THE FINAL CUT - Pink Floyd
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: THE FINAL CUT - Pink Floyd

Buduća legenda Keeper (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    342

Podrazumevano THE FINAL CUT - Pink Floyd

Onaj ko se udubio u stvaralastvo Pink Floyd-a zna da je ovaj bend napravio citav jedan opus o mracnoj strani ljudskog roda, citavu jednu ANATOMIJU BOLA I PATNJE, price o ljudima-zivotinjama ("The Animals"), zatim o tamnoj strani modernog ljudskog drustva, preciznije Zapadnog drustva ("The dark side of the moon"), o zidu, zasicenju, "bolesti srednjeg doba" ("The Wall"), o ratovima i politicarima ("The Final Cut") i da ne nabrajam vise.
    I svaki album je bio jedna velika pesma, i zavrsavao se na fantastican nacin: "...i sve pod Suncem je u harmoniji, ali Sunce je pomraceno Mesecom" ili "... konacno sam shvatio osecanja nekolicine... prah i dijamanti, prijatelj i neprijatelj, na kraju - svi smo jednaki".
    Svi ovi albumi govore o patnji i bolu, ali imaju savrsene, optimisticne zavrsetke koje daju odgovor, i neko ce u njima pronaci duboku veru (u Boga, Alaha, Budu, Manitua, visi red, ljude, harmoniju, svejedno ).
    Zelim da znam, da li je nekoga ova muzika "vadila iz mrtvih", pokazivala put, objasnjavala stvari, rasciscavala nered ..... i koji je utisak ostavljalo preslusavanje te muzike.
    znam da ovo nije tipicno pitanje za ovaj forum, ali zanima me da li je ova muzika jos nekome pricinila ovoliko zadovoljstva i dala energiju i smisao kao meni

Obećava sluzimo narodu (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Pa keeperu cini mi se da smo oprilike videli isto. Zaista je Floyd redak bend koji je opisao toliko zivota u svojim pesmama. Sto ce tice njegovog uticaja na nas on je stvarno veliki- ume da podigne i oraspolozi ali i da podseti na ono sto nam se desava. Njih vredi slusati, mada moram da priznam da jos nisam video normalnu osobu koja slusa PF.
    P.S. Ako mene pitas ispustio si album Animals, koji nas bas lepo opisuje( narocito ako volis da citas Orvela- Zivotinjska farma)

Obećava
    Učlanjen
    03.07.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: THE FINAL CUT - Pink Floyd

Citat Original postavio Keeper
    Onaj ko se udubio u stvaralastvo Pink Floyd-a zna da je ovaj bend napravio citav jedan opus o mracnoj strani ljudskog roda, citavu jednu ANATOMIJU BOLA I PATNJE, price o ljudima-zivotinjama ("The Animals"), zatim o tamnoj strani modernog ljudskog drustva, preciznije Zapadnog drustva ("The dark side of the moon"), o zidu, zasicenju, "bolesti srednjeg doba" ("The Wall"), o ratovima i politicarima ("The Final Cut") i da ne nabrajam vise.
    I svaki album je bio jedna velika pesma, i zavrsavao se na fantastican nacin: "...i sve pod Suncem je u harmoniji, ali Sunce je pomraceno Mesecom" ili "... konacno sam shvatio osecanja nekolicine... prah i dijamanti, prijatelj i neprijatelj, na kraju - svi smo jednaki".
    Svi ovi albumi govore o patnji i bolu, ali imaju savrsene, optimisticne zavrsetke koje daju odgovor, i neko ce u njima pronaci duboku veru (u Boga, Alaha, Budu, Manitua, visi red, ljude, harmoniju, svejedno ).
    Zelim da znam, da li je nekoga ova muzika "vadila iz mrtvih", pokazivala put, objasnjavala stvari, rasciscavala nered ..... i koji je utisak ostavljalo preslusavanje te muzike.
    znam da ovo nije tipicno pitanje za ovaj forum, ali zanima me da li je ova muzika jos nekome pricinila ovoliko zadovoljstva i dala energiju i smisao kao meni
    reci cu ti kad budem cula nesto od njih...do sad sam cula samo the wall, ona me je vadila na casovima u skoli,i to je sve !!
    nameravam da kupim njihov mp3...pa cu da vidim........ :wink: :wink: :wink: :wink:

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    342

Citat Original postavio dragomir51
    reci cu ti kad budem cula nesto od njih...do sad sam cula samo the wall, ona me je vadila na casovima u skoli,i to je sve !!
    nameravam da kupim njihov mp3...pa cu da vidim........ :wink: :wink: :wink: :wink:
    za pocetak je najbolji "the dark side of the moon"
    najlakse se konta, nije ni cudo sto je taj i najkomercijalniji ....
    a onda ces skontati da im je svaki naredni bolji od prethodnog
    da, dobra je ideja da uzmes mp3

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    342

Podrazumevano

Citat Original postavio sluzimo narodu
    Pa keeperu cini mi se da smo oprilike videli isto. Zaista je Floyd redak bend koji je opisao toliko zivota u svojim pesmama. Sto ce tice njegovog uticaja na nas on je stvarno veliki- ume da podigne i oraspolozi ali i da podseti na ono sto nam se desava. Njih vredi slusati, mada moram da priznam da jos nisam video normalnu osobu koja slusa PF.
    P.S. Ako mene pitas ispustio si album Animals, koji nas bas lepo opisuje( narocito ako volis da citas Orvela- Zivotinjska farma)
    da budem iskren, nisam previse slusao "The Animals", previse sam bio fasciniran i zauzet drugim albumima, ali nameravam i tome da se posvetim :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

ja pink floyd slusam kada me uhvati neko cudno raspolozenje...onda se zavucem u sobu ugasim svetlo legnem na pod i slusam...uvek me izvuklu iz bedaka...i daju mi inspiraciju za crtanje ugljem...ne znam zasto...glupo zvuci zar ne? inace oni su zaista genijalci, ne samo tekstovi, sama njihova MUZIKA ima neku tezinu i dubinu, kao da je trodimenzionalna...ovo se najbolje cuje na ploci, onaj ko ima CD ili mp3 ne moze to da cuje do kraja...
    ali ploca je za srecnike...on cuje i nesto iznad te muzike...prostor...

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    342

Podrazumevano

Citat Original postavio Nancy
    ja pink floyd slusam kada me uhvati neko cudno raspolozenje...onda se zavucem u sobu ugasim svetlo legnem na pod i slusam...uvek me izvuklu iz bedaka...i daju mi inspiraciju za crtanje ugljem...ne znam zasto...glupo zvuci zar ne? inace oni su zaista genijalci, ne samo tekstovi, sama njihova MUZIKA ima neku tezinu i dubinu, kao da je trodimenzionalna...ovo se najbolje cuje na ploci, onaj ko ima CD ili mp3 ne moze to da cuje do kraja...
    ne vidim zasto je glupo da od njih imas inspiraciju za crtanje ugljem ja dobijem za svakojako crtanje hehe

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

usput ja imam sve albume na plocama...dok se nisu raspali...zaista je zalosno sto se tako nesto desava...iako imam samo 13 volela bi da pomognem sirenju floyd kulture...inace sam uvek najvise volela jedan CD zvan wish u were here, na njemu su shine oba dela i moja (ne znam zasto) najomiljenija IKAD pesma Welcome to machine...ko jos nije poslusao ovu pesmu nek ODMA to uradi...u medjuvremenu evo teksta
    Welcome to the machine
    welcome my son, welcome to the machine
    where have you been?
    Its alright, we know where uve been
    u ve beenin the pipeline filling in time
    provided with toys and Scouting for Bois
    u bought a guitar to punish ur ma
    and didnt like school
    and u knew ur nobodys fool
    so welcome to the machine
    welcome my son, welcome to the machine
    what did u dream?
    its alrightwe told u what to dream
    u dream of a big star he played a mean guitar
    he always ate in a steak bar
    he loved to drive his jaguar
    so welcome to machine

