Zasto Kostunicu podcenjuju?

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Treba imati u vidu da je ovaj tekst prekopiran sa foruma B92. Sad, da li je to deo njihovog lamentiranja u stilu "pobedili su nas primitivci ne sa 1:0, nego sa 5:0" ili delo ironije nekog pametnijeg pojedinca, ne znam (jer mi njegov nick nista nije govorio).
U svakom slucaje vredi pogledati, na godisnjicu vlade:
Meni uopšte nije jasno zašto svi Koštunicu potcenjuju? Ok, za vreme reformske Vlade, štosovi o njegovoj neobaveštenosti, sporosti i nesposobnosti imali su jasan političko-propagandni cilj. Ali danas to postaju samo zlobni komentari o najuspešnijem i najsposobnijem političaru u Srbiji.

Argumenti:

- uspeo je da ispadne pobednik nad svojim političkim protivnicima - Slobodanom Miloševićem i Zoranom Đinđićem
- sa 50 poslanika u Narodnoj skupštini suvereno drži najozbiljnije političke funkcije u Vladi
- saradnju sa Hagom je 'pretvorio' u ruganje Tribunalu i Glavnoj tužiteljki, sve vreme govori o 'dvosmernoj saradnji', verovatno će u njegovom mandatu pitanje Haga biti i rešeno; sankcije koje smo 'dobili' nisu prvi put došle Koštunici, nego ih je i Đinđić osetio.
- moglo bi se reći da je na dobrom putu da destabilizuje prilike u Crnoj Gori
- destabilizovao je BiH i Republiku Srpsku, bilo bi još drastičnije da nije bilo odlučne akcije Visokog predstavnika
- destabilizovao je Specijalo odeljenje suda za org. kriminal i ratne zločine, i svi nalazi tog suda već su pod pitanjem. Jedna grupa je oslobođena, pitanje je šta će biti sa suđenjem za ubistvo Đinđića
- Đinđićevi saradnici su masovno napadani u medijima
- SPC nikada nije imala veći uticaj u državi
- vlada uz podršku SPS
- 'male stranke', za koje je bilo poznato koliko su omražene kod Koštunice, bivaju marginalizovane
- direktor RTS, postavljen prema želji Koštunice, suprotno Zakonu
- operacija Sablja je potpuno kompromitovana u javnosti
- njegovi generali u vojsci se jako dobro drže, a vojska se ne reformiše
- Maršićanin je bio 4. na izborima, kao kandidat vladajuće koalicije, ali to nije ni mrdnulo Vladu
- Izbor Borisa Tadića nije destabilizovao Vladu
- lokalni izbori nisu destabilizovali Vladu
- Vlada je rekonstruisana a budžet i rebalans usvojeni bez problema
- SRS i DS dele 60ak posto podrške u javnosti ali nisu ni blizu Vladi

Eto, ja sam samo pogledao na semafor i tako je pisalo.. I ko je sad tu sposoban a ko nesposoban?
 
Srbija nikad ne razmislja unapred i ne vidi da je to Pirova pobeda, a po onoj Vorholovoj da svako ima svojih 5 minuta slave DSS je posle izbora politicka proslost. Radikali gaze i korak po korak unistavaju socijaliste, plus sto ce prevuci dobar deo glasaca DSS. Plus sto Maja samo trepce i verovatno ceka svojih pet minuta da u Tadicevom stilu pocisti primitivce iz straneke i modernizuje je i ucini prihvatljivu i zapadu. Pored njih DS ostaje kao jaka politicka opcija. Sem njih niko drugi u Srbiji nece biti puno bitan. Kostunica ostaje samo u udzbenicima istorije.
 
Svi ce politicari otici pre ili kasnije u udzbenike istorije. Meni je za sada drago sto je Kostunica brana radikalizaciji Srbije (gde nije najgori SRS) i sto njegova vlada drzi makroekonomsku stabilnost.
Sve ostalo je stvar licne sposobnosti pojedinca i trzista - ekonomskog ili politickog.
Srbija postaje normalnija utoliko sto je od sve manje vaznosti da li ce na vlasti biti SRS ili DS. Ako jedni dodju, pa ne budu dobri, menjacemo ih i postaviti druge.
takodje, gradjani treba da uce da se oslone na sebe, a ne na drzavu.
 
Glas Sauronov:
Svi ce politicari otici pre ili kasnije u udzbenike istorije. Meni je za sada drago sto je Kostunica brana radikalizaciji Srbije (gde nije najgori SRS) i sto njegova vlada drzi makroekonomsku stabilnost.
Sve ostalo je stvar licne sposobnosti pojedinca i trzista - ekonomskog ili politickog.
Srbija postaje normalnija utoliko sto je od sve manje vaznosti da li ce na vlasti biti SRS ili DS. Ako jedni dodju, pa ne budu dobri, menjacemo ih i postaviti druge.
takodje, gradjani treba da uce da se oslone na sebe, a ne na drzavu.

