Politicka ideologija - govor mrznje

Headhunter

Primećen član
Poruka
949
Koji je najveci problem ove zemlje? Ekonomija, nedefinisanost, kriminal...? Po meni to je:
Kao politicka ideologija - govor mrznje.

Nametanje slabih argumenata,ili cak izmisljotina u beskonacnim ponavljanjima, vise nisu politicke floskule- vec je to jedna prava pravcata ideologija.
Primer ideologije - nacizam- ima upliva i ovde, a skinsa ima svuda, jos samo fale u pekingu, da mlate kinezi skinsi- kineze...To je koliko ona moze biti razorna.


Kod nas formirana ideologija je "patriotizam" vs. "izdajnistvo"/"narko demokratija" (bolji naziv zahteva experte politikologe i psihologe).
Kreirana od Slobe, danas je ozivljena u renesansi ta ideologija sa Srs-pratecim parolama 'narko-demokrate', itd. Opasnost takve ideologije je deljenje ljudi!
U Nemackoj 38 su bili podeljeni takvom ideologijom mrznje Nemci-Jevreji.


A ovde Srs kao i ranije Sps, deli Srbe na dva dela- patriote / izdajnici(narko-demokrate) , to inace nigde na svetu ne bi bilo ni polemicno kao fasizam,samo je ovde normalno. Dakle u nazy Nemackoj su mogli stradati samo Jevreji , dok je kod nas situacija gubis-gubis (za razliku od one eng. uzrecice win-win).
Sta god da se desi, pola naroda ce se osecati po-sra-no, ko je kriv za to? Ako ne takva ideologija (kojom srs lopata kroz groblja i septicke jame recnika,ka vlasti)


p.s. Tema je vec postojala pre 8 marta i nestanka tog dana mrmota 8)
 
Ja te pesmice niam pevao (he-he bio sam srecom mladji). A to me brkas sa ovim politicarima tipa Seselj koji su bili clanovi komunisticke partije,dok nisu skapirali gde duva vetar. A TO NIJE TEMA, vec njihova nova ideologija- FASIZAM (bar u toj domacoj varijanti) O tome mozemo ako smes?
 
Говор мржње није идеологија, већ појава у друштвеном животу.

При томе, доста смо видели како и друга страна зна да користи говор мржње: "Милошевићев режим без Милошевића" ( Чеда ), "обијачи трафика" ( општа пракса ), "политички кишобран земунског клана" ( Беба ), "необавештени председник" ( Мићуновић ), "клерофашисти" ( општа пракса ), "пуковници зилотске паравојне цркве" ( Беба ), "ретроградна свест" ( општа пракса ), да не набрајам даље.

Притом, ако радикали деле на "патриоте и издајнике", ДС, Сорошеви кондотјери и чедоиди Србију деле на "напредну и ретроградну", "европску и антиевропску", "националну и грађанску" - у овом последњем "грађански" никада нису јасно дефинисали, па је тим опаснија подела пошто нису јасни критеријуми ко је "грађански оријентисан" а ко није. Притом, и речи које немају негативно значење ( популистички, конзервативци ) користе као пежоративе.
 
Ma dajjj, samo si tri godine mladji, pa to nije tako strasno, plava kapica, maramica crvena, a pesmice si morao znati, alo pa to ti je bilo obavezno, nemoj da se vadis! Nisam clan niti sps niti srs, a stalni clan sam frizidera! Moram priznati da sam najbolji hleb jeo u Begesu, a da o pljeskavicama i ne govorim, u Vojvodini nema tako dobrih il ja nisam nalecivao. Tema ti je krajne ozbiljna pa sam mislio da je malo produhovim pesmama, znas kao na velikom odmoru, u pauzama izmedju ucenja uvek dobro dodje po koja pesmica o junacima. :lol: :lol: :lol: 8)
 
kaurloto:
Ma dajjj, samo si tri godine mladji, pa to nije tako strasno, plava kapica, maramica crvena, a pesmice si morao znati, alo pa to ti je bilo obavezno, nemoj da se vadis! Nisam clan niti sps niti srs, a stalni clan sam frizidera! Moram priznati da sam najbolji hleb jeo u Begesu, a da o pljeskavicama i ne govorim, u Vojvodini nema tako dobrih il ja nisam nalecivao. Tema ti je krajne ozbiljna pa sam mislio da je malo produhovim pesmama, znas kao na velikom odmoru, u pauzama izmedju ucenja uvek dobro dodje po koja pesmica o junacima. :lol: :lol: :lol: 8)

"Seselja je proboo, kao Pontije Pilat Isusa Hrista..." *

* Pjesnik XXX Nogo, sa "naucnog" skupa Srs-a u Steva Centru, eto i ja cuo (nazalost) neku noviju "pesmu"
 
Baron Ungern:
Говор мржње није идеологија, већ појава у друштвеном животу.

