Moderator...

Nexus 6

Iskusan
Poruka
5.246
imam predlog...moje je misljenje da je ovom podforumu ocajnicki potreban moderator...

1.dakle, prvo referendum: "da li je podforumu Politika potreban Moderator?"

a, posle, ako se slozimo da jeste,mozemo da izglasamo Moderatora...i da svoj predlog podnesemo Administratoru...
 
Pazi vec je probano, i nista.
Danas je pitanje zasto ga nema,a sutra kad se izabere opet ce biti nezadovoljnih. :?

To ti je sindrom male dece,koja bi da sve bude po njihovom. (I posle bi se neki zalili i kukali) :P

Samo bi admin. trebao cesce da svraca,ume on to da odradi, bar da pogleda naslove tema 1x dnevno... 8)
 
nece biti nezadovoljnih jer cemo da demokratski glasamo za onoga za koga mislimo da ce biti dobar moderator...i onda istog predlozimo Administratoru, koji ocigledno nema vremena, ili volje, da vodi racuna o ovom podforumu...ja ga ne krivim, ali to je stanje stvari...

pa procitaj onaj Djenkin pravilnik...pa, covece...ovde ni jedna tema ne bi prosla bez sankcija da se neko vodi racuna o pravilniku...

recimo, postoji pravilo da se ne sme postavljati tema o ucesnicima foruma...a, o tebi je skoro postavljena tema...

malo reda je neophodno...
 
Meni ne smeta, cak sam bio odusevljen demokraticnoscu ovog foruma.

Na Se'rbiancafe-u te banuju samo ako pisnes protiv jedne partije(cik pogodite koje)
Ili na rts-u je pocelo nezgodno, pa je moralo bas to- sa moderatorima...

Ne znam, nisam pametan po tom pitanju. Ume ovde da bude i malo samokontrole, sto mi se svidjalo. (Ima dosta normalnih ljudi sto htedoh reci)

Ali... mozda i nije losa ideja,ako je vec admin.(koji jeste najpozvaniji) nema vremena i oci na potiljku.
Sto jes,jes. 8)
 
Ja sam za to da izglasamo urednika, ali problem je naći nekog ko ume da bude nepristrasan, profesionalan i spreman da ga svi pljuju, tj takvog nema.

Postojer par njih koji se oglašavaju ovuda a već su urednici na drugim podforumima, možda neko od njih.
 
druga stvar je sto bi neki dozivljavali moderatore kao cenzore...kao sto sam rekao gore...znaci ti oteras nexusa 'tamo' zato sto on voli zenske radikale a ne muske demokrate (lupam naravno)a recimo ja kao moderator ga opopemen, a on meni ti si cenzor uskracujes slobodu misljenja
Ja sam par puta pokusavao da pokrenem temu bas na osnovu medjusobnog vredjanja ali to je uglavnom ili obrisano ili nije naislo na neko vecec zanimanje osim par postova u smislu ne treba nam cenzor. Inace ja bih voleo da budem mod :) posto me politika zanima do te tacke da ne ulazim ni u jednu stranku i trudim se da se uvek drzim po strani tj da sagledam sve strane...
 
Jedna osoba je los koncept:
Kao prvo covek treba da ide na posao prepodne-ili na letovanje/bolovanje...

Na rts-u su to resili tako sto je na forumu birana "vlada"
Dakle jedno desetak moderatora-svaki na svom podforumu+ predsednik vlade, a moderator nema neku privilegiju osim sto iznosi pred vladu predloge za banovanje nekog(odn. prethodno jedno upozorenje), i onda se svi sloze-ili ne...
Ok koncept, sigurniji od samo jedne osobe?
 
Glavolovac, posao moderatora nije da banuje, već da uređuje podforum. Primeri:
- Obriše Abdulinu temu jer je citirao više od 2000 reči (ili beše karaktera, nije važno)
- Zaključa tebi par tema jer se ponavljaš
- Kad se pojavi neko poput onog Mileta briše mu postove kad ponavlja isti tekst iz teme u temu
- Briše teme koje nalikuju na zajebanciju i predlaže njihove autore za banovanje (što ovde čini administrator)
 
I ja isto napisao - "iznosi pred vladu predloge za banovanje nekog". Sta si tu nasao za shodno da ispravis?
A da preuredjuje teme - i to se na rts-u predlaze, a ne tek tako menja, svejedno eto tebi kandidature :roll:
 
U pravu si, ali ne iznosi se to pred 'vladu' ovde, već pred administratora koji nije izabran već je valjda zaposlen.
I nisam mislio da se kandidujem, samo iznosio svoje mišljenje. Činjenica je da smo svi uglavnom nezadovoljni sa temama i ljudima koji se tolerišu na ovom podforumu, ali verovatno će ostati tako i da se postave urednici. Barem imamo raznovrsnost, ali i tu prednjače radikali i demokrate sa međusobnom raspravom. Možda bi trebalo da se pojavi neko, ne mislim urednik već neki članovi koji imaju i druge teme u vezi sa politikom sem predizbornih rasprava, a da pritom nisu fanatici. Zasad vidim samo par takvih ovde.
 
Posao moderatora je da obezbedi sprovođenje pravilnika Foruma Krstarica koliko je to u njegovoj moći. Ni manje ni više od toga.

Problem je u tome što je teško naći čoveka koji ne bi bio pristran i radio u korist svoje političke opcije, a protiv ostalih.

Zamislite kako bi izgledala Politika da na njoj moderiše Headhunter ili BanDS :lol:
To bi se onda samo moglo ili napustiti, ili opet hacknuti :lol:
 
Inace svaka cast Nexusu, ispostavilo se da je odlicna tema (ideja). Jos ce i biti necega ovde... (kad se medjusobno pootpisujemo mi iz 'gvozdenih' rovova politike,tj. ostane neki miran*) :lol: 8)

*Nedaj boze da se ispostavi neki ko Kostunica!... :shock:



Inace, kad smo kod toga- za glasanje predlazem dve vrste "kuglica" - Kao u staroj Grckoj - bele (pozitivne) i crne (neg.).
Tako da bi mogli da prodju oni sa najboljim prosekom (a extremi bi definitivno bili otpisani) 8)
 
Headhunter:
Ti si Djenka u rangu sa BanDs i Ogledalcetom, tako se bolje pokri usima... :lol: :lol:

A ti nisi u rangu ni sa kim, ti si poseban slučaj za sebe. Psihijatrijski slučaj.

Niko na ovom forumu nije toliko sumanut i ostrašćen mržnjom kao ti. I svi tu tvoju sumanutost vide, osim tebe samog. Diskusije na podforumu Politika si sveo na najniži nivo do sad - nivo sumanutosti i mržnje. To su tvoje zasluge, to je tvoj učinak. ccc....
 

Back
Top