Haradinaj junak kakvog u Srbiji nema!

strani placenik

Primećen član
Poruka
528
Nadam se da ovo gledaju Srpski generali na bi li naučili kako se voli svoj narod i brani svoja zemlja! 1. Haradinaj je prvo ubijao po Kosovu da bi ono postalo nezavisno, 2. onda je nastavio to da radi kao premijer i na kraju 3. je svu odgovornost preuzeo na sebe, svetu pokazao da poštuje sve njegove institucije, da su političari sa Kosova zreli i odgovorni i dobio samo takav pozitivan publicitet. Treći gol za Albance na Kosovu! Haradinaj - Srbija 3:0.

I posle ovog mi je žao što Srbija nema 10% sposobne elite kao što ih imaju Albanci. Naše elite služe samo da bi sebe zadovoljile, naši generali služe da bi dobili vile na Dedinju. Posle ovog je pitanje da li Srbija uopšte više zaslužuje i da postoji.
 
strani placenik:
Nadam se da ovo gledaju Srpski generali na bi li naučili kako se voli svoj narod i brani svoja zemlja! 1. Haradinaj je prvo ubijao po Kosovu da bi ono postalo nezavisno, 2. onda je nastavio to da radi kao premijer i na kraju 3. je svu odgovornost preuzeo na sebe, svetu pokazao da poštuje sve njegove institucije, da su političari sa Kosova zreli i odgovorni i dobio samo takav pozitivan publicitet. Treći gol za Albance na Kosovu! Haradinaj - Srbija 3:0.


I posle ovog mi je žao što Srbija nema 10% sposobne elite kao što ih imaju Albanci. Naše elite služe samo da bi sebe zadovoljile, naši generali služe da bi dobili vile na Dedinju. Posle ovog je pitanje da li Srbija uopšte više zaslužuje i da postoji.
Veoma oprezno se slazem sa tobom...
To je negde slicno onome sto ja imam da kazem na temu Mladica i Karadzica...
Tako se narodu daje sloboda i, da se ne lazemo, Srbima i nije bas nepoznat taj put. Mislim na dobijanje slobode preko necije krvi...
Pocevsi od nekadasnjih srpskih velmoza, preko siroko prihvacenog Tita, pa do DOS-a...
Haradinaj je time pokazao da je mnogo ozbiljniji partner "medjunarodnoj zajednici" nego li metiljavi go-ho-spodin Kostunica. Kada ce vec jednom Srbi shvatiti da nismo mi ti koji postavljaju pravila igre, vec neko ko je dovoljno mocan da ta pravila odrzi, po bilo koju cenu. Mi moramo, ako uopste iskreno zelimo da budemo deo tog "sveta", u sta cisto sumnjam, mnogo je lakse ne raditi nista, za to bivati placen i kukati na sve redom, po srpskom-ja-sve-znam-al-ubise-me-dusmani sistemu, da igramo po njihovim pravilima.
Ionako smo sami presudili sopstvenoj casti. U cemu je svrha daljeg propadanja?
 
strani placenik:
Nadam se da ovo gledaju Srpski generali na bi li naučili kako se voli svoj narod i brani svoja zemlja! 1. Haradinaj je prvo ubijao po Kosovu da bi ono postalo nezavisno, 2. onda je nastavio to da radi kao premijer i na kraju 3. je svu odgovornost preuzeo na sebe, svetu pokazao da poštuje sve njegove institucije, da su političari sa Kosova zreli i odgovorni i dobio samo takav pozitivan publicitet. Treći gol za Albance na Kosovu! Haradinaj - Srbija 3:0.

I posle ovog mi je žao što Srbija nema 10% sposobne elite kao što ih imaju Albanci. Naše elite služe samo da bi sebe zadovoljile, naši generali služe da bi dobili vile na Dedinju. Posle ovog je pitanje da li Srbija uopšte više zaslužuje i da postoji.




...eh koliko ti plitko gledas na ovu temu...
 
A kako je?
Da nisu mladic i karadzic, a i haradinaj sa njima u nekoj sivoj zoni, pa cemo svi da grakcemo kako treba "da im mi sudimo pred nasim sudovima"?
By the way (ovo je mini omaz poborniku svih ugnjetenih, a specijalno Srba-Eremiti), nasi sudovi su toliko nesposobni i korumpirani, da nisu u stanju da lepo obrade ni pogresno parkiranje, pa kad je "svet" shvatio da Srbi nisu bas najsposobniji, odlucio se, ipak, za "anglo-saxonski" sud. Yebi ga. A i sami smo kao narod pokazali dovoljno nekompetencije bilo u kom smislu. Ne mislim ja da je haski sud zaista pravedan. Ne, nikako. Ali, to je realnost i nece otici nigde ako samo zatvorimo oci i pomislimo "there's no place like home", pa tako tri puta. A posto smo, kao slag na tortu, krenuli u "demokratiju", pritom se obavezujuci da cemo izvrsiti sve obaveze, ja ne vidim problem. Ovo je vec situacija "reko, pa poreko"...Cini mi se da to, ipak, nece moci bas tako lako da prodje...

