Imam vishe problema

Mr.Shishmish

Domaćin
Poruka
4.036
Deshavaju mi se neke stvarno chudne stvari sa rachunarom u poslednje vreme ! Pa ako neko zna dijagnozu i lek za neki od dole navedenih problema, slobodno neka javi !

1. Rachunar se ponekad restartuje sam od sebe i to uglavnom kada “radim” sa Winamp-om ! Posle tog restarta mi izbaci onaj poznati prozor sa opcijama da nastalu greshku poshaljem Microsoftu ili ne !!! Uglavnom tu mi prijavi neki error > c/windows/minidump/< !!! Shta je to minidump ???
2. Ponekad kada gasim comp. iako su svi programi vec ugasheni izbaci mi prozor koji me obaveshtava da se gasi josh jedan program !!! poshto taj prozor brzo nestane, uspeo sam samo da prochitam (otprilike) da zatvara neshto “centintel.exe” !!! Shto mi je skroz ne poznato ???
3. Ponekad se comp uspri do yaya ili jednostavno se ukochi !!!
4. Chesto mi I prijavljuje greshke (Microsoft explorer eror) kada pokusham da otvorim neki obichan folder. NPR. Kliknem da otvorim folder – na trenutak se sve ukochi – pa na trenutak nestanu sve ikonice sa desktopa i onda se sve kao vrati na normalu !!!
5. Danas mi se desilo i to da su ikonice nestale i nisu se pojavile dok nisam resetovao comp !!!
Izludecu vishe od svega zato vas molim dajte neki savet, mrzi me vishe da instaliram windows poludecu od toga skroz !!!
Usput da navedem da koristim Panda titanium 2005 (trial verziju) ; Adaware SE personal ; Spyboat S&D 1,3 redovan update !!! I kada njima skeniram comp sve je chisto a ubedjen sam da nije bre !!! E da i CW shreder ne nadje nishta !!!
Dajte neki savet da izlechim mog ljubimca !!!
P.S. Ako bi napisao ovde sve procese koje imam da li bi neko znao da mi kaze koji su mi procesi tu ne potrebni, jer mi se chini da ih imam mnogo ranije sam ih imao 22-23 a sada 29-30 !!!
Boli me glava vishe od ovog rachunalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!
Eeeeeeee i josh neshto chemu sluzi Java virtual machine (poshto je moj browser opera nema) !!! Mislim da je dosta za danas !!!
 
shishmish01:
Pa ako neko zna dijagnozu i lek za neki od dole navedenih problema, slobodno neka javi !

2. Ponekad kada gasim comp. iako su svi programi vec ugasheni izbaci mi prozor koji me obaveshtava da se gasi josh jedan program !!! poshto taj prozor brzo nestane, uspeo sam samo da prochitam (otprilike) da zatvara neshto “centintel.exe” !!! Shto mi je skroz ne poznato ???
Evo, usudio sam da ti se javim, jer si napisao "...slobodno neka javi !" :)
Sto se tice ove druge tacke, malo konsultovah google i samo na dva mesta nadjoh referencu za "centinel". Na jednom mestu se pominje kao neki novi trojanac, a na drugom je sa nekog ceskog sajta, ali je link neispravan, pa ne znam sta pise, ali pominje da mu se taj "centinel" pojavljuje kad gasi racunar.

Definitivno misli da si zakacio ili trojanca ili virus. Ako je "centinel" nesto sasvim novo, velika je verovatnoca da nijedan trojan remover ili spyware program nece jos biti u stanju da ga otkrije i eliminise. Do daljeg.
Uglavnom, poksaj sa sto vise programa da prekonbtrolsies sistem. Takodje, proveri u procesima, da li se pominje taj centinel, kao i u regiostry bazi (ali pazi sa njom)
 

Back
Top