Saveti vezani za lepotu, negu, modu...:)

za podmladjivanje koristim masazhe u velikim kolichinamaz:lol:
pretezhno biokap farbe za kosu =.= pantenol je isto odlichan za kosu,mineralna voda isto
svashta oblachim i svashta imam u ormaru uglavnom volim elegantnost u raznim stilovima -.-
neam trenutno omiljenu boju
neam bubuljice
odvratna mi je nadogradnja noktiju bespotrebno unishtava =.= isto mi je bezveze i nadogradnja kose,ne gotivim ni silikone >.>
i trenutno ne smem u shoping jer ce mi ormari eksplodirati >.>
Uu, pa ti bas uzivas. :D
 
7 tajni Merilin Monro koje će svaku devojku pretvoriti u zavodnicu

Otkrivamo vam male trikove o tajni lepote velike modne ikone!

Norma Jeane Mortenson poznatija pod umetničkim imenom Merilin Monro rodila se 1. juna 1926. godine u Los Anđelesu. Ovu slavnu lepoticu i holivudsku divu i danas mnogi smatraju jednom od najlepših žena svih vremana. Evo u čemu je bila tajna njene lepote...

1. Negovana kosa
Jedan od zaštitnih znakova Merilin Monro, bila je i njena kosa. Još u mlađim danima je prešla iz njene smeđe u platinastu boju i to je bio pun pogodak. Uz to je negovala je svoje lokne i uvek izgledala zanosno.
Predlažemo vam da i vi posvetlite kosu. Ne morate da idete u toliko svetliju nijansu, ali možete da pokušate sa bojom meda. Ukoliko vam je izuzetno tamna kosa, sa posvetljivanjem idite postepeno kako ne biste dobili kontra efekat.

2. Blistava koža
Održavanje njene predivne kože bilo je ključno za Merilinkinu lepotu. Ona je hidrirala kožu skoro po ceo dan, ali obavezno ujutru i uveče. Takođe je koristila i kremu protiv ožiljaka, specijalno napravljenu za nju, koja joj je ublažilia ožiljke na stomaku. Nije neophodno da se "mackate" po ceo dan, ali u svoju rutinu obavezno uvrstite korišćenje dnevne i noćne kreme.

3. Mačkaste oči
Ovaj veoma jednostavan trik, činio je da umesto "teških kapaka", oči izgledaju mačkasto i zavodnički. U svojoj kozmetičkoj torbici uvek je imala crni i braon krejon. Krejon možete da stavite duž cele ivice kapka ili samo na krajeve, u svakom slučaju dobićete instant svežiji izgled lica.

4. Naglasite trepavice
Ne, priroda joj nije dala duge i lepe trepavice. Njena tajna je bila u veštačkim trepavicama. Birajte one koje izgledaju što prirodnije. I još jedan savet, pre stavljanja, uvijte svoje prirodne trepavice kako bi napravile dobru bazu za stavljanje veštačkih.

5. Oblikujte obrve
Merlin je imala specifične, pomalo špicaste obrve. Kako bi dobile ovakav oblik, najbolje bi bilo da mesec/mesec i po dana puštate da rastu pa zatim odete u salon, gde će vam ih profesionalno oblikovati. Znamo da je izuzetno neprijatno kada "zarastete", ali verujte da će se isplatiti kasnije.

6. Zanosne crvene usne
Još jedan njen zaštitni znak bile su i crvene usne. Kako bi našle odgovarajuću nijansu, gledajte kako vam se slaže ne samo uz ten već i uz boju očiju. Narandžasto-crvena odlično ide uz oči boje lešnika, svetlo braon i zelene, dok je jarko crvena "rezervisana" za plave i tamno braon oči.

7. Samo vaš miris
Kada su Merlin jednom pitali šta nosi u krevetu, izjavila je: "Samo pet kapi Šanel 5", i tako ušla u istoriju.
Pronađite i vi vaš miris. Ukoliko želite da budete primećene odaberite jedan miris koji će biti vaš zaštitni znak, i koji će savršeno odgovarati vašem karakteru.

Izvor: zadovoljna.hr
 
Evo jedan savet. Primetila sam da mnogi ljudi maltretiraju svoju kozu besomucnim ciscenjem a posle je ne nahrane jer je masna, osetljiva ili sta vec...
Tako sam ja par meni dragih ljudi bukvalno naterala da hrane svoju kozu i onda im je bilo mnogo bolje. A njima su kozmeticari dali pogresne savete :dash:
Posle ciscenja obavezno stavite kremu, masku ili ulje.
Ako je koza osetljiva postoje linije za negu osetljive i problematicne koze tipa La Rose Posay, maske od gline su dobre za ciscenje, a ima puno maski koje samo hidriraju i hrane kozu onda imate kokosovo, arganovo ulje i tako razna prirodna sredstva. Umesto tonika mozete da probate caj od zalfije ili kamilice.
Moj savet je da se brinete o svojoj kozi, mozda se rezultati ne vide momentalno ali na duze staze se sigurno isplati.
 