Ствар је у томе што Коштуница не прави од себе објекат идолатричког култа ( као што је то случај Ђинђића и Чеде, и у мањој мери Тадића ) и а рад му се не своди на помпу.

Са друге стране, изгубили смо три године од једне власти која је предузимала само покушаје успостављања диктатуре, лечење светског бола комби-странака које су ДС уцењивале скупштинском већином, приватизацију за мафијаше и причу о реформама.

Такође им смета што је владу створио уз подршку СПС-а, а не размишљају шта би било у противном. Да је у владу ушао и ДС, то би био нови ДОС који не би могао да било шта уради и који би само повећао број људи који би гласали за радикале. Да није добио подршку од СПС-а, који сада покушава да се претвори у социјалдемократску странку западног типа ( до тога треба да се још званично одрекне Милошевића и његове политике и изведе још кадровских промена, али Дачића у томе спречава страх да не изгуби гласаче - врло глупо, јер ће ионако већина тих гласача за пар година помрети природном смрћу :lol: ), имали би нове изборе, народ би мислио "ни ДСС ни ДС ни Г-17 не могу да саставе владу, дакле гласамо за радикале" и добили би најмање сто радикала у скупштини. Но, шта је чедоиде и Сорошеве кондотјере брига за то, они више воле ус*ану турску касабу Сребреницу од свог родног места.

Свакако да је влада могла више урадити ( а то се за свакога може рећи ), али с обзиром да је мањинска, да ДСС и Г-17 силом прилика су у владу морали да приме лудог Вука и Вељу сељу, и да ДС саботира доношење устава, њеним радом можемо бити задовољни, јер је почела да доводи у ред оно што је после шездесет година црвене пошасти упропаштено.
 
Da, ali ce neki veoma brzo otici. Politika je dugorocna igra, a jedina dva stvarna igraca u Srbiji su Maja i Boris. Svi ostali su stihijske kafanske kabadahije.

Glas Sauronov:
Svi ce politicari otici pre ili kasnije u udzbenike istorije. Meni je za sada drago sto je Kostunica brana radikalizaciji Srbije (gde nije najgori SRS) i sto njegova vlada drzi makroekonomsku stabilnost.
Sve ostalo je stvar licne sposobnosti pojedinca i trzista - ekonomskog ili politickog.
Srbija postaje normalnija utoliko sto je od sve manje vaznosti da li ce na vlasti biti SRS ili DS. Ako jedni dodju, pa ne budu dobri, menjacemo ih i postaviti druge.
takodje, gradjani treba da uce da se oslone na sebe, a ne na drzavu.
 
Baron Ungern:
СПС-а, који сада покушава да се претвори у социјалдемократску странку западног типа ( до тога треба да се још званично одрекне Милошевића и његове политике и изведе још кадровских промена, али Дачића у томе спречава страх да не изгуби гласаче - врло глупо, јер ће ионако већина тих гласача за пар година помрети природном смрћу :lol: )

u reformi stranke ga sprecavaju Vucelic i Vulin, kao i strah koji si pomenuo...SPS je politicki mrtva stranka ako se podele...a i ako se ne podele...ja imam dobrog ortaka tamo i on ima sve manje strpljenja da ceka stvaranje socijaldemokratske stranke...oni (Dacicevci) su tamo u manjini...
 
Headhunter:
"Zasto Kostunicu podcenjuju? "

Zato sto covek uspavljuje svojom pojavom?

(A takvi su najopasniji, tiha voda vlast roni
)

BIGESTCLUB-1.gif
 
SPS je mrtva stranka jer grade svoju iluzornu moc na
Milosevicu koji se okrenuo radikalima a ne njima.

Nexus 6:
Baron Ungern:
СПС-а, који сада покушава да се претвори у социјалдемократску странку западног типа ( до тога треба да се још званично одрекне Милошевића и његове политике и изведе још кадровских промена, али Дачића у томе спречава страх да не изгуби гласаче - врло глупо, јер ће ионако већина тих гласача за пар година помрети природном смрћу :lol: )

u reformi stranke ga sprecavaju Vucelic i Vulin, kao i strah koji si pomenuo...SPS je politicki mrtva stranka ako se podele...a i ako se ne podele...ja imam dobrog ortaka tamo i on ima sve manje strpljenja da ceka stvaranje socijaldemokratske stranke...oni (Dacicevci) su tamo u manjini...
 