При томе, доста смо видели како и друга страна зна да користи говор мржње: "Милошевићев режим без Милошевића" ( Чеда ), "обијачи трафика" ( општа пракса ), "политички кишобран земунског клана" ( Беба ), "необавештени председник" ( Мићуновић ), "клерофашисти" ( општа пракса ), "пуковници зилотске паравојне цркве" ( Беба ), "ретроградна свест" ( општа пракса ), да не набрајам даље.

Притом, ако радикали деле на "патриоте и издајнике", ДС, Сорошеви кондотјери и чедоиди Србију деле на "напредну и ретроградну", "европску и антиевропску", "националну и грађанску" - у овом последњем "грађански" никада нису јасно дефинисали, па је тим опаснија подела пошто нису јасни критеријуми ко је "грађански оријентисан" а ко није. Притом, и речи које немају негативно значење ( популистички, конзервативци ) користе као пежоративе.

Prvo da rascistimo sta sve Baron trpa u "govor mrznje" - njemu je najgori i najpodrigudniji izraz: "neobavesteni predsednik"

Eto sta on navodi (bar je juce) kao primer govora mrznje,i podele "naroda". Krajnje objektivno i Strasnooo...

Jos strasniji mu je primer "obijac trafika" Treba li dalje komentarisati, i da li se ista od toga moze podvesti pod isti krov sa mojim navedenim primerima PRAVOG GOVORA MRZNJE, a ne ovog Baronovog politikanstva i dss- demagogije?
 
kaurloto:
Dobro je, vec sam pomislio da si operisan od muzike al ovako, pa iako je novijeg datum dobro je. Samo, moje su nekako lepse, neznije, nekako imaju duha al ove tvoje, neznam, nekako nemaju neke emocije, nisu lake za pamcenje. Daj drugu! :wink: :lol: 8)

Sve same hriscanske melodije i prizvuci: Seselj=Isus Hrist, ajde molim te nisi dobro slusao...

Ponovo slusaj,i da te mori vidim u Sava Centar kako pevas na sledecem skupu. Ili to ili si izdajnik i anti-hriscanin :wink: :lol: :lol:
 
Ej, nemoj po Hristu da mi udaras, videh ga ja u tvojim pesmama i osetih njegovo prisustvo, izvini sto ne rekoh odma! Sto se tice pevanja, tu sam br.1 bio nekad al sad, promeni se zanr pa mi vise nisu mile pesmice! Nisam antihrist(bio sam leta 2004-a u manastiru Ostrog da se pomolim za duse naroda,i inace nosim pravoslavni krstic al ipak ne mislim da nosenje bilo kakvog znamenja govori o velicini vere)J sam ti bre apolitican, jer jos nisu smislili partiju u koju bi se ja uclanio. :wink: 8)
 
Нема шта да ме погађа израз "необавештени председник". Никада нисам био председник, а што се тиче обавештености, Headhunter, за тебе сам ЦИА + Мосад + КГБ + МИ-6. :lol:

Али сјајно је што си још оне најбезазленије примере истакао, јер имамо сјајне примере лажи које пласира ДС.

"Необавештени председник":[i/]
Парола настала извлачењем из контекста Коштуничине изјаве приликом хапшења Милошевића, када се Коштуница на челу савезне делегације налазио у Француској, а која гласи: Влада Србије ниједног члана делегације није обавестила да се спрема хапшење Милошевића и тиме је делегацију довела у неприлику када је током преговора примљено обавештење о хапшењу.

Што се тиче "обијача трафика", о овој лажи ДС-а сам писао на првој страници теме "И као студент Ђинђић је волео да краде", па погледајте, мрзи ме да се понављам.

А проста здрава памет нам говори да су изрази "клерофашиста" или "ретроградна свест", од којих први ДС-овци користе према ДСС-у а други према свим странкама које нису њихови коалициони партнери далеко тежи од "необавештен" и "обијач". Но Headhunter-у нећу то узети за зло, јер је аљкава употреба термина само један од показатеља његове неукости.
 
