Kako dobiti kanadsku radnu dozvolu

rattlehead

Početnik
Poruka
9
Pozdrav ljudi,

Interesuje me dobijanje radne dozvole za Kanadu, jer je to laksa opcija nego iseljenicka viza. Da li neko moze da mi preporuci neku proverenu agenciju/osobu koja moze da mi obezbedi posao u Kanadi? Kada imas ponudu za posao procedura posle nije teska. Takodje, ukoliko ima nekog sa planovima slicnim mojim neka se javi da razmenimo informacije.
 
Pozdrav ljudi,

Interesuje me dobijanje radne dozvole za Kanadu, jer je to laksa opcija nego iseljenicka viza. Da li neko moze da mi preporuci neku proverenu agenciju/osobu koja moze da mi obezbedi posao u Kanadi? Kada imas ponudu za posao procedura posle nije teska. Takodje, ukoliko ima nekog sa planovima slicnim mojim neka se javi da razmenimo informacije.


Naizgled je laksa opcija, ali poslodavac iz Kanade treba da ti obezbedi ponudu (LMO). Takodje ako uspes da dodjes i ako zelis da posle ostanes u Kanadi, tj. da se prijavis za PR, zanimanje treba da je na listi 0, A ili B (ne C ili D).
Sve informacije imas na zvanicnom imigracionom sajtu.
Ne postoji agencija koja sredjuje radne dozvole za Kanadu. Sve koje tvrde da rade to su prevaranti, tj do sada nisam cuo ni za jednu koja je nekom ikada sredila radnu vizu. Uglavnom su tu da ti uzmu pare.
Ako ikad saznas za takvu agenciju i ljude koji su zaista otisli preko te agencije napisi.

Srecno
 
ja sam upoznao čovjeka u calgaryu koji sređuje papire preko odvjetnika...koliko se sjećam, došao je turistički, našao posao, a poslodavac i odvjetnik sređuju papire...koliko se sjećam rekao je da ga odvjetnik košta 6000$, da li samo dio sređivanja ili sve, neznam...

inače, nisam vjerovao u odvjetnike i te šeme, ali eto moguće je...
 
ja sam upoznao čovjeka u calgaryu koji sređuje papire preko odvjetnika...koliko se sjećam, došao je turistički, našao posao, a poslodavac i odvjetnik sređuju papire...koliko se sjećam rekao je da ga odvjetnik košta 6000$, da li samo dio sređivanja ili sve, neznam...

inače, nisam vjerovao u odvjetnike i te šeme, ali eto moguće je...

Ne bi bio prvi koji je dosao turisticki i nasao posao. Firma obezbeduje LMO, a posle toga moze papire da mu sredi neko ko to profesionalno radi , uglavnom advokat , ili firma. To nema veze sa tzv. agencijama koje ti sredjuju posao.
Takodje mislim da ga deru kao jarca, ako je uspeo da sam nadje posao, spremanje svih papira i takse ce ga kostati manje od 1000$. U toku sam pomaganja jednom prijatelju iz Srbije da dodje ovde na radnu dozvolu pa sam u toku...
 
Ljudi, hvala na odgovorima

@KanadjaninAB

Poznato mi je da nije lako dobiti LMO, jer nije lako naci poslodavca koji ce da se cima zbog tebe, niti je lako da poslodavac dokaze da nijedan Kanadjanin nije zainteresovan za to radno mesto. Znam da su ljudi pre par godina odlazili na tu foru preko neke agencije iz Bosne, Ta agencija vise ne radi, ali rekoh da proverim, mozda ima jos neka. Reci mi koliko je realno nadati se da bi uz neciju pomoc mogao da sredim LMO? Naravno, interesuje me neko zanimanje koje ce mi omoguciti da apliciram za permanent residence kasnije. Hvala jos jednom
 
Poznato mi je da nije lako dobiti LMO, jer nije lako naci poslodavca koji ce da se cima zbog tebe, niti je lako da poslodavac dokaze da nijedan Kanadjanin nije zainteresovan za to radno mesto. Znam da su ljudi pre par godina odlazili na tu foru preko neke agencije iz Bosne, Ta agencija vise ne radi, ali rekoh da proverim, mozda ima jos neka. Reci mi koliko je realno nadati se da bi uz neciju pomoc mogao da sredim LMO? Naravno, interesuje me neko zanimanje koje ce mi omoguciti da apliciram za permanent residence kasnije. Hvala jos jednom[/QUOTE]

