ashtma, alergija ili sta?

kaurloto

Zainteresovan član
Poruka
214
Moze li ko da mi pojasni sta znaci hiper osetljivo disajno stablo. Naime od pre cetiri godine razbolela mi se sestra, maltelna preko noci, rekreativno je trcala i jedne noci posle uobicajenog trcanja nju je probudilo u sred noci gusenje, i sve do jutra se mucila da dise. Odmah da kazem da od ashtme nema nikog u porodici, niti u familiji, da je bolovao iliti boluje, jedina bolest na slovo A je angina pektoris koju je moj deda dobio u 72.godinu mada njemu zivot nije bio lagan. Tad pocinju ispitivanja od alergo testa koji je bio negativan na sve standardne alergente, mernja kapaciteta pluca i u Kamenici gde je zapazena blaga opstrukcija koja je mogla biti iz rznih stvari, pa onda cim se vrati u maticno mesto napadi pocinju ponovo, pa onda ponovo u Kamenicu pa onda nista pa onda nazad i jednom prilikom su je poslali na bronho provokativni test koji je bio pozitivan. Imunitet joj je opao do te mere da je bila alergicna na milion i jednu stvar na koju dotada nije nikad ni bila, kasljala je godinu dana grudni kos ju je boleo i da nije otisla na mesec dana na more gde joj je taj bol nestao posle 7.dan mislim da sad nebi bila ziva. Dijagnoze su bile sledece: od nije ti nista, alergije, ashtme,hronicnog bronhitisa, pa neke bolesti susenja pluca, koja je otklonjenja cim je uradjena radioskopija pluca(mislim, solucija da je to je otklonjena). Od lekova koristila je od sereventa koji je organizam jednostavno odbacio jednom prilikom boravka na moru, ventolina, sad koristi beredual i becloforte jer joj je zadnja dijagnoza bila da joj je disajno stablo hiperosetljivo, sad je dobro ne koristi pumpice samo ponekad.
Dal ostoji nesto, neko ko je moze vise konacno ispitati i da konacno sazna sta joj fali, jer do tada nije bila maltelne nikad bolesna, ni decje bolesti nije omala?
 
dr:
A kako se sad oseca?Koliki su periodi bez gusenja?
Gusenja su uglavom nocu tamo negde od 03.00 izjutra, al vec ih nema (u klasicnom smislu da ne moze da dodje do vazduha)vec mesecima, tacnije dva. Obicno cim oseti da je malo teze krece disanje uzima berodual i sve prodje. Imala je veliku upalu pluca 27.02.2004, i jednu manju 26.05.2004,srecom bez fleka. Kad se prehladi onda se cuju pluca da skripe i dosta joj dugo traje prehlada. Na snimku pluca ima uvecan hinus, mislim objasnili su joj da su to vrata pluca al to nezna otkad ima jer na snimcima od 2000-e do 2004-e ga ima, a ranijih snimaka nema tako da nezna. Snimali su je i sa stane, al nista. Predlozili su joj neki slojeviti snimak pluca al nezna gde ima takav aparat.Nadam se da joj mozete reci nesto vise o tome svemu!
 

Back
Top