Realni AiKiDO!

T

!!TiX!!

Gost
No....da chujem! Ja treniram realni aikido oko godinu dana i nameravam da nastavim kada odem na faks........:) sta mislite i da li uopste znate nesto o tom sportu? :lol:
 
!!TiX!!:
No....da chujem! Ja treniram realni aikido oko godinu dana i nameravam da nastavim kada odem na faks........:) sta mislite i da li uopste znate nesto o tom sportu? :lol:

Jesi li za godinu dana treninga imao prilike da ucestvujes u onim aikido borbama sto je izmislio tvorac realnog aikida Ljuba Vracarevic?

I ja planiram da treniram kad upisem faks, kolika je clanarina?
 
Jedini aikido u kojem postoje borbe, to je nas srpski realni aikido. Tako sam cuo. Zato sam i hteo da upisem, ali ne znam kako to izgleda pa ako moze neko sa iskustvom da mi pojasni.

Bio je mech na nekoj demonstraciji borilackih vestina, dva ucenika jedan protiv drugog a Ljuba sudi. Ali nisam gledao.

Znam isto tako da Ljuba zna odlicno i Judo i Jiu Jitsu i siguran sam da je sve te vestine idealno iskombinovao u novu realnu vestinu.

Ako se ovo za aikido borbe ispostavi kao tacno, cim krenem na faks upisujem se u neki klub.
 
Dobro bre ljudi, svi me poklapaju kako ja o tome ne znam. Ja zato i pitam.

Nisam ni tu demonstraciju gledao. Otkud znam sta organizuje Irac?! Kod njega sam vezbao jako kratko, mozda jednu sezonu i to pre 12 godina.

Kod Ljube jedno 3+ sezone i to pre 15, ali ovo o cemu pricaju ljudi nisam imao prilike da vidim. Samo sto sto sam prestao da treniram, on izmisli Realni Aikido. Propustio sam to, eto kakve sam ja srece!!!

(psss bre Hetmane)
 
Nazalost do sada mi se nije ukazala prilika da ucestvujem ni na kakvimm takmicenjima...u mom klubu ima para njih koji su braon i crni pojas koji su bas taj DEMO tim,oni su za ta takmicenja i demonstracije!
Kendoka.....ako smo mi sektasi sta su onda kosarkasi i svi ostali koji se bave nekim kolektivnom sportovima,ovo je bas sport za druzenje i zezanje.
Inace u realni aikido su se takoreci infiltrirali elementi judoa,jiu jitsua,kioko shin karatea.......ima svega i svacega :))
 
Taj "sport"niko u svetu ne priznaje.
Ljuba Vračarević je odbačen od svih aikido majstora zbog njegovog komercijalizovanja i fantazija koje je hteo da unese u aikido.
 
! !TiX! !:
Nazalost do sada mi se nije ukazala prilika da ucestvujem ni na kakvimm takmicenjima...u mom klubu ima para njih koji su braon i crni pojas koji su bas taj DEMO tim,oni su za ta takmicenja i demonstracije!
Kendoka.....ako smo mi sektasi sta su onda kosarkasi i svi ostali koji se bave nekim kolektivnom sportovima,ovo je bas sport za druzenje i zezanje.
Inace u realni aikido su se takoreci infiltrirali elementi judoa,jiu jitsua,kioko shin karatea.......ima svega i svacega :))

pa sta da ti kazem, aikidoka je sve rekao,
 
Anonymous:
! !TiX! !:
Nazalost do sada mi se nije ukazala prilika da ucestvujem ni na kakvimm takmicenjima...u mom klubu ima para njih koji su braon i crni pojas koji su bas taj DEMO tim,oni su za ta takmicenja i demonstracije!
Kendoka.....ako smo mi sektasi sta su onda kosarkasi i svi ostali koji se bave nekim kolektivnom sportovima,ovo je bas sport za druzenje i zezanje.
Inace u realni aikido su se takoreci infiltrirali elementi judoa,jiu jitsua,kioko shin karatea.......ima svega i svacega :))

pa sta da ti kazem, aikidoka je sve rekao,
 
aikidoka:
Ljuba Vračarević je odbačen od svih aikido majstora
Kao sto su uvek bili odbacivani svi inovatori u istoriji, u raznim oblastima.

Sad ja ne znam da li je ova konkretna situacija dobar primer, ali me recimo interesuje kako ce ikada neko ko ne proba slobodnu borbu znati koliko je stvarno vest? E to je realni aikido uveo koliko znam, i to me interesuje.
 
smesna stvar :)

...btw nikad nisam cuo da je neki ljubin kurajber dobio nekog stvarno dobrog borca...uvek su se dokazivali na civilima

...a ako je toliko dobar...zasto nikad ni jedan ljubin aikidoka...a i inace aikidoka nije izasao na uf? mozda zato sto su preveliki ljudi pa ne zele da povrede ostale?
 
dollar MC:
Ni jedan prabi majstor nece se spustiti toliko nisko da udje u ring da bi dokazivao bilo sta...

...vauuuuuu koji odgovor...dakle eto...toliko su aikidoke dobre da ne zele da povrede nikoga...a inace su iznad tih divljackih poriva da se biju u ringu za novac...

...ajde ljudi realno...ni jedan aikidoka ne bi mogao da dobije ni jednog vale tudo borca...ne najboljeg...srednjeg...o najboljima da ne pricamo
 
" Put ratnika zasniva se na humanosti, ljubavi, i iskrenosti; suština ratničke smelosti odražava se u istinskoj hrabrosti, mudrosti, ljubavi i prijateljstvu. Naglašavanje fizičkih vidova ratničke veštine je besplodno, jer je moć tela uvek ograničena."

" Tehnike aikidoa se stalno menjaju; svaki susret je jedinstven i pravi odgovor treba da se javi prirodno. Današnje tehnike sutra će biti drugačije. Nemojte dozvoliti da vas zaokupe oblik i izgled tog izazova. Aikido nema oblik - on je proučavanje duha." . . .


Morihei Ueshiba
www.aikikai.org.yu
 

Back
Top