@rattlehead

ja sam dobio LMO u zanimanju za permanent resident...
jednom kada nadjes poslodavca, procedura nije previse komplikovana (ako ispunjavas uslove koje mozes procitati na sajtu Kanadske ambasade)

ono sto mogu svima da kazem je da probaju da traze posao u malim mestima, severnim predelima i provincijama, svuda gde Kanadjani nisu bas `odusevljeni` da rade ili su malo placeni.
to su firme spremne da rade LMO i cela procedura traje oko 3 meseca
 
ja sam dobio LMO u zanimanju za permanent resident...
jednom kada nadjes poslodavca, procedura nije previse komplikovana (ako ispunjavas uslove koje mozes procitati na sajtu Kanadske ambasade)

ono sto mogu svima da kazem je da probaju da traze posao u malim mestima, severnim predelima i provincijama, svuda gde Kanadjani nisu bas `odusevljeni` da rade ili su malo placeni.
to su firme spremne da rade LMO i cela procedura traje oko 3 meseca[/QUOTE]

Hvala ti na pomoci. Ovo uliva nadu. Jesi li sam trazio posao preko neta ili ti je neko pomogao? Koja zanimanja prolaze? Ja sam cuo nesto tipa chef, pastry chef, crane operator... ili nesto drugo iz B grupe na listi.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na pomoci. Ovo uliva nadu. Jesi li sam trazio posao preko neta ili ti je neko pomogao? Koja zanimanja prolaze? Ja sam cuo nesto tipa chef, pastry chef, crane operator... ili nesto drugo iz B grupe na listi.[/QUOTE]

na zalost mnogo je lakse ako te neko iz Kanade preporuci.... mada sam cuo da je poneko uspeo i preko neta da nadje posao...
sva zanimanja koja si naveo jesu trazena, + u Alberti sve vezano za rudu i naftu....

ali ima joj jedan problem...ako dobijes posao kao crane operator (na primer) trazice ti u Kanadskoj ambasadi da dokazes da imas iskustva u toj oblasti.
 
Pozdrav svima! Evo taman sam iscitao svih 190 strana na drugoj temi(oci mi pobelele) i jako malo stvari sam nasao vezano za LMO i te stvari,hteo da otvorim temu slicnu ovoj kad vi taman pricate o tome! Super!
Naime,zenin brat,iz Kanade,ima svoju firmu i hoce da mi odradi vizu na tu semu. Cekam ga mi se javi ovih dana kad postavi oglas,odn. osmisli oglas,koji "ne odgovara" nikom osim meni:whistling:. On mi kaze da tu ne bi trebalo da bude nikakvih problema sto se svega toga tice. E sad sta mene brine,imam SSS,masinski tehnicar bez radnog iskustva u radnoj knjizici.Sta ovi iz ambasade traze,da li ce mi praviti problem zbog toga? Ukoliko mu odobre LMO i ako mu ja odgovaram takav kakav jesam,da li ce mi traziti staz,preporuke.... Da li vrede neki kursevi ili sl. da se odrade,barem formalno?
 
Ljudi, hvala na odgovorima

@KanadjaninAB

Poznato mi je da nije lako dobiti LMO, jer nije lako naci poslodavca koji ce da se cima zbog tebe, niti je lako da poslodavac dokaze da nijedan Kanadjanin nije zainteresovan za to radno mesto. Znam da su ljudi pre par godina odlazili na tu foru preko neke agencije iz Bosne, Ta agencija vise ne radi, ali rekoh da proverim, mozda ima jos neka. Reci mi koliko je realno nadati se da bi uz neciju pomoc mogao da sredim LMO? Naravno, interesuje me neko zanimanje koje ce mi omoguciti da apliciram za permanent residence kasnije. Hvala jos jednom

Kao sto rece botexag, ako ti neko obezbedi LMO, procedura je prosta. Ja sad trenutno sredjujem za jednog prijatelja iz Srbije da dodje u firmu u kojoj radim. Sef je na moju preporuku odlucio da pokrene proces. Njegovo je bilo da popuni formulare i posalje kopije pasosa i izvode. Ambasada ce traziti jos referenece prethodnih poslodavaca, ne treba cak ni engleski koliko vidim. Moja pomoc se svela ovde na posrednu komunikaciju izmedju njega i mog poslodavca i to je to.
Inace nije bilo lako naci nekoga da dodje ovde (zvao sam pet bivsih kolega, samo jedan hoce/moze/zeli da dodje).
Ako imas nekog u Kanadi, to je laksi nacin da se dobije LMO, ali dobijaju ljudi i nepoznajuci nikoga ovde.
Srecno.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima! Evo taman sam iscitao svih 190 strana na drugoj temi(oci mi pobelele) i jako malo stvari sam nasao vezano za LMO i te stvari,hteo da otvorim temu slicnu ovoj kad vi taman pricate o tome! Super!
Naime,zenin brat,iz Kanade,ima svoju firmu i hoce da mi odradi vizu na tu semu. Cekam ga mi se javi ovih dana kad postavi oglas,odn. osmisli oglas,koji "ne odgovara" nikom osim meni:whistling:. On mi kaze da tu ne bi trebalo da bude nikakvih problema sto se svega toga tice. E sad sta mene brine,imam SSS,masinski tehnicar bez radnog iskustva u radnoj knjizici.Sta ovi iz ambasade traze,da li ce mi praviti problem zbog toga? Ukoliko mu odobre LMO i ako mu ja odgovaram takav kakav jesam,da li ce mi traziti staz,preporuke.... Da li vrede neki kursevi ili sl. da se odrade,barem formalno?

