THE FINAL CUT - Pink Floyd

Keeper

Buduća legenda
Poruka
32.561
Onaj ko se udubio u stvaralastvo Pink Floyd-a zna da je ovaj bend napravio citav jedan opus o mracnoj strani ljudskog roda, citavu jednu ANATOMIJU BOLA I PATNJE, price o ljudima-zivotinjama ("The Animals"), zatim o tamnoj strani modernog ljudskog drustva, preciznije Zapadnog drustva ("The dark side of the moon"), o zidu, zasicenju, "bolesti srednjeg doba" ("The Wall"), o ratovima i politicarima ("The Final Cut") i da ne nabrajam vise.
I svaki album je bio jedna velika pesma, i zavrsavao se na fantastican nacin: "...i sve pod Suncem je u harmoniji, ali Sunce je pomraceno Mesecom" ili "... konacno sam shvatio osecanja nekolicine... prah i dijamanti, prijatelj i neprijatelj, na kraju - svi smo jednaki".
Svi ovi albumi govore o patnji i bolu, ali imaju savrsene, optimisticne zavrsetke koje daju odgovor, i neko ce u njima pronaci duboku veru (u Boga, Alaha, Budu, Manitua, visi red, ljude, harmoniju, svejedno :lol: ).
Zelim da znam, da li je nekoga ova muzika "vadila iz mrtvih", pokazivala put, objasnjavala stvari, rasciscavala nered ..... i koji je utisak ostavljalo preslusavanje te muzike.
znam da ovo nije tipicno pitanje za ovaj forum, ali zanima me da li je ova muzika jos nekome pricinila ovoliko zadovoljstva i dala energiju i smisao kao meni :lol: :lol: :lol:
 
Pa keeperu cini mi se da smo oprilike videli isto. Zaista je Floyd redak bend koji je opisao toliko zivota u svojim pesmama. Sto ce tice njegovog uticaja na nas on je stvarno veliki- ume da podigne i oraspolozi ali i da podseti na ono sto nam se desava. Njih vredi slusati, mada moram da priznam da jos nisam video normalnu osobu koja slusa PF.
P.S. Ako mene pitas ispustio si album Animals, koji nas bas lepo opisuje( narocito ako volis da citas Orvela- Zivotinjska farma)
 
Keeper:
Onaj ko se udubio u stvaralastvo Pink Floyd-a zna da je ovaj bend napravio citav jedan opus o mracnoj strani ljudskog roda, citavu jednu ANATOMIJU BOLA I PATNJE, price o ljudima-zivotinjama ("The Animals"), zatim o tamnoj strani modernog ljudskog drustva, preciznije Zapadnog drustva ("The dark side of the moon"), o zidu, zasicenju, "bolesti srednjeg doba" ("The Wall"), o ratovima i politicarima ("The Final Cut") i da ne nabrajam vise.
I svaki album je bio jedna velika pesma, i zavrsavao se na fantastican nacin: "...i sve pod Suncem je u harmoniji, ali Sunce je pomraceno Mesecom" ili "... konacno sam shvatio osecanja nekolicine... prah i dijamanti, prijatelj i neprijatelj, na kraju - svi smo jednaki".
Svi ovi albumi govore o patnji i bolu, ali imaju savrsene, optimisticne zavrsetke koje daju odgovor, i neko ce u njima pronaci duboku veru (u Boga, Alaha, Budu, Manitua, visi red, ljude, harmoniju, svejedno :lol: ).
Zelim da znam, da li je nekoga ova muzika "vadila iz mrtvih", pokazivala put, objasnjavala stvari, rasciscavala nered ..... i koji je utisak ostavljalo preslusavanje te muzike.
znam da ovo nije tipicno pitanje za ovaj forum, ali zanima me da li je ova muzika jos nekome pricinila ovoliko zadovoljstva i dala energiju i smisao kao meni :lol: :lol: :lol:
reci cu ti kad budem cula nesto od njih...do sad sam cula samo the wall, ona me je vadila na casovima u skoli,i to je sve !!
nameravam da kupim njihov mp3...pa cu da vidim........ :wink: :wink: :wink: :wink:
 
