Internet poslovi... Prevara ili ne?! ()

jowan1

Početnik
Poruka
6
Nije mi jasno zasto mnogi ljudi misle da su svi poslovi preko interneta prevara, da se sve svodi na piramidalne poslove koji se zavrsavaju sa vasim ispraznjenim dzepovima ... :dash: Jeste nekad culi za MLM poslove, tacnije Multi Level Marketing posao? Mnogi poslovi na internetu rade po ovom principu, sa par varijanti. Herbalife, Avon, Oriflame su samo jeden od multinacionalnih kompanija koje nalaze nove kupce i radnike, koje zaradjuju na osnovu ovog nacina... Ja recimo radim za slicnu kompaniju: Global Domain Internationa ili GDI. Razlika je sto se ta kompanija bavi prodajom sajtova sa domenom .WS... Dakle, proizvod nije fizicki. Ali to je po meni pozitivna stvar,jer mozes raditi samo u toplini svog doma, kad i koliko god hoces. Nema sefa, pritiska i sl. Pored toga, ulozi su minimalni... Meni za sad ide dobro, polako ali sigurno. Islo bi brze i bolje da znam govoriti tecno engleski, nemacki i slicne svetske jezike. Jer ti narodi su mnogo vise otvoreniji za ovakve poslove, od naseg i naroda iz komsiluka. Neeee, nasi Balkanci hoce sve na gotovo, ne shvataju da ne postoji brza zarada, da svaki posao pocinje od nule, da trazi vremena i ulaganja... Ne shvataju da je INTERNET POSAO BUDUCNOSTI. Mnogi se uclane u ovakve kompanije, misle da ce zaraditi brdo love posle 3 i po dana, a kad skontaju da je za ovaj posao potreban trud, strpljenje, dobra komunikacija, pismenost, ulaganje, pocnu da pljuju po kompaniji. ''Prevarili su me, slagali, nema tu zarade, djubrad pokvarena, dabogda im sin bio u spotu Dzastina Bibera.'' A zapravo je ta osoba ogranicena, lenja, neozbiljna i jedini posao za tu osobu je cepanje drva ili pravljenje bureka u pekari. Normalno da ima prevara na internetu i dan danas, i da su mnogi ispastali zbog svoje lakovernosti... Ali nije mi jasno zasto ne veruju i kad im pokazes cekove sa zaradom koji stizu na kucnu adresu, sajt kompanije, brojeve telefona, adrese, deonice, razne tekstove na forumima gde ljudi hvale ovaj posao... Steta je sto je nase drustvo postalo toliko sumnjicavo na sve oko sebe. Ali najveca steta je sto su lenji. Tu nema izgovora... Jer je dovoljno par klikova da se proveri tacnost neke informacije, a samo sat, dva dnevno da bi se posle nekog vremena stekla odlicna zarada...:sad2:
 
funny-mix-142nd48.jpg
 
Ja se jesam malo uneo u pricu, ali sam ipak imao nameru da iznesem svoje misljenje. MLM posao je mozda tezak u pocetku, ali sam se uverio od drugih, veoma bliskih osoba da je zarada i te kako moguca. I to ne samo u vidu MLM-a. Priznajem da malo iskustva imam u ovim poslovima, da ne pricam o Krstarici i forumima. Ali svaki dan sve vise ucim o ovim poslovima i svaki dan sve vise shvatam njegov potencijal... Taj naslov sam stavio jer sam hteo da cujem i vasa misljenja i iskustva. Ko zaradjuje preko interneta, kako? Ko je bio prevaren i kako? Takodje zelim da skrenem paznju drugima na ovu temu, da je ne odbacuju tek tako...
 
Prvo molio bih sve koji nisu upoznati sa net poslovima da ne pricaju na pamet, tj cela Srbija misli slicno. Dok svi misle da nema hleba od online businissa, klinci od po min 13 + god po svetu zaradjuju nedeljni dzeparac od po 700-800 dolara.Kakoo?
evo par solucija.
Mlm jedan od poslova ali nije toliko zapazen. (Tezak proces)
e-bay, amazon, alibaba online prodavnice. Kupovina prodaja
blogovi-napravite blog pisete o necemu zanimljivom, postavite malo reklama sa strane... i dobijate zaradu iz zabave.
Affiliate program - moje omiljeno. (Za ovo morate da guglate)98% Ovih programa su sigurni, bezbedni i posteni.

da ne duzim vise, ovih dana pisem blog post o online poslovima, pa cete znati sve u detalje.

