СРПСКА ЦРНА ГОРА

Nije bilo nikada nikakvog ustastva u Crnoj gori, bar ne medju Crnogorcima tj. Srbima u Crnoj gori, nego su se tek sada pojavile ustase u vidu Crnogorskih politicara (Milo Djukanovic i slicni)koji hoce da podele srpski narod i da promene nacionalnu svest Crnogoraca, a sve po nalogu USA i zapadnih fasistickih politicara, ali to im nece uspeti jer ogromna vecina naroda u Crnoj gori je svesna kom narodu i naciji pripada, a kao dokaz je to poslednji popis stanovnistva u Crnoj Gori.
 
urospo:
Nije bilo nikada nikakvog ustastva u Crnoj gori, bar ne medju Crnogorcima tj. Srbima u Crnoj gori, nego su se tek sada pojavile ustase u vidu Crnogorskih politicara (Milo Djukanovic i slicni)koji hoce da podele srpski narod i da promene nacionalnu svest Crnogoraca, a sve po nalogu USA i zapadnih fasistickih politicara, ali to im nece uspeti jer ogromna vecina naroda u Crnoj gori je svesna kom narodu i naciji pripada, a kao dokaz je to poslednji popis stanovnistva u Crnoj Gori.

Mene zanima nesto, po tom popisu koga ima vise, Srba crno goraca, muslimana? Ja nisam za podelu, normalno, ali postavila bih pitanje, zasto srpske turiste ne gotive TI isti Crno gorci? Ja kad god odoh na more u crnu goru dobijam uputstva da se klonim onih koji dolaze iz Niksica i tako tih mesta? Ja nisam fasista ili crnogoro mrzac ali su mnogo neuljudniji prema nama nego prema drugim turistima. Cesto idem na Hrvatsko primorje al tamo barem znas, pricas hrvatski pa te ne diraju, barem mene nisu, a tamo bi tek trebali da me mrze jer smo mi za njih ubice ili tako nesto slicno! Neznam, uvek NAS iz Srbije ta ista Crna gora smatra budalama tako da iaoko nisam za podelu ja bih pre glasala za sjedinjavanje Republike Srpske nego prisilno ostajanje zajednice Srbije i Crne gore! 8) :!:
 
Po poslednjem popisu u Crnoj gori 2001.godine rezultati su sledeci:

1. Crnogorci 40%

2. Srbi 30%

3. Bosnjaci, Muslimani i Albanaci 23%

4. Ostali 7%


A sto se tice toga da nas Crnogorci mrze i ti problemi na primorju kada Srbi letuju tamo, to se desava u poslednjih 5-6 godina od kada su crnogorski politicari, po zna se cijem nalogu, poceli da menjaju nacionalnu svest crnogoraca i da proglasavaju crnogorce posebnim narodom i nacijom.Na mnoge su uspeli da uticu pa se zato do sad desava i na crnogorskom primorju.

A inace ja se secam pre toga kad sam letovao tamo nije bilo po nacionalnoj osnovi nikakvih problema, tada su se crnogorci koje sam sretao i sa kojim sam se druzio svi do jednog osecali kao Srbi.Secam se kad odemo uvece u kafanu ti tamosnji crnogorci narucivali su pesme: Ko to kaze, ko to laze, O Vojvodo Sinjdjelicu, Marsirala Kralja Petra garda i slicno...
 
urospo:
Po poslednjem popisu u Crnoj gori 2001.godine rezultati su sledeci:

1. Crnogorci 40%

2. Srbi 30%

3. Bosnjaci, Muslimani i Albanaci 23%

4. Ostali 7%


A sto se tice toga da nas Crnogorci mrze i ti problemi na primorju kada Srbi letuju tamo, to se desava u poslednjih 5-6 godina od kada su crnogorski politicari, po zna se cijem nalogu, poceli da menjaju nacionalnu svest crnogoraca i da proglasavaju crnogorce posebnim narodom i nacijom.Na mnoge su uspeli da uticu pa se zato do sad desava i na crnogorskom primorju.

A inace ja se secam pre toga kad sam letovao tamo nije bilo po nacionalnoj osnovi nikakvih problema, tada su se crnogorci koje sam sretao i sa kojim sam se druzio svi do jednog osecali kao Srbi.Secam se kad odemo uvece u kafanu ti tamosnji crnogorci narucivali su pesme: Ko to kaze, ko to laze, O Vojvodo Sinjdjelicu, Marsirala Kralja Petra garda i slicno...

Ne treba smetnuti sa uma ni činjenicu da se među tih 40% Crnogoraca sa popisa našlo oko 20000 onih kojima je maternji jezik - romski. Istovremeno, na popisu ima svega oko 2000 Roma (a toliko ih živi samo u Koniku, jednom podgoričkom naselju). Bilo je pritisaka i na druge, jer nije lako suprotstaviti se jednom autokratskom režimu i otvoreno, pod punim imenom, prezimenom, adresom i brojem telefona reći da si protiv njih. Raznim malverzacijama su "nabildovali" taj procenat.
Zanimljiv je podatak da je 60% ljudi reklo da im je maternji jezik srpski, a ostalima bošnjački, albanski, hrvatski ili "crnogorski". Tako da rezultate popisa treba ispravno protumačiti, a ne nasjedati na cifre kojima manipuliše režim.