dragomir51:
Keeper:
Onaj ko se udubio u stvaralastvo Pink Floyd-a zna da je ovaj bend napravio citav jedan opus o mracnoj strani ljudskog roda, citavu jednu ANATOMIJU BOLA I PATNJE, price o ljudima-zivotinjama ("The Animals"), zatim o tamnoj strani modernog ljudskog drustva, preciznije Zapadnog drustva ("The dark side of the moon"), o zidu, zasicenju, "bolesti srednjeg doba" ("The Wall"), o ratovima i politicarima ("The Final Cut") i da ne nabrajam vise.
I svaki album je bio jedna velika pesma, i zavrsavao se na fantastican nacin: "...i sve pod Suncem je u harmoniji, ali Sunce je pomraceno Mesecom" ili "... konacno sam shvatio osecanja nekolicine... prah i dijamanti, prijatelj i neprijatelj, na kraju - svi smo jednaki".
Svi ovi albumi govore o patnji i bolu, ali imaju savrsene, optimisticne zavrsetke koje daju odgovor, i neko ce u njima pronaci duboku veru (u Boga, Alaha, Budu, Manitua, visi red, ljude, harmoniju, svejedno :lol: ).
Zelim da znam, da li je nekoga ova muzika "vadila iz mrtvih", pokazivala put, objasnjavala stvari, rasciscavala nered ..... i koji je utisak ostavljalo preslusavanje te muzike.
znam da ovo nije tipicno pitanje za ovaj forum, ali zanima me da li je ova muzika jos nekome pricinila ovoliko zadovoljstva i dala energiju i smisao kao meni :lol: :lol: :lol:
reci cu ti kad budem cula nesto od njih...do sad sam cula samo the wall, ona me je vadila na casovima u skoli,i to je sve !!
nameravam da kupim njihov mp3...pa cu da vidim........ :wink: :wink: :wink: :wink:

za pocetak je najbolji "the dark side of the moon"
najlakse se konta, nije ni cudo sto je taj i najkomercijalniji ....
a onda ces skontati da im je svaki naredni bolji od prethodnog :lol:
da, dobra je ideja da uzmes mp3
 
sluzimo narodu:
Pa keeperu cini mi se da smo oprilike videli isto. Zaista je Floyd redak bend koji je opisao toliko zivota u svojim pesmama. Sto ce tice njegovog uticaja na nas on je stvarno veliki- ume da podigne i oraspolozi ali i da podseti na ono sto nam se desava. Njih vredi slusati, mada moram da priznam da jos nisam video normalnu osobu koja slusa PF.
P.S. Ako mene pitas ispustio si album Animals, koji nas bas lepo opisuje( narocito ako volis da citas Orvela- Zivotinjska farma)

da budem iskren, nisam previse slusao "The Animals", previse sam bio fasciniran i zauzet drugim albumima, ali nameravam i tome da se posvetim :wink:
 
ja pink floyd slusam kada me uhvati neko cudno raspolozenje...onda se zavucem u sobu ugasim svetlo legnem na pod i slusam...uvek me izvuklu iz bedaka...i daju mi inspiraciju za crtanje ugljem...ne znam zasto...glupo zvuci zar ne? inace oni su zaista genijalci, ne samo tekstovi, sama njihova MUZIKA ima neku tezinu i dubinu, kao da je trodimenzionalna...ovo se najbolje cuje na ploci, onaj ko ima CD ili mp3 ne moze to da cuje do kraja...
ali ploca je za srecnike...on cuje i nesto iznad te muzike...prostor...
 
Nancy:
ja pink floyd slusam kada me uhvati neko cudno raspolozenje...onda se zavucem u sobu ugasim svetlo legnem na pod i slusam...uvek me izvuklu iz bedaka...i daju mi inspiraciju za crtanje ugljem...ne znam zasto...glupo zvuci zar ne? inace oni su zaista genijalci, ne samo tekstovi, sama njihova MUZIKA ima neku tezinu i dubinu, kao da je trodimenzionalna...ovo se najbolje cuje na ploci, onaj ko ima CD ili mp3 ne moze to da cuje do kraja...
ali ploca je za srecnike...on cuje i nesto iznad te muzike...prostor...

