Preporuka za izbor graficke kartice

snaja88

Veoma poznat
Poruka
11.260
Nadam se da ovde ima iskusnih ljudi za oblast kompjutera itd. pa jer bi neko mogao da preporuci neku dobru ali ne preterano skupu graficku karticu pretezno za igrice? Medal of Honor (nov) mi uvek koci i secka kad se u kadru pojavi npr. vise od 3-4 coveka...
ps Sada imam Radeon 9200 3D Club
 
nVidia FX5000 generacija je prevazidjena, kao ATI 9000 serija.
Glupo bi bilo dati pare sad na te karte, kad ce recimo do kraja leta da se nove generacije potpuno odomace i na entry level masinama. Onda ce banuti neke nove igre koje ce mozda odbijati da rade bez adekvatne hardwareske podrske i vi ste ponovo u situaciji da ganjate novu kartu. A staru dajete u bescenje. Posto je vec rec o igrama. Nove generacije opet imaju tri klase, pa za svaki dzep se nadje po nesto.
 
U pravu si da su to prevazidjene karte.Meni je naletela shema pa me ta FX5700 izadje skoro dzabe a uvek ce biti igara koje ce svojom pojavom zahtevati nesto sto hardverski nece moci da se isprati.Za ljude koji zive za igre to su veliki problemi pogotovu u nasim uslovima.
 
Mozda bi ja pre radeona 9600xt ipak pre pazario neku nVidia karticu sa 6600 čipom.
Cena je ista (čak je 6600 nešto jeftiniji) a 6600 ima za 1000 poena bolji skor u 3DMark-u03 od 9600xt,sto nije malo za isti cenovni rang.
Verovatno ces sa 6600 dobiti dugovečniju karticu jer 9600xt je ipak na zalasku svoje karijere.
 
Na kraju krajeva... sve zavisi od toga sta ces sa kartom. Ako ces da se igras Medal of Onora samo... u principu je i FX/9000 generacija dovoljna. E, sad ako postoje i vece ambicije, nestrpljivo ocekujes nov naslov iz omiljenog serijala u bliskoj buducnosti (kao sto je novi GTA: San Andreas npr.) onda moras da racunas da ce ti ipak biti potrebno nesto jace i dugvecnije. To je dakle prva stvar za koju moras da se odlucis!!!
 
Kad_LupimLupim:
Na kraju krajeva... sve zavisi od toga sta ces sa kartom. Ako ces da se igras Medal of Onora samo... u principu je i FX/9000 generacija dovoljna. E, sad ako postoje i vece ambicije, nestrpljivo ocekujes nov naslov iz omiljenog serijala u bliskoj buducnosti (kao sto je novi GTA: San Andreas npr.) onda moras da racunas da ce ti ipak biti potrebno nesto jace i dugvecnije. To je dakle prva stvar za koju moras da se odlucis!!!
Pa daj malo objasnite sta vi koristite od grafike. koje su im cene i za sta su sposobne te koje imate i koje su im cene ototprilike i sta i posto planirate da eventualno kupite kada bi kupovali.
Ja igram dosta igara pa i taj medal, jedino mi puca grafika na fifi 2004 i 2005,( mozda su demoi neispravni),inaca kod mene je stara ploca asus a7s333,512Mbajta, procesor 2400+, grafika nvidija geforce mx 460 pa me cudi kako je to relativno dobro radilo ali posto je doslo vreme da se kupi nova maticna pa grafika pa jos memorije interesuje me gde bi po nekoj pristojnoj ceni na primer: te tri stvari za oko 250 e da se kupe a i ako mogu za ovo sto se skine da nesto dobijem pa bi se i ovo 250 povecalo
:?: :lol:
 
Kad_LupimLupim:
Na kraju krajeva... sve zavisi od toga sta ces sa kartom. Ako ces da se igras Medal of Onora samo... u principu je i FX/9000 generacija dovoljna. E, sad ako postoje i vece ambicije, nestrpljivo ocekujes nov naslov iz omiljenog serijala u bliskoj buducnosti (kao sto je novi GTA: San Andreas npr.) onda moras da racunas da ce ti ipak biti potrebno nesto jace i dugvecnije. To je dakle prva stvar za koju moras da se odlucis!!!
Pa zna li se zahtevnost GTA San Andreas?
 
Alo ljudi, sta pricate vi ? Ovaj kaze FX/9000 serija (koja ne postoji), onda Backy dodaje uz svoj FX 5700 JOS CITAVIH 250 Evra za 6600 GT koji kosta 190 evra, ako ne i manje...??!??! WTF ?!? :roll: :roll: Misliim...stvarno...Po meni, best buy je bio FX 5900 XT, koji i dalje nije toliko los izbor. Ali sto ga kupovati sad, kad je dosao 6600 i jos GT koji je jeftiniji od njega. 8) Mora se uzeti u obzir i to, da je GTA: Vice City, radio fino na mnogo slabijim masinama sa GF 2 ! Zasto bi onda San Andreas skocio skroz na 6600 ?? :x Engine igre uopste nije toliko zahtevan. Jedino treba malo vise memorije (oko 512), i procesor Intel 2.0 GHz ili ekvivalent... :wink: p0zz
 
@drago41: Ja bih ti preporucio 6600GT , dok ti jos memorije preko tih 512, stvarno nije toliko potrebno...6600GT je prilicno jeftin za svoje performanse i za tih 190 evra neces naci nista bolje. Ja bih u zamenu za svoj 5900XT uzeo 6600GT, mada bih ga uzeo i ranije, pre nego sto sam kupio 5900, ali tad jos nije bilo 6600 u AGP varijanti...posle mesec dana se pojavio...:( bedak. A za sta su sve sposobne ove dve kartice? Mislim da rasta zna strucnije da ti odgovori. Mogao bih samo neke osnovne elemente da ti navedem iz iskustva, a ostalo da citiram iz drugih izvora. :wink: :arrow:
 
FataL1ty:
@drago41: Ja bih ti preporucio 6600GT , dok ti jos memorije preko tih 512, stvarno nije toliko potrebno...6600GT je prilicno jeftin za svoje performanse i za tih 190 evra neces naci nista bolje. Ja bih u zamenu za svoj 5900XT uzeo 6600GT, mada bih ga uzeo i ranije, pre nego sto sam kupio 5900, ali tad jos nije bilo 6600 u AGP varijanti...posle mesec dana se pojavio...:( bedak. A za sta su sve sposobne ove dve kartice? Mislim da rasta zna strucnije da ti odgovori. Mogao bih samo neke osnovne elemente da ti navedem iz iskustva, a ostalo da citiram iz drugih izvora. :wink: :arrow:

Zahvaljujem se na odgovoru i dobroj volji narocito meni je i ova cetvorka radila dobro sa 512mb pa racunam da ce jos toliko memorije jos bolje da se uklopi, inacedo sada koristim oko 40% memorije i harda .

Jos nesto koja je to fora da se grafici doda ram memorija, ovde tip ima ugradjenu grafiku 32mb, dosao badja i namestio mu da ima 64mb, navodno pozajmio od radne memorije :?: :idea:
 
To je opcija nekih chipsetova... omoguce AGP grafickim kartama da se malo raspistolje i po radnoj memoriji. Naravno onoliko kolko ti kao korisnik odredis. Ali to i nije neko resenje za performanse, posto je transfer izmedju sistemske i GPU-a mnogo sporiji, nego kad GPU koristi sopstvenu memoriju na kartici... :wink:
 

Back
Top