Baron Ungern:
Нема шта да ме погађа израз "необавештени председник". Никада нисам био председник, а што се тиче обавештености, Headhunter, за тебе сам ЦИА + Мосад + КГБ + МИ-6. :lol:

Али сјајно је што си још оне најбезазленије примере истакао, јер имамо сјајне примере лажи које пласира ДС.

"Необавештени председник":[i/]
Парола настала извлачењем из контекста Коштуничине изјаве приликом хапшења Милошевића, када се Коштуница на челу савезне делегације налазио у Француској, а која гласи: Влада Србије ниједног члана делегације није обавестила да се спрема хапшење Милошевића и тиме је делегацију довела у неприлику када је током преговора примљено обавештење о хапшењу.

Што се тиче "обијача трафика", о овој лажи ДС-а сам писао на првој страници теме "И као студент Ђинђић је волео да краде", па погледајте, мрзи ме да се понављам.

А проста здрава памет нам говори да су изрази "клерофашиста" или "ретроградна свест", од којих први ДС-овци користе према ДСС-у а други према свим странкама које нису њихови коалициони партнери далеко тежи од "необавештен" и "обијач". Но Headhunter-у нећу то узети за зло, јер је аљкава употреба термина само један од показатеља његове неукости.


A da nije u tem Zrenjaninu centar CIA-e za Balkan i juznu Madzarsku?
:wink:
 
Strasno je ono, sta ti ubacujes u kontekst "govora mrznje". To za neobavestenost Kostunice i Jocicev -KRIMINALNI DOSIJE.

Ako je to isto kao 15 godina mrznje i lazi,i podela Srba od strane crno-crvenih kojima se sada prikljucuje i dss, onda ...Onda si nerealan i preopterecen Kostunicom i Jocicem (jadni oni zbog takvih "govora mrznje" prema njima jadnima)
 
Headhunter:
Strasno je ono, sta ti ubacujes u kontekst "govora mrznje". To za neobavestenost Kostunice i Jocicev -KRIMINALNI DOSIJE.

Ako je to isto kao 15 godina mrznje i lazi,i podela Srba od strane crno-crvenih kojima se sada prikljucuje i dss, onda ...Onda si nerealan i preopterecen Kostunicom i Jocicem (jadni oni zbog takvih "govora mrznje" prema njima jadnima)
Intermeco ljudi! Ajd sad cemo pesmu: ovo je ovde balkan od bajage, a odmah posle nje moze kada hodas ne zastajkujes od corbe, jer mislim da vi ovde pricate u hodu, jede li ko od vas rucak ili neko takvo jelo? Ako moze neki recept imam problema sa stolicom dok vas citam! 8)
 
Headhunter:
Strasno je ono, sta ti ubacujes u kontekst "govora mrznje". To za neobavestenost Kostunice i Jocicev -KRIMINALNI DOSIJE.

Ako je to isto kao 15 godina mrznje i lazi,i podela Srba od strane crno-crvenih kojima se sada prikljucuje i dss, onda ...Onda si nerealan i preopterecen Kostunicom i Jocicem (jadni oni zbog takvih "govora mrznje" prema njima jadnima)

Говор мржње је говор мржње, а лаж је лаж, и нема везе да ли траје 15 година, 4 године или недељу дана. Није ствар у квантитету већ у квалитету, и не у форми него у суштини.
 
Baron Ungern:
Headhunter:
Strasno je ono, sta ti ubacujes u kontekst "govora mrznje". To za neobavestenost Kostunice i Jocicev -KRIMINALNI DOSIJE.

Ako je to isto kao 15 godina mrznje i lazi,i podela Srba od strane crno-crvenih kojima se sada prikljucuje i dss, onda ...Onda si nerealan i preopterecen Kostunicom i Jocicem (jadni oni zbog takvih "govora mrznje" prema njima jadnima)

????? ????? ?? ????? ?????, ? ??? ?? ???, ? ???? ???? ?? ?? ????? 15 ??????, 4 ?????? ??? ?????? ????. ???? ????? ? ?????????? ??? ? ?????????, ? ?? ? ????? ???? ? ???????.
A, evo i podrske iz kancelarije CIA-e za juznu Madzarsku....
"njitna je forma....".....
A jel forma bila bitna Seselju kad je isao u onu nesretnu BIVSU RSK da laze one jadne ljude tamo, kako ce "...Svbija ici do linije Kavlobag, Vivovitica...."
Sta li je tad razmisljao o formi?
Isto sranye drugo pakovanje, mora biti....
Ne znam..."nisam pametan"....

