I kao student Đinđić je voleo da krade!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Đenka

Aktivan član
Poruka
1.450
Đinđićeve sklonosti ka kriminalnim i lopovskim aktivnostima mogle su da se uoče još u vreme njegove mladosti, iz studentskih dana. Očigledno nije bila politika ta koja ga je iskvarila, već je bio kvaran pre nego što je u politiku ušao.

Evo šta o tome kaže njegov prijatelj, Pavluško Imširević:

Pavluško Imširević priča da je Đinđić bio omiljen kod kolega: "Ležeran, razbarušen, šarmantan, duhovit, inteligentan, brzo je mislio. U nekim stvarima pomalo, možda, i suviše razbarušen, ali to je pripadalo imidžu tog pokreta. Cele grupe su, recimo, razvijale teoriju da je krađa knjiga legitimna ako se knjige kradu u potrebe obrazovanja. On (Đinđić) je bio jedan od mahera za krađe knjiga, proslavio se. Mislim da su ga i hvatali i kažnjavali zbog toga. Najveći majstori su bili Boža Borjan i on, koji su imali specijalne jakne sa unutrašnjim džepovima, u koje su kupili knjige. No, u Studentu su objavljivani, recimo, tekstovi koji su teorijski utemeljivali pravo na krađu knjiga."


Izvor ovog teksta je sajt B92:
http://www.b92.net/radio/emisije/kaziprst.php?lang=srpski&nav_id=134973&yyyy=2004&mm=03


Znači, kao mlad krao je knjige iz biblioteka, a kad je ostario apetiti su mu se enormno povećali pa je svoje potrebe za krađom zadovoljavao iz državne kase.

I koja je to filozofija bila! Krađa je opravdana ako je u potrebe obrazovanja. :lol: A i kasnije je krađa bila "opravdana", samo u neke druge potrebe. Njegove lične potrebe za bogastvom i moći, hihihi. :lol:

Jednom lopov - zauvek lopov! :lol:

I eto ko je idol ovim tzv. "demokratama". Čovek koji je celog života nešto krao i koji se uvek družio s lopovima! Pa, naravno, slično se sličnome raduje!
 
Pa, ne slažem se za to ....
jednom lopov, zauvek lopov baš i nije ista kategorija.
Druga stvar je što ko sa djavolom tikve sadi o glavu mu se razbijaju....
Iskreno , ja celu tu kliku disidenata , posmatram kao neipunjene politicare, titov podmladak. Koji će ostati upravo to, večiti disidenti....A zajedničko im je i to što radi ciljeva su spremni da šuruju sa kim god treba, a svoje da štitimo.....
I Djindjić je kao i ostali , davao i dozvoljavao prljave dilove radi odlaganja problema za kasnije....
 
Ma samo kad se setim Djindjica kako je pobegao preko cim je pocelo bombardovanje ko pi@ka i kako je lobirao kod zapadnih politicara da NATO bombarduje Srbiju da bi se promenila vlast u Srbiji(naravno da je trebala da se menja vlast ali na takav nacin je van zdravog razuma)...to mi je dovoljno........a posle svega toga kad je dosao na vlast jednostavno mu je bio zadak da zavrsi ono sto je NATO poceo...srecom nije uspeo ali zato to sad pokusava da nastavi Tadic i DS...ali....
 
Nexus 6:
ma, sve vi znate...i kako je krao i kako je bezao i kako je pek'o vola i kako je lobirao za bombardovanje...sve sa "Dnevnika"... u 20h, naravno...

Извини, али овде је информацију објавио Сорошев Пинк ( читај: Б(аљезгање)-92 ).

Đenka:
On (Đinđić) je bio jedan od mahera za krađe knjiga, proslavio se. Mislim da su ga i hvatali i kažnjavali zbog toga. Najveći majstori su bili Boža Borjan i on, koji su imali specijalne jakne sa unutrašnjim džepovima, u koje su kupili knjige.