meni su trazili preporuke i gde sam sve radio....

mozda da razmislis i o opciji spajanja porodice, da brat od tvoje zene alpicira sponzorstvo za nju
ne znam tacne uslove, sve ima na sajtu http://www.cic.gc.ca
 
Poslednja izmena:
Kao sto rece botexag, ako ti neko obezbedi LMO, procedura je prosta. Ja sad trenutno sredjujem za jednog prijatelja iz Srbije da dodje u firmu u kojoj radim. Sef je na moju preporuku odlucio da pokrene proces. Njegovo je bilo da popuni formulare i posalje kopije pasosa i izvode. Ambasada ce traziti jos referenece prethodnih poslodavaca, ne treba cak ni engleski koliko vidim. Moja pomoc se svela ovde na posrednu komunikaciju izmedju njega i mog poslodavca i to je to.
Inace nije bilo lako naci nekoga da dodje ovde (zvao sam pet bivsih kolega, samo jedan hoce/moze/zeli da dodje).
Ako imas nekog u Kanadi, to je laksi nacin da se dobije LMO, ali dobijaju ljudi i nepoznajuci nikoga ovde.
Srecno.

u ambasadi ce ga pitati o detaljima iz poslovne ponude...
intervju ce biti na engleskom, jer je to uslov da bi se radilo u Kanadi (ne mora nikakav pisani dokaz o polozenom engleskom), samo da je kandidat sposoban da se snalazi na engleskom jeziku
Mozda ce ga pitati kako je nasao poslodavca, koje su njegove kvalifikacije za taj posao, gde je u Srbiji (ili gde drugde) obavljao taj posao.
nek pripremi pisane preporuke, kopiju diplome, kurseve, sertifikate, sve sto je vezano za taj posao i dokazuje strucnost iz poslovne ponude
mora se paziti sta se prica jer se kompletan razgovor zapisuje....
takodje ako tvoj prijatelj planira da povede zenu, verenicu, devojku mora da je navede u odredjenom obrascu, i na intervju da kaze da ce i ona doci sa njim (odmah ili kasnije), tako da posle ona nema problema oko papira i radne vize

od zakazivanja u ambasadi, meni je proteklo oko 7 dana do intervjua, i posle intervjua kazu ti da ce odluka o vizi biti doneta za (cini mi se...) max 6 nedelja.
mene su pozvali posle 7 dana, tako da je prakticno cela procedura trajala 14 dana u ambasadi.
na osnovu te vize, posle zena ili devojka moze traziti vizu....
 
meni su trazili preporuke i gde sam sve radio....

mozda da razmislis i o opciji spajanja porodice, da brat od tvoje zene alpicira sponzorstvo za nju
ne znam tacne uslove, sve ima na sajtu http://www.cic.gc.ca

Hvala na odgovoru!
To je zenin brat od rodjene tetke pa ne znam da li je to dovoljno blizak rod. Citao sam ovde o tome http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/family.asp al ne kontam najbolje petu stavku.
Pricao sam sa njim na tu temu al mi je rekao da ta sema i ne prolazi vise najbolje,navodno ih je previse tako doslo pa su poostrili kriterijume.
 