A laz o Srbiji, o Srbima i svemu sto ima veze sa nama, ne traje ni 15 godina, ni 4 godine, nego traje otkad smo prigrlili "prebege iz Ostereich", poznatije kao Slovence i Rvate, a sada mozemo samo da se davimo na tom lilihipu (da ne upotrebim neki "specificniji" izraz), dok ne umremo svi...
 
Baron Ungern:
"?????????" ? "??????????? ?????" - ???? ?*??? ???? ????? ????????, ?? ??? ? ???? ?? ?????
cudan je osecaj sloziti se politickim neistomisljenikom...ali, slazem se sa tobom...
ceo XX vek je protekao u sanjanju i nedosnivanju snova o VELIKOJ SRBIJI....
Mene rastuzuje cinjenica da ljudi ne shvataju da je Srbija tamo gde su Srbi...ne tamo gde granicni kamen kaze "SER"...
Nazalost, zemlja nam lici na polje izgubljenih snova i propalih ideologija, natopljena je krvlju, bratoubistvo je najcesci oblik nasilne smrti...i mi smo onda na nesto tu ponosni...umesto da se saberemo, da vidimo gde smo, sta nam je ostalo i pocnemo da gradimo dalje i vise...
 
Headhunter:
Koji je najveci problem ove zemlje? Ekonomija, nedefinisanost, kriminal...? Po meni to je:
Kao politicka ideologija - govor mrznje.

Nametanje slabih argumenata,ili cak izmisljotina u beskonacnim ponavljanjima, vise nisu politicke floskule- vec je to jedna prava pravcata ideologija.
Primer ideologije - nacizam- ima upliva i ovde, a skinsa ima svuda, jos samo fale u pekingu, da mlate kinezi skinsi- kineze...To je koliko ona moze biti razorna.


Kod nas formirana ideologija je "patriotizam" vs. "izdajnistvo"/"narko demokratija" (bolji naziv zahteva experte politikologe i psihologe).
Kreirana od Slobe, danas je ozivljena u renesansi ta ideologija sa Srs-pratecim parolama 'narko-demokrate', itd. Opasnost takve ideologije je deljenje ljudi!
U Nemackoj 38 su bili podeljeni takvom ideologijom mrznje Nemci-Jevreji.


A ovde Srs kao i ranije Sps, deli Srbe na dva dela- patriote / izdajnici(narko-demokrate) , to inace nigde na svetu ne bi bilo ni polemicno kao fasizam,samo je ovde normalno. Dakle u nazy Nemackoj su mogli stradati samo Jevreji , dok je kod nas situacija gubis-gubis (za razliku od one eng. uzrecice win-win).
Sta god da se desi, pola naroda ce se osecati po-sra-no, ko je kriv za to? Ako ne takva ideologija (kojom srs lopata kroz groblja i septicke jame recnika,ka vlasti)


p.s. Tema je vec postojala pre 8 marta i nestanka tog dana mrmota 8)


Slušaj ti, Glavolomac,(Eremita)ti si taj i tebi slični koji su opterećeni,jako,silno..I upravo zato što su ili zlonamerni ili ne znaju ništa.Možda si ti mlad,dete,pa ti se to može oprostiti.Ali.ja relativno kratko posećujem ovaj Forum.No bez obzira ti ćeš me verovatno svrstati u kategoriju FAŠISTA ili DEMOKRATE,(IAKO JE to drugi naziv Za USKOGRUDE LJUDE,DA NE KAŽEM...),i ja mogu da zaključim da ti imaš silni problem,i ti i tebi slični,iz drugih partija(ja sa moje 43 nisam i neću,AKONEPOLUDM,(kako divan nick je imala neko???) pripadati nikom=:),I ZATO SE OSTAVI DETINJE,jeftine demagogije,slične radikalskoj.
Ne branim DSS,pogotovo ne njenog lidera ili marginalnu pojavu,a koja jeste ministar policije.