Узмимо да је тачно да је Јочић обио трафику. У том случају, волео бих да ми Headhunter ( а може и неко други од наших хипер-супер-ултра-инфрадемократа и гига-мега-сегаевропејаца ) објасни зашто је Јочић лош а Злоран кул.
 
Nexus 6:
evo, 'oces ja da ti odgovorim...

Kostunica legalista postavi coveka koji je obijao trafike (ili trafiku, nebitno) za ministra policije...

jel' i tebi nesto ne zvuci kako treba u toj recenici...?

Јочић је био шеф Одбора за безбедност пре него што је постао министар. Зашто се тада нису потезале приче о његовој младости?

Смешно је да се Јочићу пребацује ( наводно ) обијање трафике од пре 23 године ( најчешћи кривични прекршај у Србији, са изузетком саобраћајних прекршаја ) док је Злоранов кућни пријатељ Миодраг Костић уз благослов оних којима су данас пуна уста Јочића пљачкао десетине милиона евра од државе и приморао ЕУ да нам удари санкције, због чега смо последице сносили сви, а не само он.

Долазимо до питања да ли је уопште тачно да је Јочић обио трафику. Да је Јочић лично обио трафику, како то да није завршио на робији? Ако је био присутан када је неко из његовог друштва неког обио трафику, а у томе га није спречио нити га пријавио, могао је да добије условну казну. Одакле ДС-у ти подаци, јер се подаци о условним казнама које су брисане из евиденције после одређеног периода застарелости ( што је у Титославији постојало ) по закону не смеју износити у јавност, нити их суд и МУП смеју уступити било коме?

У сваком случају, правно, он је неосуђиван, и нема законских препрека да буде министар унутрашњих послова. А проста здрава памет нам вели да ДС представљајући Јочића као обијача и криминалца лаже.

Одговор нисам добио: зашто је Јочић, ако је обио трафику ( а видели смо из горе написаног да та прича не пије воду ) лош, а Ђинђић који краде књиге кул?
 
Đenka,ja i moji prijatelji,pesnici,slikari,filosofi, smo voleli da krademo knjige:Verovatno nam se mnogo štošta može iz naše mladosti,pripisati u kriminalni milje,pogotovo ako je sagovornik zlonameran.
U to vreme,to se nije smatralo grehom,bilo je,da kažem u današnjem žargonu IN,a i bili smo,mladi,siromašni studenti,koji smo uglavnom celokupnu svoju stipendiju ili primanja,trošili na nabavku knjiga.Ja i danas mislim,da ako neko "ukrade" knjigu,zato što je želi,a nema novca da je kupi,nije greh.
I nemoj tako ti Boga,da više pominješ pok.Đinđiđa, ja nisam njegov apologeta,ali čovek,a pogotovo onaj koji je platio najveću cenu SVOJIH ZABLUDA ILI NAPREDNIH IDEJA,nevažno, zaslužuje poštovanje, i pustimo ga da na miru počiva.
 
Krađa je krađa.
Ako se može opravdati krađa knjiga, onda se može opravdati i krađa državnog novaca i bilo čega drugog.

Da je on samo knjige krao, niko to ne bi ni spomenuo, osim možda u nekoj anegdoti. Ja sam to izneo da bih pokazao da postoji KONTINUITET kriminalnog ponašanja kod Zorana Đinđića. Obrazac, pa čak i ideologija.

Niko njemu ne zamera za knjige, ali za ostalo....
Eeee, to je već druga priča.

I pusti tu priču o poštovanju i nekakvom pijetetu za nastradalog čoveka. Poštovanje mora da se zasluži, a život kojim je on živeo ne može da izazove poštovanje kod časnog i poštenog čoveka, samo gnušanje i prezir.