Molim za pomoć,imam pitanja vezana za dobijanje radne vize.Da je za BIH tj.Republiku Srpsku nadležna ambasada u Beču ili u Beogradu?
Pošto je moj suprug već ušao u proceduru dobijanja radne dozvole,da li mora u obrascu navesti da ce mu se pridružiti žena i djeca,pošto nama ne treba viza za Kanadu,naime mi imamo hr pasoše ,a on ide na bosanski pasoš'Hvala
 
u ambasadi ce ga pitati o detaljima iz poslovne ponude...
intervju ce biti na engleskom, jer je to uslov da bi se radilo u Kanadi (ne mora nikakav pisani dokaz o polozenom engleskom), samo da je kandidat sposoban da se snalazi na engleskom jeziku
Mozda ce ga pitati kako je nasao poslodavca, koje su njegove kvalifikacije za taj posao, gde je u Srbiji (ili gde drugde) obavljao taj posao.
nek pripremi pisane preporuke, kopiju diplome, kurseve, sertifikate, sve sto je vezano za taj posao i dokazuje strucnost iz poslovne ponude
mora se paziti sta se prica jer se kompletan razgovor zapisuje....
takodje ako tvoj prijatelj planira da povede zenu, verenicu, devojku mora da je navede u odredjenom obrascu, i na intervju da kaze da ce i ona doci sa njim (odmah ili kasnije), tako da posle ona nema problema oko papira i radne vize

od zakazivanja u ambasadi, meni je proteklo oko 7 dana do intervjua, i posle intervjua kazu ti da ce odluka o vizi biti doneta za (cini mi se...) max 6 nedelja.
mene su pozvali posle 7 dana, tako da je prakticno cela procedura trajala 14 dana u ambasadi.
na osnovu te vize, posle zena ili devojka moze traziti vizu....

Hvala na infu, dobro ce doci u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:
Molim za pomoć,imam pitanja vezana za dobijanje radne vize.Da je za BIH tj.Republiku Srpsku nadležna ambasada u Beču ili u Beogradu?
Pošto je moj suprug već ušao u proceduru dobijanja radne dozvole,da li mora u obrascu navesti da ce mu se pridružiti žena i djeca,pošto nama ne treba viza za Kanadu,naime mi imamo hr pasoše ,a on ide na bosanski pasoš'Hvala



sto se tice procedure radne dozvole i porodice, jedan od obaveznih papira za radnu vizu je i obiteljski obrazac, u kojem je vas suprug duzan da navede vas i decu, roditelje....bez obzira da li cete vi ici sa njime ili ne.

tek kasnije on ce dati izjavu da cete sa njime i vi putovati, pa cete na osnovu njegove odobrene vize i vi dobiti odgovarajuce.

Sto se tice nadleznosti, ja koliko znam ambasada Kanade postoji u Hrvatskoj, tako da je najbolje da njih prvo pozovete, ali u svakom slucaju vas suprug ce dobiti tu info kada bude imao intervju.
verovatno bi mogli papiri za vas da se rade i iz Kanade, ali mislim da cete ih brze zavrsiti kod kuce
 
a kakav je proces kada dobiješ lmo? da li je tko na forumu već prošao to sve?

samo izađeš iz zemlje i ponovno uđeš i nastaviš raditi ili te možda pošalju na odmor dok to sve srede :) ?

ne razumem bas najbolje pitanje?

ako je prva radna viza, kad dobijes LMO i Job Offer onda sa tim dokumentima ides u ambasadu na razgovor i eventualno odobravanje vize

ako produzavas vizu, onda tvoj posodavac 3-4 meseca pre isteka stare opet trazi LMO i salje dokumenta, tebi produzenje vize stigne postom na adresu stanovanja.
ako kojim slucajm ti istekne viza i nova jos nije stigla, taj period ne smes da radis

takodje mora da pazis, ako imas vizu u pasosu za ulazak u Kanadu, njena vaznost je takodje godinu dana, pa se desavalo ljudima koji imaju validne radne dozvole, odu kuci na odmor, pa kad hoce da se vrate ne mogu da udju u Kanadu jer nemaju vizu za ulazak. drugim recima radna dozvola nije dovoljna za ulazak i izlazak iz zemlje, mora se imati odgovarajuca viza (za zemlje sa viznim rezimom)
 
Poslednja izmena:
pa nije tak komplicirano...

ja sam u situaciji da će mi poslodavac produžiti radu dozvolu...viza mi ističe 16.5...kako im baš od 5mj, možda i 4mj počinje najbolji dio sezone za zaradu(najviše posla), ne vjerujem da će me pustiti u 5mj pa sređivati papire po isteku moje vize...proces traje od 3-5mjeseci...

već sam ih pitao i opet ću po povratku, probat ćemo pokrenuti postupak u 2mj, tako da bude gotovo sve u 5mj, prije ili poslije...

sad mene zanima, ako sve prođe kako zamišljamo, ako dobijem to šta trebam dobiti, da li je uopće moguće pokrenuti postupak dok sam ja još na važećoj vizi ili za sve to ipak trebamo čekati da istekne ova stara..