I da dodam očekujem,da nam V.Koštunica,za koga sam pre 13-14. g.mislio da će biti izbavljenje Srbije odgovori: (iako je to možda ne bitno sa njegovim sadašnjim položajem):
1.Zašto je promenio prezime?(premda je to lično)
2.Zašto za svoga oca,koji je bio načelnik(šef,nebitno),PREKOG OKRUŽNOG SUDA od 1944.god. kaže da nije okrvavio ruke,kada znamo svi da je morao,(I da nije hteo),na sličan način Aleksa Đilas,kaže za svog 0ca,Milovana Đilasa,koji je u crno zavio Crnu Goru.
NA KRAJU JAKO BITNO!
3.Niste vi krivi za zlodela vaših predaka,ali se sa tim morate suočiti,inače potvrđujete tezu da ste stvarno "SPAVAČI",ali UDBE,koji se aktiviraju po potrebi,PREMDA JA MISLIM ZA vAS Smatrajući vas za časnog čoveka,da ste u SEBI,odavno rasčistili sa tim.
 
Zasto je demagogija prozivati nekoga za sirenje mrznje i podela u narodu? Pa ti likovi koje prozivam su najveci licemeri i demagozi! Imam li pravo da to kazem, imam , i ko mi brani da ih prozivam za njihove reci i dela ?

Ja lepo pitam jeli normalno da jedni pricaju "narko-demokrate" i "izdajice", a drugi da oslobadjaju Legiju sudjenja, i pre kraja sudjenja ? Ko su bre ti likovi da se kace po tv-u svaki dan i primaju poslanicke plate od 100.000 ?? (da ne spominjem vokabular koji tamo upotrebljava ta stoka od poslanika)
 
Headhunter:
Zasto je demagogija prozivati nekoga za sirenje mrznje i podela u narodu? Pa ti likovi koje prozivam su najveci licemeri i demagozi! Imam li pravo da to kazem, imam , i ko mi brani da ih prozivam za njihove reci i dela ?

Ja lepo pitam jeli normalno da jedni pricaju "narko-demokrate" i "izdajice", a drugi da oslobadjaju Legiju sudjenja, i pre kraja sudjenja ? Ko su bre ti likovi da se kace po tv-u svaki dan i primaju poslanicke plate od 100.000 ?? (da ne spominjem vokabular koji tamo upotrebljava ta stoka od poslanika)
Cao, nije me bilo jedno vreme, malo sam se prosetao, al eto me bas na jos jedan intermeco, kad mi niko nedade recept morao sam biti samouk! Dobar ti onaj fazon sa pilulama lilulama. Evo sad bi mogli malo od Psihomodo pop-a ja volim samo sebe i jedino sebe! :lol: 8)
 
kaurloto:
Headhunter:
Zasto je demagogija prozivati nekoga za sirenje mrznje i podela u narodu? Pa ti likovi koje prozivam su najveci licemeri i demagozi! Imam li pravo da to kazem, imam , i ko mi brani da ih prozivam za njihove reci i dela ?

Ja lepo pitam jeli normalno da jedni pricaju "narko-demokrate" i "izdajice", a drugi da oslobadjaju Legiju sudjenja, i pre kraja sudjenja ? Ko su bre ti likovi da se kace po tv-u svaki dan i primaju poslanicke plate od 100.000 ?? (da ne spominjem vokabular koji tamo upotrebljava ta stoka od poslanika)
Cao, nije me bilo jedno vreme, malo sam se prosetao, al eto me bas na jos jedan intermeco, kad mi niko nedade recept morao sam biti samouk! Dobar ti onaj fazon sa pilulama lilulama. Evo sad bi mogli malo od Psihomodo pop-a ja volim samo sebe i jedino sebe! :lol: 8)


Da znaš kaurloto,da sam i ja krajem 80-ih voleo Psiho modo pop,ali mi je bila mnogo draža "Frida",ovaj mali,ili mala nikako da shvati PRINCIPE(kao i mnogi),NEGO SE SAMO DRŽI DETALJA.
DETE,SVET OVAJ KAKAV JESTE,nikakav,zlikovački ili divan,odavno ne počiva NA DETALJU,NEGO PRINCIPU.

I nema više suverenih država,nije to ni SAD(Engleska,ili Australija),nažalost ili na sreću to su ostaci polovine 20 veka.SVETOM vladaju multinacionalne kompanije,ovde ih još nema,oni postavljaju i kreiraju pravila IGRE,a mi možemo jedimo kao ljudi da vrištimo:MARŠ U....
 

Back
Top