I jos jedna stvar.
Haradinaj, koji jeste odgovoran za mnoge zlocine na Kosovu, ce za svoj narod biti heroj. On je za njih podneo zrtvu.
Ko se od nasih zrtvovao? Ne mislim na "Srbe iz Bosne i Hrvatske". Mislim na Srbe iz Srbije. Takozvane Srbijance (sto, kad izgovore "oni drugi Srbi", je malo uvredljivo, jer oni valjda misle da su "veci Srbi od Srbijanaca").
NIKO.

I onda imamo imbecilne grupacije, koje se pozivaju na nesto najkvalitetnije iz nase istorije, kada kazu da oni brane srBstvo parolama "svaki je srbin radovan".
E, ovaj Srbin nije Radovan!
 
strani placenik:
Nadam se da ovo gledaju Srpski generali na bi li naučili kako se voli svoj narod i brani svoja zemlja! 1. Haradinaj je prvo ubijao po Kosovu da bi ono postalo nezavisno, 2. onda je nastavio to da radi kao premijer i na kraju 3. je svu odgovornost preuzeo na sebe, svetu pokazao da poštuje sve njegove institucije, da su političari sa Kosova zreli i odgovorni i dobio samo takav pozitivan publicitet. Treći gol za Albance na Kosovu! Haradinaj - Srbija 3:0.

I posle ovog mi je žao što Srbija nema 10% sposobne elite kao što ih imaju Albanci. Naše elite služe samo da bi sebe zadovoljile, naši generali služe da bi dobili vile na Dedinju. Posle ovog je pitanje da li Srbija uopšte više zaslužuje i da postoji.
jos jedan koga je sramota...jeli strani placenice kada se seselj dobrovoljno predavao Hagu da li si tako isto razmisljao kao sada kada se ova stoka Haradinaj predao?Alal im vera ako im je sva elita kao haradinaj daleko ce da doguraju u svercu belog...
 
Zamislite kakva bi prica i utisak bili da taj je odlucio da se krije u nekoj zemunici ili slicno umesto da ovako javno prizna medjunarodne zakone i institucije?
Izvestaji o njegovom predanju su jako pozitivni i slika albanaca je pozitivna danas, nekako kao da su oni moderniji, civilizovaniji i evropskiji narod od nas.
Videli ste slike njegovih suportera iz kosova: zene nezamotane, ljudi plavi i pricaju strane jezike...
Oni vrlo dobro znaju sta rade i puno ulazu u politicki marketing, zato na kraju uspece u svemu, da.
 
strani placenik:
Posle ovog je pitanje da li Srbija uopšte više zaslužuje i da postoji.

Еј, човече, Шиптари послали једног Харадинаја, а ми солидан део некадашњег државног врха ( савезни председник, савезни премијер, министар одбране, начелник генералштаба, председник републике Србије ), да не помињемо на десетине генерала и виших официра.

Ако си овде да би причао НВО приче о томе како се Срби требају суочити са својом кривицом за истребљење диносауруса и рушење кућица пужева голаћа, иди на форум Б(аљезгања)-92, па дивани о томе колико те воља.

А наравно да ће Харадинај отићи, јер и ако буде осуђен то неће бити тешка казна, пошто је Хашки трибунал средство којим САД хоће да оправдају своју војну интервенцију на Балкану.
 
Baron Ungern:
strani placenik:
Posle ovog je pitanje da li Srbija uopsˇte visˇe zasluzˇuje i da postoji.

??, ??????, ??????? ??????? ?????? ??????????, ? ?? ??????? ??? ?????????? ???????? ???? ( ??????? ??????????, ??????? ????????, ???????? ???????, ???????? ????????????, ?????????? ????????? ?????? ), ?? ?? ???????? ?? ???????? ???????? ? ????? ???????.

??? ?? ???? ?? ?? ?????? ??? ????? ? ???? ???? ?? ???? ??????? ??????? ?? ?????? ???????? ?? ?????????? ??????????? ? ?????? ?????? ?????? ??????, ??? ?? ????? ?(????????)-92, ?? ?????? ? ???? ?????? ?? ????.

