DOME, SLATKI DOME...

divlja-u-srcu

Poznat
Banovan
Poruka
8.396
Ljudi, trebaju mi saveti oko uredjenja stana. Dakle, zamislite sledece! Imate dvosoban prazan stan i sada treba da ga sredite, da bude vas slatki dom, al' da ne bankrotirate. :lol:
Znaci, trebaju mi saveti oko svega i svacega, a mozemo da pocnemo od BOJE ZIDOVA, za pocetak!
Ajd sad, ko ima iskustva sa dekoracijom! :D
 
pitanje je i sta zelis.
dakle,taman ili svetao namestaj...
koliko ljudi zivi u tom stanu...
kog su uzrasta,mislim teenagers,odrasli,,,ima li klinaca...
kucnih ljubimaca...
ajd pomozi. :P
 
divlja-u-srcu:
Ljudi, trebaju mi saveti oko uredjenja stana. Dakle, zamislite sledece! Imate dvosoban prazan stan i sada treba da ga sredite, da bude vas slatki dom, al' da ne bankrotirate. :lol:
Znaci, trebaju mi saveti oko svega i svacega, a mozemo da pocnemo od BOJE ZIDOVA, za pocetak!
Ajd sad, ko ima iskustva sa dekoracijom! :D

Za dobar izbor i kvalitet boja, farbara u Mankenzijevoj 67, mozda su malo skuplje ali mozes svasta da izaberes. Fenomenalan namestaj je u Arboru, Dunav stanica iza MUP-a u 29. novembra, imaju odlican izbor materijala i modela a mislim da mozes i da redizajniras oblik. Relativno su povoljni. Inace Novi dom, kod CZ-a ima takodje veliki izbor namestaja ali su oni druga ruka nekim radnjama, tako da sam ja videla Arborov namestaj tamo po vecim cenama, ali ima nekih drugih stvari koje su jeftinije.
Ugao 29. nov. i Dz. Vasingtona, takodje namestaj. Mislim da sam ti navela neke od najpovoljnijih. Ja sam imala tu akciju prosle godine tako da su informacije relativno sveze. Pogledaj i u Tosinom bunaru neke fabricice i radnjice gde mozda mozes da porucis po svojoj ideji.
 
zidove koji se nalaze prekoputa prozora trebalo bi da budu svetlijim nijansama time postizes da dnevno svetlo ne proguta zid, i isto to treba primenjivati u prostorijama koje nemaju prozor, wc na primer, a ako bas hoces neku tamniju boju onda mozes da se posluzis trikom koji inace potice iz spanije a to je da negde do 1.6m ofarbas recimo u tamno narandzastu boju, za malo hrabrije i u tamno crvenu, a od 1.6 pa do plafona u 3. svetliju nijansu te boje, gledaj i da sklopis boje sa njihovom funkcijom, tipicne varijante su trpezarija zuto, kuhinja zeleno, kupatilo plavo, spavaca soba ili zeleno ili plavo, dnevna obicno ide u crvenim, mango i narandzastim tonovima... anyway imas na netu tonu casopisa gde mozes da nades mali milion slika, have fun i kad zavrsis, okaci neku sliku da vidimo rezultat
pozdravcic, ana
 
Mundo Dundo :lol: , hvala na informacijama.
A stanje je sledece. Znaci u stanu moj dragi i ja,u bliskoj buducnosti u planu i bebiron :wink: ! E sad, imam znaci, dnevnu sobu i spavacu, trpezariju itd. Ja bih spavacu obojila u jednu boju, a hodnik, dnevnu i trpezariju u nijansama neke druge boje. Mislila sam mozda narandzasto ili jedna topla boja kojoj ne znam ni ime :lol: . Namestaj bih crn, ono bar garnituru, al' izgleda da ponuda crnog namestaja i nije neka, znaci, verovatno braon. Drugo problem mi je velika biblioteka. Ja bih vitrinu sa staklom, ali nesto nisam videla bog zna sta do sada. :)
 
meni je nesto zanimljiva teracota za jedan zid kuhinje npr.
i ja sam u renoviranju :lol:
e a kad smo vec tu gde ima lepih meblova?
ja bi neki italijanski,malo drugaciji od onih kojih ima svuda...
 