Opet ponavljam internet nije samo face, twitter ili informisanje, net je zlatna koka. Znaci bukvalno svaki covek u svetu bez obzira cime se bavi moze dodatno da zaradi.

Kao sto vidite ja ovda ne reklamiram svoje poslove i sl.samo predocavam koliko je net znacajan u poslu.
 
Ovo je samo jos jedan dokaz o onome sto sam pricao da neko sa par poruka,u ovom slucaju 32 od 2009-e pise o internet zaradi,nije nemoguce da ti ne budes u pravu ali je mala verovatnoca kao i za pomenutu temu

Prvo molio bih sve koji nisu upoznati sa net poslovima da ne pricaju na pamet, tj cela Srbija misli slicno. Dok svi misle da nema hleba od online businissa, klinci od po min 13 + god po svetu zaradjuju nedeljni dzeparac od po 700-800 dolara.Kakoo?

Odgovor je nikako. Ima izuzetaka,ali cisto sumnjam da klinac od 13+ zna da napravi sajt,optimizuje ga,odradio seo,izreklamira ga,i sve sto ide uz to,i da zaradi kako ti kazes "dzeparac" od 800$,pre ce biti 80$ i to je puna kapa

evo par solucija.
Mlm jedan od poslova ali nije toliko zapazen. (Tezak proces)
e-bay, amazon, alibaba online prodavnice. Kupovina prodaja
blogovi-napravite blog pisete o necemu zanimljivom, postavite malo reklama sa strane... i dobijate zaradu iz zabave.
Affiliate program - moje omiljeno. (Za ovo morate da guglate)98% Ovih programa su sigurni, bezbedni i posteni.

e-bay, amazon,limundo,sta god,treba imati nesto prodati,zar ne,a prepordavati je to prosipanje iz supljeg u prazno
sto se tice bloga,danas svako dete ima blog,milioni "zanimljivih" tema koje se ponavljaju i kopiraju,sve u cilju zarade od reklama,u moru svega toga treba znati isplivati na povrsinu,a adsense je lako postaviti,al tesko zaraditi ako nemas nikakvo znanje ,ne posvetis se tome i mislis sad sam ja nalepio reklame i kes ce sam da dodje


da ne duzim vise, ovih dana pisem blog post o online poslovima, pa cete znati sve u detalje.

jedva cekam da ga vidim

Opet ponavljam internet nije samo face, twitter ili informisanje, net je zlatna koka. Znaci bukvalno svaki covek u svetu bez obzira cime se bavi moze dodatno da zaradi.

Ovo je jedina stvar oko koje bi se slozio sa tobom,da je internet zlatna koka samo ga treba znati iskoristiti na pravi nacin,a dal moze svaki covek da zaradi ,odgovor je ne

Kao sto vidite ja ovda ne reklamiram svoje poslove i sl.samo predocavam koliko je net znacajan u poslu.

Po porukama vidim da se bavis nekretninama,tako da se ipak reklamiras ovde
 
Da se i ja ubacim u pricu. Internet zarada zaista nije sala, moze da se zaradi koliko zelite, naravno morate se malo pomuciti, vise psihicki nego fizicki. Danas su veoma aktuelni sajtovii gde klikanjem ostvarujete zaradu, a meni su najzanimljiviji i pokazali su se najkorisnijim SURVEYS sajtovi gde iskreno komentarisete zadate sajtove, bilo da su vam glupi ili ne slobodno napisite sta mislite, na osnovu vasih komentara oni poboljsavaju svoje web strane. Takodje moze biti i u obliku ankete, oni vam postavljaju pitanja za neki sajt a vi oznacavate ponudjene odg. I jednostavno time zaradjujete, veoma jednostavno. Naravno da ima dosta takvih sajtova, a po meni najbolje se prikazao A.W.surveys. Sve sto treba da uradite je da:

1. odete na http://www.AWSurveys.com
2. registrujete se
3. za pocetak cete imati nekoliko sajtova o kojima treba da date vase misljenje
4. kada to uradite vi ste vec za tih 20 min zaradili 17 $

Vrlo je jednostavno. Dalje, treba Vas referal link koji imate i u teksualnom obliku i kao baner da pokazete sto vise ljudima kako bi se oni prijavili preko vas i time zaradjivali i vama i sebi, a svi ti koji se prikace preko Vas zaradjuju takodje i od Vas, kao i Vi od njega. Znaci niko ne gubi. I ja sam se preko nekoga prikacio, isto tako je i neko preko mene. INTERNET ZARADA NIJE PREVARA I ODLICNA JE STVAR. Pokusajte...
 
