Veoma hard disk!

Kornel

Zainteresovan član
Poruka
216
Imam disk marke Maxtor 6Y080L0, i to od 80 GB. Pre koji dan otac mi je odneo računar u servis, da ga malo očiste od prašine, i onda su mu rekli, da na ovom hardu nekad "pada glava",ili "pušta glavu" ili tako nešto. Sve u svemu, nekad iznenadno se čuje tihi klik iz njega, (naravno, kad čita, i onda klikne ne baš najprijatnijim zvukom :oops: )i želim da pitam šta to može da znači?

Ps: To se dešava, uglavnom, dok ne postigne radnu temperaturu, inače koristim HDD health,za dijagnozu koji ne pokazuje ništa neobično.
 
to znači da motori koji pokreću glave na disku slabe...
ako se to često dešava (na pola sata) bekapuj sve što ti je važno i počni da tražiš novi (veći, brži, bolji) disk. takodje može se desiti da neki fajlovi koji su ranije radili neće da se otvore. to je loše jer se oni nemogu spasiti pa ako imaš neki posao na tom hdu njega odmah bekapuj...

nadam se da sam ti pomogao....
 
Znači, sve što je važno, da bekapujem... Nadam se, da će izdržati, dok skupim tih 75 evrića za sledeći :oops: . Inače, to se dešava samo dok se ne "ugreje" do 25-26 stepeni.
Hvala na savetu!
 
Na žalost liči...I nemam više garancija... Izgleda, da sam u ono vreme poranio sa kupovinom ovog diska, jer tehnologija nije bila takva, kako bi trebalo, odnosno kao sad.
Poz!!
 
Nema mnogo veze sa temom al' evo jedan primer sta rade neki prodavci.
Lik je dobio isti taj Maxtor kad je i kupio racunar.
Znog skljocanja je trampio sa tim prodavcem za WD od 60 GB koji je crkao posle 2-3 meseca.
Posle od njega poruci novi hard i trazio mu je neki WD sa 8MB buffera i 80GB i naglasio da ce mu vratiti ako skljoca
Ovaj kad je porucivao robu rekao je: "Bilo koji hard od 80GB".
Naravno dobio je Maxtor 6Y080LO koji je zaskljocao cim je stavljen u racunar.
Izgovor prodavca je bio da to svako hard mora tako jer oni koji ne skljocaju kostaju bar 3X vise.
 

Back
Top