Najbolji košarkaš svih vremena je?

Ja lično pamtim i najviše sam uživao u igrama Hakim "The Dream" Olajdžuvona, čovek je bio preelegantan, naročito za centra.
Bio je prvi pik na draftu '84 na kojem je Džordan bio treći, i kasnije je po meni ostao neopravdano u senci 6 titula.

Naglasiću da Džordana i onda nisam voleo iako ga izuzetno poštujem, smatram da je on izuzetan košarkaš ali pre svega marketinški produkt koji je imao izuzetno jak tim oko sebe (o čemu se danas malo priča).
Ako moramo da imenujemo jednog najboljeg smatram da ga treba tražiti između Vilta (koji je igrao mnogo pre mog vremena pa ga nisam dovoljno gledao) i LeBrona.
 
Po meni najbolji ikad (racunam samo one koje sam imao priluku da pratim i gledam) : Majkl Dzordan , Medzik Dzonson , Drazen Petrovic, Dejan Bodiroga, Manu Djinobili , Toni Parker, Tim Dankan, Oskar Smit, Pau Gasol, Dirk Novicki, Luis Skola, Alen Ajverson, Stiv Nes, Dzejson Kid, Vins Karter, Carls Barkli, Kobi Brajant, Pol Pirs, Geri Pejton.
 
Jedna od najrealnijih metoda da se odredi najbolji ikada je da pitate one koji su među najboljima ikada, njihovo mišljenje ima najveću težinu:

Evo prebrojavanja glasova legendi, barem onih koji su se izjasnili:
Screenshot_20190414-080149.jpg
 

Back
Top