Prvo molio bih sve koji nisu upoznati sa net poslovima da ne pricaju na pamet, tj cela Srbija misli slicno. Dok svi misle da nema hleba od online businissa, klinci od po min 13 + god po svetu zaradjuju nedeljni dzeparac od po 700-800 dolara.Kakoo?
evo par solucija.
Mlm jedan od poslova ali nije toliko zapazen. (Tezak proces)
e-bay, amazon, alibaba online prodavnice. Kupovina prodaja
blogovi-napravite blog pisete o necemu zanimljivom, postavite malo reklama sa strane... i dobijate zaradu iz zabave.
Affiliate program - moje omiljeno. (Za ovo morate da guglate)98% Ovih programa su sigurni, bezbedni i posteni.

da ne duzim vise, ovih dana pisem blog post o online poslovima, pa cete znati sve u detalje.

Opet ponavljam internet nije samo face, twitter ili informisanje, net je zlatna koka. Znaci bukvalno svaki covek u svetu bez obzira cime se bavi moze dodatno da zaradi.

Kao sto vidite ja ovda ne reklamiram svoje poslove i sl.samo predocavam koliko je net znacajan u poslu.
Ovo je najveca glupost koju sam do sada procitao! 700-800 (ja pomislih sada ce da kaze dinara pa ajde reko sto da ne) dolara nedeljno? Pa da je to tako niko od nas ne bih isao u firme i zaradjivao, jednostavo bi kupio sebi laptop i visio po njemu cijeli dan... Pomislit cu da internet koristis samo za fb twitter, my space itd kako si gore naveo...
Ovako stvari stoje sto se tice kupoprodaje: Kupim ja nokiu N95 kojoj ne radi flet kabl za 30 eura (ne racunam dostavu), popravim ja tu nokiu i ponovo je stavim na oglas i za nju jedva dobijem 50... Kada sve skupa saberes i oduzmes nisi dobio nista... Sada sto se tice postavljanja reklama: napravim ja jedan web sajt (na engleskom naravno) postavim google reklamu, desava se to da za svaki klik google mene treba da plati odredjenu kolicinu novca (lupam 0,1 euro) stim sto ako ne dobijes odredjen broj posjeta google ti automacki smanjuje i kolicinu novca koju ti isplacuje...tako da bi sa ovim zaradio 700-800 dolara nedeljno bilo bi ti potrebna jedna web stranica kao krstarica koja ima na dan (opet lupam) 5000 posjeta i ciji bi korisnici samo klikali na reklamu...
Opet ponavljam internet nije samo face, twitter ili informisanje, net je zlatna koka. Znaci bukvalno svaki covek u svetu bez obzira cime se bavi moze dodatno da zaradi.
Kao i kolega iz posta iznad slazem se sa ovim, da internet je zlatna kocka, internet treba znati koristiti, ja sam uz njega naucio puno stvari, neke od njih koristim kao sopstveni posao (to je jedan nacin zarade preko interneta)...
 
Poslednja izmena:
Drago mi je sto si me @Chale23 podrzao, ali iskreno, jednim delom se ne slazem sa tobom. Ne racunajuci MLM, ostali internet poslovi donose malu zaradu, neki od njih cak zahtevaju da se provede mnogo vremena za kompom. Ne znam odakle ti ta enormna cifra od 700,800 $. S druge strane MLM donosi veliku zaradu ali posle mnogo, mnogo vremena. :dash: I ja verujem da cu taj dan doziveti uskoro :) Sta cu kad sam optimisticna osoba :) :super: Blog je odlican vid zarade, ali poteban je u jednu ruku i talenat, originalnost, dobra reklama, pravopis... Treba se istaknuti u moru blogova... Planirao sam da se oprobam u tim vodama, ali neki drugi put,nema se vremena :)
U cemu se slazem sa tobom, a ne slazem sa @fox_87 i @Стальин... Mnogo ljudi,razlicitih uzrasta,iz raslicitih drzava sam upoznao. I upoznao sam mnoge klince tih godina koji odlicno barataju programiranjem, web dizajnom. Dok neki sa 20,30 i kusur godina ne znaju sta znaci domen. Tako da ne trebate podcenjivati nase mladje generacije, neki se snalaze kako znaju i umeju, zaradjuju za dzeparac preko interneta. Ali za dzeparac, a ne za Juga iz 2002 :) Takodje sam cuo da ljudi zaradjuju preko interneta popunjavajuci one smarajuce ankete (surveys), ali najneobicniji vid zarade je kad vam neko posalje link. I dovoljno je samo da kliknete na taj link, odete na tu adresu i ta osoba koja vam je poslala link je zaradila dolar,mozda manje. Dinara nije ulozila, mrdnula prstom 3 puta, i zaradila, bukvalno... Znate li sta o tome?
 