? ??????? ?? ?? ????????? ?????, ??? ? ??? ???? ?????? ?? ???? ???? ????? ?????, ????? ?? ????? ???????? ???????? ????? ??? ???? ?? ????????? ????? ????? ???????????? ?? ???????.
A zasto bi Srbija trebalo da prestane da postoji? Mislim, pre vremena...
Kakve sad to veze ima sa ovom temom?
I nemoj da si bezobrazan.
Sve si lepo rekao, ja se slozio, ali sada cu morati da dam tu podrsku uz malo rezerve.
Mi jesmo poslali vise ljudi nego bilo ko, u Hag, ali sumnjam da taj sud uopste moze, ako ima volje za tim, da obradi toliko predmeta...
Ipak je tu nekoliko stotina hiljada leseva u pitanju. Sa svake strane.
No, vidim da se ove ovde "patriote" (kao da niko sem njih to nije), stalno pozivaju na nekakvu cast i tome slicni besibozluk.
Ponovicu, casno je jedino priznati poraz i krivicu, kada je stvarna. Nista drugo.
Haradinaj sigurno to nije uradio iskreno, negde sa strahom, predpostavljam da je i uzivao u onome sto je radio, sto je malo zabrinjavajuce, s obzirom na to da nam je, ipak, prvi komsija. Ali barem je to uradio, pa makar i formalno.
Mladic to sigurno nece, valjda je i kao mali voleo da se igra zmurke, ili macke i misa, a Karadzica top verovatno ne bi "ispunilo", covek je, ipak, pesnicka dusa....
Nasli su Srbi ko ce da ih vodi u rat, blago majci...
 
Па ја нисам приметио да је неко из * Европе мрднуо прстом када се Шешељ предао! О томе се ћути!!!!! Стварно мислиш да би нам било боље да они оду у Хаг? Ево, сада ћу неки отишли па ћеш видети колико ће нам бити боље. А мисли ли да се убијање људи може оправдати "вишим циљевиме"?
 
mislim da je Hag ogromna farsa i cista glupost i da nema veze ni sa pravom ni sa pravdom. Kada sam rekao da nekome ko je pocinio ratne zlocine nisam mislio direktno na hag...i naravno, daleko od toga da mislim da cee nam biti bolje ako mi posaljemo nekoga (koga uhapsimo) ili ako se taj sam preda...
 
Smesno je govoriti o Haskom tribunalu i o tome ko se predao a ko nije, ko treba da se preda i sta to povlaci za sobom, jer svi vidimo kako se sudi tamo i kao sto je neko vec rekao taj sud sluzi da opravda agresiju NATO-a.

Ako se npr. predaju Karadzic i Mladic, osudice ih sigurno za genocid i ko zna zasta sve a u tom slucaju bi Republika Srpska prestala da postoji a onda se moze predpostaviti sta bi to znacilo za Srbe u Bosni.

Prema tome lako je Haradinaju i ostalim nesrbima iz bivsih republika SFRJ da se predaju Hagu jer je Amerika na njihovoj strani i znaju da zrtve koje su podneli za svoj narod u vidu ratnih zlocina nece biti dovedene u pitanje i da ce u Hagu biti maksimalno povlasceni i tokom sudjenja i kad im se bude izricala kazna.

I kad se nepravedno osude mnogo vise Srba nego ostalih,a svi vidimo da mnogi drugi zlocinci u ostalim narodima koji su cinili i gore zlocine nisu cak ni optuzeni, to ce za njih biti dokaz i kao dokazace svetu da je sve sto je USA i NATO radio u bivsoj SFRJ protiv Srbije bilo ispravno i nuzno.
 
strani placenik:
Nadam se da ovo gledaju Srpski generali na bi li naučili kako se voli svoj narod i brani svoja zemlja! 1. Haradinaj je prvo ubijao po Kosovu da bi ono postalo nezavisno, 2. onda je nastavio to da radi kao premijer i na kraju 3. je svu odgovornost preuzeo na sebe, svetu pokazao da poštuje sve njegove institucije, da su političari sa Kosova zreli i odgovorni i dobio samo takav pozitivan publicitet. Treći gol za Albance na Kosovu! Haradinaj - Srbija 3:0.

