Модернизација Војске Србије

Берекин

Buduća legenda
Poruka
25.022
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.290.html:358279-Bolja-puska-za-vojnike

Колика смо "сила" свједочи и овај текст.До 2020. ћемо ћемо пусту војску,састављену од 7 бригада,успјети обући у нове униформе и наоружати фамозном пушком М21.Алал вера мајстори!


Mи још увек имам нешто што се зове "Војска" a да Тадић-ШуНатовац нису уништили !?!
 
поред министарства економије, највеће кресање буџета за следећу годину има управо министарство одбране

можда зато што Србија више никада ратовати неће, иако је окружена вековним непријатељима који једва чекају да је сатру

:dash:
 
поред министарства економије, највеће кресање буџета за следећу годину има управо министарство одбране

можда зато што Србија више никада ратовати неће, иако је окружена вековним непријатељима који једва чекају да је сатру

:dash:

Јест валај!Што да производимо оружје које ћемо,када "газда" нареди,ионако поклонити Сартиду да га претопи.Паметније је улагати у развој "секс туризма".Да свратимо европску клијентелу;далеко је Азија.То нам је једна од ријетких привредних грана у успону.
 
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.290.html:358279-Bolja-puska-za-vojnike

Колика смо "сила" свједочи и овај текст.До 2020. ћемо ћемо пусту војску,састављену од 7 бригада,успјети обући у нове униформе и наоружати фамозном пушком М21.Алал вера мајстори!

Nadam se samo...

...DA IAKO SU MALOBROJNI.....DA SU ODABRANI..:ok:...I... DA IMAJU SRCE JUNAČKO..:ok:.
 
Nadam se samo...

...DA IAKO SU MALOBROJNI.....DA SU ODABRANI..:ok:...I... DA IMAJU SRCE JUNAČKO..:ok:.

То се подразумјева.Ићи ће у разне "мировне мисије" по свјету,што значи треба да се докажемо пред "газдама".
Седам бригада по 1000 војника.Можда грешим?
 
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.290.html:358279-Bolja-puska-za-vojnike

Колика смо "сила" свједочи и овај текст.До 2020. ћемо ћемо пусту војску,састављену од 7 бригада,успјети обући у нове униформе и наоружати фамозном пушком М21.Алал вера мајстори!

daleko smo mi od modernizacije....David je Golijata ubio praćkom....ko li će dobiti na tenderu pravo za uvoz praćki iz Kine i Vijetnama???
 
поред министарства економије, највеће кресање буџета за следећу годину има управо министарство одбране

можда зато што Србија више никада ратовати неће, иако је окружена вековним непријатељима који једва чекају да је сатру

:dash:

Slazem se ali opet ponavljam dzabe nama jaka vojska, dovoljno je da jedan srpski vojnik kroci na teritoriju Kosmeta pa da Beograd bude zasut bombama, a mi pricamo o nekom ratu sa siptarima !?

Ja bi pre reko da mi imamo vise neprijatelja UNUTAR Srbije, dok se takvih ne resimo ne treba ni da razmisljamo o ratu sa drugima
 
Slazem se ali opet ponavljam dzabe nama jaka vojska, dovoljno je da jedan srpski vojnik kroci na teritoriju Kosmeta pa da Beograd bude zasut bombama, a mi pricamo o nekom ratu sa siptarima !?

Ja bi pre reko da mi imamo vise neprijatelja UNUTAR Srbije, dok se takvih ne resimo ne treba ni da razmisljamo o ratu sa drugima

ти причаш о војној опцији за враћање КиМ док је НАТО још тамо што је сулудо и размишљати, а ја причам о очувању овога што још имамо

али тако је то кад ти ММФ одређује колико и на чега ћеш да трошиш паре
 
jedna verzija vojske je ako zemlju vodi DS i zemlja ide ka NATO-u..
druga varijanta je da zemlja bude neutralna uz umerenu saradnju sa svim velikim silama
treca varijanta je da se srbija prikloni rusiji i zemljama BRIK-a...
zavisno koju varijantu odaberemo--tako ce se i vojska razvijati...

sadasnje stanje stvari je da je vojska reorganizovana bez osnovnih dokumenata...tj.prvo su NATO oficiri reorganizovali vojsku /verovatno prema potrebama NATO-a/ pa je posle donodena strategija odbrane...naravno da je ovo sve nakaradno...jer je zvanican stav srbije da srbija bude neutralna zemlja-barem je tako skupstina odlucila...ali sta to vredi kad je u srbiji sva vlast mimo zakona i ustava skoncentrisana u predsedniku srbije---koji preko svog kuma sutanovca sve cini da VS rentira NATO-u..ali o trosku srpkih poreskih obaveznika..
 

Back
Top