Drago mi je sto si me @Chale23 podrzao, ali iskreno, jednim delom se ne slazem sa tobom. Ne racunajuci MLM, ostali internet poslovi donose malu zaradu, neki od njih cak zahtevaju da se provede mnogo vremena za kompom. Ne znam odakle ti ta enormna cifra od 700,800 $. S druge strane MLM donosi veliku zaradu ali posle mnogo, mnogo vremena. :dash: I ja verujem da cu taj dan doziveti uskoro :) Sta cu kad sam optimisticna osoba :) :super: Blog je odlican vid zarade, ali poteban je u jednu ruku i talenat, originalnost, dobra reklama, pravopis... Treba se istaknuti u moru blogova... Planirao sam da se oprobam u tim vodama, ali neki drugi put,nema se vremena :)
U cemu se slazem sa tobom, a ne slazem sa @fox_87 i @Стальин... Mnogo ljudi,razlicitih uzrasta,iz raslicitih drzava sam upoznao. I upoznao sam mnoge klince tih godina koji odlicno barataju programiranjem, web dizajnom. Dok neki sa 20,30 i kusur godina ne znaju sta znaci domen. Tako da ne trebate podcenjivati nase mladje generacije, neki se snalaze kako znaju i umeju, zaradjuju za dzeparac preko interneta. Ali za dzeparac, a ne za Juga iz 2002 :) Takodje sam cuo da ljudi zaradjuju preko interneta popunjavajuci one smarajuce ankete (surveys), ali najneobicniji vid zarade je kad vam neko posalje link. I dovoljno je samo da kliknete na taj link, odete na tu adresu i ta osoba koja vam je poslala link je zaradila dolar,mozda manje. Dinara nije ulozila, mrdnula prstom 3 puta, i zaradila, bukvalno... Znate li sta o tome?
Vidi da bi napravio blog nije ti potrebno apsolutno nikakvo znanje iz programiranja i web desinga! Vec sam ti napisao kako to ide sa reklamama, u mom slucaju je bila google reklama, dakle ako sajt nije dovoljno posjecen (tj nije redovno-moze da ti bude prvi par dana posjecen i da ljudi koji dolaze klikakaju na reklamu a posle tih par dana dobijes po jedan dva klika dnevno) onda ti google smanjuje zaradu! Bilo je oko toga rijeci po drugim forumima, a vjerovatnoca da ce neko da ti svaki dan visi po tvom blogu je...mala! Ja sam imao i forum cak, tesko je ljude natjerati da vise po blogu kada sve to mogu da rade i na fb twitter my space, i to ti dodje kao jedan blog... Sto se tice tog linka, postojala je jedna organizacija koja je radila tako nesto i mislim da bi mogao sa tim da zaradis nesto ako bi u to ukljucio jos par svojih ljudi, recimo 5..tada bi zarada bila solidna! Ali tu postoji opet ALI koliko se ja sjecam skoro sve te zarade idu preko paypal-a. Ni ja ni kolega kojeg si oznacio u postu nismo rekli da se ne moze zaraditi, moze za neki dzeparac da, ali 700-800 dolara nemoj da se zaludjujes! Moj predlog ti je da ucis preko interneta, naucis ti programirati i eto ti zarade (jeste da je posle sav trud malo teze naplatiti :D ali bar ides na sigurno) :)
 
Prvo molio bih sve koji nisu upoznati sa net poslovima da ne pricaju na pamet, tj cela Srbija misli slicno. Dok svi misle da nema hleba od online businissa, klinci od po min 13 + god po svetu zaradjuju nedeljni dzeparac od po 700-800 dolara.Kakoo?
evo par solucija.
Mlm jedan od poslova ali nije toliko zapazen. (Tezak proces)
e-bay, amazon, alibaba online prodavnice. Kupovina prodaja
blogovi-napravite blog pisete o necemu zanimljivom, postavite malo reklama sa strane... i dobijate zaradu iz zabave.
Affiliate program - moje omiljeno. (Za ovo morate da guglate)98% Ovih programa su sigurni, bezbedni i posteni.

da ne duzim vise, ovih dana pisem blog post o online poslovima, pa cete znati sve u detalje.