ne vidim zasto je glupo da od njih imas inspiraciju za crtanje ugljem :) ja dobijem za svakojako crtanje :lol: hehe
 
usput ja imam sve albume na plocama...dok se nisu raspali...zaista je zalosno sto se tako nesto desava...iako imam samo 13 volela bi da pomognem sirenju floyd kulture...inace sam uvek najvise volela jedan CD zvan wish u were here, na njemu su shine oba dela i moja (ne znam zasto) najomiljenija IKAD pesma Welcome to machine...ko jos nije poslusao ovu pesmu nek ODMA to uradi...u medjuvremenu evo teksta
Welcome to the machine
welcome my son, welcome to the machine
where have you been?
Its alright, we know where uve been
u ve beenin the pipeline filling in time
provided with toys and Scouting for Bois
u bought a guitar to punish ur ma
and didnt like school
and u knew ur nobodys fool
so welcome to the machine
welcome my son, welcome to the machine
what did u dream?
its alrightwe told u what to dream
u dream of a big star he played a mean guitar
he always ate in a steak bar
he loved to drive his jaguar
so welcome to machine
 
Keeper:
Nancy:
ja pink floyd slusam kada me uhvati neko cudno raspolozenje...onda se zavucem u sobu ugasim svetlo legnem na pod i slusam...uvek me izvuklu iz bedaka...i daju mi inspiraciju za crtanje ugljem...ne znam zasto...glupo zvuci zar ne? inace oni su zaista genijalci, ne samo tekstovi, sama njihova MUZIKA ima neku tezinu i dubinu, kao da je trodimenzionalna...ovo se najbolje cuje na ploci, onaj ko ima CD ili mp3 ne moze to da cuje do kraja...
ali ploca je za srecnike...on cuje i nesto iznad te muzike...prostor...

ne vidim zasto je glupo da od njih imas inspiraciju za crtanje ugljem :) ja dobijem za svakojako crtanje :lol: hehe
pa i ja....samo za ugalj najvise...asovijacija
 
O njima mislim sve najbolje. Toliko ima neke moci u njihovim pesmama...
Bas ih cenim i mislim da je onaj koncert u Berlinu bio najbolji na svetu. Gledala sam ga 10000000 puta, ali sad cu jos jednom... Sto se nisam rodila ranije...
 
Rock-metal girl:
O njima mislim sve najbolje. Toliko ima neke moci u njihovim pesmama...
Bas ih cenim i mislim da je onaj koncert u Berlinu bio najbolji na svetu. Gledala sam ga 10000000 puta, ali sad cu jos jednom... Sto se nisam rodila ranije...

ne znam za taj koncert u Berlinu ... koje je godine bio?
ja imam samo kocert u Londonu 1994 i meni je taj najbolji :lol: :lol: :lol:
verovatno zato sto je jedini koji sam video :cry:
 
i ja sam njihov obozavalac. ali je li iko slusao one stare stvari kao gnome i slicno? kazu da je muzika iz filma more jako dobra. samo se vidi uticaj pojedinih frontmena (kad je to bio waters tekstovi su bili vise orijentisani modernom dobu i njegovim problemima a gilmour i barret su imali vise imaginarniji stav, pjevali su o prirodi, tuzi, i uopste vise su pazili na osjecanja slusalaca, potencijalne publike). Isto tako, u watersovim albumima se osjeti duh njegovog vjerovanja u cikluse (cycles u originalu). Sjetimo se samo pocetka i kraja albuma The Wall: "...we came in. Isn't this where..." poruka izgleda da nema smisla ali spajanjem pocetka ikraja dobija se isn't this where we came in. takodje i 'skrivena poruka' u empty spaces: 'Congratulations, you have just discovered the secret message. please send your answer to old pink in care of the funny farm, chalfont' kao 'Roger, Carolin is on the phone'. kontate? Telefon, zena? samo mi je jako zao sto su izostavili hey you sa filma. ali waters je jos u DSOM na neki nacin predvidio raspad, osjecao je da izmedju njega i ostatka benda nema takve konekcije kao sto je ima barret. to se vidi u brain damage: '...and if the band you're in starts singing different tunes - i'll see you on the dark side of the moon' sto se tice ostalih albuma, 'bez watersa', kao sto su division bell i Momentary lapse of reason, mislim da je tu dosla do izrazaja gilmurova stvaralacka dusa, posebno u pjesmi sorrow. i muzika iz filma 'dolina smrti' koji govori o odnosu studenata u sad-u prema vladi, i uopste, o drzavi, prepoznatljiva je flojdovska.
je li neko slusao pros and cons of hitchiking, solo album rogera watersa? nesto kao nastavak tfc-a in memoriam Stanley Kubrick.
 

Back
Top