. Da ne analiziram dalje...

Smeh, ovo je bilo bas nisko...
 
*misutka*:
smeh:
Na stranu svi razlozi i motivi osobe koja je postavila ovu temu... Nakon čitanja jednog od postova na "Zdravlju", mislim da je svaki komentar suvišan...
alokontakt:
imam 28 godina,pre jedno 5 godina osetila sam prve neka blage napade ali nisam tome pridavala veliki znacaj,znaci mogla sam normalno da funkcionisem,a pre jedno 3 godine su krenuli bas zesci napadii dve godine sam maltene bila zakljucana u kucu.evo sada jedno godinu dana sam na lekovima,ali pravim,i funkcionisem kao da mi nista nikad nije ni bilo.Inace za te dve godine kao stosam vec rekla kljukala sam se raznoraznim lekovima...
Ne treba biti previše medicinski obrazovan pa znati da takvi lekovi ni u kom slučaju nisu tik-tak bombonice, a makoliko da je jaka želja za roditeljstvom, izlišno je i napominjati da svako želi zdravo dete. Da ne analiziram dalje...

Smeh, ovo je bilo bas nisko...
Ne vidim sta je tu "nisko"?!
Samo sam prenela ono sto sam nasla... Hipoteticko pitanje: Da li bi ti dopustila da ti dete rodi zena koja je pod takvom vrstom lekova?
Ne pricamo o genezi, o humanosti, o motivima... samo o surovoj realnosti. Jasno je da bolest ne bira (ukljucujuci i one koje za posledicu imaju nemogucnost da neko rodi dete), ali ako vec analiziramo, u ovoj situaciji meni je takva vrsta ponude, u datim uslovima, u najmanju ruku - neozbiljna.
 
smeh:
*misutka*:
smeh:
Na stranu svi razlozi i motivi osobe koja je postavila ovu temu... Nakon čitanja jednog od postova na "Zdravlju", mislim da je svaki komentar suvišan...
alokontakt:
imam 28 godina,pre jedno 5 godina osetila sam prve neka blage napade ali nisam tome pridavala veliki znacaj,znaci mogla sam normalno da funkcionisem,a pre jedno 3 godine su krenuli bas zesci napadii dve godine sam maltene bila zakljucana u kucu.evo sada jedno godinu dana sam na lekovima,ali pravim,i funkcionisem kao da mi nista nikad nije ni bilo.Inace za te dve godine kao stosam vec rekla kljukala sam se raznoraznim lekovima...
Ne treba biti previše medicinski obrazovan pa znati da takvi lekovi ni u kom slučaju nisu tik-tak bombonice, a makoliko da je jaka želja za roditeljstvom, izlišno je i napominjati da svako želi zdravo dete. Da ne analiziram dalje...

Smeh, ovo je bilo bas nisko...
Ne vidim sta je tu "nisko"?!
Samo sam prenela ono sto sam nasla... Hipoteticko pitanje: Da li bi ti dopustila da ti dete rodi zena koja je pod takvom vrstom lekova?
Ne pricamo o genezi, o humanosti, o motivima... samo o surovoj realnosti. Jasno je da bolest ne bira (ukljucujuci i one koje za posledicu imaju nemogucnost da neko rodi dete), ali ako vec analiziramo, u ovoj situaciji meni je takva vrsta ponude, u datim uslovima, u najmanju ruku - neozbiljna.

Baš mi je drago Smeh, da si se sad javila pa dok sam još 'u kancelareiji' mogu da ti odgovorim. Mislim da je nisko iz dva razloga. Prvo malopre sam na 'kućnim ljubimcima' pročitala da si citirala nečiji post i da si naglasila da si pre toga od onoga ko je post pisao, tražila dopuštenje http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=75186. Zato mislim da je bez veze što si citirala deo posta alokontakt-a, i to sa drugog podforuma, bez njenog dopuštenja (ako grešim, onda ti se izvinjavam).Šta, kao u cilju da svi mi vidimo ko je ona. Pa nemam pojma ko je i ne zanima me, kao što ne poznajem ni ostale ko su, kakav im je zaista stav po nekim pitanjima, jer ipak se svi mi krijemo iza tastatura i pitanje je da li je sve što se napiše, prekopirano iskustvo, ili virtuelni stav. Ja po forumima komentarišem nečije mišljenje, a ne nečiju ličnost. Drugo, ko smo mi da procenjujemo kakvi su to njeni lekovi i da li je moguće da ta žena nekom rodi zdravo dete. Koga bude interesovala njena ponuda taj će verovatno da se potrudi da je bliže upozna, i da sam (i uz pomoć lekara)proceni da li mu ta osoba može roditi zdravo dete. Znači to aludiranje na zdravstveno stanje alokontakt-a, mi je bljak i malo ispod pojasa bar za nekog kao što si ti. Znači reagovala sam na tvoj post jer si me neprijatno iznenadila(poznajući tvoj 'lik i delo' na Forumu), da je to napisao neko čiji nick prvi put vidim, verovatno se ne bih ni trudila da kažem šta mislim.

Pozdrav
 

Back
Top