Što se tiče kaurloto i njenog zapažanja da joj na primorju opasnost prijeti od Nikšićana, mogu reći da je to laž. U nikšićkoj Gimnaziji je 14 profesora dobilo otkaze i danas su na ulici zbog toga što su odbili da umjesto srpskog u školi predaju "maternji" jezik. Među njima su i profesori drugih predmeta, a ne samo jezika. Čak su se neki učenici iz revolta prepisali u trebinjsku gimnaziju, ne želeći da nastavu pohađaju na "maternjem". Nikšić nije antisrpski grad, i to nikada neće biti. Jedini grad u Crnoj Gori koji bi mogao ponijeti takav epitet danas je, možda, Cetinje i to zbog određenog broja polupismenih ekstrema. Tamo je i sjedište LSCG stranke čija je izvorna ideja samostalna Crna Gora, "crnogorski" jezik i slično. Jedan od glavnih ljudi u toj stranci je Vesna Perović - Beograđanka koja je tamo doselila i danas govori na "crnogorskom", ali ekavicom. Kakav apsurd!

Možda još treba napomenuti da, npr. u Herceg Novom lokalnu vlast imaju srpske nacionalne partije.

I ako Srbijanci imaju problema na primorju, to se može desiti u Budvi, koja je 20-ak km udaljena od Cetinja i u koju svakodnevno dolaze cetinjski šaneri. Ali, to je mala grupa problematičnih ljudi.

I na Marakani je poginuo momak od ispaljene rakete, pa 100000 ljudi koji su bili na derbiju nije proglašeno kriminalcima. Tako da ne treba generalizovati stanje u Crnoj Gori i odricati se preko 200000 Srba zbog autokratskog režima koji danas opstaje na vlasti isključivo zbog podrške koju im daju šiptari, i zbog poslovične srpske nesloge.
Postaje tradicionalno da se svake godine u Crnoj Gori pocijepa neka srpska stranka - tako da danas tamo ima više partija sa srpskim nacionalnim predznakom, nego u samoj Srbiji.
Dok se sve antisrpske frakcije u Crnoj Gori ujedinjuju (Milovci, Albanci, Hrvati, muslimani) - Srbi se međusobno svađaju. I zato se srpski glas ne čuje, dok su portparoli režima veoma glasni. Takođe, za pogrešnu sliku kriva je i srbijanska javnost i glasila koja dozvoljavaju isključivu pojavu crnogorskog režima i njihovih stavova na medijima, dok se srpski glas iz Crne Gore u Srbiji ne čuje. Ne zato što ga tamo nema, već zato što je to nečija odluka.

Hoće li se Srbi ikada složiti? Za to nam nisu krivi ni šiptari, ni Cetinjani, ni Hrvati, ni muslimani,već mi sami...
 
strani placenik:
A vidiš ja se sećam kad sam išao na ekskurziju 1992, u doba najvećeg uzleta Srpstva, na Cetinju su naš autobus gađali kamenjem. Kad sam to ispričao kući bilo im je teško da poveruju i probali su da nađu 1001 moguće opravdanje za to...
Upravo to, ja sam 1997. bio, pa sam slicno doziveo, istina nije bilo kamenovanja al provokacija, zasigurno! A kad kazu da lazem za Niksicevce vala ne lazem, prava istina. To sto neko nije imao tu, nazovi cast, da upozna neardentalce iz tog mesta to je njegova sreca. Sto se popisa tice ako je samo 40% crnogoraca to znaci da ce ih onih 23% pojesti za ravno 10.godina pa ako vole da im Crna gora bude muslim... neka izvole ja volem svoj srpski jezik i kulturu! 8)
 
Da, koreni ustastva vuku jos od doba Sekule Drljevica i sacice ljudi oko njega.
Medjutim, nece biti lako Milu i kompaniji da objasne narodu kako vise nece biti sunarodnici sa Njegosem i celom dinastijom Petrovic-Njegos jer se zna da su oni bili Srbi.
Previse je istorijskih izvora koji nepobitno dokazuju da je Crnogorac teritorijalno odredjenje ali su po nacionalnosti Srbi.
Naravno, ima puno i neobrazovanih koji su po pravilu povodljivi i na cije nacionalno opredeljenje moze uticati dnevna politika i interes (finansijski) malog broja ljudi.
 
Браћо, Црногорске Србе треба да заштитимо као и Србе у Хрватској ми у Републици Србској се знамо чувати.
Зато памет ви у Матици и Смењујте Демо(но)крате.
Та ЈЕРЕС ДЕМОКРАТИЈЕ нас уништи.
 
Срби из Црне Горе већ полако почињу да се исељавају, и то због стравичних притисака које доживљавају од стране УСТАШКОГ режима Мила Ђукановића.

Не верујем да се то дешава случајно. Некоме је, наиме, веома стало да РАСТЕРА Србе са оних територија где се простирала средњевековна српска држава, дакле Рашка, Зета, Косово и Метохија, Босна и Херцеговина.

Пошто не могу да нас победе војнички, решили су нам униште историју тако што ће стварати нове нације типа "Бошњаци" и "Црногорци", како би се избрисао сваки траг српства на тим просторима.

Међутим, овај план НЕЋЕ моћи да спроведу до краја, јер Срби имају веома озбиљне заштитнике, и само је питање времена када ће и у ком облику да нам пошаљу помоћ.

Доћи ће време када ће се горко кајати они који се данас стиде свог српског порекла, и који покушавају да га прикрију.
 

Back
Top