Salvador Dali

joGooOOD:
Ovog raspusta sam bila u njegovom muzeju...moram vam reci da se njegova genijalnost podusara sa ludoscu...skulpture su me malo razocarale ali slike u ulju...uh! :P


cesto ljudi neciju genijalnost povezuju sa ludoscu jer je ne razumeju...:wink:

koje dalijeve skulpture su te razocarale i zasto?
 
lice Mae West i 'el Poll i l Puca' on ima dosta dobro izvajanih skulptura,sve je na mestu,no na sve to on doda aluminijumske predmete,lutke(glave ili ruke)...no recimo lice Mae West je zanimljiv dozivljaj,imash male merdevirne,i malu lupu koja uvecava...to mi je malo... :shock: pitam se gde nadje toliko perike... 8) ali znash kakav je dozivljaj njegov muzej...kao u bajci :wink:
 
nisam videla bas mnogo njegovih dela,jer u madridu imaju samo neke slike(valjda je vecina u barseloni i okolini?),ali zaista ima onih bas interesantnih,mada ja tu vrstu slikanja i ne mogu bas najbolje da protumacim,ali ajde.
sto se tice skulptura nisam videla ni jednu,mada sam imala slicno iskustvo sa pikasovim slikama i skulpturama-slike fenomenalne,a skulpture prosecne a neke cak i ruzne :oops:
 
u Spaniji je njegov muzej a 2. u Americi(ona cuvena slika sa istopljenim satovima je tamo)...joj i ja sam imala priliku da vidim pikassova dela,ma smesno je...iako BLAGO UMETNICIMA BARSELONE!dodju oni tamo sa blokcetom(u muzej)i vezbaju./....ali postojala su 3 jako smesna dela kad je pikasso bio tinejdzer(perverzni grafici... :lol: 8) )josh ljudi prolaze pored i mrtvi ozbiljni prodju pored...no ja ne izdrzah :)
 
jao ,kada se setim...stvarno ima nekih perverznih pikasovih dela,dok ih nisam videla nisam imala pojma da je covek i tako nesto crtao.al,nema ih mnogo,tako da mi nije pokvarilo obilazak...inace,to je bio pikasov muzej u malagi.
 

Back
Top