divlja-u-srcu:
Mundo Dundo :lol: , hvala na informacijama.
A stanje je sledece. Znaci u stanu moj dragi i ja,u bliskoj buducnosti u planu i bebiron :wink: ! E sad, imam znaci, dnevnu sobu i spavacu, trpezariju itd. Ja bih spavacu obojila u jednu boju, a hodnik, dnevnu i trpezariju u nijansama neke druge boje. Mislila sam mozda narandzasto ili jedna topla boja kojoj ne znam ni ime :lol: . Namestaj bih crn, ono bar garnituru, al' izgleda da ponuda crnog namestaja i nije neka, znaci, verovatno braon. Drugo problem mi je velika biblioteka. Ja bih vitrinu sa staklom, ali nesto nisam videla bog zna sta do sada. :)

Saveti iz licnog iskustva:
posto planirate bebu, najbolje da sobu u kojoj ce biti okrecis u belo, da bi posle mogla da je osvezis kontrastima u vidu raznih i raznobojnih detalja sto bebe vole. Za kuhinju ti predlazem plocice u 3 boje sto je i inace neko pravilo za dizajn kuhinje, imas odlicne domace i jeftine u Ugrinovackoj u Zemunu, ima ih nekoliko za te potrebe.
A sto se tice police za biblioteku, nikako ne uzimaj sa staklom, sem ako ne planiras kad dodje beba, a onda jednog dana pocne da puzi i hoda, da izbacujes namestaj i kupujes novi, naruci kod nekog stolara police koje ne idu od poda, nego otprilike od pola zida (moj sin od 11 meseci moze da dohvati dugme na kompu pa sve sto mozes dizi).
Ja sam kupila teget namestaj, pa svaki dan ribam fleke posle hranjenja, jer bebe brisu usta i ruke bas o jastuke i sl.
A da, kuhinjski elementi Sara u Zagrebackoj (kod stajge), najjeftiniji i odlicni. Inace uvoz iz Poljske.
Seticu se jos
 
:lol: :lol: :lol:

E najludji ste! :lol:
Nemam pojma! Ja htela koznu garnituru, pa crnu. A sto sam videla jednu koznu, ali kao iznosena braon koza (e ko zna sad kako ovo zvuci :lol: , ebem mu misa), al' u casopisu.
Ma tu cu da zivim narednih par godina, pa cu posle u veci stan.
E i jedno glupo pitanje. Imam ogroman sonny TV, al' je srebrn. Ubedjuje me drug da srebro ne ide uz drvo? :shock: On je tv-u podredio sve zivo, cak i garnituru koja je svetlo svetlo palve boje, nece covek ni tepih, ni zavese, ni slike, jer mu se ne slazu uz tv! :lol: Mislim, to je tv, svi su sada takvi, pa ne znaci valjda da sad sve treba da mi bude metalno u kuci?? Mislim, ja volim drvo. :)
 
divlja-u-srcu:
:lol: :lol: :lol:

E najludji ste! :lol:
Nemam pojma! Ja htela koznu garnituru, pa crnu. A sto sam videla jednu koznu, ali kao iznosena braon koza (e ko zna sad kako ovo zvuci :lol: , ebem mu misa), al' u casopisu.
Ma tu cu da zivim narednih par godina, pa cu posle u veci stan.
E i jedno glupo pitanje. Imam ogroman sonny TV, al' je srebrn. Ubedjuje me drug da srebro ne ide uz drvo? :shock: On je tv-u podredio sve zivo, cak i garnituru koja je svetlo svetlo palve boje, nece covek ni tepih, ni zavese, ni slike, jer mu se ne slazu uz tv! :lol: Mislim, to je tv, svi su sada takvi, pa ne znaci valjda da sad sve treba da mi bude metalno u kuci?? Mislim, ja volim drvo. :)
MISLIM,ON JE MUSKO BWE...
A ZNAS TI MUSKARCI....
I OVAJ MOJ IMA ISTU IDEJU,IMAO JE...DOK MU JA NISAM IZBILA TE GLUPOSTI IZ GLAVE! :lol:
 
ja licno volim tople boje, znaci pastelno zuto, narandzasto, da se osecas kao da si u portugalu ili tako nesto. poneki zeleni detalj, svetlo drvo tamo gde treba, neke interesantne zavese koje mozes da nabavis u indija shopu.
inache u indija shopu mozes da nadjes toliko dobrih stvari za kucu da ne poverujes, ali to je vec stvar ukusa, ja licno bi pokupovala pola radnje.
 