Opet ponavljam internet nije samo face, twitter ili informisanje, net je zlatna koka. Znaci bukvalno svaki covek u svetu bez obzira cime se bavi moze dodatno da zaradi.

Kao sto vidite ja ovda ne reklamiram svoje poslove i sl.samo predocavam koliko je net znacajan u poslu.

Nemo, a ti si kao upoznat ? Koliko si zaradio do sada, kakvo iskustvo imas ? Koje metode si koristio, koji nacin za zaradu itd ?

Muka mi je od vas sto kao znate nesto, a ne pricate iz sopstvenog iskustva, nego nesto sto ste procitali/naculi... Nego lepa kada budes nesto zaradio i razvio neku metodu sto donosi $ ti se javi ovde da pricas nesto, ja ne pricam nista, imam svoje metode i nisam ih voljan deliti ni sa kim s toga i ne pricam ovde i ne sepurim se a oni koji se sepure moraju da priloze ljudima sta-kako ?

Na internetu ima krs nacina da se zaradi, ali bukvalno krs, a glavni problem je sto svi misle da ce da sede sa kompom i klikcu nesto kada se njima svidi to i da zarade 1000 e mesecno, a internet kao i svaki drugi posao, treba da se ulozi, treba da se radi, radi, radi, radi, da bi se stvorilo nesto i doslo do necega, tako da prazne price i rekla kazala zadrzite za sebe, nego dajte neke argumente to sa klincima od 13 g koji zarade basnoslovne sume, ima ih necu da kazem da nema, al takvi su retki i znaju dosta, sa svojih 13 godina zna vise o programiranju nego neko sa 30 al to je moralo da se uci nije sa neba palo ;)
 
Е, могућа је стварно нет зарада преко ових анкета. Баш сам на ИПСОС-у зарадио допуну за кредит :)
Мени занима, јел има неко сличан сајт који је проверен. Овај ИПСОС што сам напоменуо стварно није превара. Што ми било баш чудно.
 
Prvo drago mi je sto mislis tako da ima dosta fail ljudi.

Prijatelju, stvarno mi ne pada na pamet da ti dajem na uvid moj moneybookers account na foru koliko zaradjujem.

Metode o kojima ti pricas ne razvajas sam, vec se to odavno razvilo kroz drustvo.

A to sto ja pricam o necemu stoo sam procitaoo, pa ajd da ti kazem cime se bavim,:

odesk.com - seo, serp i link building profi
amazon, clickbank, highprofits, Comision junction
pisanje na enzinearticle i goarticles
2 bloga i 2 sajta.

Da ne pomislis da sam neki klinac i da samo lupam gluposti na nesto sto sam kao procitao na forumima.

Uostalom nisam ja zaduzen da vas ucim i pricam o internet poslovanju.

Slusajte gosn. Zorana Torbicu direktor centra za razvoj neta u Srbiji
i citajte blog Istoka Pavlovica.

i da, ono sto sam rekao za klince da zaradjuju solidan kes je debela ISTINA, samo nisam rekao da mogu svi klinci, mora mnogo da se pomucis, a ne samo sednem za komp i same se pune online banke.
 
Jedan od metoda kako klinci zaradjuju tih 800$nedeljno
znaci veliki broj klinaca ovako zaradjuje u americi

Ebay-online prodavnica
na ebay se dnevno okrene milijarde dolara.

E ovako to funkcionise
klinac je, znaci nije punoletan, roditelji mu otvore ebay account otvore pay pall,
on dodje iz skole i sedne za komp citavih 2 sata.

kupis npr. Ipod po 230$ za 15 min on taj isti Ipod vrati na ebay za 245 $ iako nije stigao do njega, posto imas sedam dana fore da taj ipod stigne do tebe.U roku od najvise 24 sata on je ipod prodao.
a sad kako ide isporuka.
covek od koga si ti kupio ipod, salje na adresu koju mu ti das, i ti mu dajes adresu onome kome si prodao.

i tako on dnevno kupi i proda i do 20-30 items

Masa klinaca ovako rade, a fora je jos ta sto sav kes sto zarade roditelji rukovode i tako malo ostavljaju u stek i salju klince na najjace koledze.


