Kakve su vam bile trudnoce?

schatje:
...odnosno, da li su vam druga i eventualno treca licile na prvu, po simptomima :)
Samo sam jednom bila trudna :) i meni je to najlepsi period u zivotu. Toliko emocija, iscekivanja i brige ali osluskivanja deteta u stomaku, milina jedna. Nikakvi problemi, porodjaj divan, ali nikako da se odlucim za drugo dete zbog organizazionih problema itd.
Koliko cujem od mojih prijateljica sa dvoje/troje dece a bogami i cetvoro, sve trudnoce su im bile potpuno razlicite kao i porodjaji. Jedino sto se naredne trudnoce lakse i ranije prepoznaju nego prva. Svaki naredni porodja bi trebao da je laksi od prvog prema tome nadam se da cemo ti uskoro upucivati cestitke :D
 
Nasa je bila nesnosna... barem za mene. :D
Svaki cas me je nesto bolelo i probadalo, kocio sam se pet puta, bilo mi je muka - a mojoj gospodji nista. :oops:
Najgore od svega sto sam se ugojio preko 10 kila i jedva sam posle porodjaja :shock: (mislim njenog) kada smo prestali da se obzderavamo uspeo da dovedem kilazu u red.
Sve u svemu - tesko. Al' i pored svega ja bih opet. :wink:
 
gane011:
Nasa je bila nesnosna... barem za mene. :D
Svaki cas me je nesto bolelo i probadalo, kocio sam se pet puta, bilo mi je muka - a mojoj gospodji nista. :oops:
Najgore od svega sto sam se ugojio preko 10 kila i jedva sam posle porodjaja :shock: (mislim njenog) kada smo prestali da se obzderavamo uspeo da dovedem kilazu u red.
Sve u svemu - tesko. Al' i pored svega ja bih opet. :wink:

:lol: :D :lol: :D
 
gane011:
Nasa je bila nesnosna... barem za mene. :D
Svaki cas me je nesto bolelo i probadalo, kocio sam se pet puta, bilo mi je muka - a mojoj gospodji nista. :oops:
Najgore od svega sto sam se ugojio preko 10 kila i jedva sam posle porodjaja :shock: (mislim njenog) kada smo prestali da se obzderavamo uspeo da dovedem kilazu u red.
Sve u svemu - tesko. Al' i pored svega ja bih opet. :wink:
Ovo je sjajno!!! :lol: :lol: :lol:
 
gane011:
Nasa je bila nesnosna... barem za mene. :D
Svaki cas me je nesto bolelo i probadalo, kocio sam se pet puta, bilo mi je muka - a mojoj gospodji nista. :oops:
Najgore od svega sto sam se ugojio preko 10 kila i jedva sam posle porodjaja :shock: (mislim njenog) kada smo prestali da se obzderavamo uspeo da dovedem kilazu u red.
Sve u svemu - tesko. Al' i pored svega ja bih opet. :wink:

Gane, majstore! Kako bi tek bilo da ste se Vi poradjali, ne smem ni da mislim! Nadam se da ste odlucili da pravite samo devojchice - da se ne muche jednog dana ko nesrecni Vi?! :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Trudnoce tri-sve tri razlicite!U prvoj +30,drugoj oko +15 a u trecoj se nisam mjerila-nije me interesovalo(ionako se ubrzo vratim na staro).A sto se tice porodjaja-svi isti,carskim rezom!Sad bih i cetvrto ali ovaj moj "ne moze da izdrzi jos jednu trudnocu i porodjaj"(Crnogorac) :evil: .Najzalije mi je sto nisam dozivjela ono kad ti pokazu bebu kad je izvuku iz stomaka pa svaki put kada to vidim na tv-u placem k'o blesava! :cry:
 
a meni kad su je pokazali ja sam je samo gledala i nije mi padalo na pamet da je poljubim i onda se oni kao zacudili pa mi je gurnuli pod nos.ali stvarno,zar vam je prvi refleks da poljubite bebu preko svih tih telesnih izlucevina koje su preko nje?
meni ne.
 
i meni je to malo bljaksi..
ali posto to nisam dozivela,ne mogu da tvrdim.
znas i sama sa cime se sve srecemo kada dobijemo decicu...
moj muz je kada se sin rodio rekao...sve cu da radim,samo molim te, da ne menjam pelene,gadi mi se....
po povratku iz bolnice on je bio dugo zaduzen za bebu,i dan danas cerkici...
on menja pelene!
:wink:
 
schatje:
...odnosno, da li su vam druga i eventualno treca licile na prvu, po simptomima :)

:lol: Jedino po pocetnim simptomima, od prvog trenutka se osecam kao "naduvani balon", u prvoj mi je smetala kafa i miris cigareta,ali sam u sedmom mesecu igrala odbojku u dvoristu, u drugoj mi nista pod milim Bogom nije smetalo, isla sam na apsolventsku ekskurziju u Rusiju i na more, a u trecoj sam bila prava "razmazena trudnica"...dakle razlicite..
 