Što se tiče drvenog nameštaja, polica, plakara i sl. najbolje kontaktiraj firme koje rade američke plakare. Zapravo, oni rade i kuhinje, dnevne sobe a uglavnom imaju i stručnjaka za enterijer koji može da ti pomogne u odabiru.
 
Divni ste! :D
E pa ja bi nesto tog tipa, sve u jakim bojama! Kao na slikama Van Goga!
Mada mi se generalno svidja svasta nesto i vise razlicitih stilova!
Ma ja kazem da zidovi u dnevnoj, trpezariji budu narandzasti! U vise nijansi, a? :D
Al' mi hladno da mi spavaca soba bude plava? :?
 
divlja-u-srcu:
Pa plava smiruje. Kako ce to da mi se odrazi na sex life? :? :lol:

Pa ti stavi teget i prospi je zvezdama i mesecom, znas kako ce da ti bude - da umres! Samo ako nekog nadjes da ti oslika zidove tako - ja spavala u jednoj takvoj sobi (nisu bili zvezde i mesec doduse vec morski svet ali bilo je FENOMENALNO!)

A kod mene u stanu zidovi su bose kajsije - toplo preporucujem: drvenarija mi je u malo jacoj narandzastoj nijansi od toga, fenomenalno je i na dnevnom svetlu a tek kad se upali lampa: izuzetno toplo i ugodno! Dodji na kafu pa ces da vidis! :)
 
plafon oslikan smirujucim motivima, ili kao nebo posuto zvezdama-toplo preporucujem. ako te mrzi da plafon krecis u plavo i crtas zvezde, dovoljno je da kupis one fluoroscentne, izlepis ih u sazvezdja (nije tesko, ima u atlasu) i pred spavanje upalis svetlo. ugasis.... i ceo zvezdani svod je tvoj... a ti vidi sa kim ces da ga podelis :D
 
divlja-u-srcu:
Mundo Dundo :lol: , hvala na informacijama.
A stanje je sledece. Znaci u stanu moj dragi i ja,u bliskoj buducnosti u planu i bebiron :wink: ! E sad, imam znaci, dnevnu sobu i spavacu, trpezariju itd. Ja bih spavacu obojila u jednu boju, a hodnik, dnevnu i trpezariju u nijansama neke druge boje. Mislila sam mozda narandzasto ili jedna topla boja kojoj ne znam ni ime :lol: . Namestaj bih crn, ono bar garnituru, al' izgleda da ponuda crnog namestaja i nije neka, znaci, verovatno braon. Drugo problem mi je velika biblioteka. Ja bih vitrinu sa staklom, ali nesto nisam videla bog zna sta do sada. :)

Zidove boji kako hoces - i onako ces ih prefarbati za koju godinu kad "bebiron" pocne da se umetnicki izrazava po zidovima. :lol:
Sto se tice namestaja - mani se staklenih stolova i uzmi obavezno garnituru od koze - veruj mi kada "bebiron" pocne da ti pokazuje sta je upravo pojeo bices mi zahvalna sto mozes jednim potezom da to uklonis a da ne ostanu tragovi.
Sve u svemu kad uneses krevetac, komodu, ogradicu, setalicu, igracke svake vrste to vise nece biti vase ljubavno gnezdo koje si uredila po svom ukusu tako da ti iz iskustva kazem - nemoj mnogo da se sekiras... :wink:

Pozdrav.
 
WithdrawnWater:
Pa ti stavi teget i prospi je zvezdama i mesecom, znas kako ce da ti bude - da umres! Samo ako nekog nadjes da ti oslika zidove tako - ja spavala u jednoj takvoj sobi (nisu bili zvezde i mesec doduse vec morski svet ali bilo je FENOMENALNO!)

A kod mene u stanu zidovi su bose kajsije - toplo preporucujem: drvenarija mi je u malo jacoj narandzastoj nijansi od toga, fenomenalno je i na dnevnom svetlu a tek kad se upali lampa: izuzetno toplo i ugodno! Dodji na kafu pa ces da vidis! :)

E ovo je super ideja za zvezdice, pa to umem i ja da oslikam, znas da sam majstor! :lol:
Nego, mogla bih na tu kafu! :wink:
 

Back
Top