zivot - vise od price

nina_gov

Primećen član
Poruka
776
E, ovako
malo cemo da se igramo
nesto na ovakav fazon postoji, ali to su sve vec manje vise ezancije.
Dajte da napravimo neku malo ozbiljniju pricu...
Dajte temu o kojoj bo voleli da pisemo.
Izmislite svoj lik i formirajte ga.
Njegov karakter, izgled...

poz
 
ma ne, jagodice, samo malo ubijam vreme

kako bi izgledala neka NASA prica

Prvo cemo da zadamo temu o kojoj pisemo( npr. nesto tipa sapunica, istorijska prica, zivot moderne porodice, i bla, bla), a onda svako moze da izabera kakav ce lik da bude u toj nasoj prici, i da na taj nacin odredjuje dalji tok price.

kapiras???:)
 
ok
moze prva tema "zivot moderne porodice"

Osnova:
mama-poslovna zena
tata-poslovan covek sa polutrendi pogledima na svet
cerka 1-najstarije dete-dobro dete
cerka 2-srednje deta-buntovnik i rokerica u dusi
sin-najmladje dete- ugleda se na obe sestre, pa sta ispadne

ostale likove cemo dobiti usput

Ok, recimo da sam ja tetka sa majcine strane, sa skroz modernim pogledima na svet.Imam oko 30ak god, obozavam mladju sestru.Volim i ovo dvoje, najstarija je za svaku pohvalu, izuzetno cenim njene napore oko skolovanja, a klinac je jos uvek mali da bi razumeo moj humor, koji je No1 u mom zivotu...a mozda i nije(mislim, mali)...

ko je sledeci?
 
evo mog opisa.
Sara, 15 godina.Ima tamno smedju, dugu kosu, visoka je, i mrsava-nista preterano.
ide jednu osnovnu skolu, u osmi razred. nije los djak, ali zbog svojih bubica neki nastavnici je ne gotive, pa ima problema sa fizikom, i biologijom...iako ima IQ 130, cini joj se da nikad nece shvatiti fiziku... i fizicarku!
voli jezike, engleski i francuski.
trenutno je u zescoj frci zbog prijemnog, upisivanja-ne zeli da zavrsi u MOC-u, hemijskoj, pa se zato trudi...
druzi se sa tamarom i pavlom, koji idu s njom u razred.tamara je suprotnost sari: ima plavu kosu, i drustvena je. dosla je pre tri godine iz kanade, i sprijateljila se sa sarom. pavle je tamarin brat blizanac, pravi je slatkis, ima crnu kratku kosu, tamne oci. mozda to prijateljstvo preraste u nesto vise... ni sara sama nije nacisto sta se izmedju njih desava.

od sportova voli kosarkuuu!
talenat je za pisanje, srpkinja je obozava. prezire vecinu glavnih faca u skoli.
od muzike slusa avril, green day, negativ.
nije sminkerka, ali se desi da se sredi k'o niko...
oseca se neshvaceno, cini joj se da je okolina ne prihvata. u sustini je jako dobra osoba, iako na prvi pogled stidljiva.
za razliku od vecine iz njene skole, ne masta o vencanju sa milionerom, vec misli da ce sve moci sama da ostvari.
ponekad je impulsivna, drugi joj cesto prigovaraju da ume da plane.
u horoskopu je riba-blizanac.

sto se tice porodicnih odnosa-s majkom je napeto, jer nemaju iste poglede na zivot. Brat je pravi davez, jer uvek mora da ga dadilja. tata joj precutno sve odobrava,
starija sestra je gnjavi, jer uvek ume da izvuce ono sto voli bez muke, igra na fazon dobrog deteta.
ljubimac-ribice deni i liz.

vazna osobina: voli da analizira, i analizira sve oko sebe, veoma je mastovita.

nema bas najbolje odnose sa ekipom iz odeljhenja, osim nekolicine, jer je u proslostti bilo par vaznih svadja (koje se do danas nisu rascistile!)
 
evo...
majka,OLGA,ima 42 godine,obzirom da sara ima 14...posto je poslovna zena,mnogo radi i cesto odsustvuje od kuce...ide na tai chi,redovno ide na bazen sa decom,i posle u spa...uh sto bi to bilo lepoooo,radi za neku marketinsku agenciju,i malo je drki,vecito pod stresom...a i obzirom na troje dece..malo je strozija,ali to je posledica jer je ona bila mangup kao klinka...pa ne zeli da njena deca upadaju u iste probleme...ajd dodacu polako... :lol:
 

Back
Top