da, ako sve prođe kako zamišljamo, da li samo prije ili na 16.5 trebam napustiti državu i ući sljedeći dan i dobijem novu vizu na imigraciji i to je to ili je malo složenije od toga?

kompliciran sam, ali valjda ste me shvatili :)
 
Poslednja izmena:
pa nije tak komplicirano...

ja sam u situaciji da će mi poslodavac produžiti radu dozvolu...viza mi ističe 16.5...kako im baš od 5mj, možda i 4mj počinje najbolji dio sezone za zaradu(najviše posla), ne vjerujem da će me pustiti u 5mj pa sređivati papire po isteku moje vize...proces traje od 3-5mjeseci...

već sam ih pitao i opet ću po povratku, probat ćemo pokrenuti postupak u 2mj, tako da bude gotovo sve u 5mj, prije ili poslije...

sad mene zanima, ako sve prođe kako zamišljamo, ako dobijem to šta trebam dobiti, da li je uopće moguće pokrenuti postupak dok sam ja još na važećoj vizi ili za sve to ipak trebamo čekati da istekne ova stara..

da, ako sve prođe kako zamišljamo, da li samo prije ili na 16.5 trebam napustiti državu i ući sljedeći dan i dobijem novu vizu na imigraciji i to je to ili je malo složenije od toga?

kompliciran sam, ali valjda ste me shvatili :)

ti si na Work and Travel vizi?
upravo je jedan Nemac kod nas produzio svoju vizu za sledecu godinu.
znaci zahtev se podnosi dok ti je viza vazeca, (oko 3 -4 meseca pre isteka) tako da ti nova viza stigne pre isteka stare.
o tome moras da pricas sa svojim poslodavcem, jer on mora za tebe da podnese papire (LMO i sta vec treba)

sto se tice da li moras da izadjes iz zemlje..mislim da ne moras..jer svima nama ovde nova viza stize postom na adresu
 
Ako bih otisao tamo na turisticku vizu ili nesto tipa work travel, da li bih imao vece sanse za nalazenje posla i dobijanje LMO nego da pokusavam iz Srbije? Da li se LMO moze dobiti za poslove koji nisu strucni, tipa recimo konobar?

naravno da su ti vece sanse ako dodjes ovamo, pa direktno razgovaras sa poslodavcem.
osnovni zadatak je kako ga ubediti da uradi za tebe LMO, jer prvo ta procedura kosta, drugo mora da ceka oko 3-4 meseca da bi ti poceo da radis...

nisam siguran, ali LMO se moze traziti za bilo koji posao, ne mora da bude sa defficitarne liste, ali ne mozes kasnije traziti permanent na osnovu tog rada
mada postoji Provincial Nominee Program za koji se mogu kandidovati semi-qualified jobs...ali to moras pogledati na sajtovima provincija, ne znam nista o tome, niti znam nekoga ko je to probao

pozz
 
Kakva je onda procedura za radnu dozvolu, ako dobijem LMO a vec sam u Kanadi na turistickoj vizi? Koliko poslodavca kosta LMO? Citao sam nesto o Provincial Nominee Programu. U nekim provincijama cak i mozes da postanes PR sa poslom u ugostiteljstvu. Razmisljam da dodjem na turisticku, posto bih imao gde da zivim besplatno, pa da probam da trazim posao. Na koliko se dobija turisticka?
 
ti si na Work and Travel vizi?
upravo je jedan Nemac kod nas produzio svoju vizu za sledecu godinu.
znaci zahtev se podnosi dok ti je viza vazeca, (oko 3 -4 meseca pre isteka) tako da ti nova viza stigne pre isteka stare.
o tome moras da pricas sa svojim poslodavcem, jer on mora za tebe da podnese papire (LMO i sta vec treba)

sto se tice da li moras da izadjes iz zemlje..mislim da ne moras..jer svima nama ovde nova viza stize postom na adresu

da, working holiday viza...

meni je namjera već u prvoj godini(može se maksimalno biti dvije na wh vizi) bila da si nađem poslodavca koji će me sponzorirati i srediti radnu dozvolu, tako da budem na working vizi, a ne wh...pri apliciranju za permanent residenta se gledaju one 3g rada u kanadi... a meni je cilj ako se sve poklopi i ako izdržim odraditi te tri godine na toj working vizi, jer wh viza se ne računa u apliciranju(po nekim pričama računa se pola)...

vidjet ćemo kakav je cijeli taj proces...do 16.5 mi je ova viza, vraćam se 18.1 pa ćemo vidjeti, reći ću im da već tada pokrenu sve, jer proces traje koliko traje...
 

Back
Top