I posle ovog mi je žao što Srbija nema 10% sposobne elite kao što ih imaju Albanci. Naše elite služe samo da bi sebe zadovoljile, naši generali služe da bi dobili vile na Dedinju. Posle ovog je pitanje da li Srbija uopšte više zaslužuje i da postoji.
Sve je to u vaspitavanju, veri i privzenosti toj istoj! MI nemamo tako strogo versko vaspitavanje pa zato i nismo tako zadrti al bi po svemu sudeci trebali biti! Njega ce vise ceniti samo zato sto nas j-e-b-e ko turci u vreme njihove vladavine, a mi ko po navici trpimo to jer smo nekako kroz vekove navikli! 8)
 
Da li Srbija više uopšte zaslužuje da postoji? Vidim da to boli većinu ljudi. I mene boli. Ali me ne boli da pričam o tome već me boli to što je opstanak ove zemlje ozbiljno ugrožen. I oni koji ga ugrožavaju odbijaju svaki progovor na tu temu. Razumljivo. I optužuju one koji bi hteli da spasu ovu zemlju da hoće da je unište zato što pričaju o njenom uništenju. Ljudi shvatite - kada elite u zemlji počnu da se ponašaju na način kako se naše elite ponašaju, a to je kao da ovo nije njihova zemlja i da ih je brig, zemlja propada. Zbog toga je recimo propalo i Rimsko carstvo. Ovaj narod mora da raščisti neke stvari sa sobom ako hoće da spase državu. Mislim da to ljudi ovde vide, ali ne znaju šta da rade. Mislim da sve govori podatak da su Srbi među pet naj depresivnijih nacija dok su Albanci na Kosovu najoptimističkiji narod na svetu!
 
strani placenik:
Da li Srbija više uopšte zaslužuje da postoji? Vidim da to boli većinu ljudi. I mene boli. Ali me ne boli da pričam o tome već me boli to što je opstanak ove zemlje ozbiljno ugrožen. I oni koji ga ugrožavaju odbijaju svaki progovor na tu temu. Razumljivo. I optužuju one koji bi hteli da spasu ovu zemlju da hoće da je unište zato što pričaju o njenom uništenju. Ljudi shvatite - kada elite u zemlji počnu da se ponašaju na način kako se naše elite ponašaju, a to je kao da ovo nije njihova zemlja i da ih je brig, zemlja propada. Zbog toga je recimo propalo i Rimsko carstvo. Ovaj narod mora da raščisti neke stvari sa sobom ako hoće da spase državu. Mislim da to ljudi ovde vide, ali ne znaju šta da rade. Mislim da sve govori podatak da su Srbi među pet naj depresivnijih nacija dok su Albanci na Kosovu najoptimističkiji narod na svetu!
Pa i ti bi bio optimista kad bi se razmnozavao kao oni, nema ti vece srece do dece, a i moras priznati da imaju savrseni metod ratovanja, sve je lepse kad se ratuje preko one stvari! :wink:
 
strani placenik:
Nadam se da ovo gledaju Srpski generali na bi li naučili kako se voli svoj narod i brani svoja zemlja! 1. Haradinaj je prvo ubijao po Kosovu da bi ono postalo nezavisno, 2. onda je nastavio to da radi kao premijer i na kraju 3. je svu odgovornost preuzeo na sebe, svetu pokazao da poštuje sve njegove institucije, da su političari sa Kosova zreli i odgovorni i dobio samo takav pozitivan publicitet. Treći gol za Albance na Kosovu! Haradinaj - Srbija 3:0.

I posle ovog mi je žao što Srbija nema 10% sposobne elite kao što ih imaju Albanci. Naše elite služe samo da bi sebe zadovoljile, naši generali služe da bi dobili vile na Dedinju. Posle ovog je pitanje da li Srbija uopšte više zaslužuje i da postoji.

...koji ti problem imas kad ti je junak covek koji je postao premijer ubijajuci ljude i odsecajuci im usi :shock:
 
Baron Ungern:
Еј, човече, Шиптари послали једног Харадинаја, а ми солидан део некадашњег државног врха ( савезни председник, савезни премијер, министар одбране, начелник генералштаба, председник републике Србије ), да не помињемо на десетине генерала и виших официра.

Ако си овде да би причао НВО приче о томе како се Срби требају суочити са својом кривицом за истребљење диносауруса и рушење кућица пужева голаћа, иди на форум Б(аљезгања)-92, па дивани о томе колико те воља.

А наравно да ће Харадинај отићи, јер и ако буде осуђен то неће бити тешка казна, пошто је Хашки трибунал средство којим САД хоће да оправдају своју војну интервенцију на Балкану.

Upravo tako. Ima li neko da se ne slaze sa ovim?
 

Back
Top