Kopiranje sa hard diska na hard disk?

Guardian

Zainteresovan član
Poruka
456
Uskoro cu kupiti nov racunar, a hteo bih podatke sa starog hard diska da prekopiram na novi! Da li je i kako je to izvodljivo? (novi hard disk ce najverovatnije biti Maxtor 80GB @72000rpm, a stari je Quantum-ov na 3.2 GB, ne znam broj obrtaja, a na njemu se nalazi Win ME kao operativni sistem (neko mi rece da je i to bitno), a novi bi imao Win XP)

Hvala unapred ljudi!
 
Pa pazi... ako zelis da prekopiras celu strukturu diska (ukljucujuci i boot sektor, tj. operativni sistem), najbolje je da to ucinis preko nekog od 'ghost' programa (npr. Norton Ghost, PowerQuest Drive Image etc.), jer se tako kopira cela, neizmenjena struktura diska...

Ako su ti samo podaci vazni, sto covek rece, nakacis hard, podignes koji god OS da koristis, i prebacis podatke sa jednog na drugi (prethodno formatiraj novi disk, jer najverovatnije nece biti formatiran)...

Poz.
 
Postoji stari software FW2 koji može da poveže računare preko printer porta. Ali sigurno nemaš priner adapteri i nemaš ...
DVD prazan ti je 0.25e, a imaš i piši-bbriši DVD-je malo skuplje.
A najbolje je sve snimiti na DVD, za nedaj Bože. Ja inače svakih par meseci snimam kompletne podatke, jer su izgubljeni podaci najskuplji.
Ovako ćeš imati kompletnu arhivu starog računara.
 
Postoji stari software FW2 koji može da poveže računare preko printer porta. Ali sigurno nemaš priner adapteri i nemaš ...
DVD prazan ti je 0.25e, a imaš i piši-bbriši DVD-je malo skuplje.
A najbolje je sve snimiti na DVD, za nedaj Bože. Ja inače svakih par meseci snimam kompletne podatke, jer su izgubljeni podaci najskuplji.
Ovako ćeš imati kompletnu arhivu starog računara.
E STVARNO PRETERUJETE
:dash:
 
Uskoro cu kupiti nov racunar, a hteo bih podatke sa starog hard diska da prekopiram na novi! Da li je i kako je to izvodljivo? (novi hard disk ce najverovatnije biti Maxtor 80GB @72000rpm, a stari je Quantum-ov na 3.2 GB, ne znam broj obrtaja, a na njemu se nalazi Win ME kao operativni sistem (neko mi rece da je i to bitno), a novi bi imao Win XP)

Hvala unapred ljudi!
80Гб махтор??То је неки ''нови'' полован рачунар?Прва ствар,плоча мора да има АТА конектор,а друга да 80 Гб диск мора да буде мастер а овај други слејв,што се на њима подешава џамперима.Распоред џампера имаш на налепници на сваком хард диску посебно.
 
Postoji stari software FW2 koji može da poveže računare preko printer porta. Ali sigurno nemaš priner adapteri i nemaš ...
DVD prazan ti je 0.25e, a imaš i piši-bbriši DVD-je malo skuplje.
A najbolje je sve snimiti na DVD, za nedaj Bože. Ja inače svakih par meseci snimam kompletne podatke, jer su izgubljeni podaci najskuplji.
Ovako ćeš imati kompletnu arhivu starog računara.

Lepo...Lepo...

Ali...NEMOJ VIŠE DA BUNARIŠ TEME..:besan2:..( iz vremena ..POČETKA KRSTARICE..:confused:..:dontunderstand:..)
 

Back
Top