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio Nancy
    ne vidim zasto je glupo da od njih imas inspiraciju za crtanje ugljem ja dobijem za svakojako crtanje hehe
    pa i ja....samo za ugalj najvise...asovijacija

Rock-metal girl
    Guest

Podrazumevano E, strasni su

O njima mislim sve najbolje. Toliko ima neke moci u njihovim pesmama...
    Bas ih cenim i mislim da je onaj koncert u Berlinu bio najbolji na svetu. Gledala sam ga 10000000 puta, ali sad cu jos jednom... Sto se nisam rodila ranije...

nancy_spungen
    Guest

Podrazumevano

daj i meni ocu i ja da ga odgledam.....nisam NIKAD!!!!

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    342

Podrazumevano Re: E, strasni su

Citat Original postavio Rock-metal girl
    O njima mislim sve najbolje. Toliko ima neke moci u njihovim pesmama...
    Bas ih cenim i mislim da je onaj koncert u Berlinu bio najbolji na svetu. Gledala sam ga 10000000 puta, ali sad cu jos jednom... Sto se nisam rodila ranije...
    ne znam za taj koncert u Berlinu ... koje je godine bio?
    ja imam samo kocert u Londonu 1994 i meni je taj najbolji
    verovatno zato sto je jedini koji sam video

in.the.flesh
    Guest

Podrazumevano

i ja sam njihov obozavalac. ali je li iko slusao one stare stvari kao gnome i slicno? kazu da je muzika iz filma more jako dobra. samo se vidi uticaj pojedinih frontmena (kad je to bio waters tekstovi su bili vise orijentisani modernom dobu i njegovim problemima a gilmour i barret su imali vise imaginarniji stav, pjevali su o prirodi, tuzi, i uopste vise su pazili na osjecanja slusalaca, potencijalne publike). Isto tako, u watersovim albumima se osjeti duh njegovog vjerovanja u cikluse (cycles u originalu). Sjetimo se samo pocetka i kraja albuma The Wall: "...we came in. Isn't this where..." poruka izgleda da nema smisla ali spajanjem pocetka ikraja dobija se isn't this where we came in. takodje i 'skrivena poruka' u empty spaces: 'Congratulations, you have just discovered the secret message. please send your answer to old pink in care of the funny farm, chalfont' kao 'Roger, Carolin is on the phone'. kontate? Telefon, zena? samo mi je jako zao sto su izostavili hey you sa filma. ali waters je jos u DSOM na neki nacin predvidio raspad, osjecao je da izmedju njega i ostatka benda nema takve konekcije kao sto je ima barret. to se vidi u brain damage: '...and if the band you're in starts singing different tunes - i'll see you on the dark side of the moon' sto se tice ostalih albuma, 'bez watersa', kao sto su division bell i Momentary lapse of reason, mislim da je tu dosla do izrazaja gilmurova stvaralacka dusa, posebno u pjesmi sorrow. i muzika iz filma 'dolina smrti' koji govori o odnosu studenata u sad-u prema vladi, i uopste, o drzavi, prepoznatljiva je flojdovska.
    je li neko slusao pros and cons of hitchiking, solo album rogera watersa? nesto kao nastavak tfc-a in memoriam Stanley Kubrick.

Poznat JAHVE (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

nekako ne volim final cut,smara.

Domaćin Night Prowler (avatar)
    Učlanjen
    05.03.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    77

Ti si vaskrso ovu temu samo da bi to rekao!?
    Fortune's always hiding I've looked everywhere
    Im forever blowing bubbles Pretty bubbles in the air

Poznat JAHVE (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Da,pa?

Domaćin ArnoldLayne (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

nije da ga ne volim, ali otkako je Wright umro ne pushtam ni Wall ni Final cut.
    SYD BARRETT (1946-2006)
    RICHARD WRIGHT (1943-2008)

Domaćin
    Učlanjen
    10.03.2007.
    Pol
    muški
    Pod zidinama Jerusalima,Prvi krstaški pohod
    Reputaciona moć
    74

ima tribut punk floyd iz austrlije u sava centru 4 februara mislim