Glas Sauronov:
Eto, ja sam samo pogledao na semafor i tako je pisalo.. I ko je sad tu sposoban a ko nesposoban?


Potcenjuju ga zato sto je nacin na koji on ovo sve vodi, (a to je "PRAVO I KAKO JE U ZAKONU A NE PO MISLOSTI CAREVOJ / Car Dusan Nemanjic -14 vek/" a bez revolucionarnog zara) po njima slab, mlak i nedovoljno makijavelisticki. A Makijaveli je po njima, vrh vrhova ; dakle, ko ne ujeda, ne ubija i ne gazi protivnike - je po definiciji SLAB.
A Kostunichin koncept je krajnje Pravoslavan - zasniva se na sabornosti i zajednistvu - DOGOVORU... SLOZI...
Onoj sa GRBA.
A to je nesto sto Nikolovi jurisnici ne kapiraju.
Uvek je sve u Srbiji krajnje jednostavno.
UVEK.
 
commodore:
Glas Sauronov:
Eto, ja sam samo pogledao na semafor i tako je pisalo.. I ko je sad tu sposoban a ko nesposoban?


Potcenjuju ga zato sto je nacin na koji on ovo sve vodi, (a to je "PRAVO I KAKO JE U ZAKONU A NE PO MISLOSTI CAREVOJ / Car Dusan Nemanjic -14 vek/" a bez revolucionarnog zara) po njima slab, mlak i nedovoljno makijavelisticki. A Makijaveli je po njima, vrh vrhova ; dakle, ko ne ujeda, ne ubija i ne gazi protivnike - je po definiciji SLAB.
A Kostunichin koncept je krajnje Pravoslavan - zasniva se na sabornosti i zajednistvu - DOGOVORU... SLOZI...
Onoj sa GRBA.
A to je nesto sto Nikolovi jurisnici ne kapiraju.
Uvek je sve u Srbiji krajnje jednostavno.
UVEK.

a ja mislio da je ukinut podforum RELIGIJA???
ili to ne vazi za fundamentalne pravoslavce (ili sta vec...)

mislim, dokle vishe o ovom Bozjem daru Kostunici. OK hteo je da ukine Darvina al... nema smisla vishe.
drzimo se chinjenica. on najsposobniji i najposteniji politichar u srbiji... :roll: zivote...
 
commodore:
Potcenjuju ga zato sto je nacin na koji on ovo sve vodi, (a to je "PRAVO I KAKO JE U ZAKONU A NE PO MISLOSTI CAREVOJ / Car Dusan Nemanjic -14 vek/" a bez revolucionarnog zara)

da, takav je bio dok nije dosao na vlast...a, onda je "po zakonu" na sva vazna mesta doveo svoje ljude koji ili VEZE NEMAJU sa tim sto rade (Bulatovic i Jocic) ili nemaju kvalifikacije za to sto rade (Tijanic, bez obzira sto je novinar...covek nema fax)
jedino zasto su na tim mestima je jer su "njegovi"

to meni UOPSTE ne bi smetalo (moze covek da bude sposoban iako nema fakultet...) da se Kostunica ne busa kakav je "legalista"...
 
Nexus 6:
commodore:
Potcenjuju ga zato sto je nacin na koji on ovo sve vodi, (a to je "PRAVO I KAKO JE U ZAKONU A NE PO MISLOSTI CAREVOJ / Car Dusan Nemanjic -14 vek/" a bez revolucionarnog zara)

da, takav je bio dok nije dosao na vlast...a, onda je "po zakonu" na sva vazna mesta doveo svoje ljude koji ili VEZE NEMAJU sa tim sto rade (Bulatovic i Jocic) ili nemaju kvalifikacije za to sto rade (Tijanic, bez obzira sto je novinar...covek nema fax)
jedino zasto su na tim mestima je jer su "njegovi"

to meni UOPSTE ne bi smetalo (moze covek da bude sposoban iako nema fakultet...) da se Kostunica ne busa kakav je "legalista"...


I don't know.
Samo zelim da kazem da mi je taj njegov nemegalomanski pristup stvarima malo blizi.
Nista vise.
Ne padam ja na kultove licnosti.

Sem kulta V.V.Putina. Salim se, jer ti si mi prebacio da sam idolopoklonik istog...
 
commodore:
I don't know.
Samo zelim da kazem da mi je taj njegov nemegalomanski pristup stvarima malo blizi.
Nista vise.
Ne padam ja na kultove licnosti.

Sem kulta V.V.Putina. Salim se, jer ti si mi prebacio da sam idolopoklonik istog...

gde, u kom postu, sam ti to prebacio?
to ne lici na mene...i mislim da si me pomesao sa nekim drugim...

meni je, cak, Putin kul lik...mislim kao exKGBovac koji je dogurao do predsednika...
 