Moje dame, izvinjavam se sto upadam u potpuno vase "prirodno okruzenje" :) ali moram da "lanem" jer su zaiste sve trudnoce razlicite, pogotovo sa stanovista nas muskaraca. Ne bih da vas zamaram detaljima moje dve trudnoce ( a bilo je svakojakih cirkusa :) ), ali samo da znate, mi muskarci prozivljavamo to istim intenzitetom, samo sto to ne pokazujemo kao vi, jer je nemoguce :)
Ja sam na primer, kad je dosao momenat kod prve trudnoce, zenu greskom odvezao pravo u milicijsku stanicu, a drugi puta sam na vest da sam dobio cerku, umesto "k'o svi pravi muskarcine" da se napijem, zblanuto pojeo cetiri bureka (koji uopste ne volim) u obliznjoj pekari .. :( Posle mi je bilo muka, ali mi je cerkica sve moje muke nadoknadila :)
 
Eee, da je fora, kamo lepe srece :(
Cela familija i dandanas prepricava kako sam se kompletno izgubio :( Dusu mi pojedose i oni moji Crnogorci kad god se vidimo... "Mora si bit pribran, ka pravi coek.. ih 'dje odvede zenu u miliciju jadan?", pa se zezanje nastavlja sve dok me neko ne spase, ali znam sledece godine, opet ce se setiti :)
A za burek je moj inace dobar drugar, ipak ispricao zeni, mada sam platio drustvu dve gajbe piva da cute :(
Cak mislim da i deca znaju, cerka ume ponekad da me umilno upita dal' hocu malo bureka, a zna da ga ne jedem :)
Ali sta mogu kad ih volem :)
 
Tema mi bas odgovara jer planiram drugu trudnocu. Posto mi je prva trudnoca bila teska imam frku od druge jer ne znam kako cu je podneti sobzirom da imam bebu od 9 meseci. Svi pricaju kako se trudnoce, kao i deca, skroz razlikuju pa se ja nadam da ce tako i biti- sto se trudnoce tice. Nisam ti nista pomogla jer nemam savet ali barem da znas da nas ima jos koji razmisljamo na istu temu.
 
Moja trudnoca je, na zalost, bilo moje i jedino iskustvo tog tipa, jer ne mogu vise da radjam ( preporuka lekara ), ali je zaista jedinstveno i neponovljivo. Kao i svaka zena u blazenom stanju, i ja sam imala svoje "hirove", neuobicajene potrebe za odredjenom hranom ( lubenice u januaru, sarma u avgustu... ). Ono cega cu se najradije secati su prvi pokreti bebe, koje sam osetila kao najneznije milovanje iznutra. Ja ga dozivljavam kao prvi kontakt izmedju moje cerke i mene, odnos koji je vec tog trenutka poceo da se gradi izmedju nas, i kao prvi izraz njenih osecanja prema meni. Takav je moj licni dozivljaj.
 
Prva trudnoca sa sinom je bila kriticna-prelezala sam je(na pocetku trudnoce bila je svadba na kojoj sam jedino ja sedela,vencanicu mi je donela krojacica da probam u bolnici!!!),ugojila sam se 26 kg,porodjaj je bio tezak-prirodnim putem ,veoma lose iskustvo...
Druga trudnoca(devojcica) je bila suprotnost-radila sam do poslednjeg dana,isto se ugojila 26kg,porodila se uz epidural koji nije dovoljno delovao ali je sve proslo odlicno.
Volela bih jos dece ali moj muz mi nije ni od kakve koristi oko dece,sve radim sama ali kad bi se on malo vise okrenuo nama, ko zna...Osecaj da nosite novi zivot vam daje neverovatnu snagu.
 
schatje:
...odnosno, da li su vam druga i eventualno treca licile na prvu, po simptomima :)

kako neko gore rece, ja sam samo jednom bila u drugom stanju, i provela se - SJAJNO :).
em sam se odlicno osecala, em sam jako volela sto cekam dete...jako volim decu :heart:.
porodila sam se krajem zime, a bila je lepa, suva zima, setala sam svaki dan po par sati, i radila do 8 meseca.... u osmom sam putovala stotinak km da polazem drzavni ispit, u komisiji su imali OVOLIKE oci kad su me spazili :lol:.
porodila sam se lako i "glatko", i mislim da mi je to bio jedan on najlepsih, ako ne i najlepsi period u zivotu.... koje od srca zelim i svim ostalim prisutnim trudnicama, ako ih ima :heart:.

a za ove ovde tate - umrla sam od smeha, cerekam se ceo dan vasim postovima :). nije ni vama lako...
da bog pozivi vas i vase :).
 
Moje su bile bljak.Povracanje,oticanje, kontrakcije, plakanje,jela sam po dva kg.svezih krastavaca dnevno i pri tom sam tripovala da mi samo kod jednog prodavca na pijaci na Banovom Brdu odgovaraju i prijaju,smorila sam muza zesce...ali zato porodjaji milina.Prvi sat i cetrdeset minuta,drugi sat i po.Mogla bih da se poradjam ovako 10 puta,ali pod uslovom da preskocim trudnocu.Mada neka su zivi i zdravi danas po neki put veoma jako zelim da ih vratim u stomak...
 
Druga i treca trudnoca su u principu iste kao prva (naravno ako je sve OK) samo sto brze prodju, jer imas vise obaveza, nemas vremena za jutarnje mucnine, za gledanje stomaka u ogledalu satima...Jednostavno nemas vremena da stalno razmisljas gde te je sta zignulo i zabolelo. Stomak ti malo brze raste i svaki put ti je sve laksi porodjaj. takve su ti druga i treca, a za cetvrtu ne znam za sada.
 

Back
Top