temperatura problem
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: temperatura problem

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.11.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano temperatura problem

ne znam kako ni da nazovem problem koji imam pa vas molim samo da mi date ime takve pojave da bih pretrazio internet.
    ne podnosim vrucinu uopste, dok hladno mi prija.
    leti sam smoren i nervozan, bez snage, iako zivim u krajevima gde je kratko leto i 25-30 max.
    zimi sam pun energije i odlican. mogu da idem gol na minusu dugo, nikad mi nije hladno, kupam se hladnom vodom sa cesme bez problema (cak mi to prija) dok sa toplom vodom kojom se kupa moja devojka ne mogu, ne podnosim.
    skoro nikad se ne znojim, cak ni kad treniram, mozda je to problem, a leti da i umirem.
    znaci, vruce ne podnosim a hladnoca mi super odgovara.
    sta je to?
    inace sam super zdrav, nikad nemam ni kijavicu ni grip, nista bukvalno nikad.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.11.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano ps

imam 33 god, nikad koristio lekove, stvarno ne dobijem grip i kad je epidemija i svi oko mene ga imaju.
    ali previse sam osetljiv na vrucinu, na preko 30 mi je bas lose. i pogledajte da skoro nikad se ne znojim, osim u velikoj vrucini, mozda je u tome problem. samo mi recite kako bi se takva preosetljivost nazivala pa cu da se raspitam.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Anhidroza i hipohidroza predstavljaju nedostatak ili smanjenje znojenja pri normalnim uslovima ili pri delovanju odgovarajucih drazi.Poremecaj moze biti urodjen ili stecen(lekovi, trovanje metalima,dermatoze ,hipotireoidizam, periferna neuropatija ,lepra, sjogrenov sindrom).
    Pacijenti se zale da tesko podnose toplotu (nedostatak termoregulacije) a koza im je suva.Kod ogranicenih oblika anhidroze moze se javiti kompenzatorna hiperhidroza na predelima sa normalnim zlezdama.Lecenje podrazumeva lecenje osnovnog oboljenja kad je to moguce i izbegavanje toplote.
    Probajte da se nadjete u svemu ovome...
    Pozdrav!

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Citat Original postavio dr
    Anhidroza i hipohidroza predstavljaju nedostatak ili smanjenje znojenja pri normalnim uslovima ili pri delovanju odgovarajucih drazi.Poremecaj moze biti urodjen ili stecen(lekovi, trovanje metalima,dermatoze ,hipotireoidizam, periferna neuropatija ,lepra, sjogrenov sindrom).
    Pacijenti se zale da tesko podnose toplotu (nedostatak termoregulacije) a koza im je suva.Kod ogranicenih oblika anhidroze moze se javiti kompenzatorna hiperhidroza na predelima sa normalnim zlezdama.Lecenje podrazumeva lecenje osnovnog oboljenja kad je to moguce i izbegavanje toplote.
    Probajte da se nadjete u svemu ovome...
    Pozdrav!
    http://www.medicina.hr/aktualna%20tema/clanci/poremecaji_znojenja.htm
    http://www.ritelefax.hr/stalnerubrike.asp?ib=616&sr=48
    http://www.plivazdravlje.hr/?section=arhiva&acat=t&cat=t&id=4236&show=1

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.11.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano merci

hvala vam puno!