Osim toga, ne napadam ja Đinđića kao čoveka, nečijeg muža, sina, oca ili brata. Ja njega napadam kao simbola jedne politike koja je srpski nacionalni ponos i dostojanstvo bacila na kolena i koja to i dalje čini. Đinđić je postao IDOL jednog dela našeg stanovništva i dužnost je svakog ispravnog Srbina da taj idol razobliči i prikaže u pravom svetlu. Ja to radim.

Zoran Đinđić - čovek - je mrtav i nek počiva u miru, Bog da mu dušu prosti.

Zoran Đinđić - idol - i dalje živi u umovima njegovih idolopoklonika i naša je dužnost i obaveza da ga iz tih umova isteramo i smestimo ga tamo gde mu je i mesto - na smetlište istorije.
 
Baron Ungern:
Nexus 6:
ma, sve vi znate...i kako je krao i kako je bezao i kako je pek'o vola i kako je lobirao za bombardovanje...sve sa "Dnevnika"... u 20h, naravno...

Извини, али овде је информацију објавио Сорошев Пинк ( читај: Б(аљезгање)-92 ).

Đenka:
On (Đinđić) je bio jedan od mahera za krađe knjiga, proslavio se. Mislim da su ga i hvatali i kažnjavali zbog toga. Najveći majstori su bili Boža Borjan i on, koji su imali specijalne jakne sa unutrašnjim džepovima, u koje su kupili knjige.

Узмимо да је тачно да је Јочић обио трафику. У том случају, волео бих да ми Headhunter ( а може и неко други од наших хипер-супер-ултра-инфрадемократа и гига-мега-сегаевропејаца ) објасни зашто је Јочић лош а Злоран кул.

Pazi pink je radikalski, tamo u svakoj emisiji vise i ravnomerno se rotiraju Vucic,Nikolic i ona Gordana pop lazic, tako da se covek zapita - ciji su onda radikali? :shock: :shock: :shock:

A evo headhunter ti se javlja,kad si naporan ko hladnoca na gole delove tela:

Pa Jocic je sam procedio kroz zube(jedva) da mu je to greh iz mladosti, a i covek ima dosije lopova. Dok za Djindjica evo prvi put cujem ovde od ovog obolelog radikalskog mozga Djenke... Tako da to sto Djenka kaze, ne znaci da je istina.

(za Jocica se pouzdano zna-rece on sam na kraju balade,a ova posthumna urinisanja po karakterima su stvar bolesti)*
 
Ју, Ђенка, немој сад да ме разочараваш!
Прво, шта сада доказујеш о човеку који је мртав већ пар година? Какве сад везе има да ли је као студент украо књигу?
Ако је ико био махер у крађи књига онда сам то ја, па немам ни богатство ни моћ!
Закључци су ти потпуно погрешни и злонамерни!!! Знаш то и сам!
 
Dete, po tvojim postovima nisam sigurna da si još izašao iz puberteta... A u profil može svašta da se napiše... :wink:
Nisam poredila Đinđića sa Hitlerom već sam odgovarala na glup komentar.
Ako ti se ovako više sviđa:
Hajde i Tita više da ne pominjemo, ma kao da ga nije ni bilo, jer je mrtav 8)
 
Lexa:
Jes' vala... Jadni Hitler, pokoj mu duši... :roll:

Slusaj LEXA i ja sam slican tvom politickom misljenju ali se necu sloziti ni sa tobom ni sa bilo kima kada vredja pokojnika,narocito onoga ko je preminuo na nacin na koji se to desilo DJINDJICU! Imajmo postovanja prema mrtvima kojoj god stranci da pripadamo,pa na kraju krajeva i prema HITLERU mada se on sa DJINDJICEM ne moze porediti! Hriscani smo LEXA i zato prastajmo bar kada ljudi umru ako ne pre toga! Drugo mislim da ZORAN DJINDJIC,kao uostalom i MILOSEVIC i SESELJ polako postaju deo proslosti i da se o njima ima vise smisla raspravljati na forumu ISTORIJA NEGO OVDE!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top