Evo jedan savet. Primetila sam da mnogi ljudi maltretiraju svoju kozu besomucnim ciscenjem a posle je ne nahrane jer je masna, osetljiva ili sta vec...
Tako sam ja par meni dragih ljudi bukvalno naterala da hrane svoju kozu i onda im je bilo mnogo bolje. A njima su kozmeticari dali pogresne savete :dash:
Posle ciscenja obavezno stavite kremu, masku ili ulje.
Ako je koza osetljiva postoje linije za negu osetljive i problematicne koze tipa La Rose Posay, maske od gline su dobre za ciscenje, a ima puno maski koje samo hidriraju i hrane kozu onda imate kokosovo, arganovo ulje i tako razna prirodna sredstva. Umesto tonika mozete da probate caj od zalfije ili kamilice.
Moj savet je da se brinete o svojoj kozi, mozda se rezultati ne vide momentalno ali na duze staze se sigurno isplati.

Koža bukvalno sve pamti.:) Svaki grub pokret, pritisak, sve.. Zato je važno da se sve radi nežnim pokretima, ništa agresivno, nikakvo skidanje šminke grubim potezima, pogotovo ne u predelu oka.

Slažem se da je kontinuirana nega najvažnija. Ono što se jednom upropasti, jako je teško da se povrati. Smatram da za tri stvari dnevno svaka žena mora da ima vremena. Umivanje penom ili sapunom, skidanje šminke i nanošenje kreme.. To ne traje duže od 5-6 minuta i to je pod obavezno.
 
Koža bukvalno sve pamti.:) Svaki grub pokret, pritisak, sve.. Zato je važno da se sve radi nežnim pokretima, ništa agresivno, nikakvo skidanje šminke grubim potezima, pogotovo ne u predelu oka.

Slažem se da je kontinuirana nega najvažnija. Ono što se jednom upropasti, jako je teško da se povrati. Smatram da za tri stvari dnevno svaka žena mora da ima vremena. Umivanje penom ili sapunom, skidanje šminke i nanošenje kreme.. To ne traje duže od 5-6 minuta i to je pod obavezno.

Tačno.
Pravilo broj jedan je - nikada, ali nikada nemojte otići na spavanje a da prethodno niste skinuli šminku (i naneli odgovarajuću hranljivu kremu).

- - - - - - - - - -

Uzgred, za skidanje šminke sam probala nekoliko preparata, ali se ispostavilo da mi zapravo najviše prija Bademovo mleko... i ne menjam ga više.
U apoteci, košta nešto ispod 350,- din.
 
Maskare se brzo osuše, pogotovu ako se "pumpaju" četkicom, onda vazduh više ulazi u onu tubu i začas se osuši i nekako zgrudnjavi. Ako neko ima po dve načete kao ja, onda još brže. Zapravo, čim je otvorite, maskara počinje da se suši, bez obzira što je retko koristite.
Evo saveta da joj se produži rok trajanja, nisam još isprobala ali deluje mi kao super ideja... Dodati u tubu 2-3 kapi veštačkih suza, koje će razrediti teksturu i zaštititi oči od infekcije.
 
Maskare se brzo osuše, pogotovu ako se "pumpaju" četkicom, onda vazduh više ulazi u onu tubu i začas se osuši i nekako zgrudnjavi. Ako neko ima po dve načete kao ja, onda još brže. Zapravo, čim je otvorite, maskara počinje da se suši, bez obzira što je retko koristite.
Evo saveta da joj se produži rok trajanja, nisam još isprobala ali deluje mi kao super ideja... Dodati u tubu 2-3 kapi veštačkih suza, koje će razrediti teksturu i zaštititi oči od infekcije.
Dobra ideja.meni je kozmeticarka rekla 3 kapi micelarne vode i super je.
 
Imam šta da kažem na temu koja mi se btw baš sviđa
Prvo i osnovno dovoljno sna i dovoljno odmora
Drugo piti puno vode dnevno, min 2 litra
Treći savet da vas zdravlje i lepota drže je muzika i sređene misli, koristiti bar malo vremena dnevno za opuštanje uz muziku i odmaranje vijuga
Zatim sređen emotivni život, to je izuzetno važno na svaki način i za svakog
Na kraju uravnotežena ishrana, šetnja i uredan seksualni život

Što se tiče lepote, sve zavisi, nije svakom sve za preporuku, svi smo različiti, što jednom odgovara, drugom ne, ne postoji univerzalni recept za lepotu
Biti zadovoljan sobom, voleti sebe, smejati se i voditi zdrav život su ono što može svakom da se preporuči
 
1. Negovana kosa
Jedan od zaštitnih znakova Merilin Monro, bila je i njena kosa. Još u mlađim danima je prešla iz njene smeđe u platinastu boju i to je bio pun pogodak. Uz to je negovala je svoje lokne i uvek izgledala zanosno.
Predlažemo vam da i vi posvetlite kosu. Ne morate da idete u toliko svetliju nijansu, ali možete da pokušate sa bojom meda. Ukoliko vam je izuzetno tamna kosa, sa posvetljivanjem idite postepeno kako ne biste dobili kontra efekat.


7. Samo vaš miris
Kada su Merlin jednom pitali šta nosi u krevetu, izjavila je: "Samo pet kapi Šanel 5", i tako ušla u istoriju.
Pronađite i vi vaš miris. Ukoliko želite da budete primećene odaberite jedan miris koji će biti vaš zaštitni znak, i koji će savršeno odgovarati vašem karakteru.

Izvor: zadovoljna.hr

Za kosu je tačno, koliko znači lepa frizura, totalno promeni pojavu.

Miris je najbitniji. Miris kože, čak i znoja. Kada si zdrav, to samo može prelepo da miriše. Parfeme ne mogu da podnesem, čak ni u maloj meri.
 

Back
Top