U pravu si, Nexuse, nisi me ti prozivao za Putina.
Moja greska.

Nema veze.

Tema je i onako Vojislav Kostunica...

Koji nije los...
Nije ni nesto Bog zna sta dobar, ali nije ni los.
Miri ljude. Priblizava ih.
Koliko mu oni to dopuste...
Jer bi oni mahom, radije da se kolju jedni sa drugima.
 
ma sve je to kul...mirimo se, stabilnost i to hipi njesra...

ali, ako se nigde ne ide i ako tapkamo u mestu, pa cak i ako ne idemo dovoljno brzo ka reformi zemlje...onda je vreme za radikalnije metode...sad, u kom pravcu radikalnije...to ce da odluce gradjani...
 
Nexus 6:
da, takav je bio dok nije dosao na vlast...a, onda je "po zakonu" na sva vazna mesta doveo svoje ljude koji ili VEZE NEMAJU sa tim sto rade (Bulatovic i Jocic) ili nemaju kvalifikacije za to sto rade (Tijanic, bez obzira sto je novinar...covek nema fax)
jedino zasto su na tim mestima je jer su "njegovi"

to meni UOPSTE ne bi smetalo (moze covek da bude sposoban iako nema fakultet...) da se Kostunica ne busa kakav je "legalista"...

Ја не видим ни једну реалну критику Јочићевог рада, осим лажне статистике ( као, преступа је више него 2003. - што не пореде са 2002, кад није било ванредног стања током којег су се криминалци притајили? ) и измишљеног обијања трафике пре двадесет и кусур година, нити да на Булатовићев рад ико има примедбе, осим Бебе Поповића, који није у стању ни да каже на основу чега би у Булатовића требали да сумњамо, а камоли да ишта од тога докаже. Само да подсетим да је ДОС био највеће уточиште Милошевићевих керова - Сретен Лукић, Небојша Павковић, Бошко Буха, Милорад Луковић-Легија ( добро, овај последњи је проскрибован после убиства Злорана ). Све сам борац за демократију до првоборца за људска права, а министар полиције мешанца Фонда за хуманитарно право и Чаругине банде ( читај: владе Ђинђића и Живковића ) био је бивши Доланцов провокатор који је од 1993. до 1998. дувао у исти рог са Слобом и спасао га пада са власти ( после парламентарних избора у Србији 1993. ).

Што се тиче Тијанића, човек је утемељио телевизију БК, РТС је дигао из мртвих, и доказао је да одлично зна да ради свој посао. Али ви чедоиди ћете пре у бескрај понављати Бебину причу "поставити Тијанића на чело РТС-а је као кад је Калигула прогласио свог коња за конзула" него погледати истини у очи - да је Тијанић, који је писао за НИН док је Беба мокрио у шпилхозне, човек који се разуме у свој посао. А ви ДОСманлије сте РТС напунили својим подрепашима, и то не Тијанићима, већ ментолима.
 
sto ne citas temeljno postove na koje odgovaras?

ponovicu da to meni ne bi smetalo da se za Kostunicu ne prica da je toliki legalista...

konkretno sam tu mislio na slucaj Tijanica...sto bi mi on smetao sto nema fakultet, kada se moze biti dobar novinar i bez faxa...? ali, smeta mi kada Kostunica prica kako je "legalista" a onda dovede nekvalifikovanog coveka na mesto direktora RTS...


a, inace, kakve Bulatovic VEZE ima sa poslovima BIA, osim sto je bio Kostunicin savetnik za bezbednost ?
 
Nexus 6:
konkretno sam tu mislio na slucaj Tijanica...sto bi mi on smetao sto nema fakultet, kada se moze biti dobar novinar i bez faxa...? ali, smeta mi kada Kostunica prica kako je "legalista" a onda dovede nekvalifikovanog coveka na mesto direktora RTS...
Закон уопште не тражи VII степен стручне спреме да би неко био директор РТС-а, већ статут предузећа, а управни одбор истог ( у коме не седи само представник владе ) има пуно право да га мења. Измењен је јер су видели да од Тијанића нема бољег човека који би преузео то место, и све се обавило у складу са законом и прописима, а Тијанић је оправдао поверење.

Nexus 6:
a, inace, kakve Bulatovic VEZE ima sa poslovima BIA, osim sto je bio Kostunicin savetnik za bezbednost ?
Радио је у СИД ( Служба за идентификацију и документацију - при министарству спољних послова СФРЈ, која је била обавештајна служба - СДБ и КОС су били контраобавештајне ), потом у дипломатији.
 

Back
Top