VAZNO:ovo funkcionise delimicno samo u Americi.
 
Jedan od metoda kako klinci zaradjuju tih 800$nedeljno
znaci veliki broj klinaca ovako zaradjuje u americi

Ebay-online prodavnica
na ebay se dnevno okrene milijarde dolara.

E ovako to funkcionise
klinac je, znaci nije punoletan, roditelji mu otvore ebay account otvore pay pall,
on dodje iz skole i sedne za komp citavih 2 sata.

kupis npr. Ipod po 230$ za 15 min on taj isti Ipod vrati na ebay za 245 $ iako nije stigao do njega, posto imas sedam dana fore da taj ipod stigne do tebe.U roku od najvise 24 sata on je ipod prodao.
a sad kako ide isporuka.
covek od koga si ti kupio ipod, salje na adresu koju mu ti das, i ti mu dajes adresu onome kome si prodao.

i tako on dnevno kupi i proda i do 20-30 items

Masa klinaca ovako rade, a fora je jos ta sto sav kes sto zarade roditelji rukovode i tako malo ostavljaju u stek i salju klince na najjace koledze.


VAZNO:ovo funkcionise delimicno samo u Americi.
Niti mozes porediti Ameriku sa zemljama balkana niti su to vise klinci od 13+... Ja sam ti dao svoj primjer bas za tu internet zaradu na ovom prostoru! A sta ako ti klinci nemaju mamu i tatu koji mogu da izdvoje za kupovinu i preprodaju sto je obicno i problem ovde? Ovde je prvo sto dobijes od pitanja kada nesto prodajes: Da li je to poslednja cijena, moze li jeftinije?! Sta kada kreces bez ulaganja sa pocetnim kapitalom NULA ne u Americi, Nemackoj, Austriji nego na Balkanu?
 
Niti mozes porediti Ameriku sa zemljama balkana niti su to vise klinci od 13+... Ja sam ti dao svoj primjer bas za tu internet zaradu na ovom prostoru! A sta ako ti klinci nemaju mamu i tatu koji mogu da izdvoje za kupovinu i preprodaju sto je obicno i problem ovde? Ovde je prvo sto dobijes od pitanja kada nesto prodajes: Da li je to poslednja cijena, moze li jeftinije?! Sta kada kreces bez ulaganja sa pocetnim kapitalom NULA ne u Americi, Nemackoj, Austriji nego na Balkanu?

znam da je velika razlika izmedju nas i njih, mislim u poslovnom smislu, ali mislim da sam bas naglasio u,, Americi,,, i dalje, zato sto je ovde bila prica o klincima van balkana.

ljudi opet ponavljam, moze da se zaradi ali moras mnogo da znas.
Ja sam za sve ove godine pregledao na tone youtube videa, procitao mali milion clanaka, blogova, pdf textova, slusao savete najvecih strucnjaka iz razlicitih oblasti.

i sve to je nedavno pocelo da daje rezultate.
znaci nisam ustao jedno jutro i rekao ja sve znam, nego se ucilo godinama.
 
Jedan od metoda kako klinci zaradjuju tih 800$nedeljno
znaci veliki broj klinaca ovako zaradjuje u americi

Ebay-online prodavnica
na ebay se dnevno okrene milijarde dolara.

E ovako to funkcionise
klinac je, znaci nije punoletan, roditelji mu otvore ebay account otvore pay pall,
on dodje iz skole i sedne za komp citavih 2 sata.

kupis npr. Ipod po 230$ za 15 min on taj isti Ipod vrati na ebay za 245 $ iako nije stigao do njega, posto imas sedam dana fore da taj ipod stigne do tebe.U roku od najvise 24 sata on je ipod prodao.
a sad kako ide isporuka.
covek od koga si ti kupio ipod, salje na adresu koju mu ti das, i ti mu dajes adresu onome kome si prodao.

i tako on dnevno kupi i proda i do 20-30 items

Masa klinaca ovako rade, a fora je jos ta sto sav kes sto zarade roditelji rukovode i tako malo ostavljaju u stek i salju klince na najjace koledze.


VAZNO:ovo funkcionise delimicno samo u Americi.

Klinci u Americi zaradjuju oko 3500 dolara mesecno na trange-frange... Jel ti stvarno verujes u ovo sto si napisao... Jesi li poceo ti da zaradjujes po 3500 dolara mesecno, kad si pokupio sva ta znanja...
 

Back
Top