Ekonomski patriotizam iliti tajkuni?
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Ekonomski patriotizam iliti tajkuni?

Podrazumevano Ekonomski patriotizam iliti tajkuni?

Ko se od politicara danas zalaze, za "domaci" kapital?...Domaci Tajkuni,iz perioda Milosevica i ratnog ili sankcionof profita- samo sire svoja licna carstva i onu-pravu vlast u ovoj zemlji...
    Ko podrzava ekonomski "patriotizam", tj. takav kapital i takve modele privatizacija,i zasto? Po cemu su to ti tajkuni, neverovatni bogatasi- "patriote" u ekonomskom smislu u odnosu na neku multinacionalnu kompaniju

Za kakvu ste dalje privatizaciju,tj. sta je bolje u sustini?
    ( ne ulazeci od slucaja do slucaja,mada primeri mogu)
    -bar deo akcija "malim" ljudima (tu se valjda slazemo svi),pa ostatak prodati:
    -za strane strateske partnere(multi nacionalne kompanije) (A)
    -za domace tajkune (B)

Imamo primer knjaza- koji je imao perspektive prosirenja trzista regionalno (sto je donosio mogucnost danone) ili cisto ubiranje profita na domacem trzistu u lokalu. Tj.kakvu modernizaciju moze da donese Milan Beko?

Primeri efekta stranih ulaganja su Madjarska,ili sad i Rumunija- proizvode sva ova sredstva za ciscenje,Dacia ima pravi bum, pa i kod nas npr.proizvodnja Henkela(Merix,itd).

I kao drugi deo price o tajkunima: da li ste za preispitivanje nekih krupnih propusta koji su prosli po 100 puta kroz paljbu javnosti, a bez ikakve istrage ili krajnjeg rezultata (ako je istraga bilo)?

Dakle kakva je uloga domacih tajkuna tipa:
    Filip Zepter
    Bogi Karic
    Milan Beko...*

I komapnija:
    mobtel
    delta
    nacionalna stedionica
    komercijalna banka...

Ne bi zeleo da se to pretvori u neko prozivanje po stranackoj liniji, vec da rasprava udje u sustinu problema. Svejedno jedan od bezocnih primera koji pada u oci je Velja Ilic, koji sa svoje pozicije ministra svojski zastupa interes Karica. To nije za cuditi, kad su u jos za lokalne izbore bili u opciji da li udju u neki aranzman, tako da te varijante ostaju i za buducnost.
    Eto da bas ne aludiram na neku lovu u toj kombinaciji,samo to -politicka kombinatorika.

U svakom slucaju, opet se drzava pljacka preko mobtela gde drzava nevidi ni p od profita (sav novac se cedi preko "postenih" ugovora tipa 400.000 eura za karicevu cerku pevaljku)

*namerno sam izostavio isprozivanog Koleta, jer se eto ispostavilo da nije kriv za secernu aferu- i zvanicno na kraju. Hajka,hajka, a ko zna sta je drugo(i) bio u pitanju, klasika kod nas: svi vuci siti, ovaca nikad na broju...

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Podrazumevano

ZAR NE MISLIS DA SVE TEME KOJE POSTAVLJAS TREBA DA TRAZE ODGOVOR OD ADMINISTRATORA -
    NE ZELIM DA IZBRISEM 48 SATI ZIVOTA.

AKO KRECES ISPOCETKA SA BIVSIM TEMAMA - TO SAMO ZATRPAVA CINJENICU DA JE NEKI SKOT IZBRISAO 2 DANA RASPRAVA.

Podrazumevano

Ermy look at my new post!

Pisem, pisem, nema razloga da gubis zivce...
    Samo sam vratio ove dve teme.

A da nije mozda ova tema bila polemicna...? Ko ce znati...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Ej cao, opet ja u istom pesnickom raspolozenju, hoces da pocnem sa himnom ili sa pionirima? Evo pocecu na madjarskom ez a harc lesz a vegso csak osze... ti dodaj crtice i tackice tamo gde treba. Posto znas madjarski igrao si futbalicu sa njima, ne bi trebalo to da ti bude problem! 8)

Podrazumevano

Citat Original postavio kaurloto
    Ej cao, opet ja u istom pesnickom raspolozenju, hoces da pocnem sa himnom ili sa pionirima? Evo pocecu na madjarskom ez a harc lesz a vegso csak osze... ti dodaj crtice i tackice tamo gde treba. Posto znas madjarski igrao si futbalicu sa njima, ne bi trebalo to da ti bude problem! 8)
    Jel to neka posalica od sinoc?...
    Ili je neki Sovinizam u naletu?
    Gde su ti te pilile, mislim...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Eto sad, covek ne moze da bude ni super raspolozen, a da ga odmah ne obeleze kao sovinistu. Nije od sinoc i nema posrednih misli, brate samo sam super raspolozenja!

Podrazumevano

Citat Original postavio kaurloto
    Eto sad, covek ne moze da bude ni super raspolozen, a da ga odmah ne obeleze kao sovinistu. Nije od sinoc i nema posrednih misli, brate samo sam super raspolozenja!

Znaci pilule vec pocele da rade posao...

He-he, mala sala sorry

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Ma ovo ti je gore nego pilule, ustanes ujutro i shvatis da se od samog jutra smejes u sebi prosto bozanstveno. Inace ja sam protivnik droge, moze kafa po koja cigareta al trava, droga i tak ta cuda jok! Ne ljutim se ja, samo ti napred, mozda i na tebe predje ovo hip - hop super raspolozenje! 8)

Podrazumevano

Ako je tema presiroka, moze to i po primerima:

Da li je Mobtel pljacka drzave za po 20+ miliona eura godisnje (na ime dividendi)

Ovo je priblizna procena koliko Karic krade od drzave - 15+ miliona eura godisnje (plus sav dug do danas)
    Kad je bila prinudna naplata onog retro poreza na extra profit, racun mobtela je bio zatvoren dok nije naplacen novac. I u zvanicnom izvestaju za taj kvartal, zarada mobtela je iznosila astronomskih 250 miliona dinara. Znaci 4 kvartala po toliko - milijardu dinara, polovina (pola drzavi)- 500 milona. A po tadasnjem kursu,ako ne gresim to je priblizno 15 miliona eura, a tu dodati i NIKAD NAPLACENE DIVIDENDE DO DAN DANAS, od samog osnivanja.

Podrazumevano

Kao i obicno, ucesnici ovog foruma su dovoljno zreli samo da bi raspravljali o pederima i homoseksualnosti,da i o manjinama... ops:

Vreme je da se ozbiljnije teme ostave za neki drugi forum. 8)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio Headhunter
    Kao i obicno, ucesnici ovog foruma su dovoljno zreli samo da bi raspravljali o pederima i homoseksualnosti,da i o manjinama... ops:

Vreme je da se ozbiljnije teme ostave za neki drugi forum. 8)
    Hedi nemoj tako, mene si izostavio ja sam samo u intermecu i to moras priznati da biram dobre pesme, a to nije za bacanje! :wink:

Slične teme

1. EKONOMSKI FAX U BGD-U VS.OSTALI EKONOMSKI FAKULTETI
    Autor bobos u forumu Univerzitet u Beogradu
    Odgovora: 1188
    Poslednja poruka: 28.06.2013., 22:00
  2. Tajkuni ili poslovni ljudi
    Autor BLAJBI u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.04.2009., 22:16
  3. Poslodavci-tajkuni, trgovci-monopolisti sa politicarima
    Autor Trazim_curu_zabrak u forumu Politika
    Odgovora: 0